راننده وانت از ریزش آوار جان به در برد
 رعایت نکردن اصول ایمنی در تخریب ساختمان قدیمی موجب ریزش آوار روی وانت‌پیکان و مجروحیت راننده آن شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان، 19 آذرماه ساعت 9 و 50 دقیقه یک مورد ریزش آوار بر روی یک خودرو پیکان وانت واقع در میدان پاسداران به سامانه 125 گزارش شد.
در پی این گزارش 3 نفر مأمور آتش‌نشان با یک دستگاه خودروی عملیاتی از ایستگاه شماره 3 شهرک مدرس به محل اعزام شدند. پیش از رسیدن آتش‌نشانان راننده خودرو به بیمارستان منتقل شده بود و آتش‌نشانان اقدام به ایمن‌سازی خودرو و محل کردند. این عملیات 38 دقیقه به طول انجامید همچنین علت ریزش آوار نیز تخریب ساختمان به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی رخ داده است.
مدیرعامل سازمان از شهروندان درخواست کردند پیش از هر اقدام نخست اصول ایمنی سپس کار را مدنظر قرار دهند تا موجب هدر رفتن سرمایه ملی و انسانی نشوند.
 آتش سوزی گسترده در کارگاه چوب‌بری
براساس این گزارش هجدهم آذرماه ساعت 22 و 55 دقیقه یک مورد حریق در کارگاه چوب‌بری واقع در روبه‌روی باغ بهشت با مشاهده یکی از شهروندان به سامانه 125 گزارش شد.
در پی این تماس، بلافاصله نیروهای عملیاتی از 4 ایستگاه با 17 مأمور آتش‌نشان و 7 دستگاه خودروی اطفای حریق به محل حادثه اعزام شدند و اقدام به اطفای حریق کردند.
در این عملیات که 10 ساعت به طول انجامید حدود 100 هزار لیتر آب مصرف شد. علت آتش‌سوزی نیز از سوی کارشناسان سازمان شعله‌ور شدن بخاری و سرایت شعبه به داخل کارگاه چوب‌بری گزارش شد.

انهدام باند فروشندگان مواد مخدر صنعتی در بهار
 با متلاشی شدن باند تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی در شهرستان بهار 8 نفر از عاملان این باند دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار در این باره گفت: در پی کسب اخبار مردمی از تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی در شهرستان، موضوع در دستور کار اطلاعاتی و عملیاتی مأموران مبارزه با مواد مخدر انتظامی بهار قرار گرفت که مأموران در این عملیات با تلاش بی‌وقفه در انجام تحقیقات پلیسی موفق شدند یک باند تهیه و توزیع مواد صنعتی را شناسایی و در عملیاتی حساب شده با دستگیری اعضای آن مقدار 320 گرم از مواد مخدر از آنها کشف کنند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، جمشید باقری در ادامه تصریح کرد: این عملیات که به منظور مقابله جدی با خرده‌فروشان مواد مخدر و برای اولویت‌های ناجا در سال جاری به لحاظ مبارزه با فروشندگان خرد مواد مخدر انجام گرفت 8 نفر از اعضای این باند و رابطان آنها در سطح شهرستان دستگیر شدند، که در نوع خود بی‌نظیر بود.
وی گفت: همچنین در طول اجرای این طرح مقابله با توزیع و استعمال کنندگان مواد افیونی تعداد 40 متهم دیگر نیز دستگیر و تعدادی ادوات و لوازم توزیع و بسته‌بندی مواد مخدر از آنها کشف شد که ضمن تشکیل پرونده همه متهمان به مرجع قضایی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار در خاتمه با اشاره به اینکه اعتیاد سر منشأ بسیاری از آشفتگی‌ها و از هم گسیختگی‌های اجتماعی همچون طلاق، انحراف جنسی، نزاع‌های خانوادگی و... است از خانواده‌ها خواست ضمن توجه به فرزندان خود راه مقاومت و پایداری در برابر فشار گروه همسالان و قدرت نه گفتن به درخواست نامعقول دیگران را به آنها بیاموزند.

ضربات قمه به زندگی مرد جوان پایان داد
 2 مرد که با هم‌دستی یکدیگر اقدام به کشتن مرد جوانی کرده بودند،‌ توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.
چندی پیش در یک درگیری خیابانی در شهرستان خوی آذربایجان غربی جوانی به نام کامران مجروح که به دلیل شدت جراحت ناشی از آسیب‌ها جان خود را از دست داد.
به دنبال این موضوع، مأموران پلیس آگاهی وارد صحنه جنایت شده و تحقیقات خود را آغاز کردند که پس از بررسی موفق به شناسایی 2 متهم به قتل که ناصر و علی نام داشتند، شدند.
 پلیس در تحقیقات دیگرش متوجه شد که این افراد پس از ارتکاب قتل به کشور ترکیه متواری شده‌اند؛ لذا با انجام یک رشته اقدامات پلیسی توانستند 2 متهم را به ایران بکشانند.
2 متهم متواری در منطقه یدلر در یک عملیات پلیسی قبل از فرار مجدد دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند که در بازجویی‌های مأموران به بزه انتسابی خود (قتل) اعتراف کردند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، متهمان درباره انگیزه‌‌شان از جنایت گفتند: «با کامران خصومت شخصی داشتند و روز حادثه او را در یک درگیری با ضربات قمه به قتل رساندند.»
گفتنی است، 2 مرد جنایتکار پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا و سپس به زندان روانه شدند.

جنایت در خانه مجردی دختر جوان
 دختر شیشه‌ای که در پاتوق خود مرد معتاد را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود در آخرین جلسه از خود دفاع کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، 19 مرداد سال جاری، مأموران کلاتری 132 شهرزیبا در جریان مرگ مشکوک مرد جوانی قرار گرفتند. آنها بلافاصله برای تحقیق در محل حادثه حاضر و با جسد مردی به نام پرویز روبه‌رو شدند که با ضربه چاقو به قتل رسیده بود. مأموران و جمشیدی بازپرس کشیک قتل تهران به تحقیق در این رابطه پرداختند.
یکی از شاهدان در جریان تجسس‌ها به مأموران گفت: «در طبقه بالایی خانه ما دختری به نام بهناز به صورت مجردی زندگی می‌کند. آن روز از خانه آنها صدای درگیری شنیدم و وقتی به طبقه بالا رفتم در خانه باز بود و مقتول خونین در پذیرایی افتاده بود. دختر جوان دیگری هم بلافاصله از خانه فرار کرد. من هم پلیس و اورژانس را در جریان قرار دادم.»
به گزارش باشگاه خبرنگاران، با این اظهارات همزمان با تحقیقات کارآگاهان به دستور بازپرس، این دختر جوان را بازداشت کردند.
وی پس از دستگیری در بازجویی‌ها گفت: «من در این خانه به تنهایی زندگی می‌کردم و به شیشه اعتیاد داشتم. برای همین در پاتوق خرید مواد با دختر جوانی به نام آزیتا آشنا شدم که او هم معتاد به شیشه بود. آزیتا همیشه با مقتول به خانه من می‌آمد و با هم شیشه مصرف می‌کردیم. روز حادثه پس از مصرف مواد آزیتا و پرویز با هم درگیر شدند. وقتی درگیری آنها بالا گرفت ناگهان آزیتا با چاقو چند ضربه به پرویز زد. من شوکه شده بودم و مقتول هم خونین نقش بر زمین شده بود که آزیتا به سرعت از خانه من فرار کرد.»
 با این اظهارات مأموران به تحقیق در این خصوص پرداختند و خیلی زود متهم اصلی را دستگیر کردند.
این دختر در بازجویی‌ها به مأموران گفت: «من و پرویز با هم دوست بودیم و همیشه به خانه بهناز می‌رفتیم. آن روز داشتم با چاقو گردو می‌شکستم که با پرویز درگیر شدم و در حالی که مواد کشیده بودم با چاقو به او ضربه زدم.»
 با اعتراف این دختر، وی با قرار قانونی روانه زندان شد. این دختر جوان در آخرین جلسه بازپرسی خود در شعبه سوم دادسرای جنایی تهران به بازپرس گفت: «باور کنید قصد کشتن نداشتم و فقط لحظه‌ای کنترلم را از دست دادم.»
 پس از این جلسه قرار است بزودی کیفرخواست این پرونده صادر شود و دختر جوان در مقابل قضات دادگاه کیفری بایستد.


دزدی اینترنتی از حساب دوست قدیمی
 فردی که با سوء‌استفاده از اعتماد دوست خود از حساب وی مبالغی برداشت کرده بود، در همدان شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: با مراجعه شهروند همدانی به پلیس فتا و ارائه شکایت خود مبنی بر برداشت‌های مکرر و غیرمجاز از حساب وی، موضوع ضمن تشکیل پرونده در دستور کار کارشناسان فنی پلیس قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، امینی اظهار کرد: در بررسی اولیه مشخص شد، فرد یا افرادی با در اختیار داشتن رمزهای عبور‌، در چند مرحله اقدام به خرید اینترنتی کرده‌اند.
رئیس پلیس فتای استان همدان افزود: با به کارگیری روش‌های فنی و پلیسی، فردی با هویت معلوم شناسایی و با اخذ دستور مقام قضایی دستگیر شد.
وی تصریح کرد: در بازجویی فنی به عمل آمده، متهم ضمن اقرار صریح به بزه ارتکابی، بیان کرد که از دوستان قدیمی شاکی است و بنا بر درخواست دوستش اقدام به تعریف رمز دوم کرده است.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: اعتماد بی‌جا و تغییر ندادن رمز دوم موجب شده بود خریدهای اینترنتی در چند مرحله انجام شود.
امینی در پایان به عموم شهروندان توصیه‌هایی ارائه کرد:
1. عملیات تعریف رمز دوم را شخصاً انجام دهند وآن را به صورت دوره‌ای تغییر دهند.
2. با فعال‌سازی سرویس پیامک بانک، از همه تراکنش‌های حساب خود اطلاع پیدا کنند.
3- در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را سریعاً با شماره تلفن 2182675 081 در میان بگذارند.
با اقدام به‌موقع پلیس فتای همدان 71 میلیون ریال به صاحبش بازگردانده شد.تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٧ | ٤:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام