انهدام باند سارقان داخل خودرو در همدان

با انهدام یک باند سرقت راز 34 فقره سرقت از داخل خودرو و ساختمان‌های در حال ساخت همدان فاش شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان با بیان این مطلب گفت: در پی گزارش‌های واصله از منابع خبری مبنی بر اینکه افرادی با سوابق کیفری متعدد به صورت گسترده اقدام به سرقت از داخل خودرو و ساختمان‌های نیمه‌کاره می‌نمایند، رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی همدان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: مأموران در تحقیقات به عمل آمده 2 سارق را شناسایی و پس از احراز بزه انتسابی و هماهنگی لازم با مرجع قضایی، هر 2 متهم را در یک عملیات از پیش تعیین شده دستگیر و در بازرسی از منزل آنها اقلامی از قبیل جک روغنی، ابزارآلات، چادر مسافرتی و تعدادی سیم کارت کشف کردند.  این مقام انتظامی در ادامه اظهار کرد: متهمان ابتدا منکر هرگونه سرقتی شدند، اما با توجه به دلایل و مدارک موجود به 25 فقره سرقت داخل خودرو و 9 فقره سرقت از ساختمان‌های در حال احداث اقرار و اعتراف کردند.
زارعی تصریح کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده، همه محل‌های سرقت مورد تأیید قرار گرفت و 2 نفر از خریداران اموال مسروقه نیز دستگیر و اموالی از آنها کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه اظهار کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی اعزام و از آن طریق با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.
 کشف 44 فقره سرقت منزل
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان همچنین از کشف 44 فقره سرقت منزل و دستگیری و انهدام باند سارقان خبرداد.
زارعی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل با شیوه و شگرد تخریب توپی درِ ورودی و یا تایلیور اندازی وارد شده و اقدام به سرقت طلاجات، وجه نقد اشیای کم حجم و با ارزش می‌کردند این اقدام‌ها نشان از فعالیت باندی از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار بود که نیاز به اقدامات پلیسی خاص و همه‌جانبه داشت.
وی افزود: پیگیری آن در دستور کار اکیپی مشترک از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت و اطلاعات جنایی و تشخیص هویت قرار گرفت، کارآگاهان در ابتدا با بررسی سوابق و پرونده‌های موجود نسبت به استخراج اطلاعات مورد نیاز و قابل پیگیری و تجزیه و تحلیل آنها اقدام کرده سپس با شناسایی جغرافیای جرم برای پیگیری از تکرار سرقت‌ها با اجرای طرح موضوعی و به کارگیری سایر عوامل انتظامی در مقاطع زمانی مختلف و شبانه اکیپ‌های گشتی غیر محسوس را به جغرافیای جرم اعزام کرده و این امر تا حدود زیادی در پیشگیری مؤثر واقع شد.تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٤ | ٥:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام