کشف زمین خواری 22 هزار میلیاردی در همدان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان همدان از وقوع و کشف زمین‌خواری به ارزش ۲۲ هزار میلیارد ریال در این استان خبر داد.

 سرهنگ "رضا زارعی" اظهار کرد: در پی شکایت اداره منابع طبیعی همدان علیه تعداد زیادی از افراد سودجو و فرصت‌طلب که در یکی از روستاهای توریستی همدان اقدام به تصرف و تخریب مقادیر قابل توجهی از اراضی متعلق به اداره منابع طبیعی همدان کرده‌اند، پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب همدان تشکیل و برای رسیدگی و اجرای دستور قضایی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع پرونده برای پیگیری در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی قرار گرفت که ابتدا از نماینده حقوقی اداره منابع طبیعی تحقیقات لازم انجام و اسناد و مدارک مورد ادعایی او اخذ و ضمیمه پرونده شد.

این مقام انتظامی بیان کرد: در پی بازدید نامحسوس از محل مشاهده شد منطقه وسیعی از اراضی ملی از معادن بکر منطقه، مورد هجمه زمین‌خوارها و تخریب و تصرف اراضی برای اکتشافات سنگ از نوع سیلیس توسط بیل‌های مکانیکی قرار گرفته و سنگ‌ها به وسیله کامیون‌های سنگین به کارخانه مربوطه منتقل شده‌اند.

وی گفت: ضمن تهیه عکس و فیلمبرداری از منطقه و ضمیمه آن در پرونده تحقیقات مقدماتی انجام شد و نسبت به شناسایی عوامل دخیل در این قضیه اقدامات لازم صورت گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ زارعی اظهار کرد: با به‌کارگیری منابع اطلاعاتی و شناسایی رانندگان بیل‌های مکانیکی و خودروهای سنگین و پیگیری‌های گسترده در نهایت هشت نفر از عوامل دخیل در این موضوع شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٩ | ٤:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام