افزایش ۶ درصدی تصادفات منجر به فوت در همدان

تصادفات منجر به فوت در استان همدان در ۸ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد و  تعداد فوت‌شدگان ۴ درصد افزایش یافته است.
سرپرست پلیس راه استان همدان در شورای ترافیک و حمل‌ونقل استان همدان اظهار کرد: آبان‌ماه امسال با کاهش 30 درصدی تصادفات فوتی روبه‌‏رو هستیم، طوری که تعداد متوفیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 نفر معادل 44 درصد کاهش داشته است.
مهدی شاکری با اشاره به اینکه باید به دنبال کاهش تصادفات فوتی و تعداد فوت‌شدگان باشیم، گفت: در مجموع تصادفات جرحی، فوتی و خسارتی در 8 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به اینکه در بیشتر حوادث مقصر اصلی سواری‌ها هستند، گفت: 57 درصد سواری، 17 درصد وانت، 8 درصد کامیون، 17 درصد موتورسیکلت و یک درصد وسایل حمل‌ونقل عمومی در تصادفات مقصر بوده‎اند.
شاکری اظهار کرد: 49 درصد تصادفات فوتی و جرحی در راه‎های اصلی، 34 درصد در راه‎های فرعی و 17 درصد در راه‎های روستایی اتفاق افتاده است.
سرپرست پلیس راه استان همدان توجه نکردن به جلو و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه را از مهمترین علل تصادفات دانست و گفت: بیشتر تصادفات بین ساعات 16 تا 20 رخ داده است.


شاکری با اشاره به اینکه 98 درصد متوفیان در تصادفات مرد بوده‎اند، افزود: 53 درصد متوفیان در محل حادثه، 35 درصد در بیمارستان‎ها و 12 درصد در حین انتقال جان خود را از دست داده‌اند.
سرپرست پلیس راه استان همدان بر جداسازی 99 کیلومتر از چهارخطه‎های استان همدان تأکید کرد و گفت: 77 نقطه حادثه‌خیر براساس کارهای پیشگیری اصلاح شده است.
 شناسایی  77 نقطه حادثه‌خیز در معابر استان همدان
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان هم در با بیان اینکه نقاط پرحادثه هرسال از سوی کارگروهی بررسی می‌شود و مکان‌هایی که پیک آنها بیشتر از ۳۰ باشد به عنوان نقاط پرحادثه شناخته می‌شود، اظهار کرد: استان همدان دارای 5 هزار و ۱۱۱ کیلومتر راه است که از این میزان ۸۵ کیلومتر آن را آزادراه شامل می‌شود.
محمد رودباری با بیان اینکه دو و نیم درصد راه‌های کشور در استان همدان است، بیان کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون ۷۷ نقطه پرحادثه در استان همدان شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه در ۴۹ نقطه پرحادثه استان همدان عملیات آشکارسازی و در ۵۰ نقطه عملیات ساماندهی انجام شده است، عنوان کرد: عملیات آسفالت زیرگذر حاجی‌آباد انجام شده و به بهره برداری رسیده است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان محور اسدآباد تا جنت‌آباد را یکی از محورهای دارای مشکل اصلی اسدآباد عنوان کرد و ادامه داد: مشکل اصلی شهرستان رزن وجود دو پیچ خطرناک به سمت آوج است که عملیات آشکارسازی و شیارهای لرزاننده طولی و عرضی در این مسیر انجام شده است.
رودباری با بیان اینکه در شهرستان کبودراهنگ نقاط پرحادثه‌ای وجود داشت که با نصب نیوجرسی تا حدی مشکل رفع شده است، گفت: یکی از نقط پرحادثه شهرستان بهار جاده بهار به آبرومند بود که نصب نیوجرسی در این مسیر آغاز شده است.
 بیش از ۴ هزار مصدوم در سوانح جاده‎ای همدان
مدیرکل حمل‌ونقل و ترافیک استانداری همدان با بیان اینکه شهریورماه امسال با ۸۱ نفر فوتی بیشترین آمار متوفیان را در استان داشته‎ایم، گفت: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۴ هزار نفر در استان همدان مجروح شده‌اند.
امیررضا یوسفیان ادامه داد: در نیمه نخست امسال 308 نفر فوتی و بیش از 4 هزار و 171 نفر مجروح و مصدوم داشته‎ایم.
وی افزود: از این تعداد نفرات فوتی 221 نفر در تصادفات برون شهری بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 195 نفر بوده و حدود 13 درصد افزایش داشته است.
یوسفیان درباره متوفیان سوانح درون شهری هم افزود در تصادفات درون شهری با کاهش 45 درصد روبه‎رو هستیم و خوشبختانه امار متوفیان در دورن شهرهای استان همدان از 59 نفر در سال گذشته به 45 نفر در سال 93 رسیده است.
به گزارش تسنیم، مدیرکل حمل‌ونقل و ترافیک استانداری همدان بیان کرد: اردیبهشت‌ماه با 35 نفر متوفی ناشی از تصادفات کمترین و شهریورماه با 81 نفر متوفی ناشی از تصادفات بیشترین آمار فوتی را به خود اختصاص داده‌اند.
وی با اشاره به اینکه سالانه 10 میلیارد تومان هزینه سوانح جاده‎ای در کشور می‎شود، بیان کرد: این مبلغ حدود 7 درصد درآمد ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است.
یوسفیان درباره حوادث کشور هم گفت: در کشور 9 هزار و 317 فوتی و 166 هزار و 283 مجروح در نیمه نخست امسال داشته‎ایم که 21 درصد افراد فوت شده زن و مابقی مرد بوده‌اند.
وی درباره راهکارهای کاهش سوانح رانندگی در کشور و استان هم خاطر نشان کرد: اعمال قوانین و مقررات، فرهنگ‌سازی در حوزه ترافیک، راهکارهای مهندسی ترافیک و مدیریت از جمله مواردی است که در صورت اعمال در کاهش سوانج تأثیر مثبت به دنبال دارد.
مدیرکل حمل‌ونقل و ترافیک استانداری همدان بیان کرد: هر یک از دستگاه‎های ذی‌ربط در زمینه انسان، خودرو و راه برای ایمن‌سازی، کاهش سوانح رانندگی و ارتقای کمی و کیفی نتایج باید تلاش لازم را داشته باشند.

 
 


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٦ | ۳:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام