کلاهبرداری بزرگ اینترنتی هفت زندانی

هفت زندانی که از زندان یکی از استان‌های کشور اقدام به 5 هزار و 250 فقره کلاهبرداری اینترنتی کرده بودند با تلاش مأموران پلیس استان همدان شناسایی شدند.
فرمانده انتظامی استان همدان اظهار کرد: پس از شکایت فردی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات همدان قرار گرفت که یکی از اعضای باند بزرگ کلاهبرداری اینترنتی دستگیر شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس، حاجی‌محمد مهدیان‌نسب اضافه کرد: به دنبال اقدامات فنی و اطلاعاتی و استفاده از شگردهای خاص، کارشناسان پلیس فتای استان پس از نفوذ در محدوده فعالیت کلاهبرداران پیامکی کارت به کارت و اینترنتی موفق به شناسایی عوامل اصلی برداشت غیرمجاز از حساب یکی از شکات استان همدان شدند. وی افزود: مأموران پلیس فتا پس از چند نوبت تحقیقات وسیع و غیرمحسوس در شهرستان‌های زنجان و استان البرز و توابع آن، 7 نفر از زندانیان یکی از زندان‌های کشور را که به امر کلاهبرداری پیامکی اشتغال داشتند شناسایی کردند.
مهدیان‌نسب بیان کرد: عوامل پلیس فضای تولید و تبدل اطلاعات همدان با تلاش فراوان، دلایل و مدارک مستند و غیرقابل انکار علیه اعضای این باند کلاهبرداری را جمع‌آوری کردند. وی افزود: در نتیجه انجام تحقیقات از متهمان و جمع‌آوری آثار و دلایل مستند تاکنون بیش از 5 هزار و 250 فقره کلاهبرداری پیامکی، کارت به کارت و اینترنتی با استفاده از یک هزار و450 خط شماره تلفن همراه از سوی متهمان انجام شده است.
مهدیان‌نسب گفت: شماره حساب قربانیان و شماره تلفن‌های مورد استفاده کلاهبرداران جمع‌آوری و در اختیار پلیس فتا سایر استان‌های کشورهم قرار گرفته و افراد شاکی می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا استان خود نسبت به پیگیری شکایت خود اقدام کنند.تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱٦ | ٢:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام