پلیس‌ افتخاری به یاری ناجا می‌آیند

 

  2 هزار نفر پلیس افتخاری نیروی انتظامی استان همدان را در تأمین امنیت یاری می‌کنند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان همدان، امنیت را یک تولید اجتماعی دانست و گفت: امنیت مگر با ارتقای نبوغ اجتماعی و مشارکت مردم در مأموریت‌های انتظامی حاصل نخواهد شد.
علی‌اصغر خرم‌رویی افزود: با توجه به اینکه امنیت یکی از مقوله‌های اساسی و اولویت‌دار نیروی انتظامی بوده، در قوانین استخدامی ناجا برای به کارگیری فرصت‌ها و مشارکت‌های مردمی با ادبیات خاصی نیرویی تحت عنوان پلیس افتخاری در کشور پیش‌بینی شده است.
وی هدف از پلیس افتخاری را کمک به ناجا در توسعه و تحکیم نظم و امنیت، توسعه مشارکت‌های مردمی، جلب اعتماد عمومی، تقویت توان تحرک و پویایی نیروی ناجا، مشارکت در بومی‌سازی فرهنگ و مشارکت دادن عوامل مردمی در بخشی از نیروی انتظامی با حفظ مدیریت ناجا دانست.
خرم‌رویی ادامه داد: این دستورالعمل یک نوع مسئولیت بوده که باید برای تأثیرگذار بودن، آن را به نحو صحیح اجرا کنیم.
وی با اشاره به اینکه پلیس‌های افتخاری در دو سطح 17 سال به بالا و زیر 17 سال پذیرش می‌شوند، گفت: در سطح اول آموزش و سازو‌کارها تخصصی‌تر بوده و به دقت نظر بیشتری نیاز دارد. همچنین افراد باید دارای مدرک دیپلم به بالا باشند، اما در سطح دوم بیشتر در حوزه‌های فرهنگ‌سازی مدارس سازماندهی می‌شوند.


خرم‌رویی اظهار کرد: در هر دو بخش مدیریت با نیروی انتظامی بوده و پلیس افتخاری براساس نیازسنجی در حوزه‌های پلیس پیشگیری و پلیس مبارزه با مواد مخدر همکاری می‌کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر پلیس‌ها در حوزه کاری خود با توجه به نوع مأموریت و مطابق با قوانین استخدامی ناجا نیرو جذب می‌کنند.
وی با اشاره به مزایای در نظر گرفته شده برای پلیس‌های افتخاری، گفت: این افراد از پوشش‌های بیمه‌ای و کمک هزینه‌های در نظر گرفته شده به صورت نقدی و هدیه برخوردار بوده و دارای لباس‌های تعریف شده و متحدالشکل هستند و تمام شرایط در بحث نیروی رسمی نظامی شامل این افراد می‌شود.
خرم‌رویی از جمله شرایط تعریف شده برای پذیرش پلیس افتخاری را تابعیت ایرانی، اعتقاد به جمهوری اسلامی ایران، دارای مدرک تحصیلی سوم راهنمایی، داشتن سلامت جسمی و روحی، عدم اعتیاد به مواد مخدر، عضو نبودن در احزاب و جریانات سیاسی، داشتن انگیزه شرطی، ملی و روحیه انجام مأموریت و عدم سوء‌پیشینه کیفری بیان کرد و افزود: کسانی که مشکل نظام وظیفه دارند مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت.
وی اظهار کرد: بسیجیان، بازنشستگان ناجا و نیروهای مسلح، ایثارگران و جانبازان، فرزندان بازنشستگان ناجا، اعضای جهاد و شهادت و شاغلان دستگاه‌های لشکری و کشوری در اولویت پذیرش قرار دارند.
خرم‌رویی در پایان با تأکید بر اینکه پذیرش پلیس افتخاری شامل خانم‌ها هم می‌شود، تصریح کرد: سلاح تنها در مأموریت‌های خاص و به صورت محدود در اختیار پلیس‌های افتخاری قرار خواهد گرفت.

 
 


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٦ | ۳:۳٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام