پلیس آگاهی، پیگیر پرونده اسیدپاشی است
هشدار پلیس درباره شیوه جدید کلاهبرداری


 رسیدگی به پرونده سرانجام پرونده اسیدپاشی اصفهان در اولویت کار پلیس آگاهی ناجاست و کارشناسان پلیس با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنند.
رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی با اعلام این مطلب در حاشیه گردهمایی رؤسای پلیس‌های آگاهی ناجا در جمع خبرنگاران به شیوه جدید کلاهبرداری اشاره کرد و گفت: در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر اینکه چند کلاهبردار با مراجعه به مغازه‌داران فروشنده لوازم گرانبها مانند فرش، طلا و... از آنها کلاهبرداری کرده است، پرونده در اختیار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، محمدرضا مقیمی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد، این افراد با مراجعه به این مغازه‌ها اعلام می‌کردند قصد خرید کالایی را دارند اما پس از خرید با سرگرم کردن فروشنده به اموری مانند فاکتورنویسی و سؤال کردن پیاپی از وی، رقم خرید را متفاوت از آنچه باید پرداخت شود، وارد دستگاه کارت‌خوان کرده و به سرعت از محل دور می‌شدند.
وی با بیان اینکه کلاهبرداران در این شیوه با استفاده از کارت‌های هدیه گمان می‌کردند از این طریق قابل شناسایی و ردیابی نخواهند بود، گفت: به عنوان مثال با مراجعه به مغازه‌ای به اندازه یک میلیون تومان خرید کرده است اما رقم 10 هزار تومان را وارد دستگاه کارتخوان می‌کردند و پس از آن با مشغول کردن فروشنده به فاکتورنویسی یا صحبت با وی، فاکتور جعلی را با رقم واقعی به جای آن قرار می‌دادند و پس از آن به سرعت از محل دور می‌شدند.


ی با بیان اینکه کلاهبرداران در این شیوه با استفاده از کارت‌های هدیه گمان می‌کردند از این طریق قابل شناسایی و ردیابی نخواهند بود، گفت: به عنوان مثال با مراجعه به مغازه‌ای به اندازه یک میلیون تومان خرید کرده است اما رقم 10 هزار تومان را وارد دستگاه کارتخوان می‌کردند و پس از آن با مشغول کردن فروشنده به فاکتورنویسی یا صحبت با وی، فاکتور جعلی را با رقم واقعی به جای آن قرار می‌دادند و پس از آن به سرعت از محل دور می‌شدند.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه مالباختگان ساعاتی بعد متوجه این اقدام می‌شدند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اقدامات انجام شده، مأموران آگاهی سه نفر شامل 2 زن و یک مرد را که تاکنون به هفت مورد سرقت با این شیوه اعتراف کرده‌اند، دستگیر و تحت بازجویی قرار دادند؛ رقم این کلاهبرداری‌ها و تحقیقات بیشتر در این خصوص همچنان ادامه دارد.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه فکر می‌کنیم که این افراد در شروع کار خود بودند و مورد بیشتری در پرونده‌شان نباشد به فروشندگان و مغازه داران که به دستگاه کارتخوان مجهز هستند، توصیه کرد رقم خرید را خود وارد کرده است و سپس از مشتری بخواهند که تنها رمز کارتشان را شخصاً وارد دستگاه کنند.
وی همچنین در ادامه به ارائه آمارهایی به وضعیت سرقت در کشور پرداخت و افزود: پلیس آگاهی موفق شده در 6 ماهه نخست امسال حوادث را کنترل کند، در نیمه دوم سال، تمرکز خود را در بحث افزایش کشفیات قرار داده‌ایم؛ امروز نیز در این همایش از رؤسای پلیس‌های آگاهی 14 استان هدف دعوت کردیم تا تجربیات خود در این خصوص را انتقال دهند که توفیق‌های خوبی نیز در این زمینه حاصل شده است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در پنج، شش استان دیگر نیز کاهش وقوع سرقت را داشتیم، گفت: در 2، 3 سال گذشته به ویژه در سال 92 نسبت به 91 شاهد افزایش 30 درصدی وقوع سرقت بودیم که با تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت این روند کنترل شد.
■ وزیر کشور:
 به سرنخ های جدیدی از پرونده اسیدپاشی‌های اصفهان رسیده‌ایم
وزیر کشور نیز درباره پرونده اسیدپاشی اصفهان گفت: در حال حاضر نتایج جدیدی نداریم اما به سرنخ‌هایی رسیده‌ایم که از سوی دستگاه‌های امنیتی گزارش شده است و فعلاً نمی‌توانیم اعلام کنیم.
عبدالرضارحمانی‌فضلی در حاشیه همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان همدان با رویکرد اقتصاد مقاومتی، گفت: پیگیر این قضیه هستیم به طوری که کمیته‌ای در اصفهان و تهران تشکیل شده است و موضوع به طور جدی پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: مسأله اسیدپاشی دغدغه رئیس‌جمهور و سران قواست و ما مصمم هستیم که این قضیه را به نتیجه برسانیم.تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٤ | ٤:٤٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام