هوشیاری پلیس همدان آدم‌ربایان را ناکام گذاشت


 2 جوان دانشجو که با طراحی نقشه‌ای تبهکارانه قصد داشتند با ربودن فرزند یکی از ثروتمندان شهر همدان دست به اخاذی میلیاردی از وی بزند پیش از هر اقدامی با هوشیاری مأموران پلیس دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با همدان‌پیام در تشریح این خبر گفت: مأموران گشت فرماندهی انتظامی همدان در حال گشتزنی در منطقه استادان همدان به یک دستگاه سواری پراید که راننده و سرنشین آن 2 پسر جوان بودند مظنون شدند و آن را به طور نامحسوس زیر نظر گرفتند.
رسول مرادی افزود: بررسی‌های اولیه پلیس حاکی از آن بود که خودروی مذکور با 2 سرنشین روزهای گذشته بارها در محل مورد نظر مشاهده شده که به طرز مشکوکی در حال بررسی وضعیت محله است. با افزایش ظن مأموران، خودروی مورد نظر در یک اقدام غافلگیرانه متوقف شد و راننده و سرنشین آن پیش از هر اقدامی دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.
در بررسی کارشناسی مأموران پلیس مشخص شد شماره پلاک خودروی توقیف شده به طور حرفه‌ای تغییر کرده است. همچنین در بازرسی از خودروی مورد نظر تعدادی ماسک، کلاه‌گیس و دستکش مخصوص که معمولاً مجرمان برای شناسایی نشدن در زمان ارتکاب جرم استفاده می‌کنند، کشف شد.
2 جوان دستگیر شده که ابتدا منکر هرگونه جرمی بودند در جریان تحقیقات مفصل پلیس پرده از نقشه تبهکارانه خود برای یکی از افراد ثروتمند شهر برداشتند.
متهمان در بازجویی‌های فنی اعتراف کردند از 2 ماه پیش نقشه ربودن فرزند یکی از ثروتمندان شهر که در محله استادان سکونت دارد را داشته‌اند و به همین منظور با زیر نظر گرفتن محل سکونت فرد مورد نظر ساعت‌های آمدوشد وی و افراد خانواده‌اش را شناسایی کرده‌اند.
در ادامه اعتراف متهمان مشخص شد آنها برای اجرای نقشه مجرمانه خود با همدستی مرد جوانی که از بستگان فرد قربانی است اطلاعات کامل و دقیقی پیرامون وضعیت مالی و خانوادگی وی به دست آورده‌اند و قصد داشته‌اند در روزهای اخیر نقشه خود را اجرا کنند.
تحقیقات فنی مأموران پلیس از متهمان با شناسایی و دستگیری همدست آنها و همچنین شناسایی منزلی که برای انتقال کودک قربانی پس از ربودن وی در نظر گرفته بودند در یکی از محلات حاشیه شهر همدان ادامه یافت.
مرادی تأکید کرد: متهمان دستگیر شده صراحتاً اعتراف کردند قصد داشتند با ربودن کودک یک فرد ثروتمند که از افراد شناخته شده در شهر همدان است دست به اخاذی میلیاردی از وی بزنند که با هوشیاری مأموران پلیس در اجرای نقشه شوم خود ناکام ماندند.
به گفته فرمانده انتظامی شهرستان همدان، متهمان دستگیر شده با تکمیل تحقیقات به همراه پرونده تشکیل شده به مراجع قضایی معرفی شدند.


کمتر از یک ساعت سرقت
فردی که پس از سرقت یک دستگاه سواری پراید در همدان قصد انتقال آن را به یکی از استان‌های همجوار داشت کمتر از یک‌ساعت پس از سرقت دستگیر شد.
همچنین فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: ساعت 18 و 45 دقیقه روز 21 آبان‌ماه خبر سرقت یک دستگاه سواری پراید از خیابان شهدای همدان به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش شد.
مرادی افزود: با اعلام این خبر طرح مهار در معابر مهم و خروجی‌های شهر همدان به اجرا گذاشته شد و حدود 45 دقیقه بعد خودروی مسروقه حوالی میدان کربلا در ورودی شهر مریانج مشاهده شد.
فرد سارق با دیدن مأموران در مسیر جاده کرمانشاه اقدام به فرار کرد که مأموران پلیس پس از تعقیب و گریزی کوتاه خودرو را متوقف و سارق را دستگیر کردند.
فرد دستگیر شده که اهل یکی از استان‌های غرب همدان است در بازجویی‌های انجام شده اعتراف کرد پس از سرقت خودروی پراید از خیابان شهدا در همدان قصد انتقال آن به شهر محل سکونت خود را داشته است که در این امر ناکام مانده است.
 دستگیری جوان مزاحم با سلاح گرم
در ادامه فرمانده انتظامی همدان از دستگیری یک پسر جوان مسلح به سلاح گرم به اتهام ایجاد مزاحمت‌ برای دختران دانش‌آموز خبر داد.
مرادی در این‌باره گفت: ساعت 12 و 30 دقیقه ظهر روز یکشنبه 25 آبان‌ماه گزارشی مبنی بر مزاحمت یک پسر جوان برای دختران دانش‌آموز به سامانه 110 داده شد.
به دنبال این گزارش، گروهی از مأموران کلانتری برای بررسی موضوع به دبیرستان رازی در خیابان نظربیگ مراجعه کردند که جوان مزاحم با مشاهده آنها اقدام به فرار کرد.
با فرار جوان متهم، اکیپ دیگری از مأموران برای دستگیری او وارد عمل شدند و پس از طی مسافتی او را محاصره و دستگیر کردند.
مأموران در بازرسی بدنی از فرد دستگیر شده یک قبضه کلت جنگی و یک قبضه چاقو کشف کردند و با انتقال متهم به کلانتری تحقیقات خود را برای روشن شدن هویت و وضعیت وی آغاز کردند.
 دستگیری سارقان ترانس برق حین ارتکاب جرم
فرمانده انتظامی شهرستان همدان همچنین از دستگیری سارقان ترانس‌های برق در حین سرقت از یک مغازه خبر داد.
مرادی در تشریح این خبر گفت: مأموران کلانتری جورقان حین گشتزنی به 3 نفر که در حال انتقال لوازمی از داخل یک مغازه تعویض روغنی بودند، مشکوک شدند. افراد مورد نظر که با مشاهده مأموران قصد فرار داشتند پیش از هر اقدامی دستگیر شدند. در بازرسی از خودروی آنها تعدادی ترانس برق کشف شد که مشخص شد تمام آنان مسروقه‌اند. متهمان دستگیر شده که اهل یکی از استان‌های همجوار بودند در بازجویی‌های انجام شده اعتراف کردند از مدتی پیش اقدام به سرقت ترانس‌های برق از مناطق مختلف استان همدان کرده‌اند.
متهمان در ادامه اعتراف کردند: «شب حادثه نیز در حال سرقت از مغازه تعویض روغنی بودیم که توسط مأموران پلیس دستگیر شدیم.» فرمانده انتظامی شهرستان همدان در پایان گفت: متهمان دستگیر شده پس از تکمیل تحقیقات به همراه پرونده‌ای تشکیل شده به مراجع قضایی معرفی شدند. 
 


تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱ | ٤:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام