حضور در صحنه آتش‌نشانی همدان بالاتر از استانداردها

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: در بحث ایمنی همدان جزو استان‌های برتر کشور است که با خرید تجهیزات جدیدتر این ضریب ایمنی بالاتر می‌رود.

مسعود دهبانی‌صابر در گفت‌وگو با خبرنگار ما در این‌باره افزود: آتش‌نشانی همدان از نظر تجهیزات و نیروی انسانی مجرب در زمره استان‌های برتر کشور است که با خرید تجهیزات جدیدتر از جمله بلندترین نردبان آتش‌نشانی جهان به طول 54 متر این جایگاه بالاتر خواهد رفت.
وی با بیان اینکه 175 نفر در سازمان آتش‌نشانی همدان مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: میانگین سنی آتش‌نشانان همدان 35 و میانگین سطح تحصیلی آنها فوق‌دیپلم است و تمام آنان از مجرب‌ترین و آماده‌ترین پرسنل آتش‌نشانی کشور هستند.
دهبانی با اشاره به استاندارد جهانی یک ایستگاه آتش‌نشانی به ازای هر 5 نفر گفت: آتش‌نشانی همدان با 19 ایستگاه فعال به این استاندارد نزدیک است.
وی خاطرنشان کرد: همدان از معدود شهرهایی است که در تمام ورودی‌های آن ایستگاه آتش‌نشانی تأسیس شده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی میانگین زمان حضور اکیپ‌های عملیاتی را از زمان وقوع 5 دقیقه اعلام کرد که حتی از استانداردها نیز بالاتر است و در صورت همکاری شهروندان این زمان روند کاهشی خواهد داشت.
وی همچنین از همکاری سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان مانند نیروی انتظامی، اداره برق، گاز و مرکز فوریت‌های پزشکی به عنوان یک عامل مهم در مؤثر بودن خدمات سازمان آتش‌نشانی یاد کرد.


 

بیش از 1400 مورد  عملیات در 6 ماهه نخست سال


مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همدان از انجام هزار و 455 مورد عملیات در 6 ماهه نخست سال خبر داد و افزود: از این آمار 871 عملیات مربوط به اطفای حریق و 584 مورد مربوط به امدادونجات بوده است.
وی نوع کاربری محل‌های عملیات اطفای حریق مسکونی را 50 مورد، تجاری 69 مورد، اداری 23 مورد، وسیله نقلیه 102 مورد، صنعتی 4 مورد، آموزشی 14 مورد، باغ و فضای سبز 84 مورد، مزروعی 24 مورد، انبار 9 مورد و 100 مورد سایر بیان کرد.
دهبانی‌صابر تعداد مصدومان در عملیات‌های نجات 67، در حریق 13 و تعداد فوتی‌ها را 23 نفر که اغلب مربوط به حوادث جاده‌ای و برون‌شهری بودند، عنوان کرد و افزود: تعداد مصدومان حریق 13 نفر و مصدومان امدادونجات 16 نفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
وی دلیل وقوع حوادث را 57 مورد برق، 41 مورد گاز، 82 مورد بی‌احتیاطی رهگذران، 490 مورد بی‌احتیاطی مالک، 342 مورد عمدی، 32 مورد سایر، 20 مورد تصادفات و 191 مورد احتیاط حریق عنوان کرد و افزود: 791 مورد از عملیات‌ها درون‌شهری و مابقی برون‌شهری بوده است.
دهبانی‌صابر عملیات اطفای حریق انبار گاز فندک و روغن موتور خودرو را از مهمترین عملیات‌های سال جاری عنوان کرد که آتش‌نشانان با حضوری سریع (کمتر از یک دقیقه) و تأثیرگذار و تلاشی مداوم آتش را مهار و از سرایت آن به انبار نمایندگی ایران‌خودرو جلوگیری کردند.
وی صعود به الوند، غبارروبی مزار شهدای گمنام، مسابقات شطرنج و تنیس، اعطای درجه به آتش‌نشانان، رژه ناوگان آتش‌نشانی و عملیات صعود و فرود آتش‌نشانان از ساختمان‌های بلند را از جمله برنامه‌های ویژه روز آتش‌نشانان در هفتم مهرماه امسال بیان کرد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همدان با تأکید بر لزوم قرار گرفتن شغل آتش‌نشانی در لیست مشاغل سخت و زیان‌آور گفت: تلاش می‌کنیم از طریق نهادهای استانی و کشوری این موضوع را پیگیری کنیم.
دهبانی‌صابر در پایان روز آتش‌نشانان را به فرشتگان بی‌ادعای نجات در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان و خانواده‌های آنها تبریک گفت.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ۳:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام