ماجرای سری که به خاطر انجام وظیفه بریده شد

  یکی از کارآگاهان پلیس آگاهی یکی از مأموریت‌های ضمن خدمت خود را به عنوان یک خاطره بازگو کرد.
7 اردیبهشت ماه سال ٨۵ پرونده گمشدن فردی به هویت ناصر به اداره جنایی پلیس آگاهی رسید.
به دنبال دریافت این خبر، بلافاصله تحقیقات آغاز و مشخص شد رئیس اداره منابع طبیعی ماسال که فردی بسیار قانون‌مدار و صحیح‌النفس بوده، برای اجرای دقیقِ قانون مراتع ملی در منطقه ماسال و عدم تعلیف مراتع از سوی رمه داران دچار اختلاف شدید با اهالی بوده است که چندین بار هم مورد تهدید و ضرب و شتم قرار می‌گیرد.
در ادامه خودروی سازمانی نامبرده در منطقه شهرستان شفت کشف و جسد وی نیز دو روز بعد در حالی که سر از تن او جدا شده بود در جنگل هفت دغان ضیابر صومعه‌سرا کشف می‌گردد.
ضمن انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی پیرامون خطوط ارتباطی و استماع اظهارات مظنونان، در نهایت کنترل تلفن دو خط همراه متعلق به دو نفر از مظنونان که نفر اصلی یکی از کارکنان نظامی بوده حکایت از تماس‌های مکرر از ساعت 5 صبح روز فقدان تا ساعت ١٠ همان روز با وی داشت.


در نهایت یکی از متهمان شناسایی شده که برابر تحقیقات مشخص شد وی به هویت پرویز، سه روز قبل از شناسایی به اتهام جعل عناوین، حسب دستور دادسرای عمومی تهران جلب و در زندان اوین بازداشت شده و لذا با رعایت حیطه‌بندی ضمن عزیمت به تهران نامبرده از زندان تحویل گرفته شد.
در بازجویی‌های گسترده، پس از سه روز متهم ضمن اعتراف به قتلِ متوفی به انگیزه انتقام‌جویی، بیان کرد: به واسطه قانون احیای مراتع ملی، مقتول مجوز تأسیس کارخانه مواد غذایی او را در منطقه باطل کرده و بر این اساس و با همراهی افراسیاب که بابت ملی شدن مراتع و تصرف املاکش، با او درگیری داشته، نقشه قتل او را ترسیم کرده و با همکاری چند نفر از افرادی که همکار نصیر بودند، او را در منطقه شفت از داخل خودرو ربوده و داخل صندوق عقب خودرو قرار دادند و خودرو را به همراه مقتول به ما تحویل دادند.
وی ادامه داد: ما هم او را با اتفاق افراسیاب به جنگل ضیابر برده و افراسیاب پاهای مقتول را نگه داشته و من سر او را از پشت بریدم! افراسیاب نیز به طریق مقتضی با توجه به جمع دلایل به آگاهی منتقل شد و پس از بازجویی و دقت نظر به ربودن و قتل متوفی اعتراف کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، با اعترافات متهم افراسیاب نیز بلافاصله دستگیر شد که در ابتدا پرونده به عنوان مظنون معرفی شده بود حاضر به تحقیقات و ادای توضیح نبود اما در مرحله دوم دستگیری، پس از ارائه دلایل در موضع ضعف قرار گرفته و جزیی‌ترین اطلاعات را ارائه داد و حتی در آگاهی قصد خودکشی داشت که با ممانعت افسر نگهبان بازداشتگاه قادر به انجام آن نشد.
در ادامه چهار نفر از کارکنان نظامی که در ربودن مقتول نقش داشته بودند، نیز شناسایی و دستگیر شدند و با توجه به دلایل موجود به آدم‌ربایی اعتراف کردند.
سرانجام پس از ۴۴ روز یکی از حساس‌ترین و پرفشارترین پرونده‌های قتل آگاهی گیلان کشف شد و متهمان به دار مکافات آویخته شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام