انتشار تصاویر خصوصی دختران در فیس‌بوک
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان از دستگیری 2 نفر از عاملان انتشار تصاویر شخصی افراد در شبکه فیس‌بوک خبر داد.
سرهنگ  لطف‌ا... وطنی‌هویدا در این‌باره، گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر انتشار عکس‌های شخصی وی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک موضوع به طور ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
مأموران پلیس فتا با همکاری شاکی فرد متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی نسبت به جمع آوری و بررسی سیستم رایانه‌ای وی اقدام کردند. 
دربررسی از رایانه متهم اسناد و مدارک مربوط به عمل غیر قانونی وی ازجمله تعدادی از عکسهای شاکی کشف شد.فرد دستگیرشده پس ازرویارویی بامدارک انکارناپذیر به جرم ارتکابی اقرار و انگیزه خود را از این عمل انتقام جویی بیان کرد.
 همچنین فرد دیگری که با ساخت یک صفحه در شبکه اجتماعی فیس‌بوک و انتشار عکس‌ها و تصاویر دختری جوان به همراه تعداد زیادی از تصاویر غیراخلاقی که به منظور تخریب هر چه بیشتر شخصیت فرد مورد نظر صورت گرفته بود دستگیر شد.
به دنبال شکایت زن جوانی مبنی بر اینکه فردی تصاویر شخصی وی را در کنار تعدادی تصویر مستهجن روی شبکه اجتماعی فیس‌بوک قرار داده است مأموران پلیس فتا وارد عمل شدند.
با همکاری شاکی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی فرد مظنون شناسایی و دستگیر شد.
متهم در بازجویی‌های تخصصی با اعتراف به جرم انتسابی گفت: با برادر شاکی همکار هستم و به دلیل درگیری و اختلاف کاری از او کینه داشتم به همین خاطر با ساخت صفحه‌ای درشبکه اجتماعی فیس‌بوک تصاویر خواهرش را که قبلا از رایانه او سرقت کرده بودم را به همراه تعدادی تصویر مستهجن بدون سر در آن قرار دادم.


کشف مواد مخدر باکمک سگ های موادیابدرهمدان

ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان دربازرسی از شش نقطه آلوده شهر با استفاده ازسگ‌های موادیاب دو کیلوگرم تریاک و 15 گرم شیشه و هروئین کشف کردند.
سرهنگ ˈهادی قزوینه رییس پلیس موادمخدر همدان در این باره گفت: با توجه به اینکه پلیس مبارزه با مواد مخدر از تمامی تجهیزات و ابزارهای موجود برای ریشه کن کردن اعتیاد و کشف مواد مخدر بهره می گیرد که در این راستا دو قلاده سگ مواد یاب برای بررسی وضعیت مناطق آلوده و کشف مواد پنهان شده از تهران به همدان منتقل شد.
وی افزود:برای نخستین بار در سالجاری دراجرای طرح بررسی تفرجگاه ها و مناطق آلوده به مواد مخدر از سگ های مواد یاب استفاده شد که در این طرح سگ های مواد یاب موفق به کشف دو کیلو گرم تریاک با مقادیری هروئین و شیشه شدند.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان گفت: سگ های مواد یاب آموزش های لازم را فرا گرفته اند و به راحتی محل اختفای مواد را شناسایی کرده و زمینه کشف مواد جاسازی شده را فراهم می کنند.
سرهنگ قزوینه تاکید کرد: یکی از دغدغه های مهم و اصلی خانواده گرفتار شدن فرزاندان آنان در دام مواد مخدر است بنابراین پلیس برای رفع این دغدغه از تمامی ابزارها و وسایل در اختیار برای دستگیری فروشندگان خرد و کلان بهره گرفته است.
وی گفت: حدود 14 تن مواد مخدر در سال جاری کشف شده که این امر بیانگرتسلط کامل ماموران مبارزه با مواد مخدر به اقدامات باندهای تهیه و توریع مواد مخدر است.


هلاکت سارق سیم‌های برق در همدان

فرمانده انتظامی شهرستان همدان از به هلاکت رسیدن سارق سیم‌های برق در همدان خبر داد.
سرهنگ رسول مرادی دراین باره گفت: یک گروه سه نفره از سارقان سیم برق در شهر قهاوند همدان اقدام به سرقت کرده بودند که با اطلاع به موقع مردم به پلیس و حضور به موقع نیروی انتظامی دستگیر شدند.
این سارقان از استان‌های همجوار وارد شهر قهاوند شده بودند و در مدت زمان سرقت توانستند سیم‌های چهار تیر برق، به میزان 300 متر سیم را قطع کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در تشریح این خبر ابراز داشت: سارقان بعد از اینکه خود را در محاصره مأموران نیروی انتظامی دیدند، اقدام به فرار کردند.
وی گفت: پلیس بعد از دادن اخطار ایست و مشاهده بی‌توجهی سارقان، برای متوقف کردن آنها مجبور به تیراندازی شد.
مرادی ادامه داد: تیراندازی به طرف لاستیک خودرو انجام شد که بر اثر پستی و بلندی جاده و سرعت ماشین، دو نفر از سارقان مجروح شدند.
وی در ادامه سخنانش ابراز داشت: یکی از آنان به دلیل شدت جراحات وارده فوت می‌کند و دو نفر دیگر نیز دستگیر می‌شوند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان افزود: سارقان در حال فرار، اقدام به پرتاب سیم‌ها به سطح خیابان می‌کردند و 21 کیلومتر نیز خلاف جهت در اتوبان در حال فرار بودند که در نهایت با تلاش پلیس دستگیر شدند.
وی با اشاره به توقیف خودروی مربوطه افزود: یکی از این سارقان بیش از 64 فقره کیف‌قاپی را در سابقه خود داشت.
مرادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ناکامی سارقان احشام در یکی از روستاهای حوزه آبشینه در همدان اظهار داشت: سارقان احشام با یک دسنگاه پژو وارد روستا شده و قصد خروج احشام را داشتند که با هوشیاری مردم و حضور به موقع پلیس مجبور به رها کردن خودرو و فرار از صحنه با پای پیاده شدند.
وی در پایان سخنانش گفت: طی استعلام انجام شده از سوی پلیس، معلوم شد خودروی توقیفی نیز سرقتی بوده است.

+++++++++++++++=
بیش از پنج کیلوگرم تریاک در نهاوند کشف شد
فرمانده انتظامی نهاوند  از کشف بیش از 5 کیلوگرم ماده مخدر تریاک از یک توزیع‌کننده خبر داد.
سرهنگˈ عباس نظری افزود: با تلاش ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان نهاوند شامگاه دوشنبه طی عملیاتی پنج کیلوو 300 گرم تریاک از یکی از توزیع کنندگان مواد مخدر کشف و ضبط شد.
این محموله داخل یک خودروی سواری جاسازی شده بود که با کنترل و بازرسی ماموران این محموله شناسایی شد .در این عملیات یک نفر دستگیر شد که به همراه پرونده تحویل مقامات قضایی داده شد.
فرمانده انتظامی نهاوند اضافه کرد: طی دو هفته اخیر این چهارمین محموله قاچاق مواد مخدر است که توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان کشف شده و در مجموع طی این مدت حدود 210 کیلوگرم تریاک از قاچاقچیان و سوداگران مرگ در این شهرستان ضبط شده است.
++++++
کاهش 26 درصدی وقوع سرقت در اسدآباد

فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد از کاهش 26 درصدی وقوع سرقت در سطح شهرستان در طول سال جاری خبر داد.
سرهنگ محسن اقبالیان با اشاره به کاهش 26 درصدی وقوع سرقت در سطح شهرستان در طول سال جاری اظهار داشت: در این مدت در سطح شهرستان، وقوع جرائم خشن و سنگین نیز گزارش نشده است.
فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد از کاهش 50 درصدی سرقت خودرو در سطح شهرستان خبر داد و افزود: در این مدت سرقت احشام نیز در سطح شهرستان مشاهده نشده است.
وی با اشاره به سرقت موتورسیکلت و وسایل داخل خودرو گفت: در این مورد هنوز به کاهش مطلوبی دست نیافته‌ایم که البته این موضوع نیز ریشه در کم‌توجهی شهروندان به حفظ اموال خود دارد.
اقبالیان با اشاره به اجرای طرح ویژه حجمی در سطح شهرستان گفت: در این طرح 30 تیم به صورت آشکار و پنهان در حوزه ترافیکی، برخورد با مواد مخدر، برخورد با سارقان، جمع‌آوری ماهواره فعالیت داشتند.
فرمانده انتظامی شهرستان اسدآباد گفت: در راستای اجرای این طرح سه قبضه سلاح شکاری، 128 قطعه انواع تجهیزات ماهواره و یک هزار و 827 حلقه سی دی غیر مجاز کشف شد.
وی با اشاره به بازرسی از 100 واحد صنفی در سطح شهرستان در راستای اجرای این طرح ابراز داشت: در این بازرسی پنج واحد صنفی تعطیل شدند.
اقبالیان از توقیف 13 دستگاه خودرو و 118 موتورسیکلت متخلف خبر داد و افزود: کشف سه دستگاه موتورسیکلت مسروقه از دیگر نتایج اجرای این طرح بود.

وی در پایان سخنانش تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح 19 نفر متهم که تحت تعقیب بودند نیز دستگیر شدند.
++++
استفاده از فروشندگان زن برای جلب مشتری
معاون قضایی دادگستری همدان گفت: امروز برخی کارفرمایان، از دختران به عنوان یک عروسک پشت ویترین برای جلب مشتری استفاده می‌کنند.
سعید گلستانی در جلسه امور صنفی در پاساژ آریان همدان اظهار داشت: یکی از برنامه‌های غرب در داخل کشور، پیاده کردن فرهنگ غربی در بین جوانان و تغییر زندگی اسلامی ایرانی به زندگی غربی است که این فرهنگ زندگی ما را به نابودی می‌کشد.
وی گفت: خدشه‌دار کردن فرهنگ حجاب و عفاف در کشور یکی از آسیب‌های فرهنگ غرب است.
معاون قضایی دادگستری همدان ادامه داد: با نگاهی به آمار طلاق‌ها در جامعه امروز شاهد آن هستیم که افراد و مردان هوسباز با دیدن خانم‌هایی با رنگ و لعاب‌های مختلف خانواده را رها کرده و به دنبال علایق خود می‌روند و همین خود دلیل از هم پاشیدگی خانواده می‌شود.
وی افزود: یکی دیگر از سوء استفاده‌هایی که امروز از زنان بی‌حجاب و بدحجاب می‌شود عکس گرفتن از آنان در خیابان و دستکاری عکس‌ها با فتوشاپ است که به این طرق زنان و دختران را تهدید و از آنان کلاهبرداری می‌کنند.
گلستانی تصریح کرد: ما یا مسلمان هستیم یا نیستیم پس اگر هستیم باید به تبعیت از آیات الهی تابع احکام الهی باشیم.
وی ادامه داد: اگر تابع احکام و دستورات الهی نباشیم دچار شرک خفی شده‌ایم.
معاون قضایی دادگستری همدان خطاب به بانوان حاضر در جلسه یادآور شد: برای حفظ خودتان، از بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه پرهیز کنید و خودتان را در معرض نگاه‌های بیمار مردان هوسباز قرار ندهید.
وی با بیان اینکه خانم‌ها در جامعه نباید خودشان را ارزان بفروشند، ابراز داشت: باید فرهنگ فاطمی و شیعی را در جامعه برقرار کنیم.
گلستانی ادامه داد: حجاب و عفاف برای زنان ما مانند صدفی است که آن‌ها را از هر خطری مصون می‌کند.
وی گفت: امروز برخی کارفرمایان، از زنان و دختران ما به عنوان یک عروسک پشت ویترین برای جلب مشتری استفاده می‌کنند و این در حالی است که کمترین حقوق را هم به آنان می‌دهند.
++++++++++++++++
معرفی 56 پروژه زمین‌خواری به مراجع قضایی
مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی همدان ازمعرفی 56 پرونده زمین‌خواری در سطح استان به مراجع قضایی خبرداد.
محمدرضا قرائی گفت: از ابتدای سال تاکنون 56 پروژه تصرفات غیر قانونی و زمین‌خواری از سوی این اداره کل کشف و به دستگاه قضایی ارجاع داده شده است.

وی افزود: با تشکیل کمیته حفاظت از اراضی به صورت شبانه‌روزی در راستای صیانت از حقوق بیت‌المال تلاش به عمل می‌آید.
مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان بیان داشت: تاکنون تعداد 6 قطعه معادل 18 هزار و 941 متر مربع اخذ سند توسط اداره املاک و بانک زمین این اداره کل صورت گرفته است.
وی در زمینه برداشت میدانی توسط اداره شناسایی و حفاظت از اراضی این اداره گفت: این حوزه تاکنون 750 مورد بازدید از محل، 110 مورد استقرار نیوجرسی، 56 مورد کشف تصرفات، 22 هکتار رفع تصرفات و 11 هزار هکتار حفاظت از اراضی انجام داده است.
قرائی اضافه کرد: در این حوزه 17 قطعه نصاب مالکانه معادل 3 هزار و 530 متر مربع، 69 قطعه واگذاری سایر ارضی معادل 17 هزار و 415 متر مربع و هفت قطعه واگذاری مسکن مهر معادل 30 هزار و247 متر مربع اقدام شده است.
وی در رابطه با اقدامات اداره حقوقی و ارزیابی خسارت ابراز داشت: در این حوزه 136 مورد پرونده‌های اراضی دولتی و راه در دست پیگیری است.
مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان تصریح کرد:‌ از این میزان 104 مورد در مرحله بدوی قرار دارد و 32 مورد تجدید نظر که از این تعداد 69 مورد آن در جریان و 67 مورد مختومه شده است.

وی ادامه داد: از 69 مورد پرونده در جریان 37 مورد له دولت و 32 مورد علیه دولت حکم صادر شده است.

قرائی در رابطه با اقدامات فنی و مهندسی اضافه کرد: تعداد 100 نقشه در سطحی به مساحت 20 هکتار پیاده شده، 250 نقشه مورد بررسی، 60 مورد در سطحی به مساحت 50 هکتار برداشت، 110 مورد به مساحت 15 هکتار تحویل زمین و 320 مورد نیز با نرم‌افزار Auto cap طراحی و ترسیم شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه سامانه استعلام سوابق مالکیت و واگذاری نیز تعداد 11 هزار و 324 مورد بررسی و ایجاد سابقه مالکیت، 523 مورد بررسی و پاسخ به استعلامات ادارات و 322 مورد پس از تشکیل پرونده حذف و ویرایش سابقه فرم «الف» و «د» صورت گرفته استتاريخ : ۱۳٩٢/٩/٢۳ | ٥:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام