مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: یک جوان 24 ساله که در سانحه رانندگی منجر به فوت 6 نفر شده بود با همت ستاد دیه آزاد شد.

 

یدالله روحانی منش روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اثر بروز یک مورد سانحه رانندگی در سال 91 در منطقه سامن ملایر، 6 نفر از سرنشینان 2 خودرو جان خود را از دست می دهند.
وی اضافه کرد: در این سانحه رانندگی سه نفر از سرنشینان پیکان شامل والدین راننده و مادربزرگ وی جان خود را از دست دادند همچنین سه نفر از خودرو مقابل جان باختند.
وی بیان کرد: طبق رای دادگاه این راننده جوان به پرداخت سه میلیارد و 570 میلیون ریال دیه محکوم شد که به علت ناتوانی در تامین این میزان دیه از سال 91 راهی زندان می شود.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اظهار کرد: 640 میلیون ریال از بدهی این راننده جوان توسط صندوق تامین خسارت های بدنی تامین و به شاکیان پرداخت می شود.
روحانی منش افزود: همچنین پس از تلاش و همت ستاد دیه 2 میلیارد و 930 میلیون ریال بدهی باقی مانده این فرد تامین شده و مددجو آزاد می شود.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 131 زندانی نیازمند جرائم غیرعمد این استان با بدهی 97 میلیارد ریال آزاد شدند.
33 مددجو به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه ناشی از سوانح فوتی و جرحی هم اینک در زندانهای همدان حضور دارند.
7526/6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: اکبر بهاروند



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۳٠ | ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

دانشجویان همدان یک زندانی را آزاد کردند

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: با همت و کمک دانشجویان خیر اندیش یک زندانی جرائم غیرعمد امروز - دوشنبه - از زندان آزاد شد.

 

یدالله روحانی منش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چندی پیش بر اثر برخورد دو دستگاه خودرو در سه راهی پایگاه شهید نوژه یکی از خودروها دچار خسارت شد.
وی بیان کرد: راننده خاطی که فردی 53 ساله بود فاقد بیمه نامه خودرو بود و به علت ناتوانی در پرداخت خسارت خودروی تصادفی، از مردادماه امسال راهی زندان شد.
وی با ذکر اینکه بدهی این فرد 49 میلیون ریال بود اظهارکرد: پنج میلیون ریال از این میزان بدهی از سوی شاکی بخشیده شد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اضافه کرد: شماری از دانشجویان دانشکده علوم سیاسی دانشگاه بوعلی سینای همدان در یک حرکت خودجوش و فرهنگی با کمک نقدی زمینه آزادی این مددجو را فراهم کردند.
روحانی منش بیان کرد: آمار زندانیان جرائم غیرعمد این استان 260 نفر شامل 257 مرد و سه زن است که رهایی آنها از بند زندان بیش از 130 میلیارد ریال اعتبار می خواهد.
از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 131 زندانی نیازمند جرائم غیرعمد این استان با بدهی 97 میلیارد ریال آزاد شدند.
شماره حسابهای ستاد دیه برای دریافت کمکهای مردمی و آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند جرائم غیرعمد سیبای بانک ملی 0106329555001 و حساب جام بانک ملت 2030303037 قابل واریز در کلیه شعب به نام ستاد دیه استان همدان است.

 



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۳٠ | ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
مدیرکل پزشکی قانونی همدان عنوان کرد:

افزایش تلفات ناشی از گازگرفتگی در همدان

گازگرفتگی
مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: طی ۸ ماه نخست امسال میزان مسمومیت با گاز co و تلفات ناشی از گازگرفتگی در استان همدان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان همدان، علی‌احسان صالح گفت: طی ۸ ماه نخست امسال در مجموع ۵۵ نفر بر اثر گازگرفتگی در استان همدان جان باختند که از این تعداد یک نفر زن و مابقی مرد بودند.

وی افزود: این در حالیست که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته، ۳ نفر بوده که از این تعداد ۲ نفر زن و مابقی نیز مرد بودند.

صالح تأکید کرد: با اطلاع‌رسانی به موقع و موثر که با همکاری اصحاب رسانه صورت گرفته، شاهد کاهش گازگرفتگی‌ها در سال گذشته در استان بودیم که امید است این مهم در سالجاری نیز اتفاق بیفتد.

وی مهمترین علت مسمومیت ناشی از گاز را بی‌توجهی به نکات هشداردهنده هنگام استفاده از وسایل گرمایشی دانست و خواستار رعایت مسائل ایمنی شد.

صالح با اشاره به علائم گارگزفتگی و مسمومیت بیان کرد: حالت گیجی، سردرد همراه با احساس سنگینی، تهوع و استفراغ و سوزش شدید در ناحیه چشم و گلو، احساس گرفتگی و درد شدید در قفسه سینه از مهمترین علایم مسمومیت و گازگرفتگی با گاز به شمار می‌رود.



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۳٠ | ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
‌مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان خبر داد:

کاهش ۲۴ درصدی وقوع حوادث ناشی از کار در استان همدان

حوادث کارگری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از کاهش ۲۴ درصدی وقوع حوادث ناشی از کار در واحدهای صنعتی و تولیدی این استان طی ۸ ماه سالجاری خبرداد.

احمد توصیفیان در گفتگو با خبرنگار مهر، عدم توجه به رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در هنگام کار را یکی از مهم‌ترین علت بروز حوادث ناشی از کار دانست و اظهار داشت: بازرسی‌هایی برای ارتقاء سطح سلامت کارگران انجام و مشخص شد طی ۸ ماه نخست سالجاری حوادث ناشی از کار در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: طی ۸ ماه ابتدایی سال جاری تعداد ۵ هزار و ۹۷۶ مورد بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار انجام شده است که نسبت به تعهد ۵۶۰۰ موردی شاهد تحقق مثبت  ۶.۷ درصدی در این حوزه هستیم.

صدور ۵ هزار و ۲۰۸ ابلاغیه رفع نقص در کارگاه ها

وی بابیان اینکه تعداد ۴ هزار و ۵۲ مورد بازرسی در خصوص وضعیت کارگاهها به لحاظ اجرای مقررات قانون کار و دستورالعمل های ایمنی و بهداشت انجام شده است، گفت: این برنامه به صورت بازرسی های ادواری انجام گرفته و برای رفع نقص های ایمنی در محیط کار، تعداد ۵ هزار و ۲۰۸ ابلاغیه رفع نقص صادر شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: ۱۷۲۰ مورد دیگر از بازرسی های موردی شامل تحقیق پرونده های مراجع حل اختلاف و اتباع بیگانه، شرکت های خدماتی و بررسی نقشه های ساختمانی کارگاه ها بوده است.

توصیفیان به انجام ۸۸۳ بازدید از کارگاهها در ارتباط با درخواست متقاضیان مشاغل سخت و زیان آور اشاره کرد و گفت: گزارش مربوطه تهیه و به دبیر مشاغل سخت و زیان آور ارسال شده است.

وی گفت: در بحث آموزش ایمنی به کارگران و کارفرمایان در این مدت نیز ۸ هزار و ۸۴۲ نفر ساعت ارائه آموزش صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۸ درصدی داشته است.

وقوع ۱۷۱ حادثه ناشی از کار در استان همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه ۳۸۸ کارگاه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در استان همدان فعال است، گفت: طی ۸ ماه نخست سالجاری تعداد ۱۷۱ حادثه ناشی از کار در استان همدان رخ داده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد کاهش دارد.

وی با بیان اینکه انجام این بازرسی‌ها در راستای نظارت بر اجرای مقررات حفاظت فنی، بهداشت و قانون کار است، گفت: اجرای این بازرسی‌ها موجب کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار نیز شده است.

وی با بیان اینکه بازرسی از واحدها و کارگاه‌ها به تنهایی نمی‌تواند در کاهش حوادث ناشی از کار موثر باشد، عنوان کرد: کارفرمایان و کارگران هم باید مسایل ایمنی را که از مهمترین عامل کاهش حادثه‌ها در محیط کار است، به طور جدی رعایت کنند
.



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۳٠ | ۸:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
پاهایی که قطع می شوند؛

 اورژانسی که بیمار را به جای بیمارستان به گرمخانه برد!

با پیگیری رسانه ها، شهرداری همدان محلی با عنوان "گرمخانه" در اختیار افراد بی سرپناه و کارتن خواب قرار داد | درست است که شهرداری محلی را برای کارتن خواب‌ها اختصاص داد اما این مکان چندان شرایط مناسبی ندارد و نیازمند مدیریت ویژه است | اگر این گرم‌خانه برای کارتن‌خواب‌ها مدیریت بهتری می‌داشت الان شاهد این اتفاق تلخ نبودیم.
 مدتی است بحث حمایت از کارتن خوابها در بین رسانه ها و مردم داغ شده که نهایتا به اقداماتی از سوی دستگاههای زیرربط منجر شد.

با پیگیری رسانه ها، شهرداری همدان محلی با عنوان "گرمخانه" در اختیار افراد بی سرپناه و کارتن خواب قرار داد.

درست است که شهرداری محلی را برای کارتن خواب‌ها اختصاص داد اما این مکان چندان شرایط مناسبی ندارد و نیازمند مدیریت ویژه است.

اما داستان از آنجا شروع می‌شود که براساس شواهد و قرائن موجود اورژانس فوریت‌های پزشکی چند شب پیش کارتن خوابی به نام ر.ه را از پلیس‌راه همدان-قزوین سوار کرده و به جای آن‌که وی را به بیمارستان ببرد، او را تحویل گرم‌خانه‌ در همدان می‌دهد!

این فرد که به دلیل سرمای شدید هر دو پایش یخ زده، پس از آن‌که یک روز کامل در گرم‌خانه رها می‌شود با دستور دادستانی ابتدا در بیمارستان سینا بستری و پس از معاینه و تشخیص این‌که هر دو پا به دلیل سرما‌زدگی باید آمپوته(قطع عضو) شود، به بیمارستان بعثت همدان منتقل می‌شود.

و حالا این فرد در بیمارستان بعثت همدان منتظر است تا پاهایش را قطع کنند و داشته‌هایش در این دنیا به حداقل  ممکن برسد!

یک منبع آگاه در این‌ باره گفت: او در بخش جراحی ۲ بیمارستان بعثت همدان بستری است. وقتی او را آوردند بیمارستان بدنش بوی بدی می‌داد، برای همین در بخش حمام شد اما بوی بد باز هم هست.

این منبع مطلع افزود: وی بسیار آرام است، غر نمی‌زد و حرف هم زیاد نمی‌زند! با پرسنل بیمارستان همکاری خوبی دارد و آرام و ساکت دراز کشیده است!

این اتفاق در حالی رخ داده که بر اساس شنیده‌ها اگر اورژانس فوریت‌های پزشکی و بهزیستی در موعد زمانی خود به وظیفه‌شان عمل می‌کردند شاید الان نیازی به قطع دو پای یک انسان نبود! اگر این گرم‌خانه برای کارتن‌خواب‌ها مدیریت بهتری می‌داشت الان شاهد این اتفاق تلخ نبودیم.

 



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢٠ | ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
رئیس پلیس‌راه همدان عنوان کرد:

انتقال مجروح واژگونی اتوبوس درمحور نهاوندبه بیمارستان بعثت همدان

کراپ‌شده - واژگونی اتوبوس نهاوند
 رئیس پلیس‌راه همدان از واژگونی اتوبوس با ۲۵ سرنشین در کیلومتر ۵ محور نهاوند-بروجرد خبر داد و گفت: تنها مجروح این حادثه به بیمارستان بعثت همدان منتقل شد.

سرهنگ رضا عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه بامداد شنبه یک دستگاه اتوبوس با ۲۵ سرنشین در کیلومتر ۵ محور نهاوند-بروجرد واژگون شد.

وی بابیان اینکه این اتوبوس از کرمانشاه به سمت قم در حال تردد بوده است، ادامه داد: در پی این حادثه و اعلام به مرکز کنترل پلیس‌راه استان همدان سریعاً عوامل پلیس‌راه و نیروهای امدادی به محل اعزام شدند.

رئیس پلیس‌راه همدان با تأکید بر این‌که حادثه تلفات جانی نداشته است، گفت: با توجه به‌سرعت کم، اتوبوس پس از واژگونی به پهلو افتاده و به همین جهت مسافران آسیب جدی ندیده‌اند و از مجموع ۲۵ سرنشین این اتوبوس تنها یک نفر مجروح شده است.

وی در خصوص وضعیت تنها مجروح این سانحه، گفت: پس از حضور عوامل امدادی در محل بلافاصله مجروح به بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان نهاوند اعزام می‌شود که با توجه به مشکوک شدن به اینکه مجروح دچار شکستی مهره کمر شده وی را به بیمارستان بعثت همدان اعزام می‌کنند که در حال حاضر در حال مداوا است.

سرهنگ عزیزی بابیان اینکه علت این حادثه عدم توجه به جلو راننده اتوبوس بوده است، تأکید کرد: رانندگان اتوبوس‌ها باید بیش از سایر خودروها قوانین و مقررات رانندگی را رعایت کنند و برخورد پلیس نیز با تخلفات آن‌ها سخت‌گیرانه‌تر است.



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢٠ | ٩:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

 سیگار کشیدن تفننی هم کشنده است

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که سیگار کشیدن حتی به صورت تفننی و گاه و بیگاه - حتی به اندازه کشیدن نصف سیگار در روز- می تواند کشنده باشد.
 نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که سیگار کشیدن حتی به صورت تفننی و گاه و بیگاه - حتی به اندازه کشیدن نصف سیگار در روز- می تواند کشنده باشد.

این مطالعه نشان می دهد افرادی که هفت نخ سیگار در هفته می کشند در قیاس با افرادی که سیگار نمی کشند، 64 درصد بیشتر در معرض مرگ زودهنگام هستند.

این میزان افزایش خطر با افزایش خطر مرگ در سیگاری های قهار که 87 درصد بیشتر احتمال دارد در طول عمر خود به یک بیماری کشنده مبتلا شوند، تفاوت زیادی ندارد.

اما محققان موسسه های ملی بهداشت آمریکا هشدار می دهند که تعداد زیادی از افراد با این ذهنیت که سیگار کشیدن تفننی آسیبی برای سلامت ندارد، ادعا می کنند که روزانه کمتر از 10 نخ سیگار می کشند.

محققان می گویند: نتایج مطالعه جدید تاکیدی بر این حقیقت است که قرار گرفتن در معرض دود سیگار، در هیچ سطحی از آن سالم نیست و ترک مصرف سیگار برای همه سیگاری ها مفید است.
محققان در این مطالعه خطر مرگ ناشی از بیماری های تنفسی مانند آمفیزم، و نیز خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را بررسی کردند.

این مطالعه نشان داد که خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری تنفسی در افرادی که هر روز بین یک تا 10 نخ سیگار می کشند، در قیاس با افرادی که هرگز سیگار نمی کشند، شش برابر و خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری قلبی عروقی یک و نیم برابر بیشتر است.

این مطالعه در مجله American Journal of Preventive Medicine منتشر شده است./ایرنا

 



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢٠ | ۸:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
رئیس پلیس راه استان:

 یک دستگاه اتوبوس با ۲۵ سرنشین واژگون شد

یکدستگاه اتوبوس با 25 سرنشین از کرمانشاه به مقصد قم در حال تردد بود که بامداد امروز در نزدیکی نهاوند واژگون شد | راننده این خودرو مدعی است که به علت بیماری قرص مصرف کرده که برای بررسی صحت این موضوع تست و آزمایش های مورد نیاز از وی در حال انجام است | بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی عامل اصلی بروز این سانحه رانندگی گزارش شده است.
به گزارش  پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس راه استان همدان گفت: یکدستگاه اتوبوس با 25 سرنشین از کرمانشاه به مقصد قم در حال تردد بود که بامداد امروز در نزدیکی نهاوند واژگون شد.

سرهنگ رضا عزیزی اظهار کرد: بر اثر واژگونی این اتوبوس چهار نفر مجروح و مصدوم شدند که سه نفر از آنها به صورت سرپایی مداوا و یک نفر نیز به علت شکستگی در قسمت پا به بیمارستان بعثت شهر همدان منتقل شد.

وی بیان کرد: طبق بررسی دفترچه فعالیت راننده این اتوبوس، وی کمتر از 2 ساعت رانندگی کرده بود که دچار این سانحه می شود.

وی اظهار کرد: بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی عامل اصلی بروز این سانحه رانندگی گزارش شده است.

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: راننده این خودرو مدعی است که به علت بیماری قرص مصرف کرده که برای بررسی صحت این موضوع تست و آزمایش های مورد نیاز از وی در حال انجام است.

سرهنگ عزیزی از شهروندان خواست هنگام استفاده از خودروهای عمومی برای مسافرت در صورت مشاهده هر گونه تخلف موضوع را از طریق سامانه پیامکی 110120 اطلاع رسانی کرده تا نزدیکترین پلیس راه به تخلف راننده رسیدگی کند.


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢٠ | ۸:٥٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

پنج شکارچی متخلف در ملایر به پاکسازی طبیعت محکوم شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر گفت: دادگاه این شهرستان پنج شکارچی متخلف را به پاکسازی طبیعت محکوم کرد.

 

مجید شعبانلو روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا یادآوری کرد: اواخر ماه گذشته پنج شکارچی با حضور در سد کلان ملایر اقدام به شکار غیرمجاز یک قطعه باکلان (غاز وحشی) کردند.
وی اظهارکرد: محیط بانان منطقه حفاظت شده لشگردر ملایر پس از دریافت گزارش مردمی با حضور در شکارچیان متخلف را دستگیر کردند.
وی افزود: وسایل شکارچیان شامل 2 قبضه اسلحه شکاری، یک عدد دوربین چشمی، یک عدد چاقو و 20 عدد فشنگ توسط محیط بانان ضبط شد. 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر گفت: پس از تشکیل پرونده قضایی در مرجع قضایی ، بازپرس پرونده 2 تن از شکارچیان را مجرم اصلی و سه تن دیگر را به خاطر همراهی با شکارچیان محکوم کرد.
شعبانلو اضافه کرد: با توجه به مجازات های تکمیلی پیش بینی شده برای برخی جرائم، شکارچیان متخلف علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ملزم به پاکسازی جاده ملایر- همدان، جمع آوری زباله های پخش شده در حریم جاده تا مسافت حدود 10 کیلومتر و انتقال ان به محل دفن زباله شدند.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱٤ | ٩:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

آتش سوزی در کالیفرنیا؛ ده‌ ها نفر کشته شدند

آتش‌نشانان اوکلند کالیفرنیا می‌گویند: شمار قربانیان حریق در یک انبار در محل برگزاری یک کنسرت موسیقی احتمالا تا ۴۰ نفر افزایش خواهد یافت.
 آتش‌نشانان اوکلند کالیفرنیا می‌گویند: شمار قربانیان حریق در یک انبار در محل برگزاری یک کنسرت موسیقی احتمالا تا ۴۰ نفر افزایش خواهد یافت.

بنابر گزارش‌ها مهار حریق که در یک انبار تغییر کاربری داده شده برای برنامه‌های موسیقی روی داد، به علت نبود سیستم‌های هشداردهنده و اطفای حریق و وجود مبلمان و اثاثیه فراوان با تاخیر صورت گرفته است.

آن طور که رئیس سازمان آتش نشانی اوکلند گزارش کرده در هنگام آتش‌سوزی جمعیتی میان ۵۰ تا۱۰۰ نفر در داخل ساختمان حضور داشته‌اند.

آتش حدود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه شب روی داد و پلیس می گوید به علت نبود زنگ‌های هشداردهنده آتش، امدادگران تا هنگام رسیدن به محل از وقوع حریق مطلع نشده بودند و همچنین محل برگزاری این کنسرت فاقد سیستم‌های آب‌پاش اطفای حریق بوده است.

در تصاویری که از این آتش‌سوزی در شبکه‌های مجازی منتشر شده شعله‌های مهیب آتش دیده می‌شود که از سقف ساختمان شعله می‌کشد.

آتش‌نشانان همچنین گزارش کرده‌اند که داخل ساختمان مملو از اثاثیه و مبلمان بوده که علاوه بر تغذیه حریق، مانع از سرعت عملیات مهار آن شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، رئیس سازمان آتش‌نشانی اوکلند همچنین تاکید کرده که تنها خروجی اضطراری ساختمان در طبقه دوم بوده که پله‌های منتهی به آن نیز چوبی بوده‌اند./ایسنا

 



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱٤ | ٩:٤٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

خیران همدانی 6 زندانی را آزاد کردند

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: با کمک و مساعدت افراد خیر و نیک اندیش و حمایت ستاد دیه اربعین امسال 6 زندانی جرائم غیر عمد آزاد شدند.

 

یدالله روحانی منش روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این زندانیان شامل چهار محکوم مالی، یک زندانی مهریه و یک زندانی دیه بود.
وی بیان کرد: یک میلیارد و 527 میلیون ریال از بدهی این افراد از سوی شاکیان پرونده بخشیده شد و2 میلیارد و 840 میلیون ریال از طریق بانک های عامل تامین شد.
وی یادآوری کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 131 زندانی نیازمند جرائم غیرعمد این استان با بدهی 97 میلیارد و 307 میلیون ریال آزاد شدند.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان افزود: این افراد شامل 21 محکوم ناتوان در پرداخت دیه و 115 زندانی مالی، مهریه و نفقه بودند.
روحانی منش اضافه کرد: 125 تن از زندانیان آزاد شده مرد و پنج تن از آنها زن هستند و با پیگیریهای ستاد دیه شرکت های بیمه 9میلیارد ریال از بدهی این افراد را پرداخت کردند.
وی اظهار کرد: پس از ارسال پرونده های دیه واجد شرایط به صندوق تامین خسارتهای بدنی هفت میلیارد ریال به این پرونده ها اختصاص یافت و شماری از مددجویان به این طریق آزاد شدند.
وی افزود: پس از دعوت شاکیان پرونده ها 39 میلیارد ریال در شورای حل اختلاف شعبه 157 ویژه ستاد دیه ، اخذ گذشت رضایتمندانه شد.
شماره حسابهای ستاد دیه جهت دریافت کمکهای مردمی و آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند جرائم غیرعمد سیبای بانک ملی 0106329555001 و حساب جام بانک ملت 2030303037 قابل واریز در کلیه شعب به نام ستاد دیه استان همدان است.



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٦ | ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

کاهش شدید دمای آذرماه همدان در 18 سال گذشته بی سابقه بوده است

 کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: کاهش شدید دمای همدان در نیمه نخست آذرماه امسال و رسیدن دما به 20 درجه سانتیگراد زیر صفر در 18 سال گذشته در این استان بی سابقه بوده است.

 

نادر پیرتاج روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال 78 دمای هوای همدان در نیمه نخست آذرماه به 18 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید و تا سال گذشته این کاهش دما تکرار نشد اما امسال دمای همدان در نیمه نخست آذرماه به 18 درجه سانتیگراد و دمای کبودراهنگ به 20 درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.
وی ادامه داد: آسمان استان همدان در 24 ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری بعدازظهرها با رشد موقت ابر و وزش باد پیش بینی می شود و این وضعیت تا اواسط هفته جاری ادامه دارد. 
پیرتاج با بیان اینکه دمای هوای استان به تدریج در سه روز آینده درجه به درجه افزایش می یابد اظهارکرد: کمینه دمای همدان در شب گذشته 16 درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شد که این دما امشب به 10 درجه سانتیگراد زیر صفر می رسد و علاوه بر همدان، سایر نقاط استان نیز با افزایش تدریجی دما روبرو خواهند بود.
به گفته کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان در 24 ساعت گذشته کبودراهنگ با 20 درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان و ملایر با هفت درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان بوده است. 
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است، این استان زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد 



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٦ | ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/09/05 ، 7 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز پنجم آذر ماه شهروندان 290  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 230 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 7 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در روستای تفریجان، حریق باغ در بوستان ارم، حریق پیک نیک در کوی رضوان، 2 مورد حریق برگ درختان در جوادیه و پارک پرواز، حریق خودرو در کوی کوثر و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارتش بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در سعیدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 

توصیه ایمنی روز : استفاده از بنزین و حلال های قابل اشتعال جهت لکه گیری البسه در فضای بسته از عوامل بروز آتش سوزی است.



تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٦ | ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار



    استخدام