رئیس پلیس راه استان خبر داد:
افزایش 15 درصدی حجم تردد خودرو‌‌ها در جاده‌های همدان

 

رئیس پلیس‌راه استان همدان از افزایش 15 درصدی حجم تردد خودرو‌ها در محورهای استان خبر داد و گفت: حجم تردد خودرو‌ها در محورهای استان همدان نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

سرهنگ رضا عزیزی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه همدان، از افزایش 100 درصدی تردد خودروهای شخصی به سمت مرز مهران خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته زائران اغلب از خودروهای عمومی برای این همایش عظیم استفاده می‌کردند درحالیکه امسال با خودروهای شخصی تردد داشته‌اند.

وی به بسته بودن موقتی مرز مهران اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش حجم جمعیت در مرز مهران به زائران توصیه می‌شود به منظور راحتی تردد از مرزهای چذابه و شلمچه عبور کنند.

عزیزی با تأکید بر اینکه مرز مهران به صورت مقطعی بسته شده است، اظهار کرد: در صورتی‌که حجم جمعیت کاهش یابد ستاد مرکزی اربعین به باز شدن این مرز اقدام خواهد کرد.

وی درباره حوادث رخ داده از زمان آغار طرح کنترل ترافیک اربعین گفت: از زمان آغاز این طرح تا کنون 3 فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داده و منجر به فوت 5 زائر شده است.

رئیس پلیس‌راه استان همدان از آمادگی کامل نیروهای طرح کنترل ترافیک خبر داد و تصریح کرد: در صورت بروز بارندگی به زائران توصیه می‌شود زنجیر چرخ به همراه خود داشته و از صحت کامل برف‌پاک‌کن‌ها‌ی خودرو اطمینان حاصل کنند.

عزیزی در پایان خاطرنشان کرد: زائران و رانندگان در صورت احساس خستگی و خواب‌آلودگی حتما در موکب‌ها و حسینیه‌ها استراحت کرده سپس با آمادگی کامل مسافرت خود را آغاز کنند.

 تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٢٦ | ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

رواج خودسوزی در غرب و جنوب شرقی کشور

رییس انجمن حمایت از بیماران سوخته در مورد آمار افرادی که دچار سوانح سوختگی می‌شوند، گفت: سوختگی در بین مردان بیشتر از زنان است، در حالی که خودسوزی در میان زنان شایع‌تر است و در برخی مناطق کشور از جمله استان‌های ایلام، لرستان، سیستان و بلوچستان آمار قابل ملاحظه‌ای از خودسوزی منتشر می‌شود.
 دکتر محمدجواد فاطمی؛ رییس انجمن حمایت از بیماران سوخته در مورد آمار افرادی که دچار سوانح سوختگی می‌شوند، گفت: آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد و ارقام تقریبی است. بر این اساس حدود صد و پنجاه تا دویست هزار فرد سالیانه می‌سوزند و حدود بیست و دو تا سی‌هزار نفر از آنها دچار سوختگی شدید می‌شوند که باید در بیمارستانهای سوختگی بستری شوند، این در حالی است که از این تعداد سالیانه حدود سه هزار نفر می‌میرند. در تهران سالی دو تا سه هزار نفر در دو مرکز سوختگی شهید مطهری و شهدای یافت آباد بستری می شوند.

رییس انجمن حمایت از بیماران سوخته خاطرنشان کرد: این افراد معلولان سوختگی آینده هستند. این موضوع دردآور است؛ چون اغلب موارد قابل پیشگیری بوده است.

وی پایین بودن سطح آگاهی و بی‌احتیاطی را شایع‌ترین علت سوختگی دانست و گفت: مایعات داغ، شایع‌ترین عامل سوختگی است، اما سوختگی با شعله، شایع‌ترین علت بستری و مرگ بیماران را به خود اختصاص می‌دهد. این در حالی است که اغلب سوختگی‌ها در محیط منزل و عمدتا در آشپزخانه رخ می‌دهد و ساعات پخت و پز و صرف غذا شایع‌ترین زمان وقوع سوختگی است. سوختگی‌ها عمدتا غیرعمدی بوده و خودسوزی و دگرسوزی درصد کمتری را به خود اختصاص می‌دهند.

خودسوزی در میان زنان شایع‌تر است

آمار قابل ملاحظه خودسوزی در استان‌های ایلام، لرستان و سیستان و بلوچستان


به گفته او، سوختگی در بین مردان بیشتر از زنان است، در حالی که خودسوزی در میان زنان شایع‌تر است و در برخی مناطق کشور از جمله استان‌های ایلام، لرستان، سیستان و بلوچستان آمار قابل ملاحظه‌ای از خودسوزی منتشر می‌شود.

 ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٢٦ | ٩:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
رئیس پلیس راه شهرستان نهاوند:

تصادف زائران کربلا در نهاوند یک کشته و ۷ مجروح برجای گذاشت

کراپ‌شده - تصادف نهاوند
رئیس پلیس راه شهرستان نهاوند گفت: تصادف دو خودرو در ورودی شهرستان نهاوند موجب کشته شدن یک زائر و مجروح شدن ۷ نفر دیگر شد.

حمزه طائفی در گفتگو  با خبرنگار مهر اظهارداشت: تصادف در جاده ورودی شهرستان نهاوند از محور جاده آورزمان موجب کشته شدن یک زائر و مجروح شدن ۷ نفر دیگر شد.

وی گفت: این تصادف بین یک دستگاه خودروی پژو حامل زائران اربعین حسینی و یک دستگاه خودرو پراید رخ داد.

طائفی بابیان اینکه در این حادثه راننده پژو پارس به علت انحراف به چپ در مسیر حرکت پراید قرار گرفته، گفت: در این حادثه یک نفر فوت و ۷ نفر از سرنشینان پژو و پراید مجروح شدند.

وی با توصیه به رانندگان در رعایت سرعت مطمئنه و خودداری از سبقت در جاده ها، عنوان کرد: این حادثه عصر دوشنبه رخ داد.

فرمانده پلیس‌راه نهاوند از وقوع ۱۰۳ فقره تصادف جرحی و فوتی در هفت ماه گذشته در نهاوند خبر داد، گفت: از این تعداد ۲۶ فقره تصادف منجر به فوت و ۷۷ فقره تصادف جرحی ثبت‌شده است.

وی در ادامه با اشاره به تعداد مجروحین این تصادفات گفت: طی این مدت ۱۰۹ نفر مجروح و ۳۱ نفر فوت‌شده‌اند.

فرمانده پلیس‌راه نهاوند بابیان اینکه در بحث افزایش تصادفات فوتی و تعداد فوت‌شده‌ها به ترتیب در شهرستان ۸ و ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش مشاهده می‌شود، گفت: متأسفانه سه محور نهاوند - فیروزان، نهاوند - آورزمان و محور برزول - فارسبان نقاط حادثه‌خیز شهرستان نهاوند هستند.

طائفی بابیان اینکه محور نهاوند - فیروزان محور شریانی ارتباط استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان با استان‌های مرکزی، قم و شرق کشور است، عنوان کرد: این محور به‌صورت یک لاین رفت‌وبرگشت بوده و طرح چهار خطه کردن این محور به دلیل کم‌کاری پیمان‌کار و نبود اعتبار متوقف‌شده است.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٢٦ | ٩:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
فرمانده انتظامی شهرستان فامنین عنوان کرد:

انهدام باند سارقان موتورسیکلت در فامنین

کراپ‌شده - پشگیری از سرقت
 فرمانده انتظامی شهرستان فامنین از انهدام یک باند ۴ نفره سرقت موتورسیکلت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان همدان، سرهنگ محمدباقر سلگی گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان و ارائه شکایاتی مبنی بر سرقت موتورسیکلت آنها به شگرد های مختلف، موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان آگاهی شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان فامنین با بیان اینکه با بررسی های ویژه کارآگاهان آگاهی و کسب سرنخ هایی از سرقت های رخ داده در این شهرستان اقدامات اولیه برای شناسایی افراد صورت پذیرفت، افزود: پلیس آگاهی با همکاری ماموران گشت کلانتری ۱۱ با در کنار هم قرار دادن دلایل و شواهد و شیوه شگردهای سرقت و آثار به جا مانده از سارق و سارقان موفق به شناسایی ۴ نفر از سارقان سابقه دار شدند.

وی اظهار داشت: ماموران با اخذ دستور قضایی طی یک عملیات ویژه پلیسی هر ۴ سارق را دستگیر کردند که متهمان در بازجویی اولیه به ده ها فقره سرقت اعتراف و با قرار بازداشت روانه زندان شدند.

سرهنگ سلگی در ادامه گفت: ماموران گشت کلانتری ۱۱ حین اجرای عملیات به یک دستگاه خودرو پژوپارس مشکوک و پس از استعلام سابقه خودرو، سرقتی بودن آن مشخص شد که بلافاصله خودرو متوقف و سارق خودرو به کلانتری منتقل شد که در بازجویی به سرقت خودرو از استان تهران اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان فامنین در پایان از شهروندان خواست تا وسایل نقلیه خود را به مجهز به لوازم ضد سرقت کرده تا از هر گونه اقدام سارق یا سارقان برای سرقت، پیشگیری به عمل آید
.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٢٦ | ٩:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

اعزام ۵ اکیپ عملیاتی از آتش نشانی همدان به مرز مهران

کراپ‌شده - بیاناتی
 مدیرعامل سازمان آتش نشانی همدان از اعزام ۵ اکیپ عملیاتی از آتش نشانی همدان به مرز مهران خبر داد.

محمدرضا بیاناتی در گفتگو با مهر اظهارداشت: به منظور خدمت رسانی به زائران حسینی ۵ اکیپ عملیاتی از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان به مرز مهران اعزام شدند.

وی عنوان کرد: به دنبال اعلام ستاد مرکزی اربعین کشور و به منظور خدمت رسانی به زائران ۵ اکیپ عملیاتی شامل ۱۰ آتش نشان و ۵ خودرو عملیاتی امروز شنبه به مرز مهران اعزام شدند.

وی گفت: بنابر هماهنگی انجام شده آتش نشانان اعزامی تا ۴ آذر در پایانه مرزی مهران مستقر شده و به طور شبانه روزی آماده خدمت رسانی به زائران و حفظ امنیت آنان
خواهند بود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی همدان یاداور شد: طی روز بیست و یکم آبان ماه شهروندان ۳۵۰ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته اند که از این تعداد تماس ۹ مورد منجر به عملیات شده، ۴۱ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرار شده، ۳۵ تماس اشتباه بوده و متاسفانه ۲۶۵ مورد نیز ایجاد مزاحمت بوده است.

وی گفت: عملیات های انجام شده در این مدت ۷ مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در مدرس، ۲ مورد حریق باغ در بلوار بعثت و جاده استخر، حریق ضایعات در خیابان مهدیه، ۲ مورد حریق درختان در میدان فلسطین و بلوار جولان و حریق پشت بام چوب بری در جاده تهران بوده است.

بیاناتی گفت: همچنین ۲ مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شهرک مدنی و عملیات امداد و نجات در حادثه واژگونی خودرو در میدان هگمتانه توسط آتش نشانان به انجام رسید
.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٢٤ | ۸:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
مدیرکل دامپزشکی استان همدان اعلام کرد:
ضبط و معدوم‌سازی 347 تن مواد خام دامی غیربهداشتی در همدان
 

مدیرکل دامپزشکی استان همدان از ضبط و معدوم‌سازی 347 تن مواد خام دامی غیربهداشتی طی سالجاری در استان خبر داد.

دکتر محمودرضا رسولی در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه طی سالجاری 51 هزار و 160 مورد بازدید از اماکن توزیع، نگهداری، بسته‌بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی صورت گرفته است، افزود: 219 هزار و 936 کیلوگرم از فرآورده‌های بازرسی شده غیرقابل مصرف شناسایی و ضبط و معدوم‌سازی شدند.

وی از ارجاع 199 واحد متخلف در حوزه توزیع، نگهداری، بسته‌بندی و عرضه مواد خام دامی به مراجع قضایی خبر داد و تصریح کرد: طی سالجاری 16 هزار و 593 تن طیور در کشتارگاه‌های صنعتی مورد بازرسی کارکنان این اداره‌کل قرار گرفته که 69 تن غیرقابل مصرف شناسایی و معدوم شده است.

رسولی درباره کنترل و بازرسی بهداشتی لاشه‌های گوشت در کشتارگاه‌های استان همدان گفت: طی سالجاری 5356 تن از لاشه‌های گوشت گاو، گوساله و گوسفند و بز مورد بازرسی قرار گرفته که 58 تن از لاشه‌های بازدید شده ضبط و معدوم شده است.

وی از انجام واکسیناسیون هاری در 8886 قلاده سگ و صاحب‌دار خبر داد و تصریح کرد: در راستای مبارزه با سل گاوی 20 هزار و 875 رأس دام تحت تست توبرکولین قرار گرفته‌اند همچنین از 16 هزار و 5 رأس دام عملیات خونگیری آنها انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: 5 میلیون و 628 هزار و 835 نوبت سر دام نیز طی سالجاری علیه بیماری‌های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک همچون شاربن، تیلریوز، تب‌برفکی، آبله، تب‌مالت و ... انجام شده است.
تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٢٤ | ۸:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
فرمانده انتظامی استان همدان خبر داد:
وقوع دو مرگ مشکوک در هفته‌های اخیر در استان همدان/کنترل 6837 سایت مجرمانه
 

فرمانده انتظامی استان همدان از وقوع دو مرگ مشکوک در هفته‌های اخیر در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سردار حاجی‌محمد مهدیان‌نسب در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه اقناع و اطلاع‌رسانی اذهان عمومی از طریق تعامل با رسانه‌ها و خبرنگاران به نحو مطلوبی در جریان است، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی به ایام اربعین و شکل‌گیری قرارگاه انتظامی اربعین حسینی از حدود دوماه قبل، به حمایت و همراهی رسانه‌ها در اعلام برنامه‌ها به زائران اربعین نیاز مبرمی وجود دارد.

وی ضمن تأکید بر اینکه در حوزه ایجاد امنیت و آرامش، در دهه نخست ماه محرم مشکلی نداشته‌ایم، عنوان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی همدان و قرار گرفتن در محور مواصلاتی تردد زوّار کربلا از 28 مهرماه، 10 آذرماه عملیات اربعین در ستاد فرماندهی آغاز شده است.

65 درصد زائران اربعین از مرز مهران عبور می‌کنند

این مقام مسئول با بیان اینکه 65 درصد زائران اربعین از مرز مهران عبور می‌کنند، تبیین کرد: برنامه‌های قرارگاه انتظامی اربعین در دو بخش ستادی و عملیاتی پیگیری و اجرا خواهد شد. 

وی با اشاره به برگزاری 12 جلسه در ستاد قرارگاه انتظامی استان تصریح کرد: 8 قرارگاه اربعین هم در شهرستان‌ها تشکیل شده و جلساتی با حضور واحدهای خدمت‌رسان و امدادی برای بررسی شرایط خدمت‌رسانی به موقع برگزار شده است. 

فرمانده انتظامی استان همدان توضیح داد: 800 نفر نیرو به مسائل انتظامی و امنیتی اربعین در استان اختصاص داده شده است که از این تعداد همراهی 100 نفر از ناجا را در اختیار داریم و علاوه بر آن تعداد 38 دستگاه خودرو هم به ستاد استان کمک شده و به مراکز پلیس +10 استان هم ابلاغ شده تا ارائه خدمات را در این ایام مضاعف کنند. 

وی با اشاره به تقویت ایستگاه‌های ثابت و موقت بازرسی بیان کرد: 34 ایستگاه بازرسی موقت شکل گرفته و  117 واحد گشت پلیس راهی در سه شیفت روزانه فعال هستند همچنین 98 گشت انتظامی در نقاط مختلف مستقر شده و گشت‌های نامحسوس هم افزایش داده شده‌اند و سرکشی از فضای بیتوته و اسکان زائران نیز به طور مستمر دنبال خواهد شد. 

تنها اتباع آذربایجان و ترکیه حق عبور از مرز مهران دارند 

مهدیان‌نسب در ادامه با بیان اینکه تنها اتباع آذربایجان و ترکیه حق عبور از مرز مهران دارند، گفت: اتباع دیگر کشورهای خارجی از جمله پاکستان و افغانستان از مرز شلمچه عبور خواهند کرد و ما کنترل‌های پیوسته‌ای در این موضوع ایجاد کرده‌ایم. 

وی ضمن تأکید بر اینکه مجموعه اقدامات صورت گرفته در ستاد قرارگاه انتظامی استان با نگاه اعتقادی و خدمت به زائران شکل گرفته است، افزود: بنابراین کلیه شرایط امنیتی، ترافیکی و انتظامی پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شده از جمله اینکه در ستاد اربعین استان برای بیتوته زائران تا ظرفیت 25 هزار نفر دیده شده است. 

رتبه نخست کشور در کاهش سرقت‌ها متعلق به استان همدان است 

فرمانده انتظامی استان همدان در ادامه گریزی به عملکرد نیروی انتظامی استان در سال‌جاری داشت و خاطرنشان کرد: 75 درصد وقوعات سرقت در طی هفت ماه امسال‌ کشف شده‌اند که این کشفیات هم تخصصی و هم پیش‌دستانه بوده‌اند و کشف مابقی سرقت‌ها مشمول مرور زمان خواهد بود همچنین در این مدت 260 تن سارق حرفه‌ای دستگیرشده‌اند و  30 درصد کاهش سرقت نسبت به سال‌گذشته داشته‌ایم و در موضوع کاهش سرقت‌ها از رتبه نخست کشور برخوردار هستیم. 

وی افزود: در موضوع نظارت بر اماکن عمومی و حفظ ارزش‌ها، 26 هزار بازدید از صنوف با تذکر و اخذ تعهد مورد پیگیری بوده و در حوزه امر به معروف و نهی از منکر نیز با همکاری حوزه علمیه و بسیج 59 هزار و 600 تذکر لسانی داده شده است همچنین درباره مظاهر علنی فساد و بی‌بندوباری با شکایات مردمی و حکم مراجع قضایی 890 مورد دستگیری انجام شده است. 

این مقام مسئول «موادمخدر» را توطئه ریشه‌دار نظام سلطه برشمرد و تصریح کرد: در مقابله با این پدیده شوم، 5 هزار و 100 مورد پاکسازی نقاط آلوده در نیمه نخست سال انجام شده و 3 هزار و 600 کیلو از انواع موادمخدر ضبط شده و 42 باند تهیه و توزیع موادمخدر منهدم شده‌ است. 

وی ادامه داد: تعداد 4 هزار و 585 قاچاقچی، خرده فروش و معتاد متجاهر در 7 ماهه سال‌جاری دستگیر شده‌اند که نسبت به سال گذشته 24 درصد افزایش داشته‌ایم و از این تعداد 907 نفر معتاد متجاهر به مراکز ماده 16 و 17 برای درمان معرفی شده‌اند. 

وی ضمن تأکید بر لزوم حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال اظهار کرد: برای این منظور، 67 عملیات مقابله با قاچاق کالا شکل داده شده که منجر به انهدام 85 باند قاچاق کالا و کشف و ضبط کالاهای گمرکی قاچاق به ارزش 74 میلیارد و 230 میلیون شده است که این میزان 5 درصد افزایش زیالی و 45درصد افزایش انهدام باندها را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

کنترل 6837 سایت مجرمانه

مهدیان‌نسب با اشاره به کنترل 6 هزار و 837 سایت مجرمانه بیان کرد: 280 پرونده قضایی تشکیل شده و 94 مجرم در پلیس فتا دستگیر شده‌اند. 

وی در ادامه به کنترل و برخورد با موتورسیکلت‌های متخلف در نیروی انتظامی استان اشاره کرد و افزود: در حوزه ارتقاء فرهنگ ترافیک، در درون شهر 19 درصد کاهش تصادفات فوتی و 4 درصد کاهش در تصادفات برون‌شهری داشته‌ایم. 

فرمانده انتظامی استان همدان گریزی هم به دو مرگ مشکوک در هفته‌های اخیر داشت و تبیین کرد: یکی از قتل های مذکور مربوط به کودک 11 ساله‌ای در روستای چپقلوی رزن بوده که کالبد شکافی شده و منتظر اعلام نتایج آزمایشات پزشکی قانونی هستیم تا علت مرگ محرز شود. 

وی اضافه کرد: مرگ دوم مربوط به کودک 12 ساله‌ای بود که جسد او در رودخانه‌ای در شهر همدان کشف شد و تحقیقات و بررسی‌ها نمایان کرد که دو همبازی کودک با کوفتن سنگ بر سر او و هل دادنش در رودخانه موجب مرگ او شده‌اند. 

این مقام مسئول با اشاره به تأکید رهبر انقلاب بر شکل‌گیری کارگروه آسیب‌های اجتماعی از طریق وزارت کشور گفت: ایشان مکرر بر بررسی عوامل و رفع علل آسیب‌های اجتماعی از جمله خودکشی تأکید دارند. 

وی خاطرنشان کرد: شورای پژوهش نیروی انتظامی تلاش می‌کند در کارگروهی دانش‌بنیان با حضور اساتید مختلف از دانشگاه‌ها پایان‌نامه‌های مرتبط با مسائل و آسیب‌های اجتماعی را مورد حمایت قرار دهد و از این ظرفیت اسفاده لازم را به عمل آورد.
تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٢٤ | ۸:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
رئیس پلیس‌راه استان همدان:
81 درصد متوفیان تصادفات جاده‌ای همدان، افراد بومی هستند
 

رئیس پلیس‌راه استان همدان با بیان اینکه تنها 19 درصد از متوفیان تصادفات جاده‌ای طی سالجاری مربوط به افراد غیربومی بوده است، گفت: 81 درصد متوفیان تصادفات برون‌شهری افراد بومی هستند.

سرهنگ رضا عزیزی در گفت‌و‌گو با ایسنا،تصریح کرد: بالا بودن آمار متوفیان بومی نسبت به افراد غیر‌بومی، نشانگر کم‌توجهی رانندگان بومی به قوانین و مقررات رانندگی است.

وی از کاهش 3 درصدی تصادفات برون‌شهری در استان خبر داد و اظهار کرد: بر اساس آمار دریافتی، 27 درصد متوفیان تصادفات برون‌شهری را زنان و 73 درصد را مردان تشکیل داده‌اند.

عزیزی به افزایش تصادفات موتورسیکلت‌سواران در سالجاری اشاره کرد و یادآور شد: مساعد بودن شرایط آب و هوایی در ماه‌های اخیر موجب افزایش تردد موتورسیکلت‌سواران شده به گونه‌ای که طی سالجاری با افزایش دو برابری متوفیان موتورسیکلت‌سواران مواجه بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه خستگی و خواب‌آلودگی بیشترین علت تصادفات در سالجاری بوده است، خاطرنشان کرد: تجاوز به چپ، عدم رعایت حق تقدم و عدم استفاده از کلاه ایمنی از مهمترین دلایل افزایش تصادفات موتورسیکلت‌سواران بوده است.

رئیس پلیس‌راه استان همدان با اشاره به کاهش تصادفات مینی‌بوس و اتوبوس‌ها در سالجاری خاطرنشان کرد: آزادراه همدان- ساوه نیز بیشترین تصادفات را به خود اختصاص داشته است.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٢٤ | ٧:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

فرمانده انتظامی شهرستان بهار خبر داد

15 فقره سرقت در پرونده سارقان موتورسیکلت در شهرستان بهار

خبرگزاری فارس: 15 فقره سرقت در پرونده سارقان موتورسیکلت در شهرستان بهار

فرمانده انتظامی شهرستان بهار از دستگیری دو سارق حرفه‎ای پس از 15 فقره سرقت موتورسیکلت خبر داد.

 

 

بزرگعلی نوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: در پی تشکیل پرونده و پیگیری مراجعان مالباخته به مجموعه انتظامی شهرستان بهار مبنی بر سرقت موتورسیکلت‎ها، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی صورت گرفته سارقان شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از مناطق شهر همدان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار بیان داشت: در بررسی‎های پلیس در خصوص سارقان دستگیر شده، مشخص شد هر دو نفر سابقه‎دار هستند.

وی با بیان اینکه سارقان در بازجویی‎های تخصصی به عمل آمده، به 15 فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کردند، افزود: در این عملیات چند دستگاه موتورسیکلت سرقتی نیز کشف شد که پس از تایید محل سرقت، پرونده به همراه طرفین به دادسرا ارسال و متهمان روانه زندان شدند.

نوری با تاکید بر جدی گرفتن توصیه‎های پلیس برای پیشگیری از سرقت اظهار کرد: شهروندان باید در هنگام پارک کردن موتورسیکلت، علاوه بر قفل فرمان موتورسیکلت از قفل و زنجیر مطمئن استفاده کنند.

وی از افراد خواست از سپردن موتورسیکلت خو به افراد غیر مسئول و ناآشنا خوداری کنند و در ادامه سخنانش گفت: حتماً باید موتورسیکلت خود را شماره‌گذاری کرده و پلاک بر روی آن نصب شود.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار با بیان اینکه باید از روشن گذاشتن موتورسیکلت در مقابل درب منزل و مکان‌های عمومی برای انجام کار ضروری جداً خودداری شود، اظهار کرد: مردم می‎توانند برای مشارکت در ایجاد امنیت و گزارش موارد مشکوک با تلفن 110 مرکز فوریت‎های پلیسی تماس برقرار کنند.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/۱٩ | ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
رئیس پلیس آگاهی استان همدان خبر داد:

دستگیری اعضای یک باند سرقت لوازم داخل خودرو در همدان

دستگیری 100 سارق سابقه دار در تهران
 رئیس پلیس آگاهی استان همدان از دستگیری اعضای یک باند سرقت لوازم داخل خودرو و کشف ۲۰ فقره سرقت در همدان خبر داد.

سرهنگ رضا زارعی در گفت‌وگو با  مهر گفت: در پی افزایش سرقت های متعدد داخل خودرو در همدان که نارضایتی مردم و پیگیری مسئولان استانی را در بر داشت، کارآگاهان دایره سوم اداره مبارزه با سرقت با تشکیل اکیپی از کارکنان مجرب، شناسایی و دستگیری سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: کاراگاهان در پی تحقیقات و بررسی های به عمل آمده با کنترل مجرمان سابقه دار و پیگیری و ردیابی بعضی از اموال مسروقه و همچنین با بررسی مجدد سوابق موجود، بررسی و تطبیق تصاویر اخذ شده از دوربین های مدار بسته متوجه تصویر یک فرد در چند محل سرقت و نیز تشابه اظهارات مالباختگان در خصوص سرقت ها شدند و احتمال فعالیت باندی از سارقان سابقه دار و کاملآ حرفه ای را متصور ساخت.

وی گفت: در ادامه تحقیقات صورت گرفته و کنترل محل های سرقت، این سارق شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی نامبرده در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

زارعی در ادامه اظهار داشت: پس از انتقال نامبرده به پلیس آگاهی، در بازجویی های به عمل آمده ابتدا منکر هر گونه سرقتی شد اما با تشویق و ترغیب وی و ارائه دلایل و مدارک محکمه پسند در نهایت لب به اعتراف گشود و به  ۲۰ فقره سرقت داخل خودرو با همدستی دو نفر دیگر معترف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: با همکاری متهم هر دو همدست وی نیز شناسایی و دستگیر شدند و در نهایت هر سه متهم پس از تشکیل پرونده به دادسرا اعزام و از آن طریق با قرار بازداشت روانه زندان شدند
.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/۱۸ | ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

واژگونی خودرو در همدان یک کشته و 2 مجروح بر جا گذاشت

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه سواری پژو 405 در جاده روستایی 'نشر' همدان که شامگاه دوشنبه رخ داد یک نفر فوت و 2 نفر مجروح شدند.

 

سرهنگ رضا عزیزی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک دستگاه خودروی پژو 405 که اقدام به جابجایی مسافر در مسیر روستایی عبدالرحیم به سمت همدان می کرد در نزدیکی روستای نشر دچار سانحه شد.
وی اضافه کرد: راننده این خودرو هنگام عبور از این مسیر روستایی با سرعت بالایی تردد می کرد که در یکی از پیچ ها خودرو واژگون می شود.
به گزارش ایرنا وی بیان کرد: این خودرو پنج سرنشین داشته است که یکی از سرنشینان عقب این وسیله نقلیه به علت برخورد قسمت سر با زمین جان خود را از دست داده و 2 نفر هم مجروح می شوند.
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: میزان سرعت پیش بینی شده برای این پیچ ها 30 کیلومتر در ساعت است ولی شواهد گویای این است که این خودرو با سه برابر سرعت مجاز تردد کرده است.
سرهنگ عزیزی با ذکر اینکه نیمه نخست امسال 35 نفر در جاده های روستایی همدان جان باختند افزود: 17 درصد فوت ناشی از سوانح رانندگی در جاده های روستایی رخ داده که این آمار روز به روز در حال افزایش است.
از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه بر اثر بروز 209 فقره سانحه فوتی، 251 نفر در سوانح جاده ای این استان جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش داشته است.
همچنین 965 فقره سوانح جرحی در این مدت زمان در جاده های برون شهری این استان رخ داده که منجر به مجروح شدن یک هزار و 324 نفر شده است.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/۱۸ | ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

آمار موتورسواران متوفی در همدان بالاتر از میانگین کشوری است

 رئیس پلیس راه استان همدان گفت: آمار موتورسواران متوفی در جاده های برون شهری این استان10 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

 

سرهنگ رضا عزیزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: میانگین موتورسواران متوفی در کشور 14 درصد از مجموع جانباختگان سوانح جاده ای است که این آمار در همدان 24 درصد است.
وی بیان کرد: 56 نفراز ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه در سوانح جاده ای این استان جان باختند و 300 نفر نیز مجروح و مصدوم شدند.
وی اظهارکرد: موتورسواران در 70 درصد از سوانح فوتی و جرحی مقصر هستند و عمده علت فوت آنان بی توجهی به قوانین و عادت به انجام تخلف است.
رئیس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: مهمترین عامل فوت موتورسواران در هنگام بروز سوانح جاده ای نداشتن ایمنی کافی است چون هنگام بروز کوچکترین سانحه ای، خودرو با بدن موتورسوار برخورد می کند.
سرهنگ عزیزی افزود: 56 درصد از موتورسوارانی که در سوانح جاده ای جان خود را از دست دادند بین 18 تا 50 سال سن داشتند.
وی اضافه کرد: بیشتر جان باختگان از اهالی روستاهای نزدیک جاده اصلی هستند که برای تردد بین آبادی ها از موتورسیکلت استفاده می کنند.
رئیس پلیس راه استان همدان سبقت غیرمجاز، رعایت نکردن حق تقدم، تجاوز به چپ، حرکت های نمایشی و استفاده نکردن از کلاه ایمنی را شایع ترین تخلف موتورسواران عنوان کرد.
سرهنگ عزیزی یادآوری کرد: شب گذشته بر اثر برخورد رخ به رخ یک دستگاه موتورسیکلت با کامیون ولوو در جاده ملایر - بروجرد موتورسوار زیر چرخ های کامیون جان باخت.
وی گفت: موتورسیکلت فاقد چراغ بوده و راننده آن بدون توجه به مسیر مقابل اقدام به تجاوز به چپ و سبقت غیرمجاز کرده است.
از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه بر اثر بروز 209 فقره سانحه فوتی، 251 نفر در سوانح جاده ای این استان جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش داشته است.
همچنین 965 فقره سوانح جرحی در این مدت زمان در جاده های برون شهری این استان رخ داده که منجر به مجروح شدن یک هزار و 324 نفر شده است.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/۱۸ | ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

کشف 20 کیلوگرم تریاک در همدان

 رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان گفت: 20 کیلوگرم تریاک از یک قاچاقچی حرفه ای در همدان کشف و ضبط شد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ هادی قزوینه ای بیان کرد: با تلاش عوامل پلیس مبارزه با مواد مخدر یک محموله تریاک در همدان کشف شد.
وی افزود: این محموله که توسط یکی از قاچاقچیان حرفه ای از استان های مرکزی در یک خودرو سواری بارگیری شده بود، در ورودی شهر همدان متوقف شد.
وی تاکید کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر مصمم است با هرگونه فعالیت قاچاقچیان که امنیت و سلامت جوانان و نوجوانان استان را مورد تهدید قرار می دهند برخورد نماید.
2 تن و 504 کیلوگرم انواع مواد مخدر به همراه یک تن مواد پیش ساز مخدرصنعتی شیشه نیمه اول امسال در همدان کشف و ضبط شده است.تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٤ | ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

واژگونی وانت پیکان راننده خانم را به کام مرگ برد

 رئیس پلیس راه استان همدان گفت: راننده یک دستگاه پیکان وانت که خانمی 30 ساله بود بر اثر واژگونی این وسیله نقلیه در کیلومتر پنج جاده همدان - ملایر جان خود را از دست داد.

 

سرهنگ رضا عزیزی در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق نظر کارشناسان پلیس راه همدان تخطی از سرعت مطمئنه عامل اصلی واژگونی این وسیله نقلیه بوده است.
وی بیان کرد: در حالیکه سرعت پیش بینی شده در این محدوده حدود 50 تا 70 کیلومتر در ساعت است این راننده با سرعت بالا تردد کرده و در یکی از پیچ ها کنترل وسیله نقلیه از دست وی خارج شده و واژگون می شود.
رئیس پلیس راه استان همدان اظهارکرد: به علت واژگونی این وسیله نقلیه راننده این خودرو به شدت مجروح و به مرکز درمانی منتقل شد اما جان خود را از دست داد.
سرهنگ عزیزی تاکید کرد: تابلوهای هشداری بویژه محدودیت سرعت بر اساس استانداردهایی تعیین و نصب شده است که در صورت توجه به علائم انتظامی، رانندگان دچار سانحه نمی شوند.
251 نفر امسال در سوانح جاده ای این استان جان باختند.

 

 

 

 
انتهای پیام /*


تاريخ : ۱۳٩٥/۸/٤ | ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام