روز سه شنبه 8 حادثه در همدان رخ داد

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/07/27 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هفتم مهرماه شهروندان 320  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 260 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق باغ در تفریجان، حریق مخروبه در آقاجانی بیگ، عملیات احتیاط حریق در واژگونی خودرو در بلوار نجفی، حریق خودرو در بلوار بعثت، عملیات احتیاط حریق در حادثه شکسته شدن علمک گاز در چهارراه تختی و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در شهرک الوند بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات حیوانات در چهارراه عمار و مهار حیوانات در عین القضاه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 

توصیه ایمنی روز : سرد بودن لوله بخاری از نشانه های تولید گاز منوکسید کربن است.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٧/٢۸ | ٩:٤۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

«نوزادان معتاد»؛ پدیده ای دردتر از درد

کراپ‌شده - نوزاد  معتاد

در شرایطی که اعتیاد به خودی خود، پدیده دردآوری است، تولد نوزادان معتاد، نمکی روی زخم است. پزشکان هشدار می دهند که نوزادان معتاد را خطراتی مانند کمبود وزن و اختلالات تنفسی تهدید می کند، با این حال مرگ این کودکان هم چندان بعید نیست. در چنین شرایطی وزارت بهداشت اقداماتی را برای سم زدایی این بیماران درنظر گرفته است.

به گزارش سلامت آنلاین، تصورش هم دل هر آدمی را به درد می آورد: نوزاد معصومی که متولد شده، معتاد است. او قصوری ندارد، او اعتیادش را از زمانی که در رحم مادرش بوده شروع کرده است. 

نوزادان معتاد، امروز دیگر یک افسانه نیست، واقعیتی است که در دل جامعه وجود دارد. مادران معتاد، که خود قربانی اعتیاد هستند، نوزادان خود را هم به این بلای خانمان سوز گرفتار می کنند. 

 

دو ماه پیش مصطفی سراج مدیر کل بهزیستی شهرستان‌های استان تهران با اشاره به این‌که ۸۰ تا ۹۰ درصد نوزادان معتاد بی‌سرپرست در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند و روند درمان آن‌ها با مرگ متوقف می‌شود، گفته بود: مرگ این دسته از کودکان در شیرخوارگاه‌ها چندان غیر طبیعی نیست.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٥/٧/٢٤ | ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

خودکشی در چه سنی بیشتر است؟

رئیس هیئت مدیره انجمن روان‌شناسی ایران با اشاره به اینکه بر اساس الگوی یک سال اخیر معمولا نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله دست به خودکشی زده‌اند، اضافه کرد: داشتن همدلی کافی و پیوست با زندگی و اندیشیدن به این موضوع که پس از مرگ من آنان که مرا دوست دارند؛ چه خواهند کرد، همگی موانعی برای خودکشی نوجوانان هستند.

رئیس هیات مدیره انجمن روانشناسی ایران، بی‌اعتمادی نسبت به آینده را از علل خودکشی نوجوانان عنوان کرد.

شیوا دولت‌آبادی درباره پدیده خودکشی کودکان و نوجوانان طی یک سال اخیر گفت: معمولا پشت رفتارهای کودکان و نوجوانان انگیزه‌هایی وجود دارد که تا حدود زیادی مربوط به ویژگی‌های روان‌شناختی سنی آنان است. به عنوان مثال اگر کودکی خردسال به صورت غیرمترقبه دست به خودکشی بزند به این مساله باز می‌گردد که مفهوم مرگ و پایان زندگی را نمی‌داند.

وی ادامه داد: نوجوانان مجموعه‌ای از تغییرات را تجربه می‌کنند و در این مرحله ممکن است به دلایلی همچون تغییرات شکلی، تغییر جایگاه اجتماعی، توجه به جنس مخالف، نگرانی از آینده و... از خود ناراضی باشند، ‌لذا در این سنین می‌توانیم به صورت طبقه‌بندی شده در یابیم که تا چه میزان ویژگی‌های همراه با رشد می‌تواند در اقدام به خودکشی این رده سنی موثر باشد.

دولت‌آبادی با اشاره به نبود تحقیقات دقیق و همه‌جانبه در این خصوص در کشور گفت: جمع‌بندی‌ها نشان می‌دهد؛ در بسیاری مواقع اقدام به خودکشی نوجوانان به دلیل نگرانی درسی، نگرانی از تنبیه و نداشتن اعتماد کافی نسبت به خود برای بیان نگرانی‌ها و مسائل‌شان در خانواده و مدرسه است و اینکه این افراد متاسفانه چشم‌انداز دلپذیری برای آینده خود نمی‌بینند.

اقدام به خودکشی در بستر افسردگی صورت می‌گیرد

مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان با بیان اینکه اگر فردی نسبت به آ‌ینده خود امیدوار باشد؛ سختی‌های زندگی را راحت‌تر تحمل می‌کند تا وقتی که وی ناامیدی و افسردگی نسبت به آینده خود داشته باشد، اظهار کرد: معمولا اقدام به خودکشی را در بستر افسردگی می‌بینیم؛ یعنی باید زمینه‌ای برای ناامیدی فراهم شده باشد که فرد دست به چنین اقدامی بزند.

وی با تاکید بر اینکه اگر چشم بینا داشته باشیم، می‌توانیم؛ تغییرات خلقی را در برخی از نوجوانانی که اقدام به خودکشی می‌کنند مشاهده کنیم افزود: در بسیاری موارد افت تحصیلی و علایق می‌تواند؛ نشان دهد که بچه‌ها در دام افسردگی افتاده‌اند، بنابراین اگر شرایط را به گونه‌ای فراهم نکرده‌ باشیم که بچه‌ها به زندگی دلبسته شده، بطوریکه که نخواهند به آن پایان بدهند؛ حداقل می‌توانیم آن‌ها را در مرحله‌ای که در معرض خطر هستند با نگاهی دقیق‌تر مورد توجه قرار داده و به آن‌ها کمک کنیم.

دولت‌آبادی خاطرنشان کرد: اینکه ما کودکانمان را در برابر سختی‌ها مقاوم بار بیاوریم تا با کوچک‌ترین ضربه‌ها نشکنند؛ فرآیند تربیتی درازمدتی را می‌طلبد که طی این فرآیند با همدلی تنگاتنگ والدین و مشاوران مدرسه، کودکان و نوجوانان از فراز و نشیب‌های زندگی آگاه شوند و دریابند که شکست و پیروزی معنای زندگی است. باید به آن‌ها بیاموزیم؛ چگونه مشکلات خود را حل کرده و درباره آن با دیگران حرف بزنند. باید آنان یاد بگیرند که چگونه می‌توانند؛ جرأت ورزی داشته و مشکلاتشان را به صورت لاینحل نبینند.

خانواده‌ها کمتر به مسائل روان‌شناختی فرزندان توجه می‌کنند

این روان‌شناس با تاکید بر اینکه آمار‌ها نشان می‌دهد که خودکشی نوجوانان حتی بدون افسردگی درازمدت نوعی واکنش حاد نسبت به مسائل حادی است که با آن روبرو شده‌اند، ‌ عنوان کرد: این گونه مسائل به وسیله رابطه تنگاتنگ نوجوانان با بزرگ‌تر‌ها می‌تواند؛ پیشگیری شود، یعنی فرد باید اعتماد کند که کسانی هستند که مرا با تمام مشکلاتم دوست دارند و تکیه‌گاه من هستند، اگر این موضوع وجود داشته باشد؛ کمتر شاهد واکنش شدید نسبت به انواع شکست‌ها خواهیم دید.

رئیس هیئت مدیره انجمن روان‌شناسی ایران با اشاره به اینکه بر اساس الگوی یک سال اخیر معمولا نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله دست به خودکشی زده‌اند، اضافه کرد: داشتن همدلی کافی و پیوست با زندگی و اندیشیدن به این موضوع که پس از مرگ من آنان که مرا دوست دارند؛ چه خواهند کرد، همگی موانعی برای خودکشی نوجوانان هستند.

وی با تاکید بر اینکه هر چه رو به جلو آمده‌ایم؛ خانواده‌ها کمتر به زیربناهای روان‌شناختی فرزندانشان توجه کرده‌اند، گفت: بیشتر تلاش خانواده‌ها برآورده کردن نیازهای فکری و مادی فرزندانشان بوده است و بیشتر برای داشتن درآمد کافی تلاش کرده‌اند و نه روابط عاطفی و وقت کافی با فرزندانشان. ارتباط کافی با فرزندان باعث می‌شود؛ آن‌ها نسبت به خانواده احساس تعلق کنند و نبودشان را صدمه‌ای جبران‌ناپذیر به خانواده بدانند.

دولت‌آبادی با بیان اینکه با مرور زمان انسان‌ها بیشتر از هم فاصله گرفته‌اند و هر کس با دنیای مجازی و فردی خود درگیر است، خاطرنشان کرد: در این شرایط پیوندهای عاطفی کمتر شکل می‌گیرند و سست‌تر هستند که این مسائل باعث شده دچار آسیب‌های بیشتر و واکنش‌های غیرمنتظره همچون خودکشی شویم.

خودکشی در رده سنی پایین یک هشدار است

این روان‌شناس ضمن هشدار نسبت به وقوع تعدادی خودکشی در یک رده سنی پایین عنوان کرد: هر چه به مسائلی همچون پیوند اجتماعی، هدفگذاری روشن برای تربیت فرزند، مقاوم سازی، جرأت ورزی، انسان‌دوستی و خانواده دوستی بیشتر توجه کنیم نسل‌های با کیفیت‌تری خواهیم داشت.

 

رئیس هیئت مدیره انجمن روان‌شناسی ایران با بیان اینکه پژوهش درباره خودکشی همواره صورت گرفته است، عنوان کرد: خیلی بهتر است که به جای تحقیق درباره علل خودکشی بر مسائلی همچون کاهش افسردگی افزایش شادی، مسئولیت پذیری و پیوند غنی‌تر میان انسان‌ها برای تعلق به جامعه و خانواده سرمایه‌گذاری کنیم، زیرا این علل قابل پیش‌بینی هستند./ایلناتاريخ : ۱۳٩٥/٧/٢٤ | ٩:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
رئیس پلیس راهور استان همدان:
52 درصد تصادفات همدان مربوط به عابران پیاده است
 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: 52 درصد از تصادفات همدان مربوط به عابران پیاده، 44 درصد موتورسیکلت‌سواران و مابقی به تصادفات خودروها اختصاص دارد.

سرهنگ علی فکری در گفت‌وگو با ایسنا، از کاهش 29 درصدی تصادفات فوتی در حوزه درون‌شهری استان همدان خبر داد و افزود: کنترل معابر استان توسط دوربین‌های مدار بسته، ایجاد سرعت‌کاه‌ها و آرام‌سازی ترافیک و ارتقاء سطح آگاهی و فرهنگ مردم موجب کاهش تصادفات درون‌شهری در سال‌جاری شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات استان طی سال‌جاری در کمربندی‌ها و بلوارهای اصلی استان اتفاق افتاده است، اضافه کرد: بلوار احمدی‌روشن، بلوار مطهری و بلوار بعثت سه نقطه خطرساز شهر هستند که برای ایمن‌سازی به شهرداری معرفی شده‌اند.

فکری با اشاره به اینکه راه‌اندازی پل‌های مکانیزه تأثیر بسزایی در کاهش تصادفات داشته است، خاطرنشان کرد: با ایجاد فنس‌کشی و محدودیت تردد برای عابران پیاده، انگیزه لازم برای استفاده از پل‌های مکانیزه برای شهروندان فراهم می‌شود.

وی در پایان به نقش ویژه فرهنگ‌سازی در زمینه راهنمایی و رانندگی در میان شهروندان اشاره کرد و گفت: راهنمایی و رانندگی استان با دادن کلاه ایمنی به موتورسیکلت‌سواران در هفته ناجا، آموزش در مساجد و جوامع هدف همچنین توقیف موتورسیکلت‌سواران متخلف در راستای ارتقاء فرهنگ رانندگی در استان گام برمی‌دارد.

 تاريخ : ۱۳٩٥/٧/٢٤ | ۸:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

عامل تهدید یک فروشنده همدانی در فضای مجازی دستگیر شد

 رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی همدان گفت: فردی که از ارزانفروشی کالا توسط یک از صنوف خشمگین بود برای آتش زدن مغازه این فرد 10 میلیون ریال جایزه در فضای مجازی تعیین کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ اکبر امینی بیان کرد: پس از شکایت یکی از شهروندان همدانی مبنی برتهدید و اخاذی در فضای مجازی، شناسایی عامل مزاحمت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. 
وی افزود: به گفته شاکی چندی پیش افراد ناشناس در فضای مجازی و شبکه اجتماعی فروشگاه اینجانب را تهدید به آتش سوزی کردند و برای انجام این عمل نیز 10 میلیون ریال جایزه تعیین کردند.
این مقام انتظامی اضافه کرد: کارشناسان پلیس فتا با بکارگیری شگردهای خاص پلیسی، مجرم را شناسایی و با دریافت حکم قضایی در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.
سرهنگ امینی اظهارکرد: متهم که از بازاریان بود در بازجویی های فنی اعتراف کرد که از شاکی کینه به دل داشته و این کار را برای انتقام جویی انجام داده است چون شاکی جنس های فروشگاه خود را ارزان تر از دیگر مغازه ها می فروخت.
وی از شهروندان خواست در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی، موضوع را با شماره تلفن 2182674 در میان بگذارند. 
عوامل پلیس فتا در نیمه اول امسال 6 هزار و 200 سایت مجرمانه را شناسایی کرده و در این راستا 280 متخلف را دستگیر کردند. 
7526/2087 
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده: پیرنیاتاريخ : ۱۳٩٥/٧/٢٤ | ۸:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

سانحه رانندگی در همدان 2 کشته و چهارمجروح برجا گذاشت

 رئیس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگونی کامیون ولوو بر روی یک دستگاه خودروی سواری پراید در جاده همدان - تهران 2 نفر جان باختند و چهار نفر مجروح شدند.

 

سرهنگ رضا عزیزی  در گفت و گو با ایرنا افزود: یک دستگاه کامیون ولوو حامل چقندرقند ساعت هشت صبح امروز (جمعه) از اسدآباد به سمت تهران در حال تردد بود که دچار سانحه شد.
وی اضافه کرد: در این سانحه که در جاده همدان - تهران و نزدیکی شهر جورقان رخ داد خودروی ولوو بر روی خودروی پراید واژگون شد.
وی بیان کرد: در این سانحه که به علت تغییر مسیر ناگهانی خودروی پراید رخ داد دو نفر از سرنشینان عقب این وسیله نقلیه در دم جان باختند و سه نفر نیز مجروح شدند همچنین راننده ولوو نیز به شدت زخمی شد.
رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: سرنشینان خودروی پراید اعضای یک خانواده بودند که در حال تردد به سمت کرج دچار سانحه شدند.
سرهنگ عزیزی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تردد در معابر برون شهری هم اینک شاهد بروز گره های ترافیکی در بیشتر جاده ها هستیم.
وی افزود: تردد در جاده همدان - تهران سنگین و آزاد راه همدان - ساوه و جاده کرمانشاه نیمه سنگین بوده و خودروها به کندی حرکت می کنند.
طبق گزارش پزشکی قانونی از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه 227 نفر در سوانح رانندگی این استان جان باختند.
همچنین سه هزار و 337 نفر در این مدت مجروح و مصدوم شدند.

 
 
 

 

 

 
انتهای پیام /*


تاريخ : ۱۳٩٥/٧/٢٤ | ۸:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

          

روز جمعه 7 حادثه آتش نشانان را به محلهای وقوع کشاند.

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/07/23 ، 5 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و سوم مهرماه شهروندان 350  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 13 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 295 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در بلوار 15 فروردین، حریق باغ در جاده استخر عباس آباد، حریق جنگل در روستای علی آباد، حریق موتورسیکلت در خیابان توپچی و نشت گاز خودرو در دیزج بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در کوچه مشکی و عملیات امداد و نجات در صحنه تصادف در جاده تهران توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 

 

توصیه ایمنی روز : از نصب آبگرمکن در محیطی بسته مانند حمام خودداری کنید.تاريخ : ۱۳٩٥/٧/٢٤ | ۸:٤٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام