تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۳۱ | ٩:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

          

روز سه شنبه با 12 عملیات فرشتگان نجات در همدان سپری شد

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/30 ، 9 عملیات اطفای حریق و 3 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز سی ام شهریورماه شهروندان 360  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 12 مورد منجر به عملیات گردیده، 23 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 35 تماس اشتباه و متاسفانه 290 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 9 مورد آتش سوزی شامل حریق خودرو در خیابان اکباتان، 2 مورد حریق باغ در جاده حیدره و شورین، حریق مخروبه در خیابان پاسداران، حریق زباله در پیشاهنگی و 4 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ارم، بلوار بعثت 2 مورد و چهارراه پژوهش بوده است. همچنین 3 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در یلوار کاشانی، نجات کودک محبوس شده در منزل در جاده فقیره و مهار حیوانات در قاسم آباد توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 

توصیه ایمنی روز : نسبت به هرگونه نشتی یا بوی گاز حساس باشید و در رفع عیب آن اقدام کنید.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۳۱ | ٩:۳۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
رئیس پلیس راه استان همدان:

 ۲ برادر در زیر کامیون جان دادند

طبق قانون رسیدگی به تخلف رانندگی، بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان جلو و عقب خودروهایی که در جاده های برون شهری تردد دارند الزامی است | بسیاری از رانندگان تنها با نزدیک شدن به پاسگاه پلیس راه و یا مشاهده ماموران پلیس اقدام به بستن کمربند ایمنی می کنند | در بسیاری از سوانح جاده ای به علت نبستن کمربند ایمنی خانواده ها داغدار شده اند.
 رئیس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه کامیون ایسوزو در سه راهی ازندریان ملایر، 2 نفر سرنشین این خودرو از وسیله نقلیه به بیرون پرت شده و در زیر کامیون جان شدند.

سرهنگ رضا عزیزی اظهار کرد: یک دستگاه کامیون ایسوزو که حامل خشکبار از استانهای جنوبی به سمت شمال کشور بود ساعت 15 روز گذشته (شنبه) در 500 متری پل ازندریان واژگون شد.

وی اضافه کرد: هر 2 سرنشین این وسیله نقلیه که برادر هستند در این سانحه رانندگی از وسیله نقلیه به بیرون پرتاب شده و کامیون بر روی آنها سقوط کرده و آنها در دم جان باختند.

وی تاکید کرد: طبق بررسی های صورت گرفته 2 سرنشین این خودرو از کمربند ایمنی استفاده نکرده بودند و این امر عامل مرگ آنها شده است.

رئیس پلیس راه همدان گفت: بسیاری از رانندگان تنها با نزدیک شدن به پاسگاه پلیس راه و یا مشاهده ماموران پلیس اقدام به بستن کمربند ایمنی می کنند.

سرهنگ عزیزی افزود: این در حالیست که بستن کمربند ایمنی تنها بخاطر حفظ جان افراد بوده و در بسیاری از سوانح جاده ای به علت نبستن کمربند ایمنی خانواده ها داغدار شده اند.

وی اظهار کرد: طبق قانون رسیدگی به تخلف رانندگی، بستن کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان جلو و عقب خودروهایی که در جاده های برون شهری تردد دارند الزامی است.

150 فقره سانحه رانندگی در جاده های این استان در پنج ماهه سال 94 رخ داد که منجر به مرگ 176 نفر شد این رقم در 5 ماهه نخست امسال به 137 فقره تصادف با 162 نفر فوتی کاهش یافت که شمار متوفیان هشت درصد و تعداد سوانح جاده ای 9 درصد کاهش داشته است.

از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه امسال 634 فقره سانحه جرحی در جاده های برون شهری این استان رخ داده که منجر به مصدومیت 864 نفر شده است.

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٢٩ | ۸:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

          

روز یکشنبه 8 حادثه آتش نشانان را در همدان به محلهای وقوع کشاند

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/28 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز بیست و هشتم شهریورماه شهروندان 330  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 30 تماس اشتباه و متاسفانه 270 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق خودرو در میرزاده عشقی و بلوار مطهری، حریق پیک نیک در جولان، نشت بنزین خودرو در میدان سپاه و 2 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه علوم پزشکی و شهرک مدرس بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در میدان پاسداران و نجات حیوانات در بلوار بعثت توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 

توصیه ایمنی روز : از عبور دادن سیم برق از زیر فرش، موکت و مبلمان پرهیز کنید.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٢٩ | ۸:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان مطرح کرد

آزادی زندانیان مسن محکومیت‌های جرائم غیرعمد همدان در اولویت/حبس ۲۹۹ نفر جرائم غیرعمد در زندان‌ها

زندانی غیرعمد

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با اشاره به اینکه ۲۹۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد محبوس در زندان‌های استان همدان هستند، گفت: آمار ورودی به زندان‌ها بابت بدهکاری وام بانکی رو به افزایش است.

یدالله روحانی‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: ستاد دیه یک نهاد مردمی است که با حمایت و کمک‌های نقدی خیران و نیکوکاران زمینه آزادی زندانیان نیازمند با جرائم غیرعمد را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از زندانیان بدهکار مالی به دلیل اعتمادهای بی‌مورد زندانی هستند، افزود: زندانی شدن افراد شرط نخست تشکیل پرونده در ستاد دیه است و کمک‌های این ستاد فقط به زندانیان جرائم غیرعمد شامل تصادفات رانندگی، حوادث کار و انواع محکومیت‌های مالی غیرکلاهبرداری می‌شود.

وی یکی از چالش‌های بزرگ در جامعه را ناآگاهی اکثریت افراد نسبت به قوانین حقوقی و قضایی دانست و گفت: بسیاری از افراد در جامعه که با چک معامله می‌کنند از عواقب صدور چک بلامحل اطلاعی ندارند و دچار مشکل می‌شوند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با اشاره به اینکه 299 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد محبوس در زندان‌های استان همدان هستند، بیان کرد: مسن‌ترین زندانی با جرم غیرعمدی پیرمردی 88 ساله و جوانترین زندانی دامادی 22 ساله است.

وی تصریح کرد: آزادی زندانیان مسن محکومیت‌های جرائم غیرعمد،‌ در اولویت بررسی پرونده توسط ستاد دیه قرار دارند.

روحانی‌منش با بیان اینکه بررسی پرونده مهریه با تعداد 1000 عدد سکه بهار آزادی در ستاد دیه در حال رسیدگی است، عنوان کرد: نتیجه بررسی‌های انجام گرفته در مورد پرونده‌های مهریه نشان می‌دهد که مرحله انتخاب در بحث ازدواج بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان تویسرکان بیشترین آمار زندانیان مهریه را دارد، افزود: 57 داماد به دلیل مهریه در زندان‌های استان همدان محبوس هستند که بیشترین بدهکار زندانی مهریه 1300 عدد سکه بهار آزادی است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با بیان اینکه 14 نفر به دلیل محکومیت نفقه در زندان‌ها هستند، گفت: آمار ورودی به زندان‌ها بابت بدهکاری وام بانکی رو به افزایش است.

وی اظهار داشت: زندانیان جرائم غیرعمد تا بدهی پنج میلیون تومان خارج از نوبت رسیدگی می‌شود در این راستا پنج زندانی با بدهی کمتر از پنج میلیون تومان در انتظار آزادی و کمک خیران هستند.

روحانی‌منش با بیان اینکه تسهیلات اعطائی وام به زندانیان واجد شرایط بدون کارمزد و بهره و به صورت قرض‌الحسنه است، بیان کرد: بانک‌های عامل ملت، تجارت، صادرات و رفاه کارگران تسهیلات قرض‌الحسنه به زندانیان معسر جرائم غیرعمد پرداخت می‌کنند در این راستا تمام مساعدت‌های ستاد دیه به حساب اجرای احکام دادگاه‌ها واریز می‌شود.

وی با اشاره به آزادی 2050 نفر زندانی جرائم غیرعمد با کمک ستاد دیه در هفت سال اخیر از زندان‌های استان همدان عنوان کرد: در ظرف چهار سال گذشته هزار و 13 نفر زندانی با 708 میلیارد و 917 میلیون ریال بدهی از بند زندان رها شدند که از این تعداد زندانی 703 نفر دارای محکومیت مالی بودند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با اشاره به تحقق تعهدات خیران در همایش گلریزان امسال افزود: در این همایش 6 میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی و تعهدات خیران وصول شده است.

وی تصریح کرد: در چهار ماهه امسال 62 نفر از زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد استان همدان با مبلغ کل بدهی بیش از 34 میلیارد و 277 میلیون ریال از زندان آزاد شدند.

روحانی‌منش با اشاره به اینکه سال گذشته با کمک خیران، ادارت و بانک‌های استان زمینه آزادی 192 نفر از محکومان نیازمند جرائم غیرعمد فراهم شد، افزود: خیران نوع دوست می‎توانند برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مبالغ اهدایی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه نزد سیبای بانک ملی به شماره 0106329555001 و حساب جام بانک ملت به شماره 2030303037 واریز کنند.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٢۱ | ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

رئیس پلیس راهور استان همدان اعلام کرد:

کاهش 35 درصدی تصادفات فوتی در همدان   

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از کاهش 35 درصدی تصادفاتی فوتی درحوزه درون‌شهری استان خبر داد.

سرهنگ علی فکری در گفت‌وگو با ایسناتصریح کرد: کنترل شدید موتورسیکلت‌سواران توسط نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی استان، نرده‌کشی ‌بلوار ارتش، ایجاد سرعت‌کاه در بلوار ارم و مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده از جمله عوامل کاهش 35 درصدی تصادفات دورن‌شهری بوده است.

وی از افزایش 12 درصدی توقیف موتورسواران هنجارشکن در استان خبر داد و گفت: در راستای کاهش آمار تصادفات درون‌شهری 15پل مکانیزه در استان فعال است اما همدان نیازمند فعال‌سازی 50 دستگاه پل مکانیزه است تا به نقطه مطلوب دسترسی پیدا کند.

فکری خاطرنشان کرد: برخورد با متخلفان حادثه‌ساز و استفاده از دوربین‌های کنترل سرعت از عوامل مهم کاهش تصادفات درون‌شهری بوده است.

وی با بیان اینکه بیشتر تصادفات در بلوارهای اصلی استان اتفاق افتاده است، افزود: بالا بودن سرعت در این بلوارها عامل اصلی بروز تصادفات بوده است.

فکری اظهار کرد: 50 درصد تصادفات مربوط به عابرین پیاده، 45 درصد موبوط به موتورسیکلت‌سواران و 5 درصد مربوط به سایر موارد بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از افزایش تردد مسافران تابستانی در این استان خبر داد و گفت: افزایش تردد در حوزه درون‌شهری موجب افزایش ترافیک در سطح شهر شده و سرعت‌ها کاهش می‌یابد بنابراین با کاهش سرعت، تصادفات نیز کاهش پیدا می‌کند.

 

وی عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم و سرعت غیرمجاز را مهمترین عوامل بروز تصادفات دانست و گفت: با توجه به اینکه در اواخر فصل تابستان قرار داریم بنابراین باید خانواده‌ها هنگام تردد در سطح شهر از عجله و شتاب بی‌مورد پرهیز کرده و فاصله طولی را رعایت کنند.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٢۱ | ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
مسئول اورژانس نهاوند خبر داد:

​۸ مجروح در برخورد یک دستگاه پراید و پیکان در محور نهاوند-فیروزان

کراپ‌شده - تصادف محور نهاوند-فیروزان
 مسئول اورژانس نهاوند از برخورد یک دستگاه پراید و پیکان در محور نهاوند-فیروزان خبر داد و گفت: این حادثه ۸ مجروح برجای گذاشته است.

احمد کیانی در گفتگو با  مهر، اظهار داشت: عصر امروز شنبه، در پی تماس تلفنی مردمی مبنی بر وقوع تصادف در محور نهاوند- فیروزان بلافاصله ۱ دستگاه آمبولانس از نهاوند و یک دستگاه آمبولانس از پایگاه اورژانس فیروزان به محل اعزام شدند.

وی بابیان اینکه متأسفانه در این حادثه سواری پراید و پیکان به‌صورت شاخ‌به‌شاخ باهم برخورد کردند، گفت: این حادثه  ۸ مجروح داشته که به بیمارستان آیت‌الله علی مرادیان اعزام شدند.

وی  بابیان اینکه حادثه فوق تلفات جانی نداشته است از وقوع ۵ حادثه در ۲۴ ساعت گذشته در محورهای مواصلاتی و شهری نهاوند خبر داد و گفت: این حوادث تا کنون ۱۶ مصدوم برجای گذشته است.

مسئول اورژانس نهاوند با اشاره به اینکه شب گذشته نیز یک دستگاه موتورسیکلت با داشتن ۴ سرنشین در محور نهاوند-بروجرد حدفاصل روستای کوهانی به علت برخورد با تعدادی سگ دچار سانحه شده است، گفت: در پی این حادثه پس از اعلام به مرکز اورژانس سریعاً عوامل به محل اعزام شدند اما  مصدومین با خودروهای عبوری به بیمارستان منتقل شدند.

وی بابیان اینکه عوامل اورژانس نهاوند در کمتر از ۴ دقیقه در محل حاضر شدند، گفت: در چنین حوادثی از همه همشهریان عزیز تقاضا داریم تا رسیدن مأمورین امدادی و اورژانسی به محل از تکان دادن مصدومین خودداری کنند.

کیانی در پایان نقش عوامل هلال‌احمر شهرستان در رهاسازی مصدومان حادثه محور نهاوند-فیروزان را کلیدی عنوان کرد و گفت: امیدواریم هموطنان عزیز در روزهای پایانی تعطیلات تابستان با اندکی توجه به جلو و پرهیز از عجله از وقوع بسیاری از حوادث جلوگیری کنند.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٢۱ | ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

رئیس پلیس راه استان همدان خبر داد:

وقوع ۱۶ تصادف فوتی و جرحی با ۳ کشته و ۱۵ مجروح در همدان

رئیس پلیس راه استان همدان از وقوع ۱۶ تصادف فوتی و جرحی با ۳ کشته و ۱۵ مجروح طی ۴۸ ساعت گذشته در همدان خبر داد.

سرهنگ رضا عزیزی در گفت و گو با  مهر از وقوع ۱۶ تصادف فوتی و جرحی با ۳ کشته و ۱۵ مجروح طی ۴۸ ساعت گذشته در همدان خبرداد و افزود: در روزهای پایانی شهریورماه با توجه به افزایش ترددها و سفرهای پایان تعطیلات حوادث رانندگی نیز افزایش پیدا می کند.

وی افزود: طی ۲ روز گذشته تعداد ۱۶ تصادف منجر به فوت و جرح در محورهای برون شهری استان به وقوع پیوسته که در این حوادث ۳ نفر از هموطنان کشته و ۱۵ نفر هم مصدوم و در بیمارستانها بستری شدند.

عزیزی گفت: بیشترین علت تصادفات ۴۸ ساعت گذشته عدم توجه کافی به جلو و رعایت نکردن حق تقدم عبور بوده که بیشتر در ساعات پایانی روز و بین ساعت ۱۷ تا ۲۴ به وقوع پیوسته است.

رئیس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: با توجه به اینکه متوفیان و بیشتر مصدومین تصادفات دو روز گذشته سرنشینان عقب خودرو ها بودند استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب نیز مانند سرنشینان جلو  الزامی بوده و می توان گفت کمربند ایمنی، فرشته نجات در تصادفات است.

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٢۱ | ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

فرمانده انتظامی استان همدان خبر داد:

کشف ۷۰ کیلوگرم تریاک در همدان

 مهدیان نسب همدان

 

فرمانده انتظامی استان همدان از کشف ۷۰ کیلوگرم تریاک طی دو عملیات ضربتی و مشترک و دستگیری ۲ قاچاقچی و توقیف ۲ دستگاه خودرو در ۴۸ ساعت گذشته در همدان خبر داد.

سردار حاجی محمد مهدیان نسب در گفتگو با  مهر از کشف ۷۰ کیلوگرم تریاک طی دو عملیات ضربتی و مشترک و دستگیری ۲ قاچاقچی و توقیف دو دستگاه خودرو در ۴۸ ساعته گذشته در همدان خبر داد و گفت: در پی تلاشهای اطلاعاتی به عمل آمده از سوی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، مشخص شد یک نفر قاچاقچی با استفاده از شیوه و شگردهای پیچیده از استان های غربی کشور در حال انتقال مواد مخدر به استان همدان است که این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران طی یک عملیات برنامه ریزی شده و هدفمند با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهار قاچاقچی موصوف که با یک دستگاه خودرو سواری در محور بهار در حال تردد بود را شناسایی کردند و پس از توقیف خودرو ضمن دستگیری متهم، ۱۰ کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه ای در خودرو جاسازی شده بود را کشف کردند.

وی در ادامه بیان داشت: در عملیات دیگری نیز با هدایت اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک محموله ۶۰ کیلوگرمی تریاک که در یک دستگاه خودرو تریلی جاسازی شده بود با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر کرمان کشف و یک نفر قاچاقچی مواد مخدر در این راستا دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان همدان اظهار داشت: استمرار عملیاتی مشترک پلیس با سایر استانها به منظور ضربه زدن به قاچاقچیان از برنامه های تعریف شده و نشانه همدلی و همگرایی و هم پوشانی ناجا است.

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٢۱ | ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

به دنبال کلاهبرداری 30 میلیونی در فضای مجازی؛  

  هشدار پلیس فتا نسبت به خرید و فروش در تلگرام

بیشتر اجناس تبلیغی در کانال های شبکه های اجتماعی، بی کیفیت است و یا با تبلیغ اعلام شده منطبق نیست؛ و افراد با پرداخت پول زیاد، کالای بی کیفیت دریافت می کنند | خرید و فروش برخی کالا ها نیز حالت مجرمانه دارد در صورت تبلیغ کالایی اگر جرمی اتفاق بیافتد آنها نیز باید پاسخگو باشند چرا که مدریت کانال در اختیار آنهاست و نباید هر کالایی را تبلیغ کنند.

به گزارش همدان پرس؛ رئیس پلیس فتا با اعلام این خبر اظهار  داشت: برخی از کاربرانی که اقدام به خرید و فروش لوازم خانه و یا لباس در گروه ها و کانال های مختلف تلگرام کرده اند، مورد سوء استفاده قرار گرفته به طوری که پس از پرداخت هزینه های مورد نظر از جمله، قیمت کالا و هزینه ارسال و پیک، یا کالایی دریافت نکرده اند و یا کالای مود نظر نامرغوب، دست دوم، معیوب و ... بوده است.

امینی از یک پرونده شخصی درباره کلاهبرداری 30 میلیون ریالی از حسابی در قبال خرید البسه از یکی از گروه های تلگرامی مرجوعه قضایی داشت که موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

امینی به همه افرادی که قصد خرید از شبکه های اجتماعی را دارند هشدار داد: بیشتر اجناس تبلیغی در کانال های شبکه های اجتماعی، بی کیفیت است و یا با تبلیغ اعلام شده منطبق نیست؛ و افراد با پرداخت پول زیاد، کالای بی کیفیت دریافت می کنند.

سرهنگ امینی به مدیران کانال ها هشدار داد: خرید و فروش برخی کالا ها نیز حالت مجرمانه دارد در صورت تبلیغ کالایی اگر جرمی اتفاق بیافتد آنها نیز باید پاسخگو باشند چرا که مدریت کانال در اختیار آنهاست و نباید هر کالایی را تبلیغ کنند.

رئیس پلیس فتا استان همدان توصیه کرد: لازم است کاربران اینترنتی و علاقه مندان شبکه های اجتماعی دقت بیشتری در استفاده از خدمات این گروه ها نجام دهند زیرا با توجه به اینکه بسیاری از گروه ها و کانال ها فاقد دفاتر فروش هستند و به صورت آنلاین کار می کنند احتمال سوء استفاده و کلاهبرداری از سوی آنها نیز افزایش می یابد بنابر این بهتر است از فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک اقدام به خرید نمایند و یا در شبکه های اجتماعی از گروه هایی خرید انجام دهند که وجه کالا را در منزل و پس از رویت کالا دریافت می کنند. این چنین می توان از خرید کالاهای نامرغوب، معیوب و دست دوم و ضررهای مالی جلوگیری کرد.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٧ | ۸:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

        

10 حادثه در روز سه شنبه فرشتگان نجات همدان را به محلهای وقوع کشاند

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/16 ، 5 عملیات اطفای حریق و 5 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز شانزدهم شهریورماه شهروندان 470  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 10 مورد منجر به عملیات گردیده، 30 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 50 تماس اشتباه و متاسفانه 380 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در بلوار ارم و استادان، حریق درختان در محوطه دانشگاه بوعلی، رویت دود از سقف کاذب بیمارستان بهشتی و حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در حیدره بوده است. همچنین 5 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در شیرسنگی و گلزار، نجات افراد محبوس شده در منزل در بلوار سید جمال الدین اسدآبادی، مهار حیوانات در سنگستان و عملیات امداد در سانحه واژگونی خودرو در بلوار احمدی روشن توسط آتش نشانان به انجام رسید.

*****

 

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث ضمن حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٧ | ۸:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

در 4 ماهه امسال؛

نزاع پای‌ 5132 نفر را به پزشکی قانونی همدان کشاند‌   

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: نزاع‌ 5132 نفر را به پزشکی قانونی همدان کشاند‌.

دکتر علی‌احسان صالح در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: 5132 نفر در 4 ماهه امسال به علت آسیب ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی این استان مراجعه کردند.

وی افزود: این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته افزون بر 5487 نفر به این منظور به پزشکی قانونی همدان مراجعه کرده بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان با اعلام کاهش 7 درصدی این آمار اضافه کرد: این تعداد مراجعان به پزشکی قانونی در مدت یاد شده در امسال شامل 1425 زن و 3707 مرد بوده‌ است.

وی با بیان اینکه ظاهر خون‌آلود تأثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، گفت: نوع جراحت و عمق آن مبنای صدور نظریه کارشناسی درباره جراحات است.

صالح اضافه کرد: برای صدور نظریه کارشناسی درباره صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی‌نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است.

وی بیان کرد: در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید‌کننده، افراد می‌توانند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان اظهار کرد: سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان‌کننده گرفته می‌شود تا حق کسی ضایع نشود.

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٧ | ۸:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

زندگی در ناکجا آباد


از مرکز شهر که دور می شوی در فاصله ای نه چندان زیاد، به ناگاه وارد ناکجا آبادی می شوی که از ساختمان های شیک با نماهای مدرن در آن خبری نیست؛ اینجا خانه ها نمایی جز آجر و کاهگل ندارند و گویی هرکس به قانون دلخواه خود فقط سرپناهی بنا کرده است.

وقتی از کوچه های تنگ و خاکی این مناطق می گذری، نگاه مردمانی که از سر بیکاری در گوشه و کنار هر گذرگاه ایستاده اند بر روی غریبه ای چون تو سنگینی می کند و با شنیدن قیل و قال کودکان که گاه با صدای دام و طیور در حیاط خانه ها در هم پیچیده است سردرگم می شوی که اگر اینجا جزئی از پیکره شهر است چرا حال و هوای دیگری دارد. 
طاقت غریبه ای چون تو طاق می شود وقتی بازی کودکانی را نظاره می کنی که آب جمع شده در گودال و زباله های پراکنده شده در گوشه و کنار کوچه را بازیچه خود کرده اند. 
زمین های خاکی که به سکونتگاه کارتن خواب ها و محل رفت و آمد معتادان بدل شده چهره زشت و ناپسند دیگری را در برابر دیدگان تو به نمایش می گذارد و نگرانی از سلامت جوانان و کودکانی که در این مناطق رفت و آمد دارند سراسر ذهن تو را فرا می گیرد....

 

 

 

 

 ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٧ | ۸:٢٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

واژگونی پیکان در ملایر چهارمجروح و یک کشته بر جای گذاشت

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر همدان گفت: بر اثر واژگونی و انحراف خودروی سواری پیکان از مسیر اصلی در جاده ملایر - اراک یک نفر فوت و چهارنفر مجروح شدند. حمید عرفی  در گفت و گو با ایرنا افزود: روز گذشته یک دستگاه خودروی سواری پیکان با 6 سرنشین در 17 کیلومتری پایگاه امداد جاده ای پیروز ملایر واژگون شد.

وی اضافه کرد: سه نفر از اعضای تیم امداد و نجات برای امداد رسانی به سانحه دیدگان در صحنه حضور یافته و این عملیات حدود 2 ساعت به طول انجامید.

وی با ذکر اینکه عوامل اورژانس نیز در محل حادثه حضور داشتند گفت: 2 نفر از مصدومان توسط اورژانس و یک مجروح توسط هلال احمر به بیمارستان امام حسین(ع) ملایر منتقل شدند و دو نفر از مصدومان نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

فوت ناشی از سوانح جاده ای برون شهری همدان در چهارماهه سال جاری 20 درصد کاهش یافته است.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٧ | ۸:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان خبر داد:

مرگ ۳۲ نفر بر اثر سوءمصرف موادمخدر در همدان

جمع آوری معتادین پر خطر از حاشیه شهر مشهد 

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اشاره به مرگ ۳۴ معتاد در ۴ ماهه امسال در استان همدان گفت: طی ۴ ماهه نخست امسال ۳۲ مرد و ۲ زن به علت سوء مصرف موادمخدر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر  علی‌احسان صالح از مرگ ۳۴ معتاد در ۴ ماهه ابتدای سال در استان همدان خبر داد و گفت: طی ۴ ماهه نخست امسال ۳۲ مرد و ۲ زن به علت سوء مصرف موادمخدر جان خود را از دست داده اند.

وی اظهار داشت: در مدت مشابه سال گذشته نیز ۲۸ مرد و یک زن معتاد به موادمخدر در استان همدان بر اثر سوء مصرف جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی مرگ ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در استان همدان افزود: مرگ ناشی از سوء مصرف موادمخدر در مدت یاد شده نسبت به سال گذشته ۱۷درصد افزایش داشته است.

صالح اعتیاد به موادمخدر را یک نوع بیماری دانست و تأکید کرد: این بیماری بر اثر ناآگاهی و توسط خود شخص معتاد به وجود می‌آید و در اثر مصرف موادمخدر مکانیزم‌های حیاتی بدن از تعادل طبیعی خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل موثر در مرگ معتادان را مواد افزودنی غیرمجاز مورد استفاده در موادمخدر است، گفت: گرایش مجدد معتادانی که قبلاً ترک کرده‌ بودند، عامل اصلی مرگ مصرف‌کنندگان مواد افیونی به شمار می‌رود.

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٧ | ۸:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

افزایش ۳۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در نهاوند

کراپ‌شده - محسن اقبالیان-فرماندهی انتظامی نهاوند

فرمانده انتظامی نهاوند از افزایش ۳۰ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در نهاوند از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش  مهر، سرهنگ محسن اقبالیان در شورای مبارزه با مواد شهرستان نهاوند گفت: فعالیت در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان نهاوند که توسط یگان‌های نیروی انتظامی شهرستان انجام می‌شود رضایت‌بخش است.

وی در خصوص کشفیات مواد مخدر در شهرستان نهاوند گفت: شهرستان نهاوند در مسیر ترانزیت مواد مخدر از شهرهای جنوبی و همچنین غربی کشور قرار دارد و بسیاری از  کشفیات مربوط به قاچاقچیانی است که از این محورها تردد می‌کنند.

فرمانده انتظامی نهاوند گفت: اخیرا محموله ای از مواد مخدر که ۳۲۰ کیلوگرم وزن داشت با همکاری عوامل مبارزه با مواد مخدر شهرستان نهاوند، ملایر و استان همدان در نهاوند کشف و در این راستا افرادی دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرستان نهاوند از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: میزان کشفیات مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در نهاوند ۷۴ کیلو و ۹۰۰ گرم بوده که با توجه به آمار مدت مشابه سال گذشته با افزایش روبرو بوده است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۶۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی در شهرستان نهاوند کشف‌شده است.

اقبالیان در ادامه به لزوم نظارت بر مراکز ارائه متادون اشاره کرد و گفت: متأسفانه برخی مراکز خارج از چهارچوب در حال ارائه متادون در سطح شهرستان هستند که این نیازمند پیگیری است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز بر اساس سهمیه در نظر گرفته استان برای شهرستان نهاوند، ۱۰ معتاد متجاهر به مرکز ترک اعتیاد استان همدان اعزام شده اند.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٧ | ۸:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

رئیس اداره منابع طبیعی تویسرکان:

بی احتیاطی کشاورز ۱۰ هکتار از اراضی تویسرکان را خاکستر کرد

دیده بانهای مستقر در مناطق تحت مدیریت منابع طبیعی ساعت 16 روز گذشته گزارش یک مورد

آتش سوزی را اطلاع رسانی کردند | با توجه به وزش باد شدید٬ دامنه آتش سوزی گسترده تر شده

بگونه ای که همزمان شدن وزش باد با سخت گذر بودن محل حادثه و تاریکی هوا٬ مهار آتش را با

سختی هایی مواجه کرد | در جریان مهار آتش 2 تن از کارکنان منابع طبیعی دچار دود زدگی شدند.

به گزارش همدان پرس؛ رئیس اداره منابع طبیعی تویسرکان گفت: 10 هکتار از مراتع 2 روستای این شهرستان به علت

بی احتیاطی یک کشاورز آتش گرفت.

محمد باقر دباغی اظهارکرد: دیده بانهای مستقر در مناطق تحت مدیریت منابع طبیعی ساعت 16 روز گذشته گزارش یک

مورد آتش سوزی را اطلاع رسانی کردند.

وی گفت: پس از حضور 6 نفر از کارکنان این اداره کل در محل بروز حادثه٬ آنها پس از هشت ساعت تلاش موفق به مهار

آتش شدند.

وی تاکید کرد: طبق بررسی های صورت گرفته یک کشاورز اقدام به آتش زدن کاه و کلش زمین کشاورزی کرده و دامنه این

آتش سوزی به مراتع سرایت می کند.

رئیس اداره منابع طبیعی تویسرکان بیان کرد: با توجه به وزش باد شدید٬ دامنه آتش سوزی گسترده تر شده بگونه ای که

همزمان شدن وزش باد با سخت گذر بودن محل حادثه و تاریکی هوا٬ مهار آتش را با سختی هایی مواجه کرد.

دباغی اضافه کرد: در جریان این آتش سوزی 10 هکتار از مراتع 2 روستای ابرلاق سفلی و ابرلاق علیا طعمه حریق شدند.

وی افزود: در حالی این آتش سوزی توسط 6 کارمند منابع طبیعی تویسرکان مهار شد که این افراد هیچگونه آموزشی در

زمینه نحوه مهار آتش را فرا نگرفته و تجهیزاتی هم برای مهار حریق نداشتند.

وی اظهار کرد: در جریان مهار آتش 2 تن از کارکنان منابع طبیعی دچار دود زدگی شده و از نظر تنفسی با مشکل مواجه

شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی تویسرکان تصریح کرد: نهادهایی که آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی را تجویز کرده اند در

زمینه اتش گرفتن مراتع مسئول هستند چون آتش زدن کاه وکلش نه تنها فایده ای برای کشاورزان ندارد بلکه با مخاطراتی

نیز همراه است.

دباغی یادآوری کرد: در پنج ماهه سال گذشته 21 فقره آتش سوزی به وسعت 40 هکتار در مراتع تویسرکان رخ داد که این

آمار در سال جاری با کاهش روبرو بوده است.

 

شهرستان تویسرکان 146 هزار هکتار وسعت دارد که 90 هزار هکتار معادل 3.60 درصد آن اراضی ملی است.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٥ | ۸:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

 

روز یکشنبه 13 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

         طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/14 ، 11 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز چهاردهم شهریورماه شهروندان 380 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 13 مورد منجر به عملیات گردیده، 22 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه ومتاسفانه 305 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 11 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در پشت استانداری و جاده رباط، حریق کنتور برق در خیابان توپچی، 3 مورد حریق مخروبه در خیابان باباطاهر، محله حاجی و پشت پاساژ قدس، حریق پیک نیک در خضر و 4 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در بلوار امام خمینی (ره)، میدان قائم، 18 متری ذوالفقار و چرمسازی بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد حادثه دیده در اثر سقوط آسانسور در میدان باباطاهر و مهار حیوانات در خیابان شریعتی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

 

توصیه ایمنی روز : قبل از باز کردن شیر گاز کبریت را روشن کرده و سپس شیر گاز را باز نمایید.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱٥ | ۸:۱۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان مطرح کرد:
آمار قربانیان حوادث کار در همدان

b_150_150_16777215_00_images_havades.kar302.jpeg

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از کاهش 41 درصدی مرگ و میر ناشی از حوادث کار در همدان خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان، دکتر علی‌‌احسان صالح با اعلام این خبر، اظهار کرد: در 4 ماهه نخست امسال هفت نفر در استان همدان بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: شمار جان‌باختگان حوادث کار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 41 درصد کاهش داشته است.

صالح با بیان اینکه تمام فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار در مدت یاد شده مرد بوده‌اند، تصریح کرد: تعداد جان‌ باختگان حوادث کار در مدت مشابه سال گذشته شامل 12 مرد بوده است.

147مصدوم در سوانح ناشی از کار

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: 147 نفر در سوانح ناشی از کار در سطح استان طی همین مدت مجروح و مصدوم شده‌اند که از نظر جنسیت 144نفر آنها مرد و 3 نفر نیز زن بوده است.

وی با بیان اینکه مجروحین و مصدومین حوادث ناشی از کار در مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است، یادآور شد: در سال گذشته 128نفر مرد و یک نفر زن در حوادث ناشی از کار مجروح و مصدوم شدند.

صالح درباره جزئیات حوادث کار تصریح کرد: برخی از افراد پیش از بروز سانحه به علت بیماری همچون سکته قلبی جان خود را از دست می‌دهند و سپس دچار سانحه کار می‌شوند که این موضوع در معاینات پزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وی سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را از دیگر عوامل مهم فوت ناشی از حوادث کار عنوان کرد و گفت: باید نسبت به رعایت نکات ایمنی توجه شایانی صورت گیرد تا شاهد کاهش حوادث کار باشیم.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱۳ | ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

دختر رزمی کار 3 پسر مست را در شمال تهران ادب کرد

شوخی عجیب ۳ پسر پولدار با دختر ورزشکار

چند روز پیش 3پسر جوان سوار بر پرشیای خود شدند تا در خیابان‌ها گشتی بزنند. آنها که مشروبات الکلی مصرف کرده بودند و رفتارهای عادی نداشتند ناگهان چشم‌شان به دخترجوان و کم سن و سالی افتاد که سگش نیز همراهش بود. پسران جوان برای هیجان و شوخی نقشه کشیدند تا این دختر را به زور سوار ماشین‌شان کنند. حتی برای ربودن او با هم شرط‌بندی کردند و ماجرایی را رقم زدند که آنها را به کلانتری و دادسرا کشاند.

یک ساعت بعد
دختر جوان سراسیمه و هراسان خود را به مأموران پلیس رساند و مدعی شد که چند جوان قصد ربودن او را داشتند. او گفت: ساعتی قبل در خیابان زعفرانیه بودم و سگم را نیز همراه خودم برده بودم که ناگهان 2پسرجوان به سمت من هجوم آوردند. سومین نفر هم پشت فرمان پرشیا نشسته بود و فقط می‌خندید. اصلا حالت عادی نداشتند.
2جوان با زور و تهدید مرا روی زمین کشاندند و می‌خواستند سوار ماشین کنند. اما جیغ کشیدم و مقاومت کردم که یکی از آنها دستش را روی دهانم گذاشت و با تهدید خواست که سکوت کنم. او ادامه داد: از آنجا که رزمی‌کار هستم و چندین سال کاراته کار کرده بودم با لگد چند ضربه به آنها زدم و توانستم آنها را نقش بر زمین کرده و فرار کنم. اما آنها سگم را ربودند و با خود بردند. همان لحظه شماره پلاک ماشین‌شان را یادداشت کردم و راهی کلانتری شدم.
دستگیری
با ثبت شکایت دختر رزمی‌کار پرونده برای رسیدگی پیش روی قاضی آرش سیفی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای جنایی تهران قرار گرفت و تیمی از مأموران تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند. آنها از طریق شماره پلاک خودرو موفق به شناسایی راننده شدند.
با دستگیری وی، 2همدست دیگر او هم به دام افتادند و وقتی پیش روی قاضی جنایی تهران قرار گرفتند به دزدیدن سگ شاکی اعتراف کردند. یکی از آنها گفت:
من و دوستانم وضع مالی خوبی داریم اما آن روز در حالت عادی نبودیم. به همین دلیل وقتی آن دختر را دیدیم، برایش مزاحمت ایجاد کردیم اما او اصلا به ما اعتنایی نکرد. همین شد که دوستانم خواستند او را بربایند و برای انجام این کار با من شرط بستند. در نهایت وقتی از دختر جوان کتک خوردند، سگش را دزدیدند. حالا هم به‌شدت پشیمانیم و امیدواریم شاکی رضایت بدهد.به گزارش همشهری، هم‌اکنون هر سه‌متهم با قرار قانونی بازداشت شدند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد


تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱۳ | ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

در مردادماه امسال رخ داد؛

افزایش 20 درصدی تصادفات برون‌شهری در استان همدان  

رئیس‌پلیس راه استان همدان از افزایش 20 درصدی تصادفات برون‌شهری در مردادماه امسال خبر داد.

سرهنگ رضا عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال‌جاری تعداد مسافرت‌ها نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است، بر این اساس متاسفانه آمار و ارقام از افزایش 20 درصدی تصادفات در جاده‌های استان حکایت دارد.

وی با بیان اینکه پزشکی قانونی تا کنون آماری از مجروحین و متوفیان تصادفات در مردادماه ارائه نکرده است، افزود: محل‌های وقوع این تصادفات پراکنده بوده و تنها به نقطه خاصی اختصاص نداشته است.

عزیزی عمده‌ترین علل بروز این تصادفات را عدم استفاده از کمربند ایمنی و بحث و مشاجره در داخل خودرو عنوان کرد و گفت: بیشترین فوتی‌های مردادماه به علت عدم استفاده از کمربند ایمنی بوده است.

وی عدم توجه به جلو و نداشتن دید کافی را از دیگر عوامل بروز تصادفات در سال‌جاری عنوان کرد و از رانندگان و همراهان آنها خواست: در هنگام رانندگی توجه راننده را به چیزهای دیگر جلب نکنند.

رئیس‌پلیس راه استان همدان به اجرای طرح ویژه تابستانی پلیس راه اشاره کرد و یادآور شد: گرچه طرح‌های زیادی در این زمینه اجرا می‌شود اما باید توجه داشت موفقیت پلیس در اجرای این طرح‌ها منوط به همکاری مردم است.

وی خاطرنشان کرد: پلیس راه با امکاناتی که در اختیار دارد هیچ‌گاه نمی‌تواند به طور قطع از وقوع تصادفات جلوگیری کند چرا که بسیاری از موارد همچون بحث و مشاجره در خودرو از دسترس پلیس خارج است.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱۳ | ٩:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

روز جمعه با 14 عملیات فرشتگان نجات در همدان

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/12 ، 13 عملیات اطفای حریق و 1 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوازدهم شهریورماه شهروندان 433 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 14 مورد منجر به عملیات گردیده، 44 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه ومتاسفانه 335 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 13 مورد آتش سوزی شامل 2 مورد حریق باغ در جاده حیدره و سنگستان، 3 مورد حریق پیک نیک در میدان باباطاهر 2 مورد و بلوار امام خمینی (ره)، واژگونی خودرو و نشت بنزین در بلوار ارتش، حریق جنگل در سرخ آباد، حریق مخروبه در سرپل یخچال و 5 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در جاده گنجنامه، بلوار امام خمینی (ره)، جاده دره مرادبیگ، پارک ایرانیان و چهارراه سعیدیه بوده است. همچنین 1 مورد عملیات امداد و نجات شامل عملیات امداد و نجات در صحنه تصادف توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از انداختن ته سیگار روشن یا چوب یا کبریت نیمه مشتعل بر روی شاخ و برگ درختان و علفهای هرز خودداری کنید.

 


تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۱۳ | ٩:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

روز دوشنبه 7 حادثه آتش نشانان را به محل وقوع کشاند

 

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/08 ، 5 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز هشتم شهریورماه شهروندان 440 بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 7 مورد منجر به عملیات گردیده، 18 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه ومتاسفانه 370 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 5 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در شهرک مدنی، حریق زباله در شهرک مدنی، حریق پوشال در بلوار سید جمال الدین، حریق باغ در حیدره، و حریق عمدی پوشش گیاهی در بلوار انقلاب بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در خیابان میرزاده عشقی و مهار حیوانات در کوی محمدیه توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : در زمان بروز حوادث با حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل فرمایید.

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٩ | ۸:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

مدیرعامل آتش نشانی همدان خبر داد:
امدادرسانی آتش‌نشانان همدانی به 1600 حادثه/وقوع 206 آتش‌سوزی عمدی در مردادماه

b_150_150_16777215_00_images_atashneshan78.jpgمدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش‌نشانان همدان از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه یک هزار و 598 عملیات مختلف انجام داده‌اند که این امارنسبت به 1311 عملیات انجام شده در مدت مشابه سال قبل 22درصد افزایش داشته است.

به گزارش  روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات‌ایمنی همدان، محمدرضا بیاناتی با این مطلب افزود: از تعداد هزار و 598 مورد عملیات انجام شده توسط فرشتگان نجات ، هزار و112 مورد مربوط به اطفاء حریق شامل؛ 479 مورد پوشش گیاهی، 91 مورد باغ و فضای سبز ، 77مورد کاربری مسکونی و 79 مورد وسایل نقلیه، 502 مورد کاربری تجاری و 237 مورد سایر کاربری‌ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه علت وقوع 728 مورد از آتش‌سوزی‌ها عمدی و 371 مورد غیرعمدی بوده است تصریح کرد: 1050 عملیات اطفاء حریق در محدوده شهری همدان و 62 مورد خارج از شهر همدان انجام شده است.

بیاناتی همچنین از انجام 486مورد عملیات امداد و نجات در 5 ماهه اول سال خبر داد و افزود: از این تعداد 89 مورد مربوط به مهار حیوانات، 68 مورد نجات حیوانات، 70 مورد رهاسازی افراد از داخل آسانسور، 35 مورد امداد و نجات مربوط به تصادفات رانندگی، 20 مورد گیرکردن انگشتر و زیورآلات در انگشت همچنین  آبگرفتگی با 18 مورد بیشترین تعداد عملیات امداد و نجات را شامل شده است.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان از مصدومیت 73 نفر و فوت 9 نفر در عملیات امداد و نجات و مصدومیت 8 نفر در عملیات مربوط به اطفاء حریق خبر داد و اضافه کرد: بیشترین تعداد مصدومان و افراد فوت شده مربوط به سوانح رانندگی بوده است.

وی با اشاره به 410 عملیات انجام شده در مرداد ماه سال جاری که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 42 درصدی داشته است افزود: آتش‌نشانی همدان در این ماه 317 عملیات اطفاء حریق شامل 149 مورد پوشش گیاهی، 32مورد باغ و فضای سبز، 29 مورد آتش‌سوزی وسایل نقلیه، 14 کاربری مسکونی و 7 مورد کاربری تجاری در انجام داده اند.

محمدرضا بیاناتی با بیان این مطلب که علت وقوع 206 مورد از آتش‌سوزی‌های مرداد ماه عمدی و 100 مورد غیرعمدی بوده است اظهار کرد: 302 مورد از عملیات مربوط به اطفاء‌حریق در محدوده شهر همدان و 15 مورد خارج از شهر انجام شده است.

وی همچنین از انجام 95 عملیات امداد و نجات در مرداد خبر داد و گفت: نجات افراد محبوس در آسانسور 19 مورد، مهار حیوانات 19 مورد، نجات حیوانات 13مورد و نجات افراد محبوس در فضای بسته 13 مورد بیشترین میزان عملیات امداد و نجات در مرداد ماه را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با 9 ایستگاه به طور شبانه روزی آماده کمک رسانی به شهروندان  است؛ ضمن توصیه به رعایت نکات ایمنی به شهروندان از آنان خواست در هنگام مواجه شدن با حوادث با حفظ خونسردی با سامانه 125 تماس گرفته و پس از اعلام  نوع و نشانی دقیق محل حادثه اطمینان داشته باشند فرشتگان نجات در کمترین زمان ممکن به یاریشان خواهند شتافت.

بر اساس این گزارش طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات روز شنبه ششم شهریورماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 27 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه و متاسفانه 340 مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

عملیات های انجام شده در این تاریخ شش مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در سیزده خانه، دو مورد حریق باغ در دوراهی سد و پشت استانداری، نشت گاز خودرو در شورین، حریق کپسول در اعتمادیه و حریق عمدی پوشش گیاهی در انبار نفت بوده است. همچنین دو مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در سعیدیه و فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۸ | ۸:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

دستگیری مجرم فراری پس از 10 سال

 فردی که پس از محکومیت به پرداخت دیه به دلیل قتل شبه عمد به مدت 10 سال متواری بود، با تلاش سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان دستگیر شد.

 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح ، در پنجم فروردین ماه سال 1366 خانم 'ویدا قرابیگلو' در پست ایست و بازرسی روستای کردآباد کبودرآهنگ بر اثر تیراندازی به قتل می رسد.
به گزارش این منبع، ضارب به اتهام قتل شبه عمد در دادگاه نظامی به پرداخت دیه محکوم می شود لیکن بعد از مدتی متواری شده و تلاش ها جهت دستگیری وی به سرانجام نمی رسد.
سازمان قضایی ذکر کرده است: برای دستگیری متهم، پرونده به مراجع قضایی چند استان احاله و سرانجام با ارجاع پرونده به سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان در سال گذشته، سرانجام خرداد ماه سال جاری در یک عملیات ویژه اطلاعاتی فرد مجرم بعد از 10 سال مخفی شدن، در شهرستان سمنان شناسایی و دستگیر شد.
این گزارش می افزاید: شخص محکوم به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه روانه بازداشتگاه شده و با توجه به عدم تمکن مالی، دادسرای نظامی همدان برای تأمین دیه و اخذ رضایت اولیاء دم به دلیل غیرعمدی بودن جرم و گذشت زمان، تلاش هایی را آغاز می کند.
سازمان قضایی نیروهای مسلح بیان کرد: در همین ارتباط نشست هایی برای حصول توافق و سازش با طرفین برگزار و با پیگیری های دادسرای نظامی همدان بخشی از دیه توسط ستاد دیه کشور تأمین و در نهایت ورثه متوفی رضایت خود را اعلام و شخص محکوم نیز از زندان آزاد می شود.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۸ | ۸:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه همدان اعلام کرد:

انجام موفقیت‌آمیز انهدام باند تاتوکاران در همدان

خالکوبی

مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه استان همدان با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اعلام انجام موفقیت‌آمیز انهدام باند تاتوکاران در همدان، از جزئیات اجرای پروژه عنکبوت ۳ در استان خبر داد.

به گزارش  مهر، مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه در اطلاعیه‌ای با اعلام انجام موفقیت‌آمیز پروژه عنکبوت ۳ از انهدام باند تاتوکاران در همدان خبر داد.

در متن این اطلاعیه آمده است: مرکز بررسی و مقابله با جرایم سازمان یافته سایبری به درخواست خانواده‌های ایرانی برای پالایش اخلاقی شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و سایر سرویس های پرکاربرد خارجی پاسخ داد.

در اطلاعیه این مرکز اهداف اصلی اجرای پروژه عنکبوت ۳، موارد زیر اعلام شده است:
۱- حمایت از کیان خانواده و جامعه اسلامی
۲- دفاع از هویت ملی و اسلامی
۳- پالایش و سالم‌سازی محتوای ناسالم برای نوجوانان، جوانان و خانواده‌های ایرانی
۴- جلوگیری از گسترش و شیوع فرهنگ غرب
۵- زمینه سازی برای استفاده از فرصت های اینترنت

در این عملیات تعداد ۱۰ نفر از اعضای باند تاتو در استان همدان که موفق به اغوای تعداد قابل توجهی از جوانان شده و خسارات بزرگ اخلاقی به بار آورده بودند، شناسایی و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع، احضار و مورد ارشاد و برخورد قانونی قرار گرفتند.

این افراد پس از توجیه و مشاوره نسبت به جرم ارتکابی خود، متعهد شدند اقدامات خود را کنار گذاشته و صفحات خود در فضای مجازی را نیز مسدود کنند.

همچنین اماکن مرتبط با جرایم نیز با حکم قضایی پلمب و وسایل کشف شده نیز امحاء شد.

مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه در پایان اعلام کرد در راستای تسریع در نیل به اهداف مذکور، اقدامات افراد در شبکه‌های اجتماعی مورد رصد مستمر قرار گرفته و با افرادی که با اقدامات مجرمانه خود، باعث از بین رفتن امنیت اخلاقی و گسترش محتوای ناسالم شوند برخورد قضایی مناسب صورت خواهد گرفت
.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۸ | ٧:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

عاملان حفاری ارتفاعات روستای «گنبد کبود» نهاوند دستگیر شدند

کراپ‌شده - محسن اقبالیان-فرماندهی انتظامی نهاوند

همدانفرمانده انتظامی نهاوند از دستگیری قاتل و عاملان حفاری ارتفاعات روستای «گنبد کبود» در نهاوند خبر داد.

محسن اقبالیان شامگاه جمعه در جمع مردم روستای گنبد کبود گفت: مسئولیت پیگیری این موضوع که در منطقه معدنی روستای «گنبدکبود» نهاوند به گفته اهالی روستا گنجی نهفته است با نیروی انتظامی نیست بلکه بر عهده اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است.

اقبالیان گفت: تاکنون در منطقه روستای «گنبد کبود» و کوه‌های مشرف‌به این روستا هیچ گنج و یا اشیاء تاریخی کشف نشده و تنها حفاری غیرمجاز صورت گرفته که در این رابطه تاکنون چهار پرونده قضایی تشکیل‌شده است.

وی بابیان اینکه هیچ منع قانونی برای جلوگیری از رفت‌وآمد غریبه‌ها و افراد ناشناس در شهرها و روستاها وجود ندارد، افزود: اینکه چرا ۳ نفر غریبه ازجمله ۲ نفر تبعه افغانی چندین روز دریکی از منازل روستای «گنبد کبود» اقامت داشته اند، ریشه یابی شود.

به گزارش مهر، فرمانده انتظامی نهاوند در ادامه بیان داشت: طی گزارش اعلام‌شده شامگاه چهارشنبه مبنی بر سقوط فردی از کوه، پلیس در آن محل حاضر و فرد آسیب‌دیده را به بیمارستان منتقل کرد اما پس از انجام تحقیقات توسط پلیس جنایی شهرستان مشخص شد که به سبب درگیری در محل حفاری غیرمجاز، یکی از حفر کننده‌ها با تبر وی را به قتل رسانده بودند.

محسن اقبالیان ادامه داد: خوشبختانه یک ساعت و نیم پس از قتل، قاتل دستگیر و بعد از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

اقبالیان به دستگیری ۳ نفر از حفاران غیرمجاز اشاره کرد و گفت: از این سه نفر یک نفر تبعه افغان، یک نفر اهل شهریار و نفر سوم هم بومی شهرستان نهاوند است.

وی گفت: پس از بازرسی محل حفاری غیرمجاز یک دستگاه موتوربرق دیزلی و یک‌تخته سنگ کشف‌شده است.

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٧ | ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

سرنشین پژو 405 در میان شعله های آتش سوخت

یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 پس از واژگونی دچار آتش سوزی شد و سرنشین آن در میان شعله های آتش سوخت.

http://img8.irna.ir/1395/13950607/82206673/82206673-70972667.jpg

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: افزود: عصر روز شنبه هفته جاری یک دستگاه خودروی پژو 405 در مسیر پهنه بر از توابع شهرستان بهار واژگون شد.
به گزارش ایرنا سرهنگ رضا عزیزی اضافه کرد: پس از واژگونی خودروی 405 این وسیله نقلیه دچار حریق شده و زن سرنشین این وسیله نقلیه پیش از رسیدن آتش نشانی در آتش سوخت.
وی با ذکر اینکه شدت سوختگی به حدی بالا بود که نمی شد جنسیت متوفی را تشخیص داد اظهار کرد: علت بروز این سانحه خواب آلودگی راننده بوده است و در این سانحه راننده مجروح شد.
رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: 60 درصد علت بروز سانحه در چند روز گذشته بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی و 40 درصد رعایت نکردن حق تقدم بوده است.
سرهنگ عزیزی افزود: 9 سانحه جرحی روز گذشته رخ داد که این سوانح که بیشتر آنها واژگونی بودند منجر به مجروحیت 14 نفر شد.
 سارقان منزل دنبال سرقت طلا و پول نقد هستند 
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت : بیشتر سارقان منزل دنبال سرقت طلا ، جواهر و پول نقد موجود در منزل هستند
به گزارش ایرنا سرهنگ رضا زارعی افزود: با توجه به کم حجم بودن، سرعت و راحتی جابجایی طلا ، جواهر و پول نقد سارقان بیشتر دنبال سرقت این اموال با ارزش هستند
وی اضافه کرد: خانواده باید از نگهداری وجوه نقد ، طلا و جواهر در منزل بخصوص هنگام خارج شدن از منزل و مسافرت امتناع کرده و آنها را به افراد مطمئن سپرده یا در صندوق امانات نگهداری کنند
وی بیان کرد: میزان سرقت منزل در پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش یافته و 82 درصد از سرقت ها منجر به کشف شده است
رئیس پلیس آگاهی استان همدان علت کاهش سرقت ها را گشت های مستمر محسوس و نامحسوس پلیس، ارتقای آگاهی شهروندان و توجه آنان به هشدارهای پلیسی ذکر کرد
به گزارش ایرنا سرهنگ زارعی گفت: یک باند مهم سرقت منزل توسط پلیس آگاهی همدان تلاشی شد و پنج نفر از اعضای این باند که غیربومی بودند دستگیر شدند
وی شایع ترین روش سرقت را ورود از طریق بالکن ذکر کرد و گفت: باید پنجره ها و درب ها را به قفل های مطمئن و حفاظ مجهز کرد
رئیس پلیس آگاهی استان همدان افزود: طبق بررسی های صورت گرفته بیشتر در بالکن ها به قفل مناسب مجهز نبوده و با کمی تلاش سارق براحتی باز می شود
سرهنگ زارعی تاکید کرد: ساکنان در طبقه اول مجتمع ها باید در پشت درب اصلی و پنجره شبکه ای محکم نصب کرده همچنین منزل مسکونی خود را به دوربین مجهز کنند
به گزارش ایرنا وی سن سارقان را بین 24 تا 30 سال ذکر کرد و گفت: درصدی از سارقان دستگیر شده غیربومی بوده به گونه ای که چندساعت در همدان حضور یافته و پس از سرقت استان را سریع ترک می کنند
دستگیری سارقان منزل در همدان سه درصد افزایش داشته است

 

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٧ | ٩:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

ازدحام جمعیت در مراسم بدرقه داود رشیدی

با اینکه هنوز آیین تشییع پیکر هنرمند فقید و مردمی ، داوود رشیدی آغاز نشده ، جمع زیادی از مردم و علاقه مندان به او در محوطه تالار وحدت جمع شده اند.
به گزارش همدان پرس؛ با اینکه هنوز آیین تشییع پیکر هنرمند فقید و مردمی ، داوود رشیدی آغاز نشده ، جمع زیادی از مردم و علاقه مندان به او در محوطه تالار وحدت جمع شده اند.

ازدحام جمعیت به گونه ای است که حتی خانواده مرحوم رشیدی نیز نمی توانند خود را به محل در نظر گرفته شده برسانند.

بر اساس اعلام خبرنگار ایرنا حسین فریدون برادر رییس جمهوری و دستیار ویژه آقای روحانی نیز به پاس احترام به این هنرمند مردمی در محل تشییع حضور یافته است.اولین عکس از آیین تشییع داود رشیدی

ازدحام جمعیت در مراسم تشییع داود رشیدی


ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٧ | ۸:۱٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

10کیلوگرم تریاک در همدان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: 10 کیلوگرم تریاک در بازرسی از یک منزل مسکونی در شهر همدان کشف و ضبط شد.


 به گزارش ایرنا سرهنگ هادی قزوینه ای افزود: پس از کسب اخباری مبنی بر انتقال یک محموله مواد مخدر از استانهای مرکزی به همدان و توزیع عمده این مواد توسط یکی از قاچاقچیان بررسی صحت این موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی بیان کرد: پس از رصدهای محسوس و نامحسوس پلیس در نهایت در یک عملیات غافلگیرانه ماموران اقدام به بازرسی از منزل این قاچاقچی کردند.
وی اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهر همدان موفق به کشف 10 کیلوگرم تریاک، یک قبضه سلاح شکاری فاقد مجوز شده و یک دستگاه خودرو را نیز توقیف کردند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان اظهار کرد: به همان اندازه که مصرف مواد مخدر صنعتی به بدن آسیب می رساند مصرف مواد مخدر سنتی نظیر تریاک هم آسیب زا است.
سرهنگ قزوینه ای بیان کرد: عواقب اعتیاد شدید به مصرف تریاک از بین رفتن اموال و دارایی، اختلافات خانوادگی، متزلزل شدن بنیان خانواده و بروز جرائمی نظیر سرقت برای تامین مواد مخدر است.
امسال یک و نیم تن مواد مخدر در همدان کشف شده است.

 

 

 

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٧ | ۸:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد:

میزان مرگ و میر نوزادان در استان همدان ۹ در هر ۱۰۰۰ تولد است

نوزاد

استانها > همدان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: میزان مرگ و میر نوزادان در استان همدان به ۹ مورد در یک هزار تولد رسیده است.

جلاال الدین امیری در گفت‌وگو با  مهر  با اشاره به راه اندازی ۱۰۰ درصدی واحدهای مصوب در طرح گسترش شبکه های بهداشتی درمانی استان همدان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون افزود: شاخص امید به زندگی در استان همدان نسبت به سال ۵۷، با ۲۱ سال افزایش به ۷۵ سال تا پایان سال ۹۴ رسیده است.

امیری در ادامه تاکید کرد: در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، علاوه بر افزایش ۱۰۰ درصدی دسترسی مردم به خدمات بهداشتی درمانی اولیه، کیفیت و پوششش واکسیناسیون کودکان زیر یک سال نیز از ۴۰ درصد در سال ۵۷ به ۹۹ درصد تا پایان سال ۹۴ رسیده است.

جلاال الدین امیری افزود: میزان مرگ و میر نوزادان نیز از ۳۰ در هزار تولد زنده مربوط به سال ۵۷ به ۹ در هزار تولد تا پایان سال ۹۴ رسیده و این شاخص در مورد کودکان زیر یک سال از ۵۰ به ۱۱.۷ در هزار کاهش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال تا سال ۵۷، به میزان ۸۰ در هزار تولد زنده بوده که این شاخص تا پایان سال ۹۴ به ۱۳.۵ در هزار کاهش یافته است.

امیری افزود: میزان مرگ و میر مادران به دلیل عوارض بارداری و یا زایمان نیز از بیش از ۱۰۰ مورد به ازاء یکصد هزار زایمان در سال ۵۷ به کمتر از ۱۱.۴ مورد تا پایان سال ۹۴ رسیده است و رقم ۵۰ درصدی زایمان های انجام شده توسط افراد دوره ندیده در سال ۵۷، به حدود صفر درصد تا سال ۹۴ رسیده است.

رئیس مرکز بهداشت استان همدان گفت: ریشه کنی برخی بیماری های واگیر دار نظیر آبله و به مرحله ریشه کنی رسیدن بیماری فلج اطفال، به طوری که طی ۱۵ سال گذشته در سطح کشور و استان همدان موردی از پولیومیت قطعی مشاهده نشده است و نیز قرار گرفتن در مرحله حذف کزاز نوزادی، سرخک و کنترل مالاریا  از جمله اقدامات اساسی در دوران پس از انقلاب بوده است.

 

 

 تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٧ | ۸:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

روز شنبه 8 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

خبر

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/06 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز ششم شهریورماه شهروندان 420  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 27 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 45 تماس اشتباه ومتاسفانه 340 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در سیزده خانه، 2 مورد حریق باغ در دوراهی سد و پشت استانداری، نشت گاز خودرو در شورین، حریق کپسول در اعتمادیه و حریق عمدی پوشش گیاهی در انبار نفت بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل مهار حیوانات در سعیدیه و فقیره توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز: نسبت به هرگونه نشتی یا بوی گاز در آشپزخانه حساس باشید و در جهت رفع عیب آن اقدام کنید.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/٧ | ٧:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

روز سه شنبه 8 بار آژیر خطر در همدان بصدا درآمد

 

 

 طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در مورخ 1395/06/02 ، 6 عملیات اطفای حریق و 2 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان؛ روز دوم شهریورماه شهروندان 380  بار با سامانه 125 تماس گرفته اند که از این تعداد تماس 8 مورد منجر به عملیات گردیده، 12 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 40 تماس اشتباه و متاسفانه 320 مورد ایجاد مزاحمت بوده است. عملیات های انجام شده در این تاریخ 6 مورد آتش سوزی شامل حریق گندمزار در جاده رباط، حریق باغ در پشت استانداری، حریق آسفالت در جاده ملایر و 3 مورد حریق عمدی مراتع و پوشش گیاهی در استادان، جاده رباط و سعیدیه بوده است. همچنین 2 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در منزل در شهرک مدنی و نجات افراد محبوس شده در آسانسور در آرامگاه بوعلی توسط آتش نشانان به انجام رسید.

توصیه ایمنی روز : از شیلنگهای مخصوص گاز و بست های فلزی مناسب برای اجاقهای گاز استفاده کنید.تاريخ : ۱۳٩٥/٦/۳ | ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام