دستگیری سارقان طایفه فیوج در همدان

  با دستگیری 4 سارق از طایفه فیوج در همدان 36 فقره سرقت منزل در استان همدان کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در سطح شهر همدان که منجر به سرقت طلا، وجه نقد، اشیای کم‌حجم و با ارزش می‌شد و نشان از فعالیت باندی از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار داشت، رسیدگی به این موضوع در دستور کار اکیپی مشترک از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت و اطلاعات جنایی و تشخیص هویت پلیس آگاهی قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: کارآگاهان با شناسایی جغرافیای جرم جهت پیشگیری از تکرار سرقت‌ها و با اجرای طرح موضوعی و به کارگیری کارکنان انتظامی در مقاطع زمانی مختلف و شبانه اکیپ‌های گشتی غیرمحسوس را به جغرافیای جرم اعزام کردند که این امر تا حدود زیادی در پیشگیری مؤثر واقع شد.
وی بیان کرد: با تلاش مأموران انتظامی 4 نفر از سارقان به هویت‌های (ک-ع)، (د-ع) (ر-م)و (س-ب) که همگی اهل و ساکن کرج بودند شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضایی و با اخذ نیابت قضایی دستگیر و به پلیس آکاهی دلالت داده شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان در خاتمه افزود: متهمان در بازجویی‌های انجام شده به 36 فقره سرقت منزل اعتراف کردند و به همراه پرونده تشکیلی به دادسرا اعزام و از آن طریق با قرار مناسب روانه زندان شدند.
 کشف البسه خارجی در موقعیت شهید زارعی
2 میلیارد و 800 میلیون ریال البسه خارجی قاچاق در گلوگاه شهید زارعی استان همدان کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق و تشدید اقدامات کنترلی در محورهای مواصلاتی منتهی به استان، در موقعیت ایستگاه بازرسی شهید زارعی به یک دستگاه خودروی کامیون بنز که از سمت شهرستان جوانرود به سمت تهران در حال حرکت بود، مشکوک شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: پس از متوقف کردن خودرو، راننده با ارائه یک برگ بارنامه، مدعی شد حامل 10 هزار کیلوگرم ذرت است و از مبدأ هرسین به مقصد دماوند در حال حرکت است که مأموران برای بررسی بیشتر کامیون را به حاشیه جاده منتقل کردند که در این زمان راننده مذکور قصد فرار داشت ولی با اقدام سریع مأموران، وی از این اقدام ناکام ماند.
وی بیان کرد: پس از باز کردن چادر کامیون مشخص شد که خودروی مذکور حامل بسته‌های بزرگ پوشاک خارجی است و راننده از ارائه مدارک قانونی گمرکی در این خصوص اظهار عجز و ناتوانی کرد.
زارعی در ادامه گفت: در بازرسی از خودروی توقیف شده 4 هزار و 617 ثوب انواع البسه خارجی با ارزش تقریبی 2 میلیارد و800 میلیون ریال کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان گفت: متهم دستگیر و به همراه خودرو و کالاهای موجود در آن به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان انتقال داده شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۸ | ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
برخورد مرگبار تریلی ماک با وانت
وانت پیکان آتش گرفت

بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی کشنده ماک با خودروی وانت پیکان، خودروی وانت دچار حریق شد و راننده آن جان باخت.
رئیس پلیس راه استان همدان در گفت‌وگو با همدان‌پیام با اعلام این خبر گفت: در کیلومتر 60 آزاد راه همدان - ساوه و در منطقه آجرلو یک دستگاه خودروی کشنده ماک با وانت پیکان که در حاشیه جاده پارک شده بود، برخورد کرد.
مهدی شاکری اضافه کرد: در این سانحه راننده خودروی وانت پیکان جان خود را از دست داد و سرنشین این خودرو نیز به شدت مجروح شد.
رئیس پلیس راه همدان اضافه کرد: پس از خارج کردن راننده و سرنشین از خودرو سانحه دیده به دلیل اتصالات برقی به یکباره وانت پیکان دچار حریق شد که این سانحه به کسی آسیب وارد نکرد.
شاکری علت بروز این سانحه رانندگی را بی‌توجهی به جلو و رانندگی در حالت خستگی و خواب‌آلودگی از سوی راننده دانست.
وی بیان کرد: با وجود اینکه باند توقف اضطراری برای توقف خودروها پیش‌بینی شده ولی توصیه می‌شود خودروها در شانه خاکی جاده خودرو خود را متوقف کنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۸ | ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

کشف30 طاقه پارچه خارجی قاچاق در تویسرکان

  30 طاقه پارچه خارجی و 4 هزار و273 قلم انواع کالای قاچاق برای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان تویسرکان کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان گفت: مأموران پاسگاه خرم‌رود این شهرستان در حین ایست و بازرسی در مسیر سه‌راهی روستای سوری به یک دستگاه خودروی سمند سفید رنگ مشکوک شدند که با دیدن مأموران اقدام به فرار کرد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، قاسم قربانی افزود: پس از تعقیب و گریز، خودروی مذکور توسط مأموران پلیس متوقف و در بازرسی از داخل خودرو مقدار 30 طاقه پارچه قاچاق کشف شد و 2 نفر سرنشین آن دستگیر شدند و در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و به مقام قضایی ارسال شد.
وی در ادامه بیان کرد: در راستای پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز و ارتقای احساس امنیت در بین شهروندان، مأموران ایست و بازرسی 2 منظوره از یک دستگاه خودروی پراید مقدار 993 ثوپ انواع البسه خارجی، 400 عدد شیرآلات پلاستیکی آب و 2 هزار و 880 جفت دستکش پلاستیکی کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان در ادامه از موفقیت کارکنان در کشف مواد مخدر، جمع‌آوری معتادان تابلو، جمع‌آوری اقلام ضد فرهنگی و همچنین برخورد با موتورسیکلت و خودروهای متخلف و مزاحم خبر داد.
قاسم قربانی افزود: در ادامه اجرای این طرح مقدار 432 گرم انواع مواد مخدر کشف، 14 نفر معتاد تابلو جمع‌آوری، 5 نفر فروشنده مواد مخدر و یک نفر ارازل‌واوباش دستگیر، 12دستگاه خودرو و 75 دستگاه موتورسیکلت متخلف و مزاحم توقیف و تعداد قابل توجهی اقلام ضدفرهنگی جمع‌آوری شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۸ | ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

کشف خودرو سرقتی از همدان در کبودراهنگ
 یک دستگاه خودروی‌ سواری پراید که 20 روز قبل از شهرستان همدان سرقت شده بود در شهرستان کبودراهنگ کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ گفت: مأموران انتظامی این شهرستان در حاشیه جاده همدان به قزوین به یک دستگاه خودروی پراید نوک مدادی که در حاشیه جاده بدون سرنشین پارک شده بود، مشکوک شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، پژمان قویمی افزود: در استعلام به عمل آمده مشخص شد، خودروی مذکور در30 مهرماه سال جاری از حوزه انتظامی کلانتری 13 عین‌القضات همدان مورد سرقت واقع شده است که خودرو به پارکینگ منتقل شد و پرونده در دست پیگیری است.
وی همچنین از دستگیری 6 نفر متهم در رابطه با مواد مخدر در نقاط آلوده شهرستان و کشف مقادیری مواد مخدر از نوع تریاک و شیشه و همچنین دستگیری یک نفر مشمول خبر داد.
قویمی توقیف 21 دستگاه موتورسیکلت و 2 دستگاه خودرو را از دیگر اقدامات پلیس شهرستان در راستای برخورد با وسایل نقلیه متخلف و امنیت و رضایت شهروندان بیان کرد.

توقیف 56 دستگاه موتورسیکلت و خودروی متخلف در کبودراهنگ
 در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان کبودراهنگ 56 دستگاه موتورسیکلت و خودرو توقیف شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ گفت: در طول یک هفته گذشته طرح ارتقای انضباط اجتماعی ترافیکی با محوریت برخورد با موتورسیکلت‌سواران و رانندگان متخلف در این شهرستان اجرا شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، پژمان قویمی افزود: این طرح با هدف ارتقای امنیت اجتماعی و افزایش احساس امنیت و آرامش شهروندان و افزایش ضریب ایمنی در جاده‌های مواصلاتی و خیابان اصلی به اجرا درآمد.
وی گفت: در اجرای این طرح با توجه به ایام محرم، اولویت بر تذکر و ارشاد قرار داده شده است و در این راستا به تعداد قابل توجهی از راننده‌های وسایل نقلیه و راکبان موتورسیکلت‌ها تذکر شفاهی داده شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در خاتمه گفت: تعداد 50 دستگاه موتورسیکلت و 6 دستگاه خودروی متخلف و فاقد مدارک لازم نیز توسط پلیس توقیف و روانه پارکینگ شدند.

کشف6 دستگاه موتورسیکلت و خودروی سرقتی در نهاوند
 5 دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودروی سرقتی در شهرستان نهاوند کشف شد.
محسن اقبالیان، فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند گفت: در راستای اجرای شاخص طرح‌های ابلاغی و به منظور ارتقای امنیت و انضباط اجتماعی در شهرستان نهاوند به مرحله اجرا درآمد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، وی در ادامه افزود: ارتقای احساس امنیت و نمایش اقتدار پلیس در افکارعمومی با اجرای این طرح به وجود آمد.
اقبالیان دستگیری یک نفر کلاهبردار و جاعل که با جعل عنوان از شهروندان به میزان 100 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود و کلاهبردار دیگری که با سوء‌استفاده، اقدام به رهن و اجاره منزل به چند نفر از شهروندان کرده بود را از نتایج و کشفیات طرح مذکور اعلام کرد.
وی همچنین از کشف 5 دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودروی سرقتی خبر داد که موتورسیکلت‌ها دارای سابقه سرقت از نهاوند و شهرهای همجوار و خودروی مذکور دارای سابقه سرقت از تهران بودند.
این مقام مسئول در ادامه دستگیری 4 نفر سارق آهن‌آلات و کشف مقادیری آهن‌آلات سرقتی از آنها و دستگیری 2 نفر سارق میوه باغ‌ها و اعتراف نامبردگان به سرقت 900 کیلوگرم گردو را از دیگر نتایج اجرای این طرح دانست.
اقبالیان افزود: با اجرای این طرح، 8 نفر معتاد تابلو در سطح معابر جمع‌آوری، تعداد 23 قطعه تجهیزات ضدفرهنگی کشف، 20 نفر مجلوب فراری که دارای حکم مقام قضایی بودند و تعداد 3 نفر سارق منزل دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در خاتمه گفت: با اجرای این طرح تعداد 47 دستگاه موتورسیکلت متخلف و 6 دستگاه خودرو که دارای آلودگی صوتی در سطح معابر بودند، توقیف شدند.

مدیر زندان مرکزی همدان:
حضور مددجوی فعال زندان مرکزی همدان در جلسات NA
 500 نفر از مددجویان زندان همدان در جلسات NA حضور فعال دارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان‌های همدان، مدیر زندان مرکزی همدان در همایش معتادان گمنام که در زندان مرکزی همدان برگزار شد، گفت: در حال حاضر 500 نفر از مددجویان زندان مرکزی همدان در جلسات NA شرکت فعال دارند.
همایش بزرگ انجمن NA (معتادان گمنام) با حضور پژمان پروین، معاون سلامت، اصلاح و تربیت، علی عزیزی، مدیر زندان همدان و نیز جمع کثیری از مددجویان عضو این انجمن در محل سالن همایش زندان مرکزی همدان برگزار شد.
در این همایش معاون سلامت، اصلاح و تربیت به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: با اشاره به نقش بسیار پررنگ و تأثیرگذار NA در زندگی مددجویان معتاد و خانواده‌های آنها و تشویق و ترغیب آنان و دستیابی به هدف قطع مصرف مواد مخدر، تشکیل این جلسات را بسیار ارزشمند و مفید ارزیابی کرد.
در ادامه مدیر زندان مرکزی همدان با اشاره به روند صعودی موفقیت این انجمن و اشتیاق مددجویان برای شرکت در این جلسات خاطرنشان کرد: در حال حاضر 500 نفر از مددجویان زندان مرکز همدان در جلسات NA شرکت فعال دارند.
عزیزی همچنین حمایت همه‌جانبه معنوی در برپایی جلسات مذکور را توسط زندان مرکزی همدان اعلام کرد.
در پایان، جمعی از مددجویانی که دارای پاکی و قطع مصرف طولانی بودند برای سایر مددجویان صحبت و تأثیرات مثبت NA در زندگی خود را برای آنها بیان کردند.

تیراندازی مرگبار مرد خشمگین در روستا
 فردی که یکم آبان‌ماه جاری در روستای بردبران ایذه در خوزستان اقدام به تیراندازی کرده بود، دستگیر شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ایذه گفت: در اثر تیراندازی در روستای بردبران بخش مرغاب این شهرستان، 3 نفر مجروح شدند که 2 نفر آنها به هویت (ابراهیم.ز) 57 ساله و (سامان.ز) 18 ساله، به دلیل شدت جراحات وارده فوت کردند.
 به گزارش باشگاه خبرنگاران، فیصل مزرعه افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که علت درگیری، اختلافات ملکی بوده است و قاتل به هویت (ع.م) در حالی که مقتولان سوار بر تراکتور بودند را با اسلحه جنگی هدف قرار داده است.
 وی ادامه داد: متهم پس از ارتکاب قتل، به حوزه قضایی مسجدسلیمان متواری شده بود که با هماهنگی با آن حوزه قضایی، متهم دستگیر و به اتهام 2 فقره قتل عمد، ایراد ضرب‌وجرح عمدی با اسلحه گرم و حمل و نگهداری اسلحه گرم تفهیم اتهام و قرار بازداشت موقت در خصوص وی صادر شد.
مزرعه اظهار کرد: متأسفانه دسترسی آسان مردم به سلاح و فرهنگ انتقام‌جویی شخصی در این منطقه، موجب وقوع حوادثی از این دست در ایذه و شهرستان‌های اطراف شده است.
وی از محاکم قضایی استان خواست تا با دارندگان سلاح گرم غیرمجاز و استفاده کنندگان از این سلاح که موجب اختلال در نظم جامعه می‌شوند و جان و مال شهروندان را به مخاطره می‌اندازند به صورت جدی و قاطعانه برخورد کنند و به بهانه‌های عشایرنشینی، دامدار بودن و نگهداری اسلحه برای مراقبت از دام‌ها برای آنها تخفیف قائل نشوند تا این احکام درس عبرتی برای دیگران باشد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۸ | ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
انهدام باند سارقان خودرو در همدان

  با انهدام باند سارقان خودرو و قطعات خودرو 33 فقره سرقت در شهرستان همدان کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو که سارقان پس از باز کردن قطعات، خودرو را رها می‌کردند رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: در این راستا مأموران پلیس موفق به شناسایی افرادی به هویت‌های (ح-ش)، (غ-ج)، (ع-ج) شدند و دستگیری آنها در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: کارآگاهان با انجام یکسری کارهای اطلاعاتی و فعال کردن گشت‌های آشکار و پنهان، 2 نفر از سارقان (ردیف اول و دوم) را در حین سرقت خودرو در سطح شهر دستگیر کردند و به پلیس آگاهی تحویل دادند.
این مقام مسئول بیان کرد: متهمان در بازجویی‌های انجام شده به سرقت 8 دستگاه خودرو پراید، 9 فقره سرقت وسایل خودرو و 16 فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه‌کاره که جمعاً 33 فقره سرقت است اعتراف و اقرار کردند خودرو‌ها را پس از سرقت قطعات، در خیابان‌های مختلف شهر رها می‌کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان گفت: متهمان پس از شناسایی مالباختگان، با پرونده تکمیلی به دادسرا معرفی و با قرار صادره روانه زندان شدند.
 دستگیری سارقان سیم برق در همدان
رئیس پلیس آگاهی استان همدان در ادامه از دستگیری سارقان سیم برق و کشف 15 فقره سرقت در این استان خبر داد.
زارعی گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد سیم و کابل برق در سطح شهرستان رزن، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: مأموران یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ با سرنشینی 2 نفر اهل و ساکن بخش آبگرم استان قزوین را در اطراف شهر دمق شناسایی و توقیف کردند.
زارعی در ادامه گفت: در بازرسی به عمل آمده از خودروی توقیف شده، مقداری سیم و کابل برق به همراه چند عدد قیچی و سیم بر کشف شد و افراد دستگیر شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، این مقام مسئول ادامه داد: متهمان در بازجویی انجام شده به 15 فقره سرقت سیم و کابل برق در سطح حوزه آن شهرستان اعتراف کردند که ضمن هماهنگی با مرجع قضایی در بازرسی از محل سکونت متهمان نیز 21 کیلوگرم سیم برق مسی به صورت خرد شده کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان در خاتمه گفت: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده با قرار مناسب روانه زندان شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۸ | ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

نهاوند دوبار لرزید
 شبکه لرزه‌نگاری استان همدان وقوع 2 مورد زمین لرزه را در شهرستان نهاوند ثبت کرد.
مسئول مرکز شبکه لرزه‌نگاری استان همدان با اعلام این خبر، گفت: شب یکشنبه زمین لرزه‌ای در ساعت 21 و 36 دقیقه به بزرگی 2/2 ریشتر و سپس ساعت 23 و 15 دقیقه به بزرگی 1/2 ریشتر شهرستان نهاوند را لرزاند.
عزت‌ا... تیموری تصریح کرد: این زمین لرزه‌ها در چهار کیلومتری شمال‌شرقی نهاوند و در عمق حدود 12 کیلومتری رخ داده است.
وی با بیان اینکه بزرگی این زمین لرزه‌ها کم بوده است، خاطرنشان کرد: این زمین لرزه از آن حیث برای مردم قابل احساس بوده که نزدیک به شهر بوده است.
به گزارش ایسنا، تیموری یادآور شد: همچنین چون آن منطقه سفت و سنگی است در احساس مردم مؤثر بوده است.

دستگیری سوداگران مرگ در ملایر
 در اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر توسط پلیس ملایر 11 نفر توزیع کننده مواد مخدر در این شهرستان دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: در راستای اجرای این طرح، مأموران مبارزه با مواد مخدر تعداد 10 نفر توزیع کننده مواد مخدر را دستگیر و در بازرسی بدنی از آنها مقادیری مواد مخدر از نوع هروئین، شیشه و تریاک کشف کردند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، شعبان ترک‌نیا افزود: مأموران کلانتری 12 نیز با انجام کار اطلاعاتی و هماهنگی با مقام قضائی، در بازرسی از منزلی که مکانی برای تهیه، توزیع و استعمال مواد مخدر در یکی از مناطق این شهرستان شده بود، علاوه بر دستگیری یک نفر متهم ، بیش از 4 گرم مواد مخدر صنعتی از نوع هروئین و شیشه را به همراه تعدادی آلات و ادوات استعمال مواد مخدر صنعتی کشف کردند.

اعتراف سارق داخل خودرو به 18 مورد سرقت
 سارق حرفه‌ای وسایل داخل خودرو پس از دستگیری به 18 فقره سرقت اعتراف کرد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان گفت: به دنبال وقوع سرقت‌های متعدد داخل خودرو در سطح شهرستان همدان، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: مأموران با فعال کردن منابع خبری و انجام گشت‌های هدفمند، در نهایت یکی از سارقان سابقه‌دار و حرفه‌ای در امر سرقت داخل خودرو را شناسایی و وی را در حین سرقت در سطح شهر دستگیر کردند.
این مقام انتظامی اظهار کرد: متهم در تحقیقات به عمل آمده ابتدا منکر هرگونه سرقتی شد و پس از تشویق و ترغیب به بیان واقعیت در نهایت لب به اعتراف گشود و به 18 فقره سرقت داخل خودرو در سطح شهرستان همدان اقرار و اعتراف کرد.
زارعی در ادامه با اشاره به دستگیری خریدار اموال مسروقه در ادامه رسیدگی به پرونده یاد شده بیان کرد: با همکاری متهم، همه محل‌های سرقت مورد تأیید قرار گرفت و پرونده به همراه طرفین به دادسرا ارسال شد که از آن طریق متهمان با قرار صادره روانه زندان شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:٤٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

خطر گازگرفتگی در کمین جان شهروندان
چگونه با قاتل خاموش مقابله کنیم 2

ادامه از شماره قبل:  اگرچه در سال‌های اخیر با هشدارهای مکرر سازمان‌هایی، چون آتش‌نشانی و پزشکی قانونی و فرهنگ‌سازی رسانه‌ها آمار فوت‌شده‌گان بر اثر استنشاق گاز مونواکسیدکربن co سیر نزولی داشته است اما هنوز هم با رسیدن فصل سرما کابوس قربانیان این قاتل خاموش ذهن جامعه را مشوش می‌کند.
با وجود اینکه معمولاً قاتل نامرئی یا همان منوکسیدکربن بیشترین قربانیان خود را در فصل سرما می‌گیرد اما باید گفت براساس آمارهای رسمی اعلام شده 5 ماه نخست امسال 148 نفر در کشور بر اثر استنشاق مونواکسیدکربن جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد 112 نفر مرد و 36 نفر زن بودند. در استان همدان نیز در 4 ماهه نخست امسال 4 نفر جان خود را در اثر مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن از دست داده‌اند که این رقم در مدت مشابه سال 92 نیز 4 نفر و در کل سال 15 نفر شامل 10 مرد و 5 زن بوده است و همین موضوع به منزله زنگ خطری جدی برای شهروندان و دستگاه‌های مسئول است.
 دلایل گازگرفتگی
بررسی آمارهای چند سال اخیر سازمان آتش‌نشانی نشان می‌دهد بیشترین دلیل بروز گازگرفتگی که 70 تا 80 درصد آن را شامل می‌شود نقص در سیستم دودکش است. سیستم دودکش از مؤلفه‌های مختلفی تشکیل شده است: قسمتی که در آن احتراق انجام می‌شود، کوره‌ وسیله حرارتی است. این کوره دارای یک خروجی است که از طریق آن محصولات احتراق شامل مخلوطی از گازهای مختلف منتشر می‌شود که گازهای CO وCO2 بیشترین آن را تشکیل داده است و در فضای آزاد رها می‌شود. گاز دی‌اکسیدکربن (CO2) خطرمسمومیت مانند گاز منواکسیدکربن (CO ) را ندارد ولی گاز CO از خطر مسمومیت بسیار زیادی برخوردار است.
دودکش نخستین مؤلفه خروج محصولات احتراق است که به آن لوله بخاری هم گفته می‌شود و به وسیله آن خروجی کوره به دودکش دیوار وصل می‌شود. قطر این لوله باید بزرگتر و یا مساوی خروجی کوره باشد. گاهی اوقات دیده می‌شود که به علت کوچک بودن دهانه ورودی دودکش دیوار، از یک لوله تبدیل از قطر بیشتر به قطر کمتر استفاده می‌شود که به دلیل ایجاد یک مقاومت در مسیر جریان هوای گرم و محصول حریق بخشی از گاز CO پس زده شده است و از طریق منافذ کوره و لوله به فضای ساختمان بازمی‌گردد.
نکته دیگر اینکه این دودکش‌ها باید حتماً دارای شیب مثبت باشد، یعنی جهت دودکش روبه بالا باشد نه به سمت پایین. بارها مشاهده شده است که خروجی دودکش دیوار را در سطح پایین ساخته‌اند به این خاطر لوله بخاری را به اجبار روبه پایین کشیده وسپس به دودکش دیوار متصل کرده‌اند که بسیار خطرناک است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

قاتل خاموش در خانه‌ها پرسه می‌زند

نویسنده : اسدا... عقیلی‌اصغر

حوادث

 (دلشوره غریبی به جانم افتاده بود، 2 روز بود که که از محسن خبر نداشتم، درست از فردای روز عروسی‌اش که پس از رفتن میهمان‌ها، او و همسرش هم از من و بچه‌ها خداحافظی کردند و به خانه خودشان رفتند و از آن موقع به بعد دیگر خبری از آنها نبود. محسن راننده کامیون بود حتی روزهایی که سرویس می‌رفت چندبار تماس می‌گرفت و جویای حال ما می‌شد اما حالا 2 روز بود که نه تنها تماس نگرفته بود بلکه جواب تماس‌های ما را هم نمی‌داد. در این 2 روز چندبار از شدت دلشوره و دلتنگی تا جلوی منزلشان رفته بودم اما دلم نیامده بود زنگ بزنم. ترجیح دادم مزاحمشان نباشم ولی دیگر طاقت نیاوردم و زنگ درشان را زدم چند بار پشت سرهم اما کسی جواب نداد. اول فکر کردم شاید بی‌خبر به مسافرت رفته‌اند، اما وقتی از گوشه در حیاط ماشین پیمان را دیدم مطمئن شدم که اتفاق بدی برایشان افتاده است. با راهنمایی یکی از همسایه‌ها با پلیس و آتش‌نشانی تماس گرفتم، آتش‌نشان‌ها ابتدا با تجهیزات مخصوص در ورودی را و بعد تمام درها و پنجره‌ها را باز کردند. چند دقیقه بعد، اورژانس و پزشکی قانونی هم آمدند پلیس‌ها اجازه نمی‌دادند کسی وارد خانه شود اما من با التماس‌ وارد شدم و تلخ‌ترین صحنه زندگیم را دیدم.
محسن به دیوار آشپزخانه تکیه داده و پاهایش را دراز کرده بود، مثل وقت‌هایی که ازسرویس می‌آمد عروسم هم در حالی که لباس حریر سفیدرنگی پوشیده بود روی تخت دراز کشیده بود، حالتشان طوری بود که انگار خوابشان برده است و الان بیدار می‌شوند و از حضور این همه آدم در منزلشان وحشت می‌کنند. اما....کارشناس پزشکی‌قانونی پس از معاینه آنها گفت: «پسر و عروسم ساعت‌هاست به خواب ابدی رفته‌اند» اینها گفته‌های مادری است که پسر و عروسش در یکی از مناطق حاشیه‌ شهر همدان به دلیل مسمومیت با گازمونواکسیدکربن جان خود را از دست دادند. کارشناسان علت اصلی این حادثه تلخ را مسدود بودن مسیر دودکش ساختمان به علت ریزش مصالح ساختمانی و انتشار گاز کشنده coدرمحیط عنوان کردند.
اگرچه در سال‌های اخیر با هشدارهای مکرر سازمان‌هایی، چون آتش‌نشانی و پزشکی قانونی و فرهنگ‌سازی رسانه‌ها آمار فوت‌شده‌گان بر اثر استنشاق گاز مونواکسیدکربن co سیر نزولی داشته است اما هنوز هم با رسیدن فصل سرما کابوس قربانیان این قاتل خاموش ذهن جامعه را مشوش می‌کند. با وجود اینکه معمولاً قاتل نامرئی یا همان منوکسیدکربن بیشترین قربانیان خود را در فصل سرما می‌گیرد اما باید گفت براساس آمارهای رسمی اعلام شده 5 ماه نخست امسال، 148 نفر بر اثر استنشاق مونواکسیدکربن جان خود را از دست داده‌اند و همین موضوع به منزله زنگ خطری جدی برای شهروندان و دستگاه‌های مسئول است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:٤٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
بلعیده شدن توسط مار افعی برای جذب مخاطب

  پیدا شدن دختر خردسال پس از 22 ساعت گم شدن در مخوف‌ترین جنگل نیویورک، بلعیده شدن یک مرد جوان توسط مار افعی برای جذب مخاطب و سقوط هلی‌کوپتر ارتش آمریکا از جمله رویدادهای مهم حوادث چند روز گذشته در کشورهای غربی است.
  سقوط هلی‌کوپتر ارتش آمریکا
در روز 6 نوامبر، یک هلی‌کوپتر متعلق به گارد ارتش ایالت آیداهو در آمریکا، که در حین یک مانور آموزشی بود دچار سانحه شد و در جنوب فرودگاه بین‌المللی بویس در آیداهو سقوط کرد. در این حادثه که در ساعت 7 عصر به وقت محلی اتفاق افتاده بود، 2 نفر از خلبانان داخل هلی‌کوپتر جان خود را از دست دادند. در مورد دلیل این سانحه هنوز اخباری در دست نیست. همچنین هویت قربانیان نیز هنوز فاش نشده است.
 دستگیری یک مرد به اتهام قتل 2 همسرش
یک مرد اهل کلورادوی آمریکا به نام هارولد هنتورن، در روز پنج‌شنبه 6 نوامبر به اتهام مرگ همسر دومش که 2 سال پیش اتفاق افتاده بود، دستگیر شد. مرگ این زن تونی هنتورن زمانی رخ داده بود که آنها به مناسبت جشن سالگرد ازدواجشان به پارک ملی کوهستان راکی برای کوهنوردی رفته بودند. تونی هنتورن 2 سال پیش در سال 2012، از کوهستان به پایین پرت شده بود. پزشکی قانونی ذکر کرده آن زن می‌تواند خودش افتاده باشد، ولی به احتمال زیاد کسی او را به پایین هل داده است.
متهم هارولد هنتورن، همسر این زن تنها شاهد ماجرا بوده است. پس از این اتفاق هنتورن، توسط نگهبانی پارک ملی و نیروی امنیت دستگیر شد. این مرد هنوز به دلیل مرگ زن اولش ساندرا هنتورن 37 ساله که در سال 1995 زمانی که او در حال تعویض تایر ماشین بود و موقع جک زدن، ماشین روی سرش افتاده بود، مورد بازجویی است.  بلیعده شدن توسط افعی برای جذب مخاطب
 شبکه تلویزیونی دیسکاوری تصمیم گرفته است تا برای جذب مخاطبان بیشتر جاهایی برود که کسی تا به حال نرفته است مانند داخل دهن یک مار افعی غول‌پیکر!
این شبکه فیلمی را نشان داد که در آن مردی به نام پاول روزولی زنده توسط یک مار افعی غول پیکر بلعیده شد. او برای اینکه مار را تحریک کند بدن خود را با خون خوک آغشته کرده بود. گفته می‌شود که شخص بلعیده شده، فیلمبردار و مارغول پیکر همه حالشان خوب است. در پی شوک عجیبی که شبکه دیسکاوری به وجود آورده بود، بینندگان این برنامه نسبت به سال 2013 چند برابر افزایش پیدا کرده است.
 پیدا شدن دختر بچه در جنگل مخوف
کودک نوپایی که 22 ساعت را در جنگل تنها گذرانده بود، سالم پیدا شد. در روز پنج‌شنبه 6 نوامبر، بروکلین‌ لین لیلی، دختر کوچک نوپایی که در بیرون خانه‌اش در حال بازی بود پس از 22 ساعت جستجوی مأموران امداد و آتش‌نشانان سالم و پیچیده شده در پتو در جنگل‌های نزدیک محل زندگی‌شان پیدا شد. خانواده این دختر کوچک و همسایه‌ها نگران بودند که شاید او ربوده شده باشد.
زمانی که مأمور دنیس مک گوین به کمک سگش جکس این کودک را پیدا می‌کند، او برای لحظاتی تکان نمی‌خورد اما چند ثانیه بعد شیرین‌ترین لحظه اتفاق افتاد! بروکلین کوچک سرش را بلند کرد و به مأمور و سگش لبخندی به پهنای صورت می‌زند. مأمور آتش‌نشانی از کودک پرسید که آیا می‌تواند از او عکس بگیرد و دختر کوچک نیز این لبخند موجود در عکس را به دور بین زد و بعد گفت من عاشق جنگل هستم!تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:٤٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
پرداخت غیرقانونی قبوض از حساب شهروند همدانی

فردی که با دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساب شهروند همدانی اقدام به پرداخت قبوض خود کرده بود، دستگیر شد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت: با مراجعه یک شهروند همدانی و ارائه شکایت خود مبنی بر برداشت اینترنتی از حساب وی، موضوع ضمن تشکیل پرونده در دستور کار کارشناسان فنی پلیس فتای همدان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، اکبر امینی ادامه داد: در بررسی اولیه و اخذ اظهارات شاکی مشخص شد، افرادی با در اختیار گرفتن اطلاعات و رمز‌های عبور، در چند مرحله اقدام به برداشت از حساب وی کرده‌اند.
وی افزود: با ادامه تحقیقات مشخص شد، مبالغ برداشت شده در قالب پرداخت قبوض از حساب شاکی برداشت شده است که با به کارگیری روش‌های فنی و پیگیری مستمر، فردی شناسایی شد و متهم با هماهنگی مقام قضایی، دستگیر شد و پس از بازجویی فنی به بزه ارتکابی اقرار کرد.
امینی در پایان به عموم شهروندان توصیه کرد: 1. اکیداً از رایانه‌های عمومی نسبت به انجام عملیات بانکی استفاده نکنند.
2. رمز‌های عبورشان را که به عنوان یک سند محرمانه است در اختیار دیگران قرار ندهند.
3. در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را سریعاً با شماره تلفن 2182675 081 در میان بگذارند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

نجات زن کوهدشتی به دست اورژانس هوایی همدان

زنی که در ارتفاعات کوهدشت لرستان دچار عوارض پس از زایمان شده بود به وسیله اورژانس هوایی استان همدان به بیمارستان منتقل شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث، براساس درخواست مرکز عملیات اورژانس 115 لرستان؛ اورژانس هوایی مرکز مدیریت حوادث همدان به سمت کوهدشت به پرواز درآمد.
زن کوهدشتی دچار عوارض پس از زایمان شد و از اورژانس 115 لرستان درخواست کمک کرد و متعاقب آن با مرکز هدایت عملیات استان همدان تماس برقرار و درخواست اورژانس هوایی می‌کند. هماهنگی‌های اولیه سریعاً انجام می‌شود و با دستور رئیس مرکز مدیریت حوادث بالگرد اورژانس همدان به سمت کوهدشت حرکت می‌کند. در مسیر، بلد محلی به تیم ملحق و مددجو در ارتفاعات کوهدشت شناسایی می‌شود و با اقدامات پیش بیمارستانی پرسنل عملیات پرواز 115 همدان تحت کنترل درآمده و پرواز مجددی به خرم‌آباد و تحویل عوامل زمینی اورژانس 115 لرستان می‌شود. در حال حاضر مددجو تحت مراقبت‌های ویژه مرکز درمانی استان لرستان است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
با گذشت یکسال و 3 ماه از قتل پیرزن همدانی
قاتل سنگدل دستگیر شد

مرد جوانی که تیرماه سال گذشته زن مسنی را در منزل مسکونی‌اش در همدان به قتل رسانده بود، دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار همدان‌پیام، فرمانده انتظامی شهرستان همدان در این‌باره گفت: متهم دستگیر شده تیرماه سال گذشته زنی مسن را در منزل مسکونی‌اش در منطقه مجیدآباد همدان به طرز فجیعی به قتل رسانده بود.
رسول مرادی درباره جزئیات این پرونده افزود: نهم تیرماه سال گذشته مرگ مشکوک یک زن کهنسال در منطقه مجیدآباد به مأموران پلیس گزارش شد.
بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس به محل مورد نظر مراجعه و مشاهده کردند پیرزنی حدود 70 ساله به طرز فجیعی در منزل مسکونی‌اش به قتل رسیده است.
بررسی‌های مقدماتی مأموران پلیس و به هم‌ریختگی محل جنایت نشان از آن داشت که زن تنها قربانی یک سرقت مرگبار شده است.
در ادامه اکیپ بررسی صحنه جرم پلیس آگاهی و قاضی کشیک در محل جنایت حضور یافتند و به دستور مقام قضایی تحقیقات پلیس برای رازگشایی از این جنایت و شناسایی عامل یا  عاملان حادثه آغاز شد.
در حالی که مأموران پلیس فرضیه‌های متعددی را برای رازگشایی از این جنایت پیش روی خود می‌دیدند، اظهارات بستگان مقتول مبنی بر سرقت طلاها و اشیای قیمتی وی موجب شد فرضیه سرقت مرگبار از محل جنایت پررنگ‌تر شود. با مشخص شدن انگیزه جنایت، مأموران پلیس تحقیقات فنی و کارشناسی خود را برای شناسایی سارق یا سارقان جنایتکار آغاز کردند و تعدادی مظنون در این زمینه شناسایی شدند.
در حالی که از بازجویی مظنونان هیچ نتیجه مشخصی حاصل نشده بود کارآگاهان ناامید نشدند و تحقیقات خود را در شاخه‌های دیگر ادامه دادند.
با گذشت حدود یکسال و 3 ماه از جنایت 17 آبان‌ماه تحقیقات پلیس نتیجه داد و مأموران توانستند مرد حدود 34 ساله‌ای را به عنوان مظنون شناسایی و دستگیر کنند. فرد دستگیر شده پس از دستگیری ابتدا منکر ارتکاب جنایت شد اما در بازجویی‌های فنی لب به اعتراف گشود و به قتل پیرزن تنها اعتراف کرد.
متهم که کارگر ساختمانی بوده و اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد در بازجویی‌های انجام شده اظهار کرد: از 2 ماه پیش از جنایت، نقش سرقت از مقتول را طراحی کرده بودم تا اینکه شب حادثه نقشه‌ام را اجرا کردم.
شب حادثه به طریقی خود را به منزل مورد نظر رساندم و پس از روبه‌رو شدن با پیرزن صاحبخانه او را به قتل رساندم و پس از سرقت طلاهای او متواری شدم.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در پایان تأکید کرد: متهم پس از تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه جنایت به همراه پرونده تشکل شده تحویل مقام قضایی شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
اسیدپاش اصفهان هنوز دستگیر نشده است


در حالی که تلاش‌ها برای شناسایی عامل اسدپاشی اصفهان تاکنون به نتیجه نرسیده است آمارها نشان می‌دهد از ابتدای سال بیش از 380 مورد اسیدپاشی در کشور اتفاق افتاده است.
فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه همایش ملی پلیس و ارتقای سلامت اداری گفت: از آنجا که نیروی انتظامی خود دستگاهی است که به مبارزه با فساد می‌پردازد؛ لذا خود این دستگاه باید مبرا از فساد باشد.
احمدی‌مقدم همچنین اظهار کرد: در سال 92، 2هزار و 100 پرونده مورد بررسی قرار گرفت و براساس آن هزار نفر اخراج و معاف از خدمت شدند.
وی ادامه داد: امسال مبارزه با فساد را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم تا پایان سال کاهش 30 درصدی آمار اخراج و معاف از خدمت را داشته باشیم که این نشان دهنده ارتقای سلامت اداری است.
فرمانده ناجا با اشاره به اسید‌پاشی‌‌های اصفهان، گفت: تاکنون فرد اسیدپاش دستگیر نشده است.
وی با تأکید بر اینکه از ابتدای سال تاکنون 380 مورد اسیدپاشی گزارش شده است، تصریح کرد: بسیاری از انگیزه‌های اسیدپاشی انتقامی و یا مشکلات روانی فرد اسیدپاش است و ماجرای اسیدپاشی اصفهان به علت رسانه‌ای شدن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
احمدی‌مقدم در مورد برگزاری یک جشن نامزدی 2 روز پس از عاشورای حسینی در منطقه شهر ری بیان کرد: افرادی که اقدام به برپایی این جشن کرده‌اند بیشتر از افراد افغانی سنی بودند و خود تصور کرده بودند که 2 روز بعد از عاشورای حسینی مشکلی وجود ندارد. اما در واقع این رسانه‌‌های بیگانه هستند که می‌خواهند با جریاناتی از این دست بین شیعه و سنی اختلاف‌افکنی کنند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر این افراد غیرقانونی بودند، گفت: نیروی انتظامی وارد عمل شد و افراد برپاکننده جشن را به اردوگاه برد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
انهدام باند سارقان خودرو در همدان

  با انهدام باند سارقان خودرو و قطعات خودرو 33 فقره سرقت در شهرستان همدان کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو که سارقان پس از باز کردن قطعات، خودرو را رها می‌کردند رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: در این راستا مأموران پلیس موفق به شناسایی افرادی به هویت‌های (ح-ش)، (غ-ج)، (ع-ج) شدند و دستگیری آنها در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: کارآگاهان با انجام یکسری کارهای اطلاعاتی و فعال کردن گشت‌های آشکار و پنهان، 2 نفر از سارقان (ردیف اول و دوم) را در حین سرقت خودرو در سطح شهر دستگیر کردند و به پلیس آگاهی تحویل دادند.
این مقام مسئول بیان کرد: متهمان در بازجویی‌های انجام شده به سرقت 8 دستگاه خودرو پراید، 9 فقره سرقت وسایل خودرو و 16 فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه‌کاره که جمعاً 33 فقره سرقت است اعتراف و اقرار کردند خودرو‌ها را پس از سرقت قطعات، در خیابان‌های مختلف شهر رها می‌کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان گفت: متهمان پس از شناسایی مالباختگان، با پرونده تکمیلی به دادسرا معرفی و با قرار صادره روانه زندان شدند.
 دستگیری سارقان سیم برق در همدان
رئیس پلیس آگاهی استان همدان در ادامه از دستگیری سارقان سیم برق و کشف 15 فقره سرقت در این استان خبر داد.
زارعی گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد سیم و کابل برق در سطح شهرستان رزن، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: مأموران یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ با سرنشینی 2 نفر اهل و ساکن بخش آبگرم استان قزوین را در اطراف شهر دمق شناسایی و توقیف کردند.
زارعی در ادامه گفت: در بازرسی به عمل آمده از خودروی توقیف شده، مقداری سیم و کابل برق به همراه چند عدد قیچی و سیم بر کشف شد و افراد دستگیر شده برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، این مقام مسئول ادامه داد: متهمان در بازجویی انجام شده به 15 فقره سرقت سیم و کابل برق در سطح حوزه آن شهرستان اعتراف کردند که ضمن هماهنگی با مرجع قضایی در بازرسی از محل سکونت متهمان نیز 21 کیلوگرم سیم برق مسی به صورت خرد شده کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان در خاتمه گفت: متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده با قرار مناسب روانه زندان شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

حوادث رانندگی همچنان قربانی می‌گیرد

■ 9 هزار نفر در کشور و 300 نفر در استان در نیمه ‌نخست سال در حوادث رانندگی جان باخته‌اند

 در نیمه نخست سال 93، 9 هزار و 317 نفر در حوادث رانندگی در کشور کشته شده‌اند که این تعداد نسبت به سال گذشته قبل از آن 9/5 درصد کاهش یافته است. در این مدت شمار قربانیان سوانح رانندگی همدان 308 نفر بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش داشته است.
 308 کشته در سوانح رانندگی استان همدان
در 6 ماهه نخست امسال، شمار قربانیان سوانح رانندگی همدان به 308 نفر رسید
از ابتدای امسال 308 نفر تا پایان شهریورماه در سوانح رانندگی درون و برون‌شهری این استان جان خود را از دست دادند.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: شمار متوفیان سوانح رانندگی همدان امسال نسبت به نیمه نخست سال گذشته یک درصد افزایش داشته است.
علی‌احسان صالح افزود: شمار متوفیان سوانح برون شهری این استان در نیمه نخست سال گذشته 195 نفر گزارش شده است که این آمار در 6 ماه نخست امسال با 13 درصد افزایش به 221 نفر رسید.
وی گفت: متوفیان سوانح رانندگی درون شهری همدان نیز در همین مدت زمان با 24 درصد کاهش از 59 نفر در 6 ماهه نخست سال 92 به 45 نفر در سال جاری کاهش یافته است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
انهدام بزرگترین باند کلاهبرداری پیامکی و کارت به کارت در کشور

  شناسایی و انهدام بزرگترین باند کلاهبرداری پیامکی و کارت به کارت در کشور منهدم شد.
فرمانده انتظامی استان فارس در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مأموران پلیس فتای استان فارس از فعالیت یک شبکه کلاهبرداری پیامکی و کارت به کارت در سطح کشور مطلع شدند و تلاش‌های خود را برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند آغاز کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، احمدعلی گودرزی اظهار کرد: با تشکیل یک تیم ویژه متشکل از کارشناسان پلیس فتا و انجام اقدامات فنی و پلیسی پس از چند ماه تلاش شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر برای نخستین‌بار در کشور، مأموران موفق به شناسایی شبکه اصلی این باند شدند.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه افراد کلاهبردار با استفاده از چند شماره حساب و همچنین پولشویی اقدامات خود را انجام می‌داده‌اند، افزود: این افراد با استفاده از 3 هزار قطعه سیم کارت و 230 دستگاه تلفن همراه اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان می‌کردند.
گودرزی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 10 هزار نفر از مالباختگان در بررسی‌های اولیه شناسایی شده‌اند، گفت: در این‌باره 23 نفر متهم شناسایی، دستگیر شد و تاکنون 12 نفر از آنها با اخذ نیابت قضایی از سایر استان‌ها به پلیس فتای استان فارس منتقل شده‌اند و در تحقیقات به جرم ارتکابی اقرار کرده‌اند.
وی در ارتباط با مبلغ کلاهبرداری نیز گفت: در این خصوص موارد در دست بررسی است و پس از شناسایی همه مالباختگان اعلام خواهد شد.
فرمانده انتظامی فارس از هموطنانی که از آنها به صورت الکترونیکی کلاهبرداری شده است، خواست برای پیگیری پرونده خود به نزدیکترین مرجع قضایی یا انتظامی ترجیحاً پلیس فتا در سراسر کشور مراجعه کنند.
گودرزی هشدار داد شهروندان به پیامک‌هایی که با محتوای برنده شدن آنها در قرعه‌کشی و مسابقه‌های مختلف ارسال می‌شود، توجه نکنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

6 کشته و مجروح در واژگونی 2 پراید در همدان

  در حادثه واژگونی 2 دستگاه سواری پراید در محورهای استان 2 نفر کشته و4 نفر مجروح شدند.
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در سانحه نخست یک دستگاه خودروی سواری پراید ساعت 15 روز جمعه از ملایر به سمت کرج در حال تردد بود که هنگام عبور از پیچ آبشینه به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه واژگون شد.
مهدی شاکری اضافه کرد: در این سانحه رانندگی، راننده 52 ساله این وسیله نقلیه در دم فوت کرد و یک دختر 18 ساله مجروح شد که نیروهای امدادی وی را به مرکز درمانی منتقل کردند.
وی اظهار کرد: همچنین ساعت 15 روز جمعه در کیلومتر 20 آزادراه همدان- ساوه یک دستگاه پراید واژگون شد که بر اثر این سانحه راننده 40 ساله این خودرو فوت کردند و همسر و 2 فرزند 8 و 2 ساله وی مجروح شدند.
شاکری بیان کرد: کارشناسان دلیل بروز این سانحه را بی‌احتیاطی از سوی راننده سواری پراید به علت بی‌توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی گزارش کرده‌اند.
واژگونی خودرو بیش از 40 درصد سوانح رانندگی برون‌شهری همدان را به خود اختصاص داده است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

دستگیری سارق سیم برق و ساختمان نیمه‌کاره ملایر
 سارق سیم‌های برق و ساختمان‌های نیمه‌کاره ملایر دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت سیم برق و ساختمان‌های نیمه‌کاره موضوع در دستور کار پلیس ملایر قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، شعبان ترک‌نیا افزود: در این مورد، با تلاش گسترده و تخصصی انجام شده، فردی با هویت مشخص و دارای سابقه کیفری شناسایی و در یک عملیات ضربتی توسط مأموران پلیس آگاهی دستگیر شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه نامبرده در بازجویی فنی و تخصصی پلیس، لب به اعتراف گشود و به تعداد 8 فقره سرقت سیم برق و 4 فقره سرقت از ساختمان‌های نیمه‌کاره معترف شد.
ترک‌نیا خاطرنشان کرد: در این‌باره خریدار اموال مسروقه به هویت مشخص دارای شغل ضایعاتی نیز دستگیر و ضمن تشکیل پرونده قضایی به همراه فرد مجرم تحویل مراجع قضایی شد.

کشف شیره فاسد در شهرستان بهار
 بیش از 2 تن شیره انگور فاسد و غیربهداشتی در شهرستان بهار کشف و یک واحد تولیدی دراین رابطه پلمب شد.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار با تأکید بر تلاش پلیس برای حفظ امنیت شهروندان در همه زمینه‌ها گفت: گشت مشترک انتظامی شهرستان بهار و اکیپ شبکه بهداشت شهرستان با همکاری تنگاتنگی که با هم دارند همواره مایه توفیقات و موفقیت‌های در بحث تأمین امنیت غذایی و سلامت شهروندان بوده‌اند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، باقری افزود: در همین راستا با دریافت خبری مبنی بر تولید شیره انگور فاسد و غیر بهداشتی در یک کارگاه تولیدی خانگی واقع در یکی از مناطق شهر بهار مأموران پلیس اطلاعات شهرستان به اتفاق مأموران شبکه بهداشت با هماهنگی مرجع قضایی محل تولید این فراورده غذایی را مورد بازرسی قرار دادند.
این مقام انتظامی در ادامه اظهار کرد: در بازرسی از کارگاه مقدار قابل توجهی شیره انگور که به صورت کاملاً غیر بهداشتی و از مواد اولیه فاسد تولید و در بسته‌بندی‌های بهداشتی بسته‌بندی و آماده عرضه در بازار مصرف بود توسط مأموران کشف شد و کارگاه پلمب و مالک کارگاه دستگیر شد که پس از تشکیل پرونده قضایی روانه دادسرا شد.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار در پایان خاطرنشان کرد: در این کارگاه حدود یک‌هزار کیلوگرم ضایعات کشمش (تفاله انگور) و 200 کیلوگرم ضایعات قند به همراه یک‌هزار و 177 کیلوگرم شیره غیر بهداشتی کشف شد.

خالی کردن حساب با سوء‌استفاده از اعتماد همکار
 فردی که با دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساب همکار خود اقدام به برداشت از حساب وی کرده بود در همدان دستگیر شد.
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: با مراجعه یکی از شهروندان همدانی و ارائه شکایت خود مبنی بر برداشت اینترنتی از حساب وی، موضوع ضمن تشکیل پرونده در دستور کار کارشناسان فنی پلیس فتای همدان قرار گرفت.
اکبر امینی افزود: در بررسی اولیه و اخذ اظهارات شاکی مشخص شد؛ فرد یا افرادی با در اختیار اطلاعات و رمز‌های عبور، در چند مرحله اقدام به برداشت از حساب وی کرده‌اند که با ادامه تحقیقات مشخص شد، متهم با وجوه برداشتی اقدام به خریدهای اینترنتی کرده است.
رئیس پلیس فتای استان همدان اظهار کرد: با به کارگیری روش‌های فنی و پیگیری مستمر، فردی با هویت معلوم شناسایی و مشخص شد از همکاران شاکی است که با سوء‌استفاده از اعتماد وی اقدام به برداشت از حساب کرده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم با اخذ دستور از مقام قضایی، دستگیر شد و پس از بازجویی فنی به بزه ارتکابی اقرار کرد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، امینی در پایان به عموم شهروندان توصیه کرد: 1. رمز‌های عبورشان را که به عنوان یک سند محرمانه است در اختیار دیگران قرار ندهند.
2. در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را سریعاً با شماره تلفن 2182675-081 در میان بگذارند.

کشف بیش از 29 کیلوگرم مواد مخدر در ملایر
 در بازرسی پلیس شهرستان ملایر از یک خودرو بیش از 29 کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: در اجرای طرح مبارزه با توزیع‌کنندگان مواد مخدر با انجام کار پلیسی و اطلاعاتی دقیق توسط مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تعداد یک دستگاه خودروی سواری که از مبدأ یکی از استان‌های جنوبی در صدد وارد کردن این محموله مواد مخدر به شهرستان ملایر بود، شناسایی و در یکی از ورودی‌های شهر ملایر متوقف شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، شعبان ترک‌نیا در ادامه افزود: بلافاصله پس از متوقف کردن خودرو و بازرسی دقیق آن مقدار 29 کیلو و 915 گرم مواد مخدر تریاک توسط مأموران از داخل خودرو کشف شده که در همین ارتباط تعداد 3 نفر راننده و سرنشینان این خودرو نیز دستگیر شدند.
وی ادامه داد: با بررسی دقیق‌تر مشخص شد افراد دستگیر شده به صورت باندی اقدام به توزیع مواد مخدر می‌کردند که با شناسایی و دستگیری آنها در این مأموریت عملاً این باند توزیع‌کننده مواد مخدر متلاشی شد.
ترک‌نیا در ادامه گفت: با تشکیل پرونده نفرات دستگیر شده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی در خاتمه با اشاره به دامنه گسترده خطرات مخرب مواد مخدر و اهداف شوم سوداگران مرگ افزود: آنچه می‌تواند اثربخشی مأموریت‌های انتظامی را دو چندان کند تقویت و توسعه اقدامات فرهنگ‌سازانه و پیشگیرانه در سطح جامعه به منظور کاهش تقاضای مواد مخدر است که نیاز به عزم همگانی در این زمینه کاملاً نیاز و اولویت امروز است.

کشف تریاک در همدان
 با دستگیری 2 نفر قاچاقچی و بازرسی از خودروی آنها 74 کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف شد.
فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در پی خبری مبنی بر اینکه فردی قصد انتقال یک محموله مواد مخدر را دارد، موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت. حاجی محمد مهدیان‌نسب افزود: پس از اطمینان از صحت خبر، مأموران با به کارگیری امکانات موجود، اقدام به گشت‌زنی در سطح شهر کردند که در نهایت خودرو را پس از رؤیت در یک عملیات غافلگیرانه متوقف کردند.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در بازرسی از خودروی مذکور 74 کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه در کف وانت جاسازی شده بود، کشف شد و در این ارتباط تعداد 2 نفر قاچاقچی دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان همدان در پایان گفت: مردم از عوامل اصلی اطلاعاتی پلیس هستند که همیشه با همکاری و اطلاع‌رسانی به موقع به پلیس قاچاقچیان را در رسیدن به اهدافشان ناکام می‌گذارند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کشف سکه‌های قلابی در ملایر

  کلاهبردار حرفه‌ای که اقدام به تهیه فروش سکه‌های قلابی در شهرستان ملایر کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: در پی فروش سکه‌های تقلبی نیم بهار آزادی، این موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی ملایر قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، شعبان ترک‌نیا ادامه داد: با تلاش گسترده و تخصصی پلیس در نهایت فرد کلاهبردار شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.
وی با اشاره به اینکه نامبرده در بازجویی فنی و تخصصی پلیس، لب به اعتراف گشود و از تهیه سکه‌های تقلبی خبر داد که در صدد فروش آن بوده است.
ترک‌نیا افزود: در این باره پرونده قضایی تشکیل شد و مراتب تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.
این مقام انتظامی در ادامه از دستگیری یک نفر کیف قاپ توسط پلیس ملایر خبر داد و اظهار کرد: به دنبال یک فقره کیف قاپی و متواری شدن افراد کیف قاپ، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت که با تلاش مأموران و انجام کار دقیق اطلاعاتی، فردی با هویت مشخص دارای سابقه کیفری شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.
وی در ادامه با اشاره به کشف تجهیزات جانبی موبایل به سرقت رفته از این فرد مجرم در کیف قاپی، افزود: با بررسی دقیق پلیس مشخص شد که تجهیزات جانبی کشف شده مربوط به گوشی سرقت شده در این کیف قاپی بوده است.
ترک‌نیا اظهار کرد: در این ارتباط پرونده قضایی تشکیل و فرد مجرم با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:٢۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
قتل دختر 6 ماهه از سوی پدرسنگدل
گریه دخترم آزارم می‌داد

  پدری که دختر 6 ماهه خود را تنها به دلیل اینکه گریه می‌کرد به قتل رسانده بود، بزودی محاکمه می‌شود.
دهم مهرماه امسال مأموران کلانتری 101 تجریش در جریان کشف جسد یک نوزاد روبه‌روی آتش‌نشانی قرار گرفتند. آنها بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با حضور در محل به تحقیق در این رابطه پرداختند.
با حضور مأموران در محل، آنها جسد دختر بچه 6 ماه‌ای را یافتند که داخل یک کفن و یک پتوی صورتی پیچیده شده و مشخصاتش روی پتو نوشته شده بود.
بلافاصله کارآگاهان تجسس‌های خود را در این خصوص آغاز کردند و جسد این کودک را به پزشکی قانونی منتقل کردند، تحقیقات نشان می‌داد که علت مرگ این دختربچه خفگی است. بنابراین موضوع با عنوان قتل از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران پیگیری شد.
در ادامه تجسس‌ها، پدر این کودک شناسایی شد و از سوی مأموران مورد بازجویی قرار گرفت. این مرد شیشه‌ای بلافاصله به قتل دخترش اعتراف کرد و به مأموران گفت: «همسرم به اتهام سرقت چند وقتی می‌شود که در زندان به سر می‌برد. ما صاحب 4 فرزند هستیم. آن روز هم بچه‌هایم حسابی مرا اذیت کردند و دخترم هم مرتب گریه می‌کرد. من هم که عصبانی شده بودم با یک بالشت او را خفه کردم. پس از آن دخترم را شستم و پس از کفن پیچ کردنش، او را لای پتو پیچیدم و روبه‌روی آتش نشانی گذاشتم.»
به گزارش باشگاه خبرنگاران، با اعترافات این مرد جنایتکار پس از تکمیل تحقیقات قرار مجرم بودن وی در شعبه سوم دادسرای جنایی تهران صادر شد و او بزودی در دادگاه کیفری از خود دفاع می‌کند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:٢٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

کلاهبرداری‌های جدید فیس‌بوکی

  با گسترش روزافزون تعداد کاربران شبکه اجتماعی فیس‌بوک کلاهبرداران هم با شیوه‌های جدیدی نقشه اخاذی و کلاهبرداری از آنها را طرح می‌کنند.
به‌تازگی مقاله‌های زیادی در مورد فیس‌بوک منتشر شده است ولی شاید این مقاله با همه آنها یک فرق بزرگ دارد و آن خطری است که در این مقاله به آن اشاره می‌شود.
حتی اگر شما از این سرویس کاملاً راضی باشید و با آن اوقات خوشی را سپری می‌کنید و هر زمان که می‌خواهید دوستان خود را ببینید و یا با به اشتراک گذاشتن عکس‌های خود دوستان خود را مرتبط با خود نگه می‌دارید باید بدانید که در این دنیای زیبای شما، کلاهبرداری‌های مهمی هم رخ می‌دهد که شاید بد نباشد که در مورد آنها هم اطلاعاتی به دست آورید. کلاهبرداری‌هایی که بعضی از بعضی دیگر آشکارتر و هویداتر است.
یک مرور ساده بر روی نقاط تمرکز و یا اعتماد کردن به توصیه‌های یک دوست می‌تواند حساب شما را تخلیه اطلاعاتی کند و این شامل هر وب سایتی که اطلاعات ورود فیس‌بوک شما را به اشتراک می‌گذارد هم می‌شود. من اصلاً منظورم این نیست که تمام افراد سعی در اختلال و آزار و اذیت و سوء‌استفاده از شما را دارند ولی خب حتماً شما هم دوست دارید که بدانید در این دنیای مجازی به کجا قدم می‌گذارید.
 کمک! "من در نیجریه گیر افتادم"ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٧ | ۳:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
انهدام 3 باند سارقان حرفه‌ای در همدان

  اعضای 3 باند حرفه‌ای سرقت منازل، اماکن و وسایل نقلیه در آبان‌ماه امسال شناسایی و دستگیر شدند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: 2 باند حرفه‌ای که در شهرستان همدان اقدام به سرقت منازل، اماکن و موتورسیکلت می‌کردند پس از ساعت‌ها کار اطلاعاتی و مراقبت‌های پلیسی شناسایی و منهدم شدند.
علی‌اصغر خرم‌روی اضافه کرد: مأموران انتظامی 14 نفر از اعضای این 2 باند حرفه‌ای سرقت را دستگیر کردند و سارقان در بازجویی‌ها به 77 فقره سرقت در شهرستان همدان اعتراف کردند.
وی از انهدام یک باند سرقت منزل در همین مدت زمان خبر داد و گفت: 4 نفر از اعضای این باند دستگیر و به 36 فقره سرقت اموال با ارزش منزل مسکونی معترف شدند.
خرم‌روی بیان کرد: براساس بررسی‌های انجام شده 60 درصد از علل و عوامل بروز سرقت رعایت نکردن نکات ایمنی و بی‌توجهی به توصیه‌های پلیس از سوی مالباختگان است.
جانشین انتظامی استان همدان خاطرنشان کرد: در پرونده‌ای فردی به‌رغم مجهز کردن منزل مسکونی به دوربین مداربسته و سیستم ضدسرقت هنگام خروج از منزل هر دوی آنها را خاموش کرده است.
وی اضافه کرد: همچنین شماری از مالباختگان اموال با ارزش از جمله مدارک هویتی و وجه نقد را در داخل خودرو قرار داده و با پارک خودرو در معابر عمومی راهی خانه یا محل کار می‌شوند.
خرم‌روی با ذکر اینکه خودرو محل امنی برای محافظت از اموال با ارزش نیست، افزود: قرار دادن اموال در داخل خودرو و به‌ویژه در انظار عموم سارقان را وسوسه کرده است و آنها در یک فرصت اقدام به سرقت آنها می‌کنند.
وی بیان کرد: شهروندان باید برای محافظت از اموال خود به توصیه‌های پلیسی توجه کنند از سوی دیگر نیز پلیس با تمام توان برای ارتقای نظم و امنیت و افزایش احساس امنیت تلاش می‌کند.
به گزارش ایرنا، خرم‌روی گفت: میزان کشف به وقوع سرقت در آبان‌ماه امسال در استان همدان 94 درصد بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.
وی با ذکر اینکه قدرت کشف پلیس افزایش داشته است، اظهار کرد: نسبت کشف به وقوع در 7 ماه نخست امسال 87 درصد بوده که نسبت به زمان مشابه در سال 92 حدود 2 درصد افزایش داشته است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٦:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

مرگی تلخ در بی‌هوایی و آوار
مردانی که در اعماق زمین جان می‌دهند


  سنگریزه‌ها احساس خطر کرده‌اند، از آن بالا خودشان را توی صورتم پرتاب می‌کنند، مورچه‌ای پاهای کوچکش را قلاب کرده در فرازو‌نشیب خاک‌وسنگ و با گیجی خودش را بالا می‌کشد، چشمانم سیاهی می‌رود، لرزش خفیفی از نوک انگشتانم به سمت مچ دست‌هایم که سیم بوکسل را محکم چنگ زده، رد می‌شود.
انگار تمام زندگی‌ام بند است به همین سیم نه چندان ضخیم که حالا دارد مرا پایین و پایین‌تر می‌کشد. لرزش دستانم به پاهایم می‌رسد. چشم‌هایم روی همکارم که آن بالا ایستاده و هر لحظه تصویرش محوتر و صدایش مبهم‌تر می‌شود، خشک شده است و از نگاه کردن به پایین حذر دارد. یکباره آرزوهایم به قعر چاه پرتاب می‌شود، در این میانه «تاریک و پست» دلم برای آغوش مادرم تنگ می‌شود؛ سیم بوکسل را محکم‌تر چنگ می‌زنم و نفس را در سینه حبس می‌کنم. بین زمین و هوا که نه! بین پست و پست‌تر معلق مانده‌ام. دور خودم می‌چرخم. ذهنم از تهی پر می‌شود، چشمانم باز هم سیاهی می‌رود. همه هیجان چند ساعت قبلم حالا در رگ‌هایم یخ زده؛ صدایی نامفهوم از آن بالا می‌گوید: «اوووونجا آخرشه، 15 متری چاه وایسادی.» پایم را آرام روی خاک سست می‌گذارم.
اینجا آرزوها کف و سقفی ندارد، ته می‌کشد، به سمت نیستی پرتاب می‌شود، ته روایت این است که بتوانی روی زمین صاف راه بروی، بتوانی حتی یک نفس عمیق در هوای پر از گردوغبار تهران بکشی. اینجا دلت هیچ چیز جز یک شعاع آفتاب نمی‌خواهد، اصلاً دلت می‌خواهد باز هم صورت آن همکاری را که بالا منتظرت ایستاده ببینی. اینجا آرزوهایت بوی ناامیدی می‌دهد، بوی خاک عرق کرده. بوی حشراتی که انگار پشت سنگ‌ها پنهان شده‌اند و هر لحظه امکان یورش‌شان هست. در عمق 15 متری چاه، ذهنم بوی هذیان‌های مشوش می‌دهد.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٦:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

دستگیری قاتل فراری در ملایر

مردی که در یک درگیری خونین در یکی از روستاهای ملایر زنی را به قتل رسانده بود کمتر از 2 روز پس از جنایت دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: در پی وقوع درگیری و قتل خانم (س- الف) در یکی از روستاهای تابعه شهرستان، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی انتظامی ملایر قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، شعبان ترک‌نیا افزود: در بررسی‌های به عمل آمده و با کار منسجم اطلاعاتی و استفاده از شگردهای خاص پلیس در نهایت در کمتر از 48 ساعت پس از وقوع جنایت، مخفیگاه فرد قاتل شناسایی و فرد مجرم در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شد.
وی تصریح کرد: در تحقیقات فنی و تکمیلی پلیس و مواجهه فرد قاتل با ادله و قرائن موجود، به قتل ارتکابی اعتراف کرد و مراتب ضمن تشکیل پرونده قضایی، تحت پیگرد قانونی است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٦:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

730,000 دزدی خُرد در کشور

■ فرمانده ناجا می‌گوید 3روز 2هزار سرقت روزانه کشور معادل کل جرایم سایر حوزه‌ها است

  روزانه 2 هزار فقره سرقت خرد و غیرخرد در کشور رخ می‌دهد که 3 روز سرقت، معادل کل جرایم در سایر حوزه‌ها در طول سال است.
فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه همایش معاونین عملیات استان‌ها و فرمانده‌های مستقل نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران در زمینه رسیدگی به پرونده سرقت‌های خرد و غیرخرد، گفت: در جرایم جنایی در هر یک از موارد باید پرونده تشکیل شود و شعبه‌ای از آگاهی به این منظور اختصاص می‌یابد.
اسماعیل احمدی مقدم با بیان اینکه برای کلاهبرداری و گروگانگیری مأموران خاصی گمارده می‌شوند، افزود: جرایم جنایی شامل چندین مورد می‌شود به عنوان مثال در زمینه قتل در طول سال یک هزار و 900 تا 2 هزار مورد، گروگانگیری بین 100 تا 200 مورد، تجاوز به عنف مثلاً 900 مورد که مجموع آنها در طول سال حدود پنج تا شش هزار مورد می‌شود. اما روزانه 2 هزار فقره سرقت در کشور رخ می‌دهد.
وی با بیان اینکه رسیدگی همه موارد سرقت‌ها امکان پذیر نیست، گفت: فرم‌هایی که مأموران در سر صحنه پر می‌کنند برای مردم این تصور را به وجود می‌آورد که مأمور نسبت به این مسأله بی‌توجهی کرده است در حالی که وقتی فرم‌ها به مرکز ارسال می‌شود، شگردها شناسایی و به سرنخ هایی دست می‌یابیم و باندهای سرقت با 300 تا 400 فقره سرقت که قابل توجه است، از این طریق دستگیر می‌شوند.
فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: به استان‌های کشور تأکید شده است که سرقت‌هایی مثل سرقت‌های مسلحانه، سرقت‌های بانک و طلافروشی به سرعت بررسی و خارج از روال، متخلفان شناسایی شوند در حالی که چنین امکانی برای سایر سرقت‌های خرد وجود ندارد.
احمدی‌مقدم با اشاره به آمار سرقت‌ها در 9 ماه امسال، گفت: براساس آمار 9 ماه امسال نسبت به سال گذشته، 26 درصد افزایش سرقت ثبت شده است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٦:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کشف سکه‌های قلابی در ملایر

  کلاهبردار حرفه‌ای که اقدام به تهیه فروش سکه‌های قلابی در شهرستان ملایر کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر گفت: در پی فروش سکه‌های تقلبی نیم بهار آزادی، این موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی ملایر قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، شعبان ترک‌نیا ادامه داد: با تلاش گسترده و تخصصی پلیس در نهایت فرد کلاهبردار شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.
وی با اشاره به اینکه نامبرده در بازجویی فنی و تخصصی پلیس، لب به اعتراف گشود و از تهیه سکه‌های تقلبی خبر داد که در صدد فروش آن بوده است.
ترک‌نیا افزود: در این باره پرونده قضایی تشکیل شد و مراتب تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.
این مقام انتظامی در ادامه از دستگیری یک نفر کیف قاپ توسط پلیس ملایر خبر داد و اظهار کرد: به دنبال یک فقره کیف قاپی و متواری شدن افراد کیف قاپ، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت که با تلاش مأموران و انجام کار دقیق اطلاعاتی، فردی با هویت مشخص دارای سابقه کیفری شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.
وی در ادامه با اشاره به کشف تجهیزات جانبی موبایل به سرقت رفته از این فرد مجرم در کیف قاپی، افزود: با بررسی دقیق پلیس مشخص شد که تجهیزات جانبی کشف شده مربوط به گوشی سرقت شده در این کیف قاپی بوده است.
ترک‌نیا اظهار کرد: در این ارتباط پرونده قضایی تشکیل و فرد مجرم با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٦:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

قاچاقچی لاستیک در همدان به دام افتاد
 قاچاقچی لاستیک خارجی با حکم تعزیرات حکومتی استان همدان به 300 میلیون ریال جریمه محکوم شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان اظهار کرد: قاچاقچی لاستیک در همدان به دام افتاد و از سوی تعزیرات حکومتی همدان علاوه بر ضبط کالا به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.
حسن‌پور افزود: فردی که اقدام به قاچاق تعداد زیادی لاستیک خارجی به وسیله یک دستگاه خودروی کامیون کرده بود، هنگام عبور از ایست و بازرسی شهید زارعی همدان توسط مأموران به ظن قاچاق دستگیر شد و در این زمینه نیز پرونده تشکیل شد.
به گزارش ایسنا، وی تصریح کرد: پرونده این قاچاقچی در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز مستقر در گلوگاه شهید زارعی همدان تشکیل شد که شعبه مورد نظر پس از انجام تحقیقات و رعایت تشریفات قانونی و صدور رأی مقتضی نامبرده را علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت به پرداخت مبلغ 300 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.

کشف 6 سرقت درکبودراهنگ
 با دستگیری 16 نفر متهم در شهرستان کبودراهنگ 6 فقره سرقت کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان "کبودراهنگ" از با بیان این مطلب گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی درسطح شهرستان با حضور عوامل انتظامی در هفته جاری به اجرا درآمد که طی آن مأموران موفق به دستگیری 2 نفر سارق حرفه‌ای که در امور سرقت تلفن همراه و منازل نیمه کاره فعالیت داشتند، شدند.
پژمان قویمی در ادامه افزود: مأموران انتظامی در کنترل پارکینگ‌های حوزه استحفاظی نیز موفق به کشف 3 دستگاه موتورسیکلت سرقتی شدند و در ادامه اجرای طرح یاد شده یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق 400 سی سی که راکب آن هم مقادیری مواد مخدر به همراه داشت نیز توقیف و راکب آن دستگیر شد.
این مقام انتظامی بازرسی از صنوف منطقه گردشگری علیصدر و ضبط تعدادی کیس و لب‌تاب و فلش مموری دارای موارد ممنوعه و تعدادی اقلام ضد فرهنگی را از دیگر اقدامات پلیس این شهرستان برشمرد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، قویمی دستگیری 6 نفر ازتوزیع کنندگان مواد مخدر، کشف مقادیری انواع مواد مخدر، کشف یک قبضه سلاح شکاری و دستگیری 6 نفر را در رابطه با حفر غیرمجاز چاه، دستگیری فردی شرور با سابقه شرارت و کشف یک قبضه قمه از وی و همچنین توقیف 52 دستگاه موتورسیکلت و 5 دستگاه خودروی متخلف را از دیگر اقدامات و نتایج اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در هفته جاری برشمرد.

وقتی مهریه به پیرمردها رحم نمی‌کند
 یک پیرمرد 74 ساله که به علت ناتوانی در پرداخت مهریه گرفتار زندان شده بود با همکاری ستاد دیه آزاد شد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: مهریه این زندانی ساکن نهاوند 150 سکه بهار آزادی بود که به دنبال مطالبه زوجه و ناتوانی این پیرمرد در تأمین این مقدار مهریه، وی راهی زندان شد.
یدا... روحانی‌منش افزود : به دنبال رایزنی‌های صورت گرفته از سوی عوامل ستاد دیه، شاکی این پرونده که 38 سال سن دارد با دریافت 350 میلیون ریال وجه نقد رضایت داد، که این مبلغ نیز از طریق بانک‌های عامل در قالب تسهیلات کم بهره تأمین شد.
وی با ذکر اینکه این زندانی 74 ساله پس از تحمل شش ماه حبس از زندان نهاوند آزاد شد، اظهار کرد: هم اینک 67 نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه در زندان‌های همدان محبوس هستند.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: این نخستین پرونده‌ای است که فردی با این سن به علت شکایت برای دریافت مهریه در زندان گرفتار شده است.

لزوم کنترل والدین بر استفاده فرزندان از ابزارهای نوین
 ضروری است که والدین استفاده فرزندان از ابزارهای نوین را کنترل کنند.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان در خصوص رشد روزافزون استفاده از ابزارهای نوین در بین فرزندان گفت: در حال حاضر با توجه به رشد قابل توجه ابزارهای نوین ارتباطی دیگر خبری از بازی‌های سابق که هم جسم و هم فکر فرزندان را تقویت می‌کرد نیست و بیشتر جوانان ونوجوانان به استفاده از ابزارها و تکنولوژی‌های نوین گرایش پیدا کرده‌اند و متأسفانه اکثر خانواده از عواقب این تغییر ذائقه اطلاع کافی ندارند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، امینی افزود: نکته قابل تأمل این است غالباً خانواده‌ها تنها به میزان استفاده بیش از حد فرزندان از این نوع ابزارها حساس شده و نسبت به محتوای آنها توجهی ندارند. این مقام انتظامی به خانواده‌ها توصیه کرد: خانواده‌ها باید به فرزندانشان بیاموزند در کنار هر فرصتی, تهدیدی نیز می‌تواند برایشان رقم بخورد و بدانند که طبیعتاً همه افراد به لحاظ اخلاقی و روانی سالم نیستند و از نرم‌افزارهای تلفن‌های هوشمند استفاده صحیح نمی‌کنند. والدین می‌توانند با به کارگیری از نرم افزارهای موجود در بازار نوع و زمان استفاده فرزندان از این ابزارها را کنترل کنند.  امینی در ادامه خاطرنشان کرد: والدین این نکته را مدنظر قرار دهند که فضای مجازی به اندازه فضای حقیقی و بلکه بیشتر می‌تواند خطرآفرین باشد؛ لذا از همراهی فرزندان در این فضا نباید غافل باشند که این امر مستلزم افزایش سطح آگاهی در این حوزه است.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان در خصوص راه‌های افزایش آگاهی والدین اظهار کرد: والدین می‌توانند به وب سایت‌های معتبر آموزشی مانند سایت پلیس فتا مراجعه کنند.

 
 


تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٥:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

مروری بر دروغ‌های منتشر شده درباره اسیدپاشی
فیلم اسیدپاشی اصفهان را دیده‌اید؟!

حوادث

شما هم این فیلم کوتاه را با عنوان «قربانی اسیدپاشی اصفهان» در وایبر یا واتس آپ دیده‌اید؟ مجروحی بدحال با صورتی که گوشت و پوستش از هم شکافته و رگ و پی‌اش آویزان شده است ضجه می‌زند و کمک می‌خواهد اما حقیقتی درباره این فیلم وجود دارد که از آن بی‌خبرید: «مجروح این حادثه قربانی اسیدپاشی نیست.» و این فیلم هم تنها دروغ منتشر شده درباره اسیدپاشی در هفته‌های اخیر نبوده است.
در هفته‌های اخیر، حوادث اسیدپاشی در استان اصفهان موجب شده است برخی سودجویان از فرصت سوء‌استفاده کنند و با انتشار اخباری دروغ احساسات مردم را جریحه‌دار سازند، اعتمادشان را از منابع خبری و اطلاعاتی سلب نمایند و آنها را به آشوب‌طلبی تشویق کنند. ما در این گزارش قصد داریم برخی از این دروغ ها را لو دهیم. قضاوت درباره اهداف خاص کسانی که آنها را منتشر کرده‌اند هم، با خودتان.
 دروغ اول: فیلم غیراخلاقی از یک مجروح
نخستین دروغ درباره همان فیلم کوتاه است که با موبایل فیلمبرداری شده است و به آن اشاره کردیم. سوژه این فیلم کوتاه یک مجروح تصادف است نه یک قربانی اسیدپاشی.
دو نکته بسیار مهم درباره این فیلم وجود دارد. نخست اینکه تهیه فیلمی از یک مجروح تصادف بدحال بدون کسب اجازه از خانواده او و بستگانش در اتاقی که فقط گروه درمان در آن حضور دارند نشان می‌دهد بی اخلاقی حرفه‌ای به گروه‌های درمانی در بیمارستان‌ها هم سرایت کرده است و با توجه به وقوع چند مورد مشابه در سایت‌های خبری، وزارت بهداشت باید هر چه سریع‌تر با این نوع رفتارها قاطعانه و بدون بخشش برخورد کند و احساس امنیت را به بیماران در محیط‌های بیمارستانی بازگرداند.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٥:٥۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

بخشش دیه به شرط ادای نماز و روزه قضا


 مادری از دریافت دیه فرزندش به شرط ادای نماز و روزه قضا به مدت یکسال توسط فرد محکوم، گذشت کرد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان در گفت‌و‌گو با ایرنا یادآوری کرد: یک پسر جوان عائله‌مند در حال نصب کرومیت یک واحد در شهرک صنعتی بود که در حین فعالیت از طبقه چهارم این کارگاه نیمه کاره سقوط کرد.
یدا... روحانی‌منش گفت: براساس نظر کارشناسان، پیمانکار این واحد مسکونی 53 درصد، متوفی 15 درصد و مالک خانه 32 درصد در بروز این سانحه غیرعمد منجر به مرگ مقصر شناخته شدند.
وی با ذکر اینکه این قتل غیرعمد ناشی از حوادث کار در 27 دی‌ماه سال 91 رخ داده است، اظهار کرد: پیمانکار این واحد مسکونی طبق نظر شعبه 102 جزایی همدان به پرداخت 795 میلیون ریال دیه محکوم شد.
مدیرعامل ستاد دیه همدان گفت: حکم جلب «ن – ع» از سوی دستگاه قضایی صادر شده است ولی قبل از ورود محکوم به زندان، با توجه به غیرعمد بودن این حادثه این پرونده در ستاد دیه جریان پیدا کرده که توفیقاتی در این زمینه حاصل شد.
روحانی‌منش با بیان اینکه این پرونده پنج شاکی دارد، افزود: 2 فرزند زیر 18 سال، همسر و والدین متوفی جزو شاکیان این پرونده هستند که ستاد دیه با دعوت از شکات و برگزاری چند جلسه رضایت آنها را جلب کرد.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان یادآوری کرد: حس مادری و مذهبی بودن این خانواده منجر به گذشت سهم دیه از سوی مادر مرحوم، مشروط به خواندن نماز و روزه قضا از سوی مددجو شد.
روحانی‌منش با ذکر اینکه محکوم 45 ساله دارای سه فرزند است، گفت: بخشی از بدهی این فرد توسط خانواده مرحوم گذشت شد و مابقی نیز از طریق تسهیلات بانکی تأمین و پرداخت می‌شود.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٥:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------


نشت کپسول مغازه را به آتش کشید
 نشت گاز سیلندر 11 کیلویی و شعله‌ور شدن آن مغازه‌ای را در منطقه منوچهری به آتش کشید.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، 5 آبان‌ماه ساعت 15 و 44 دقیقه یک مورد حریق مغازه واقع در منوچهری، خیابان صفری به سامانه 125 گزارش شد.
در پی این حادثه، بلافاصله نیروهای عملیاتی از ایستگاه 3 واقع در شهرک مدرس و ایستگاه مرکزی به محل حادثه اعزام شده و در زمان 2 دقیقه به محل رسیدند و سریعاً آغاز به اطفای حریق کردند. دلیل آن نشت گاز کپسول 11 کیلویی و شعله‌ور شدن آن و سرایت آتش به داخل مغازه گزارش شد.
 5 مأمور آتش‌نشان در عملیات 36 دقیقه‌ای موفق به مهار آتش شدند.
محمد بختیاری، فرمانده این عملیات به همشهریان توصیه کرد که پیش از استفاده از کپسول‌های گاز از عملکرد صحیح ریگلاتور اطمینان حاصل کنند تا شاهد اینگونه حوادث نباشیم.

همدان در مهرماه 30 بار لرزید
 از ابتدای مهرماه امسال 30 مورد زمین‌لرزه در استان همدان ثبت شده است.
مدیرکل بحران استانداری همدان با اعلام این خبر، گفت: در مهرماه سال جاری 30 مورد زمین‌لرزه ثبت شده که بزرگی بیشترین زمین‌لرزه 3/2 دهم ریشتر در حوالی دمق به ثبت رسیده است.
علیمردان طالبی با بیان اینکه در برخی شهرها هیچ مورد زمین‌لرزه‌ای به ثبت نرسیده است، افزود: در حوالی شهرستان نهاوند بیشترین تعداد زمین‌لرزه به ثبت رسیده که 11 مورد زمین‌لرزه را به خود اختصاص داده است.
وی به مقایسه آمار زمین‌لرزه‌های ثبت شده در مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته پرداخت و گفت: در مهرماه سال گذشته 36 مورد زمین‌لرزه به ثبت رسیده که این آمار نشان می‌دهد در مهر امسال 6 مورد زمین‌لرزه کاهش یافته است.
طالبی خاطرنشان کرد: بیشترین بزرگی زمین‌لرزه در مهر سال گذشته 2/3 دهم ریشتر بوده است.
وی تأکید کرد: به طور معمول زمین‌لرزه‌هایی که بزرگی آنها زیر 2 ریشتر باشد، برای مردم محسوس نیست. اما بالای 2 ریشتر برای مردم محسوس خواهد بود، البته احساس زمین‌لرزه‌ها به عمق لرزش نیز بستگی دارد.

آتش‌سوزی در کارگاه تولید مبلمان در ملایر
 مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ملایر با بیان اینکه حریق در کمربندی بروجرد، کوچه معروف به کارخانه قند کارگاه تولیدی چند منظوره روی داد، گفت: به علت سطح وسیع آتش و خطر انتشار آن به سایر کارگاه‌های اطراف، نیروهای اعزامی از سازمان آتش‌نشانی به کمک نیروهای دیگر ایستگاه‌های آتش‌نشانی توانستند حریق را مهار کنند.
وحید جوادی خاطرنشان کرد: این کارگاه مبادرت به تولید کلاف خام و انواع مبل و راحتی می‌کرده که در نهایت موجب سرایت حریق به دیگر قسمت‌های کارگاه و در نتیجه پراکندگی حریق شده بود.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ملایر اظهار کرد: متأسفانه مالک کارگاه و حاضران در مکان حادثه با نیروهای آتش‌نشانی همکاری نداشته و موجب بی‌نظمی در محل شده بودند.
جوادی افزود: هنوز علت دقیق این حادثه مشخص نشده است و کارشناسان سازمان در حال بررسی مورد حادثه هستند.
گفتنی است؛ این حادثه خسارت جانی در برنداشت ولی اجناس و مواد اولیه زیادی در کارگاه سوخت و خود سازه کارگاه نیز دچار خسارت شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٥:٥٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
توقیف خودروی‌پژو با 81 میلیون ریال خلافی در همدان

خودروی پژو 206 با 81 میلیون و 600 هزار ریال خلافی در میدان جهاد شهر همدان توقیف شد.
رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی همدان در این‌باره گفت: به دنبال اجرای طرح‌های از سوی راهور شهرستان همدان، مأموران این یگان روز گذشته به یک دستگاه خودروی 206 به علت رعایت نکردن قوانین دستور ایست دادند که وی از محل متواری شد.
حسین طلایی اضافه کرد: با انجام یکسری اقدامات پلیسی، خودروی 206 روز چهارشنبه در میدان جهاد شهر همدان توسط مأموران راهنمایی‌ورانندگی شناسایی، توقیف و به پارکینگ منتقل شد.
وی افزود: براساس بررسی‌های انجام شده از سوابق خودرو و راننده وسیله نقلیه مشخص شد که گواهینامه این راننده خاطی دارای 34 نمره منفی بوده که کارت گواهینامه وی طبق قانون ضبط شد.
رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی استان همدان گفت: همچنین این خودرو دارای 81 میلیون و 600 هزار ریال خلافی بوده است که تا پرداخت کامل دیون دولتی در پارکینگ خواهد ماند.
وی یادآوری کرد: یک‌هزار و 100 دستگاه خودروی متخلف با بیش از 10 میلیون ریال جریمه از ابتدای امسال تا پایان مهرماه سال‌جاری در این استان توقیف و به پارکینگ منتقل شده است.
طلایی اضافه کرد: طبق قانون در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به 10 میلیون ریال برسد پلیس راهنمایی‌ورانندگی موضوع را از طریق تماس تلفنی، پیامک یا ارسال نامه به مالک خودرو اعلام می‌کند.
وی افزود: چنانچه ظرف مدت یک‌ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند، خودروی وی توقیف و به پارکینگ منتقل شده و از تردد آن تا زمان پرداخت جریمه جلوگیری می‌شود.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٥:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

یک هفته پس از ارتکاب جنایت خونین
قاتل پیرمرد فامنینی دستگیر شد

  مرد جوانی که در یک جنایت خونین پیرمرد 85 ساله‌ای را در شهرستان فامنین به قتل رسانده بود یک هفته پس از جنایت دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان فامنین در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام با اعلام این خبر گفت: ساعت 22 و 30 دقیقه روز یکشنبه 27 مهرماه یکی از شهروندان در تماس با سامانه فوریت پلیسی 110 از وقوع‌ یک درگیری خونین در یک منزل مسکونی خبر داد.
محمد معصومی اظهار کرد: به‌دنبال این تماس بلافاصله یک اکیپ از مأموران کلانتری برای بررسی موضوع به محل مورد ‌نظر که منزلی مسکونی در خیابان بهداشت فامنین بود، اعزام شدند. مأموران با ورود به منزل مورد نظر مشاهده کردند صاحبخانه که پیرمردی 85 ساله با هویت  ابوالقاسم بود از چند ناحیه از جمله گلو مورد اصابت ضربات جسم برنده قرار گرفته و جسد بی‌جان او در گوشه‌ای از منزل رها شده بود.
در قسمت دیگری از محل جنایت همسر وی که زنی حدود 60 ساله بود مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و به شدت مجروح شده بود به چشم می‌خورد.
مأموران پلیس با مشاهده وضعیت محل حادثه بلافاصله عوامل مرکز فوریت‌های پزشکی را به محل فرا خواندند که تکنیسین‌های اورژانس با حضور در محل و معاینه قربانیان اعلام کردند پیرمرد صاحبخانه به علت شدت جراحات وارده بخصوص پارگی گلو جان باخته است.
به دنبال مرگ پیرمرد 85 ساله و انتقال زن مجروح به بیمارستان، مأموران پلیس ضمن گزارش موضوع به مقام قضایی و فرماندهی انتظامی تحقیقات خود را برای شناسایی عامل یا عاملان جنایت آغاز کردند.
در ادامه با حضور قاضی کشیک در محل جنایت و دستور وی برای شناسایی و دستگیری عامل جنایت اقدامات همه ‌جانبه پلیس آغاز شد و در نخستین اقدام ضمن احضار تمامی پرسنل زیرمجموعه فرماندهی انتظامی فامنین با اجرای طرح مهار تمام مبادی ورودی و خروجی شهرستان تا صبح روز بعد مورد کنترل دقیق قرار گرفت.
در مرحله بعد کارگروه ویژه‌ای با حضور فرماندهان واحدهای مختلف انتظامی شهرستان فامنین برگزار شد و فرضیات مختلف برای شناسایی عامل احتمالی جنایت مورد بررسی قرار گرفت و با استفاده از اطلاعات دریافتی از اهالی محل تصویری فرضی از قاتل ترسیم شد.
تحقیقات گام‌به‌گام پلیس برای کشف راز این جنایت خونین با شناسایی و دستگیری چند مظنون ادامه داشت که مأموران مطلع شدند همسر قربانی جنایت که پس از مجروحیت در بیمارستان بعثت همدان بستری شده بود بهبودی نسبی یافته و می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری درباره عامل جنایت ارائه کند. با اطلاعات دریافتی از همسر قربانی، قطعه آخر پازل این جنایت خونین تکمیل شد و مأموران موفق شدند عامل جنایت را که جوانی 29 ساله و اهل یکی از روستاهای فامنین بود شناسایی کنند.
با شناسایی هویت عامل جنایت کارآگاهان پلیس با اقدامات فنی و پلیسی محل اختفای او را در شهرستان کرج شناسایی کردند و در قالب 2 اکیپ به آنجا اعزام شدند.
در حالی‌که مأموران پلیس محل اختفای قاتل را شناسایی کرده بود، وی به طور ناگهانی از آنجا خارج شد و به سمت شهرستان فامنین حرکت کرد.
مأموران پلیس متهم را به طور نامحسوس  تعقیب کردند و او را در فرصتی مناسب در اتوبان ساوه- همدان دستگیر و به پلیس آگاهی مننتقل کردند.
متهم که از دستگیری خود بهت‌زده شده بود در ابتدا با انکار ارتکاب جنایت قصد گمراه کردن پلیس را داشت اما در مواجهه با دلایل و شواهد پرونده، به ناچار اعتراف کرد.
مهدی- ف 29 ساله در جریان تحقیقات به مأموران پلیس گفت: با شناختی که از قربانیان جنایت و وضعیت خوب مالی آنان داشتم از مدت‌ها قبل نقشه سرقت از منزل آنان را در سر داشتم.
شب حادثه با تصور اینکه پیرمرد و همسرش خواب هستند با زدن نقاب به چهره وارد منزل آنان شدم اما به طور ناگهانی با پیرمرد مواجه شدم که نه‌تنها خواب نبود، بلکه سعی کرد مرا دستگیر کند.
با وخامت اوضاع و احتمال دستگیری توسط همسایگان با استفاده از چاقویی که همراه داشتم ضرباتی به پیرمرد وارد کردم و در ادامه از ترس شناسایی شدن توسط زن صاحبخانه، او را نیز با ضربات چاقو مجروح کردم و بدون سرقت چیزی از آنجا متواری شدم.
فرمانده انتظامی شهرستان فامنین اضافه کرد: با اعترافات صریح متهم دستگیر شده مراتب به مقام قضایی گزارش شد و با انتقال متهم به محل حادثه، وی در حضور مقامات ذیصلاح صحنه جنایت را بازسازی کرد و پس از تکمیل تحقیقات با حکم قضایی روانه زندان شد.
محمد معصومی در پایان از شهروندان خواست نسبت به مسائل پیرامون خود احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک بلافاصله موضوع را با سامانه 110 به پلیس گزارش کنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٥:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

عامل تهدید دختران در شبکه‌های اجتماعی دستگیر شد

  فردی که از طریق شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه اقدام به اغفال و تهدید دختران جوان‌ می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری فردی که اقدام به اغفال و تهدید دختران جوان از طریق شبکه‌های اجتماعی موبایل می‌کرد توسط پلیس فتای استان کرمانشاه خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، اسدا... زحمتکش گفت: دختر جوانی در مراجعه به این پلیس اظار کرد که در شبکه اجتماعی "Be talk" با پسری آشنا شدم و پس از ردوبدل پیام از من درخواست ازدواج کرد.
وی افزود: این دختر جوان گفت این فرد پس از شنیدن جواب رد، اقدام به ساختن پیج به نام خودم و اقدام به انتشار مطلب و تصاویری کرد که از پیج من داشت و تهدید کرد که تصاویری که در اختیار دارم را منتشر می‌کنم.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به پیگیری موضوع توسط کارشناسان این پلیس، افزود: با اظهارات شاکی موضوع در دستور کار قرار گرفت و با انجام تحقیقات، اخذ استعلامات و کار فنی متهم شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
 این مسئول بیان کرد: این فرد که در برابر مدارک مستند و ادله پلیس قرار گرفته بود در تحقیقات انجام شده به بزه انتسابی اقرار کرد و گفت که پروفایل را خودم درست کردم و عکس‌های شاکی را که خودش برایم ارسال کرده بود را در پروفایل ساخته شده قرار دادم تا بدین وسیله بتوانم او را مجبور به روابط غیراخلاقی با خود کنم.
 زحمتکش با هشدار به زنان و دختران، افزود: هرگز عکس‌های شخصی خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار ندهید و اگر توسط شخصی تهدید شدید، فوراً به پلیس فتا مراجعه کنید و مأموران را در جریان قرار دهید.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٥:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

هیوندا با 51 میلیون جریمه در بهار توقیف شد

حوادث

 6 دستگاه خودرو با صورت خلافی بیش از 10 میلیون ریال در شهرستان بهار متوقف شدند که بیشترین خلافی مربوط به سواری هیوندای به میزان 51 میلیون و 450 هزار ریال است.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای قانون و رسیدگی به تخلفات رانندگی در سطح شهر و انتظام بخشی به وضعیت ترافیکی شهرستان، مأموران در 15 روز گذشته موفق به توقیف 67 دستگاه خودرو و موتورسیکلت متخلف و برهم‌زننده نظم و امنیت روانی شهروندان شدند.
باقری افزود: از این تعداد وسایط نقلیه توقیف شده تعداد 6 دستگاه خودرو سواری و کامیونت مشاهده می‌شوند که هر یک با صورت خلافی بیش از 10 میلیون ریال را دارند که بیشترین خلافی مربوط به خودرو سواری هیوندای به میزان 51 میلیون و 450 هزار ریال می‌باشد.
این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت: در این موارد تخلفات اعمال قانون شده 4 فقره گواهینامه که بالای 30 نمره منفی داشتند نیز ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار خاطرنشان کرد: با توجه به عملکرد مطلوب پلیس راهور شهرستان با نگاه به آمار مهرماه سال جاری در تصادفات جرحی نسبت به مهرماه سال 92-30 درصد کاهش و در تصادفات خسارتی 100 درصد کاهش را شاهد هستیم که در مجموع تصادفات 36 درصد کاهش را نشان می‌دهند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان، باقری با بیان این نکته که، "رعایت قانون احترام به خود و نشانه شخصیت هر فرد است"، از رانندگان خواست که با رعایت قوانین راهنمایی‌ورانندگی در حفظ نظم، امنیت و سلامت خود و شهروندان کوشا باشند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٥:٤۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

کشف انبار کالاهای قاچاق در همدان
 مأموران پلیس آگاهی همدان یک انبار را با یک میلیارد و 600 میلیون ریال کالاهای قاچاق خارجی کشف کردند.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان گفت: در پی خبری مبنی بر اینکه فردی مقادیری کالای قاچاق را که از مرزهای غربی وارد کشور شده است را با استفاده از خودروهای تندرو و وانت نیسان به انباری انتقال و نگهداری می‌کند، این موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رضا زارعی افزود: پس از اطمینان از صحت موضوع، مأموران به محل موردنظر مراجعه کردند و آنجا را مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه یک هزار و 401 ثوب البسه خارجی فاقد مجوز قانونی از نوع کاپشن کشف و یک نفر در این مورد دستگیر شد که متهم به همراه کالاهای مکشوفه به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز منتقل شد.
وی با اشاره به اینکه ارزش تقریبی کالاهای قاچاق کشف شده یک میلیارد و 600 میلیون ریال است، اظهار کرد: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و به همراه متهم برای اقدامات بعدی به مراجع رسیدگی کننده ارسال شد.

دستگیری 2 نفر سارق و کشف 5 فقره سرقت در کبودراهنگ
 2 سارق حرفه‌ای پس از دستگیری در شهرستان کبودراهنگ به 5 فقره سرقت اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ گفت: در اجرای این طرح عوامل موفق به دستگیری 2 نفر سارق حرفه‌ای شدند که در بازجویی به عمل آمده به یک فقره سرقت تلفن همراه و 2 فقره سرقت منازل نیمه‌کاره اعتراف کردند و در بازرسی از مخفیگاه آنها 2 دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، پژمان قویمی در ادامه افزود: عوامل پلیس امنیت این شهرستان نیز نسبت به بازرسی از صنوف منطقه گردشگری علیصدر اقدام و تعدادی کیس و لپ‌تاپ و فلش مموری و اقلام ضدفرهنگی را از محل جمع‌آوری کردند.
وی دستگیری 3 نفر معتاد، فردی شرور به همراه یک عدد قمه که سابقه شرارت داشت و توقیف 31 دستگاه موتورسیکلت و 3 دستگاه خودرو و همچنین توقیف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق 400 سی‌سی که راکب آن هم مقادیری مواد مخدر به همراه داشت را از دیگر اقدامات این طرح دانست.

پلمب واحد‌های تجاری متخلف در شهرستان بهار
 با واحدهای صنفی متخلف و فاقد مجوز فعالیت که امنیت روانی شهروندان را به خطر می‌اندازند برخورد می‌شود.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار در تشریح این خبر گفت: برخورد با واحد‌های صنفی متخلف برای ارتقای امنیت اجتماعی و روانی شهروندان کماکان در دستور کار انتظامی شهرستان قرار دارد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، جمشید باقری تأکید کرد: در این طرح ابتدا ما سعی کردیم با ابلاغ اخطارهای قبلی از طرف اتحادیه مربوط به واحدهای صنفی متخلف شناسایی شده اقدام و در صورت سهل‌انگاری و عدم تمکین به قانون نسبت به برخورد قانونی عمل کنیم.
وی افزود: در کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی بدون پروانه کسب و متخلف دایره نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات شهرستان بعد از هشدار، تعداد 66 مورد صنف متخلف و بدون پروانه کسب را شناسایی و با متصدیان آن برخورد کرد که در نتیجه تعداد 26 واحد صنفی فاقد پروانه کسب و متخلف با همکاری اتاق اصناف شهرستان پلمب شد.
باقری تصریح کرد: جهت ارتقای طرح امنیت اجتماعی فرهنگی و کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی، تعداد 95 مورد گزارش و شکایت مورد بررسی قرار گرفت.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٥:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

سرگذشت دردناک یک معتاد
پدری که به دخترش هم رحم نکرد


سوژه گزارش امروز مردی است که پس از سال‌ها اعتیاد به مواد مخدر دخترش را در اتاق خواب با بند کفش خفه کرد و با پای خودش به پلیس آگاهی آمد تا به قتل خود اعتراف کند.
وقتی با او مواجه شدم‌ در عین ناباوری مردی را دیدم که شاید 50 کیلو بیشتر وزن نداشت، آنقدر شکسته شده بود که باورم نمی‌شد این مرد مرتکب جنایتی شده باشد.
ابتدای گفته‌هایش رو به من گفت: بنویس این ماجرا داستان زندگی مردی است که از بچگی آشغال جمع می‌کرد و در سن 52 سالگی دستش به خون عزیزترین همدمش آغشته شده است.
با غمی آشکار می‌گوید: در خانواده‌ای در اوج فقر متولد شدم. هرچه بود چیزی جز فقر نبود و گلیم بخت من را از ابتدا سیاه بافته بودند. "گلیم بخت کسی رو که بافته‌اند سیاه / به آب زمزم و کوثر سپید نتوان کرد"
ازدواج نخستم ثمره‌ای نداشت، دوباره ازدواج کردم. این‌بار زندگیمان بد نبود ولی چرخ روزگار به کام ما نچرخید. همسرم صاحب فرزند نمی‌شد. بسیار دوا و درمان کردیم فایده‌ای نداشت. ناخواسته از هم جدا شدیم.
روزها در پی یکدیگر می‌گذشت تا بار دیگر با خانومی با پا در میانی یکی از بستگان آشنا شدم و با هم ازدواج کردیم. حاصل این ازدواج دختری به نام "مهسا"بود. پدرم همیشه همدمش منقل و وافور بود و جلوی چشم ما مواد مصرف می‌کرد. من هم جا پای پدر گذاشتم و از همان هنگام دل را به دنیای مواد مخدر سپردم.
سعی می‌کردم همیشه داخل خانه مواد داشته باشم و به قول معروف ذخیره‌ام تمام نشود. رفته‌رفته متوجه شدم هر بار مقداری از موادم کم می‌‌شود. حساس شدم تا سرانجام فهمیدم همسرم به دور از چشم من مواد مصرف می‌کند و معتاد شده و این مسأله شعله اختلافمان را بر افروخته کرد.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٥ | ٤:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

رشد 3/6 درصدی مرگ‌ومیر ناشی از اعتیاد


 در 5 ماه نخست امسال هزار و 188 نفر به دلیل عوارض مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3/6 درصد رشد داشته است.
معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست کمیته فرهنگی و پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر که در سازمان بهزیستی کشور برگزار شد، به اعلام آخرین آمار پزشکی قانونی مبنی بر مرگ‌ومیر ناشی از اعتیاد پرداخت و گفت: حدوداً در 10 سال اخیر، یعنی از سال 82 تا 92 روند کاهش، مرگ‌ومیرها را داشتیم.
بابک دین‌پرست افزود: آمار مرگ‌و‌میر ناشی از اعتیاد در سال 84 که اوج مرگ‌ومیرها بود به روزانه 12 نفر می‌رسید. این آمار در سال گذشته به 8 نفر کاهش یافت. در واقع در سال گذشته با کاهش 3/3 درصدی مرگ‌ومیر ناشی از اعتیاد مواجه بودیم.
وی ضمن اعلام اینکه مرگ‌و‌میر ناشی از اعتیاد در پنج ماهه نخست سال 93 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3/6 درصد رشد داشته است، گفت: در 5 ماه نخست امسال هزار و 188 جان خود را بر سر اعتیاد به موادمخدر از دست دادند.
 باز هم در کف خیابان رضایت عمومی از مبارزه با موادمخدر وجود ندارد
به گزارش ایسنا، دین‌پرست در ادامه با بیان اینکه به‌رغم همه جان‌فشانی‌ها و تلا‌ش‌های بی‌نظیری که در حوزه مبارزه با مواد مخدر انجام شده و در دنیا ایران را پرچمدار مبارزه با اعتیاد می‌دانند، اما باز هم کف خیابان رضایت عمومی از مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد، گفت: بازدارندگی و کاهش تقاضای مواد مخدر در اولویت چرخه مبارزه قرار بگیرد. تا زمانی که تغییر نگرش ایجاد نشود، کاری از پیش نمی‌رود.
وی افزود: براساس آخرین مطالعات شیوع‌شناسی مواد مخدر در سال 90، یک میلیون و 325 هزار معتاد در کشور داریم که البته تصور می‌کنم آمارها بیش از این است. در مقابل این آمار 76 میلیون نفر افراد سالم در کشور داریم و وظیفه صیانت، حمایت از این افراد سالم بر عهده کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدر است. این کمیته باید برای کاهش شیب شیوع اعتیاد گام بردارد.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ٤:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کارگر 28 ساله زیر بتن دفن شد


به دنبال ریزش بتن در یک کارگاه ساختمانی در همدان، مرد 28 سالهای جان خود از دست داد.

به گزارش خبرنگار ما، حوالی ساعت 17 و 45 دقیقه روز جمعه، دوم آبان‌ماه گزارشی به سامانه 125 سازمان آتش نشانی همدان رسید که حاکی از مدفون شدن چند کارگر زیر بتن درکارگاهی حوالی بیمارستان بعثت همدان بود.

با دریافت این گزارش بلافاصله 2 اکیپ عملیاتی از ایستگاههای 12 و 18 به محل موردنظرکه ساختمان در حال احداث یک مرکز خدماتی حوالی بیمارستان بود اعزام شدند و مشاهده کردند تعدادی کارگر در حال فعالیت بن ریزی پِی یک بنای در حال احداث بوده اند که با سقوط ناگهانی داربستها و ریزش حجم زیادی ازبتن 3 نفر ازآنها زیر حجم زیادی ازمیلگرد و بتن گیر افتادند. بامشاهده این وضعیت، نیروهای عملیاتی ضمن درخواست نیرو و تجهیزات کمکی عملیات نجات افراد آسیب دیده را آغازکردند.

2 نفر ازافراد آسیب دیده درهمان لحظات اولیه عملیات ازمحل ریزش بتن خارج شده و به محل امن منتقل شدند اماهیچ اثری ازنفر سوم دیده نمی شد.

باحضور 2 اکیپ دیگر ازنیروهای ایستگاه مرکزی، عملیات با شدت و جدیت بیشتری دنبال شد اما با توجه به حجم زیاد میلگرد، نبشی های فلزی وحجم زیاد بتن وگستردگی محل ریزش پیدا کردن جای دقیق فردمدفون شده،عملیات به کندی پیش می رفت.

حدود نیم ساعت پس از آغاز عملیات و در حالی که آتشنشان با استفاده از تجهیزات مختلف مشغول کنار زدن بتن و تخته ها و میله های فلزیبودند با مشاهده بخشی از بدن فرد مدفون شده عملیات نجات شدت گرفت و دقایقی بعد، جسم بی‌جان که از ناحیه سر و ستون فقرات مصدوم شدهبود از زیر آوار بتن بیرون کشیده شد.

عوامل مرکز فوریتهای پلیسی که در محل حاضر بوده‌اند با معاینه فرد مصدوم که جوان 28 ساله‌ای با هویت (مرتضی- ل) بود اعلام کردند کهاو جان خود را از دست داده است.

فرمانده عملیات سازمان آتش نشانی درگفت وگو با خبرنگارما درباره این عملیات گفت: ساعت 17 و 43 دقیقه وقوع حادثه به سامانه 125 گزارش شد و2 اکیپ عملیاتی از ایستگاه 18 و 12 ساعت 17 و 46 دقیقه در محل حادثه حاضر شدند.

وحید گلیپور ادامه داد: با توجه به اعلام نیروهای حاضر در محل، دقایقی بعد 2 اکیپ عملیاتی دیگر در محل حاضر شدند و عملیات تا ساعت 19 به طول انجامید.

به گفته وی، در این عملیات 12 نفر نیروی آتش‌نشان در قالب 4 اکیپ عملیاتی حضور داشتند و از انواع تجهیزات امداد و نجات استفاده کردند.

فرمانده عملیات آتش نشانی درباره دلیل وقوع حادثه گفت: با توجه به حجم بالای بتن استفاده شده، شمعک‌ها تحمل وزن آن را نداشته و ریزش کرده اند.

از سویی فردفوت شده و سایر افرادآسیب دیده موارد احتیاطی را زمان عملیات بتن ریزی رعایت نکرده اند.

وی با انتقاد از تجمع بی مورد و غیرضروریمردم درمحل حادثه تأکید کرد: در حال انجام عملیات نجات افراد زیادی در حاشیه محل ریزشبتن تجمع کرده بوده اند که با توجه به شرایط محل هر لحظه امکان ریزش مجدد و سقوط تعدادی از آنها وجود داشت و متأسفانه نیروی انتظامی نیز در محل حاضر نبود تا با متفرق کردن جمعیت انجام عملیات را تسهیل کنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ٤:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

هوشیاری مأموران گشت پلیس همدان سارقان خودرو را به دام انداخت

 

مأموران گشت یگان امداد همدان 2 سارق را که پس از سرقت یک خودروی پراید و تمام شدن بنزین آن با پای پیاده به پمپ بنزین مراجعه کرده بودند، شناسایی و دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام گفت: حوالی ساعت 4 صبح روز چهارشنبه مأموران گشت یگان امداد همدان در پمپ بنزین قلیانی به 2 نفر که به حالت شک‌برانگیزی قصد تهیه بنزین با استفاده از ظرف یدک را داشتند، مظنون شدند.
رسول مرادی افزود: مأموران برای تحقیقات اولیه به افراد مظنون نزدیک شدند و آنان را که با مشاهده مأموران قصد فرار داشتند، دستگیر کردند.
افراد دستگیر شده در همان مراحل اولیه اعتراف کردند ساعاتی پیش یک دستگاه سواری پراید را از شهرک بهشتی سرقت کرده‌اند که پس از طی مسافتی بنزین آن تمام شده است و قصد داشته‌اند با تهیه بنزین خودرو را به مخفیگاه خود انتقال دهند که دستگیر شده‌اند.
مأموران پلیس با اطلاعات دریافتی از متهمان، خودروی پراید مسروقه را که در حاشیه یکی از خیابان‌های اطراف متوقف بود کشف و به مقر پلیس منتقل کردند.
براساس این گزارش، متهمان پس از تحقیقات اولیه برای بررسی‌های دقیق‌تر به پلیس آگاهی تحویل شدند.
 تعقیب و گریز پلیس همدان با سارقان خودرو
فرمانده انتظامی همدان همچنین از کشف یک خودروی مسروقه بلافاصله پس از سرقت آن خبر داد.
 مرادی افزود: ساعت 8 و 30 دقیقه صبح روز چهارشنبه گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر اینکه یک دستگاه خودروی پراید از خیابان استادان روبه‌روی رستوران آتیش به سرقت رفته است، رسید. با اعلام مرکز فوریت‌های پلیس، بلافاصله طرح مهار به اجرا درآمد و اکیپ گشت شماره 2 کلانتری 11 دقایقی بعد خودروی مسروقه را مشاهده کرد و به وی فرمان توقف داد.
سارق خودرو با مشاهده خودروی پلیس بدون توجه به فرمان توقف به سمت چهارراه جوان متواری شد. مأموران بلافاصله اقدام به تعقیب خودروی متواری کردند و پس از عبور از چهارراه جوان، بلوار ارم و میدان قائم به چهارراه پژوهش رسیدند.
متهم که پلیس را در یک قدمی خود می‌دید از چهارراه پژوهش از مسیر اصلی منحرف و خلاف جهت حرکت خودروهای عبوری از لاین مخالف به سمت میدان مدرس حرکت کرد.
عملیات تعقیب و گریز پلیس با خودروی متواری در مسیر مورد نظر ادامه یافت و مأموران قصد داشتند با هشدارهای مکرر و شلیک هوایی سارق را وادار به توقف کنند. اما وی با سرعتی سرسام‌آور و حرکات خطرناک به مسیر خود ادامه داد.
در ادامه مأموران با استفاده از قانون به کارگیری، سلاح لاستیک خودرو را هدف قرار دادند که به دنبال آن خودروی مورد نظر از مسیر منحرف و پس از برخورد با یک خودروی سمند و یک اصله درخت متوقف شد.
مأموران بلافاصله متهم را که دچار جراحاتی نیز شده بود دستگیر و خودروی خسارت دیده را به پارکینگ منتقل کردند.
بررسی‌ها نشان داد فرد دستگیر شده که چند مورد سابقه در زمینه سرقت دارد پس از تکمیل تحقیقات برای بررسی‌های دقیق‌تر تحویل پلیس آگاهی شد.
 206 سرقتی 7 روز پس از سرقت کشف شد
فرمانده انتظامی شهرستان همدان همچنین از کشف یک خودروی پژو 206 مسروقه و دستگیری سارق خبر داد.
رسول مرادی در تشریح این خبر گفت: ساعت 17 و 30 دقیقه روز چهارشنبه مأموران گشت شماره 3 کلانتری 14 حین گشت‌زنی به یک دستگاه خودروی پژو 206 با 2 سرنشین مشکوک و آن را متوقف کردند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد خودروی مورد نظر 7 روز قبل از خیابان میرزاده عشقی سرقت شده است. با مشخص شدن این موضوع، مأموران اقدام به دستگیری متهمان کردند که یکی از آنها متوالی شد اما متهم اصلی که از افراد سابقه‌دار بود، دستگیر و پس از طی مراحل اولیه برای تحقیقات تکمیلی تحویل پلیس آگاهی شد.
 سارق موتورسوار دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان همدان از دستگیری یک سارق خودرو و کشف 12 فقره سرقت توسط وی خبر داد.
رسول مرادی در این‌باره گفت: مأموران یگان امداد حین گشت‌زنی در منطقه سعیدیه به یک فرد موتورسوار که در حال باز کردن دَرِ یک خودروی وانت بود، مشکوک شدند.
متهم با مشاهده مأموران قصد فرار داشت که با عکس‌العمل به موقع آنها دستگیر شد و پس از انتقال به کلانتری در بازجویی‌های اولیه به 12 فقره سرقت اعتراف کرد.
 سارق موتورسیکلت با مواد مخدر دستگیر شد
فردی که اقدام به سرقت یک دستگاه موتورسیکلت کرده بود با وسیله سرقتی دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: مأموران کلانتری 19 همدان با استفاده از منابع اطلاعاتی یک سارق سابقه‌دار را شناسایی و دستگیر کردند.
رسول مرادی افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهم یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه، 5 گرم ماده مخدر شیشه، یک دستگاه گیرنده ماهواره و ادوات استعمال مواد مخدر به دست آمد.
 شرور سابقه‌دار زمین‌گیر شد
یکی از اراذل‌واوباش سابقه‌دار منطقه حصار امام و اسلامشهر شناسایی و دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: به دنبال دریافت گزارش‌های متعدد مبنی بر مزاحمت یکی از اراذل‌واوباش سابقه‌دار برای اهالی منطقه حصار امام و اسلامشهر موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.
رسول مرادی افزود: مأموران پلیس پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و پی بردن به صحت گزارشات واصله محل‌های تردد متهم را شناسایی و برای دستگیری وی اقدام کردند.
متهم با مشاهده مأموران قصد فرار داشت که با اقدام به موقع مأموران قبل از فرار دستگیر شد و در بازجویی به چند فقره نزاع و شرارت اعتراف کرد.

 

 تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ٤:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

حمله گرگ گرسنه  به گله گوسفند در ورکانه
 یک قلاده گرگ با حمله به گله گوسفندان در روستای ورکانه از توابع شهر همدان 8 گوسفند را کشت و 6 گوسفند دیگر را زخمی کرد.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: این گله که دارای چوپان و سگ نگهبان بوده گویا از عهده گرگ برنیامده و تلاش آنها برای جلوگیری از حمله گرگ به گوسفندان بی‌اثر مانده است.
سید عادل عربی تأکید کرد: با توجه به اینکه نگهبانی از گله گوسفند نیازمند افراد قوی و سگ نگهبان است ولی در برخی از روستاها، دامدارن بدون توجه به این موضوع، گله را همراه افراد کم‌سن و سال و ضعیف و بدون سگ نگهبان راهی مراتع و چراگاه‌ها می‌کنند.
وی اظهار کرد: افرادی که دارای مجوز حمل سلاح گرم هستند می‌توانند از این وسیله دفاعی برای ترساندن حیوانات درنده که قصد هجوم به فرد یا گله را دارند استفاده کرده و گونه‌های وحشی را فراری دهند.
عربی گفت: برای این فرد که چند رأس از گوسفندانش در حمله گرگ تلف شدند پرونده‌ای تشکیل و به ستاد مرکزی در تهران ارسال شده است که در صورت تأیید این واحد به وی خسارت وارده پرداخت می‌شود.
به گزارش ایرنا، تیرماه امسال نیز 2 گرگ گرسنه در حوالی روستای خنجرآباد از توابع بخش سردرود رزن به سمت یک گله گوسفند حمله کردند که چوپان با حضور به‌موقع از زخمی و دریده شدن گوسفندها جلوگیری کرد.
همچنین اواخر خردادماه امسال یگ گرگ گرسنه پسر بچه 4 ساله را که در اطراف منزل مسکونی در روستای کهریز بغازی بخش سردرود از توابع شهرستان رزن در حال بازی بود را طعمه خود قرار داد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ٤:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

با وجود تلاش‌های گسترده و پادرمیانی افراد مختلف برای نجات دختر جوان از قصاص
ریحانه اعدام شد

 

 از فروردین‌ماه امسال که حکم قصاص دختر 26 ساله‌ای به نام ریحانه جباری به جرم قتل یک مرد میانسال به هویت مرتضی سربندی پزشک و کارمند سابق وزارت اطلاعات صادر شد، تلاش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی و بعدها در رسانه‌های رسمی برای تأثیرگذاری بر حکم صادره و نجات دختر جوان که در زمان ارتکاب جرم تنها 19 سال سن داشت آغاز شد.
از تشکیل کمپین‌ها و اجتماعات در گروه‌های مجازی گرفته تا پادرمیانی چهره‌های سرشناس هنری و ورزشی مانند محمدرضا شجریان و خانواده مرحوم ناصر حجازی و حتی تلاش‌های چند وزیر کابینه از جمله وزیر کشور و وزیر دادگستری که بعد از قطعی شدن زمان اجرای حکم به فرصت 10 روزه‌ای برای اخذ رضایت از خانواده مقتول منجر شد همه و همه برای ایجاد شرایطی بودکه ریحانه جباری را از اعدام نجات دهد. با پایان فرصت 10 روزه و اجرا نشدن حکم، امیدها برای تحقق این موضوع پررنگ شد اما در حالی که افراد مطلع با امیدواری زیادی در انتظار صدور حکم بخشش برای دختر جوان بودند، صبح شنبه سوم آبان‌ماه خبر اعدام ریحانه جباری بر روی خروجی خبرگزاری‌ها و پایگا‌ه‌های خبری قرار گرفت.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
سارقان 2 ساعت پس از ارتکاب جرم دستگیر شدند
سرقت از زنان میانسال با شوکر و اسپری اشک‌آور در بهار

  2 سارق که با تهدید،  اموال زنی میانسال را در شهرستان بهار سرقت کرده بودند، دستگیرشدند.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار همدان در تشریح این خبر گفت: در پی گزارش وقوع یک فقره سرقت به عنف توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی مسافربری شخصی از خانمی در مسیر یکی از روستاهای شهرستان بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس انتظامی شهرستان قرار گرفت که در کمتر از 2 ساعت سارقان دستگیر و اموال مسروقه به مالباخته بازگردانده شد.
جمشید باقری افزود: با توجه به اظهارت شاکیه، مشخصات خودروی مجرمان به همه واحد‌ها ابلاغ شد و مسیرهای ورودی و خروجی شهرستان تحت کنترل قرار گرفت که مأموران گشت انتظامی کلانتری مرکزی شهرستان موفق شدند کمتر از 2 ساعت در زمان بروز جرم در یکی از معابر اصلی شهر بهار خودروی سارقان را شناسایی و مجبور به توقف کنند.
این مقام انتظامی در ادامه اظهار کرد: سارقان که خود را در دام مأموران می‌بینند ابتدا سراسیمه قصد متواری شدن داشتند که با سرعت عمل پلیس، خودرو متوقف، راننده و سرنشین آن دستگیر و برای بررسی بیشتر به کلانتری محل منتقل شدند.
باقری تصریح کرد: برای تکمیل پرونده و جمع‌آوری دلایل و مدارک، شاکیه در مواجه حضوری با سارقان، هر 2 نفر را مورد شناسایی قرار داد که در ‌‌نهایت در ادامه بازجویی انجام شده متهمان به جرم انتصابی اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده روانه مراجع قضایی شدند.
وی در ادامه بیان کرد: در بازرسی از خودرو یک عدد شوکر برقی، یک عدد اسپری اشک‌آور، یک عدد باطوم فنری و مقدار تقریبی۶ سانت مواد مخدر از نوع شیشه و هروئین و همچنین تعداد ۲ عدد النگو، مبلغی وجه نقد و گوشی تلفن همراه از اموال مالباخته کشف شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:٥٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

سناریوی زن خیانتکار برای رسیدن به برادر همسرش
این زن شوهر بی‌گناهش را زجرکش کرد


وقتی چشمم به مرتضی می‌افتاد، شرمنده می‌شدم، اوایل رابطه‌ام با سارا، خواستم چندبار خودکشی کنم ولی جرأتش را پیدا نکردم و بازهم به این رابطه ادامه دادم، نبود طولانی برادرم و جوان بودن سارا ما را به ایجاد عمل بی‌شرمانه بیشتر از پیش وسوسه می‌کرد.
‌در نیمه دوم سال 90 در یک شب سرد زمستانی که خانواده‌ای با اضطراب و دلهره به پلیس‌ آگاهی مراجعه کردند و خبر از مفقود شدن یکی از اعضای خانواده‌‌شان به نام مرتضی را دادند.
 دو برادر مرد فقدانی در اظهاراتشان به کارآگاهان گفتند: مرتضی متأهل است و یک فرزند دارد، ‌به دلیل همین موضوع هیچ‌وقت سابقه نداشت که دیر به خانه بیاید ولی امروز به محل کارش در بیمارستان رفته دیگر به خانه بازنگشته است.
 پلیس در بررسی اولیه متوجه شد که جریان فقدانی درست و مرتضی ناپدید شده است و سپس در گام بعدی آغاز به جمع‌آوری اطلاعات برای علت ناپدید شدن مرتضی کرد که با فرضیه‌های مختلفی برخورد کردند و مهمترین آن حضور مرتضی در یکی از شرکت‌های هرمی در تهران بود؛ زیرا قبلاً نیز سابقه حضور در اینگونه فعالیت‌ها را داشت که مأموران پس از اعزام به تهران این فرضیه را رد کردند.
 در تحقیقات پلیس،‌ مأموران دریافتند که مرتضی با همسرش در عین حال که وضعیت مالی خوبی داشتند، رابطه صمیمی نداشتند و زندگیشان بسیار سرد و خشک سپری می‌شد،‌ بنابراین تحقیقات را از همسر مرتضی به نام سارا که تنها 20 سال بیشتر نداشت، آغاز کردند.
 سارا در صحبت‌های اولیه با گریه و زاری قصد داشت مأموران را فریب دهد ولی هر چه او بیشتر سعی می‌کرد، ظن مأموران به سارا بیشتر می‌شد، از طرفی مأموران با استفاده از اطلاعات مخبرین متوجه شدند برادر کوچکتر مرتضی به نام هاشم چند مرتبه پس از مفقود شدن مرتضی به صورت مخفیانه وارد خانه برادرش شده است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

مادری که از رسانه‌ها دلگیر است
روایتی متفاوت از اسیدپاشی‌های اصفهان


 خانواده مرضیه چهارمین قربانی حادثه اسیدپاشی در اصفهان پس از اتفاقی که برای دخترشان افتاده از صحبت‌های رسانه ناراحت هستند که به جای پرداختن به اصل موضوع با دروغ‌پردازی از عفاف و حجاب از قربانیان اسیدپاشی صحبت می‌کند، مادر مرضیه با نشان عکس دخترش از رسانه کاغذی و مجازی خواست، به این شایعات و تفکر‌های غلط دامن نزنند و برای سلامتی دخترش و درمان چشمش دعا کنند.
ماجرای اسیدپاشی به زنان در اصفهان حالا به داغ‌ترین بحث محافل رسانه‌ای کشور و همچنین شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. اگرچه منابع غیررسمی تعداد زنان آسیب‌دیده را بسیار بیشتر از رقم اعلام شده می‌دانند اما منابع رسمی تأکید می‌کنند 4 زن در این حوادث آسیب دیده‌اند که 2 نفر آنها نیز به صورت سطحی دچار سوختگی شده‌اند.
 ماجرای اسیدپاشی: قسمت اول
نخستین کسی که در اصفهان مورد اسیدپاشی قرار گرفت، خانمی به نام (م- آ) بود که به دلیل سوختگی و آسیب رسیدن به چشمش، 5 مهرماه به بیمارستان تخصصی فیض در اصفهان مراجعه کرد و پزشکان پس از معاینه‌های دقیق، مجروح را به دلیل سوختگی به بیمارستان سوانح سوختگی منتقل کردند.
 خانم (م- آ) که به صورت جزیی و سطحی از نواحی دست، گردن و صورت دچار سوختگی شده بود، به صورت سرپایی درمان و همان روز از بیمارستان ترخیص شد. این خانم پس از حضور در بیمارستان نه تنها شکایتی نداشت، بلکه موضوع اسیدپاشی را نیز مطرح نکرد که با راهنمایی مأموران انتظامی شکایتی علیه کسی که به او حمله‌ور شده بود، تنظیم کرد.
گفتنی است، دلایل و شواهد انتظامی نشان می‌دهد که به احتمالی بسیار قوی دلیل این اتفاق خصومت شخصی بوده است و این موضوع به هیچ عنوان ارتباطی با تیترهای امنیت شهر، زیر سایه اسید و شایعه، احتمال اسیدپاشی به زنان بدحجاب وجود دارد(!)، اسیدپاشی چقدر می‌تواند روی اقتصاد این شهر اثر بگذارد؟، اسیدپاشی مشکوک!، ندارد."ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

دستگیری باند سرقت وسایل خودرو در همدان
 اعضای یک باند سرقت پس از دستگیری به 15 فقره سرقت وسایل داخل خودرو و یک دستگاه خودرو کشف اعتراف کردند.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان گفت: در پی خبری مبنی بر اوراق کردن یک دستگاه خودروی پراید در یکی از تعمیرگاه‌های سطح شهر، اکیپی از مأموران به محل اعزام شدند و خودروی مورد نظر را که سابقه سرقت داشت شناسایی کردند که در همین حین 3 نفر از افرادی که در محل حضور داشتند اقدام به فرار می‌کنند که با هوشیاری و اقدام به موقع مأموران یکی از آنها دستگیر شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رضا زارعی افزود: دستگیری 2 سارق متواری در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت و در ادامه تحقیقات به عمل آمده در نهایت این 2 نفر در حال پرسه زدن در شهرک بهشتی همدان شناسایی و دستگیر شدند.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در بازجویی‌های صورت گرفته از هر 3 متهم دستگیر شده، به سرقت خودروی مذکور اعتراف و در ادامه تحقیقات متهم ردیف اول علاوه بر سرقت خودرو مذکور به 15 فقره سرقت وسایل خودرو از قبیل، مدارک، باطری، ضبط و پخش، ابزارآلات و... در نقاط مختلف سطح شهر با همدستی متهم ردیف دوم اقرار و اعتراف کرد.

دستگیری 37 قاچاقچی در همدان
 در مهرماه امسال 37 قاچاقچی در استان همدان دستگیر و بیش از 2 میلیارد ریال کالای قاچاق از آنها کشف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: دومین مرحله طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی مهرماه سال جاری در استان همدان با استفاده از تمامی امکانات رده‌های انتظامی استان و همچنین با بهره‌گیری از توان پلیس آگاهی به مرحله اجرا گذاشته شد.
رضا زارعی افزود: در نتیجه اجرای این طرح، 3 هزار و 600 نخ سیگار، 279 ثوب البسه، 371 جفت کفش، 2 هزار و 500 کیلوگرم گوشت مرغ، 202 کیلوگرم چای و 50 رأس گوسفند قاچاق کشف و 18 دستگاه خودرو نیز توقیف شد. رئیس پلیس آگاهی استان همدان اظهار کرد: کشف تعداد قابل توجهی دارو، لوازم خانگی و عتیقه‌جات قاچاق و همچنین تعدادی اقلام ضدفرهنگی قاچاق از دیگر کشفیات این طرح بود.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، زارعی بیان کرد: به دنبال اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا در همدان، 37 متهم دستگیر شد که پس از تشکیل 28 فقره پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند. وی یادآوری کرد: ارزش تقریبی کالاهای کشف شده در این طرح افزون بر 2 میلیارد و 537 میلیون ریال است.

سارقان پل‌های آهنی در رزن به دام افتادند
 2 متهم که اقدام به سرقت پل‌های آهنی یکی از شهرک‌های بخش قروه‌درجزین کرده بودند، دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان رزن گفت: در پی شکایت تعدادی از اهالی "شهرک سیمان" قروه‌درجزین مبنی بر سرقت پل‌های آهنی در این شهرک، این موضوع در دستور کار انتظامی این شهرستان قرار گرفت.  به گزارش پایگاه خبری پلیس، اسماعیل جمشیدی افزود: مأموران انتظامی بخش قروه‌ درجزین در حین گشت‌زنی در شهرک سیمان به یک دستگاه پراید مشکوک شدند و راننده و سرنشین آن را دستگیر و برای انجام تحقیقات تحویل پلیس آگاهی شهرستان کردند.
 وی در ادامه بیان کرد: طی انجام تحقیقات و با استفاده از شگردهای خاص پلیسی سرنشینان خودروی مذکور به سرقت‌های مکرر پل‌های آهنی از شهرک سیمان قروه‌ درجزین اعتراف کردند و ضمن تشکیل پرونده با صدور قرار روانه زندان شدند و با ردگیری‌های صورت گرفته پل‌های آهنی سرقت شده از ضایعاتی کشف و به مالکان عودت شد.

مرتکبان جرم اسیدپاشی را باید مشمول حکم محاربه دانست
 مرتکبان جرم اسیدپاشی در صورتی که برای ترساندن جامعه مبادرت به این کار کنند را باید مشمول حکم محاربه دانست تا در این صورت بازدارندگی این مجازات بیشتر شود. مدیرکل حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: اسیدپاشی اگر به قصد ترساندن مردم جامعه صورت بگیرد، سلاح بسیار خطرناکی است و باید مجازاتی سنگین برای آن در نظر گرفته شود. خیرا... رنجگر تصریح کرد: با بیان اینکه باید جنبه عمومی جرم اسیدپاشی را بالا ببریم، افزود: کسانی که اقدام به اسیدپاشی می‌کنند باید به عنوان محارب مجازات شوند و این موضوع می‌‌تواند در قوانین لحاظ شود و به اعتقاد من در این نوع جرم حتی اگر شاکی خصوصی نیز وجود دارد، باید خود دادستان به عنوان مدعی‌العموم وارد شود. مدیرکل حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح یادآور شد: در قانون تعزیرات، مجازات‌هایی با توجه به نوع جرم وجود دارد و بنده پیشنهاد می‌دهم در لایحه اصلاح قانون تعزیرات که هنوز به مجلس ارائه نشده است، بخشی به مجازات‌های اسیدپاشی اختصاص پیدا کند.
 عاملان اسیدپاشی باید به اشد مجازات برسند
رئیس شعبه 18 دیوان عدالت اداری و نایب رئیس کمیسیون تخصصی کار و تأمین اجتماعی نیز گفت: عاملان اسیدپاشی در اصفهان باید به اشد مجازات برسند. نبی‌ا... کرمی افزود: عاملان اصلی در خصوص اسیدپاشی اصفهان باید شناسایی شوند و به اشد مجازات برسند؛ زیرا سبب ناامنی در کشور می‌شوند. وی ادامه داد: اگر این افراد در جامعه مخصوصاً عاملان مجرم در اصفهان، به عنوان مجرم شناخته نشوند موجب ناامنی در کشور می‌شوند. به گزارش میزان، کرمی اضافه کرد: در خصوص فروشندگان اسید در اصفهان، دادگاه‌ها باید در مجازات‌ها هیچ اغماضی نداشته باشند و اگر مجازات نشوند ناامنی جامعه را فرا می‌گیرد. به گفته وی، عاملانی که به این ارتکاب جرم دست می‌زنند باید ساماندهی شوند و از دسترسی آسان به این مواد خطرناک و آسیب‌زا از جمله اسید به دور باشند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:٥٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
مرگ خونین پیرمرد 75 ساله در فامنین


 پیرمرد 75 ساله فامنینی که در منزل شخصی خود با ضربات چاقو مجروح شده بود، جان خود را از دست داد.
به گزارش همدان‌پیام، براساس اطلاعیه مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان ساعت 23 روز یکشنبه 27 مهرماه وقوع یک فقره درگیری خونین به مرکز پیام فرماندهی انتظامی شهرستان فامنین گزارش شد. بلافاصله اکیپی از مأموران به محل مورد نظر که منزلی در خیابان بهداشت فامنین بود مراجعه و مشاهده کردند مردی حدوداً 75 ساله به دلیل اصابت جسم برنده از ناحیه گردن دچار جراحت و خونریزی شده و روی زمین افتاده است. در قسمت دیگر منزل همسر قربانی که زنی حدود 60 ساله بود مورد اصابت چند ضربه جسم برنده قرار گرفته بود، به چشم می‌خورد. مأموران پلیس با مشاهده وضعیت، بلافاصله عوامل اورژانس را به محل احضار و به کمک آنها و مجروحان حادثه را به بیمارستان منتقل کردند. پس از انتقال قربانیان، اقدامات درمانی بر روی آنان آغاز شد اما این اقدامات درباره مرد مجروح مؤثر نبود و وی به دلیل شدت جراحات وارده فوت شد.
پس از فوت مرد صاحبخانه مأموران پلیس بلافاصله موضوع را به فرماندهی شهرستان و مقام قضایی گزارش کردند که با حضور قاضی کشیک و فرمانده انتظامی در محل حادثه دستور لازم برای شناسایی و دستگیری عامل جنایت صادر شد.
براساس این گزارش، تحقیقات پلیس برای دستگیری جنایت و کشف انگیزه آن بدون وقفه ادامه دارد و بلافاصله پس از حصول نتیجه به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
شهروندان خطر گاز مونوکسیدکربن را جدی بگیرند


 با آغاز فصل سرما خطر گازگرفتگی با مونوکسیدکربن جان شهروندان را تهدید می‌کند.
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با بیان اینکه 4 شهروند در نیمه نخست امسال بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند، افزود: شهروندان هنگام استفاده از وسایل گرمایشی برای گرم نگهداشتن فضای درون خانه و محل فعالیت باید نکات ایمنی را در نصب و به کارگیری وسایل گرمایشی رعایت کنند.
 علی‌احسان صالح اظهار کرد: شهروندان زمان استفاده از وسایل گرمازا باید به سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و باز بودن مسیر خروجی گاز مونوکسیدکربن توجه داشته باشند.
وی بیان کرد: استفاده از آبگرمکن یا بخاری‌های دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت را تشکیل می‌دهند.
وی سردرد و سرگیجه، تهوع و استفراغ و درد شکمی و سپس حالت بیهوشی، تشنج و اغما، سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک‌ها را از علایم مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن برشمرد و شدت این علائم را در بیماران قلبی بیشتر دانست.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: برای پیشگیری از مسمومیت با این گاز باید از بخاری‌های مستعمل و فرسوده بدون دودکش یا دارای دودکش نامناسب و غیراستاندارد استفاده نکنید و آگاه باشید که استفاده از بخاری‌های بدون دودکش به هیچ وجه از تولید گاز مونوکسیدکربن جلوگیری نمی‌کند.
وی توجه به توصیه‌هایی همچون روشن نکردن آتش در فضای بسته و محدود که تهویه کافی و مناسب ندارد، روشن نگه‌نداشتن اتومبیل در فضای بسته گاراژ، استفاده از کلاهک مناسب برای دودکش‌ها، نصب صحیح لوله بخاری و آبگرمگن در کاسته شدن تلفات ناشی از گازگرفتگی را مؤثر دانست.
 صالح تأکید کرد: شهروندان علاوه بر نصب تهویه مناسب برای آشپزخانه و حمام منزل، از نصب آبگرمکن در حمام و نیز روشن کردن شعله‌های اجاق گاز در آشپزخانه به منظور گرم نگه داشتن محیط داخل خانه خودداری کنند.
وی اضافه کرد: چنانچه از بخاری‌های گازسوز برای گرمایش محیط استفاده می‌کنید باید مختصری تهویه از طریق در یا پنجره در فضا ایجاد و از درزبندی و بستن کامل منافذ خودداری کنید.
سال گذشته 25 نفر و سال 91 در استان همدان 17 نفر بر اثر مسمومیت ناشی از گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

سارق حرفه‌ای احشام با 19 فقره سرقت دستگیر شد
  با دستگیری سارق حرفه‌ای احشام در ملایر، راز 19 فقره سرقت احشام فاش شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در این‌باره گفت: در پی شناسایی سارق حرفه‌ای احشام در یکی از شهرستان‌های همجوار، مأموران پلیس آگاهی این فرماندهی با هماهنگی مقام قضایی سارق مذکور را احضار کردند که در بازجویی فنی و تخصصی، نامبرده به 19 فقره سرقت احشام در شهرستان ملایر اعتراف کرد و این موضوع تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، شعبان ترک‌نیا با اشاره به این مطلب که در سرقت‌های مذکور بیش از 185 رأس احشام در روستاهای مختلف شهرستان ملایر به سرقت رفته بود، افزود: تقویت اقدامات بازدارنده و حفاظتی مکان‌های نگهداری احشام در روستاها به منظور جلوگیری از وقوع سرقت احشام و گزارش هر نوع رفتار مشکوک به پلیس توسط اهالی از اهمیت ویژه‌ای برای کاهش وقوع سرقت‌ها و شناسایی سارقان است و مالکان احشام در روستاها به منظور توفیق در امر مبارزه با سارقان باید توصیه‌های پیشگیرانه پلیس را جدی بگیرند و به آن عمل کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در خاتمه از دستگیری 9 سارق در هفته جاری خبر داد و افزود: این سارقان که با اقدامات سریع پلیس ملایر زمین‌گیر شدند در امور سرقت کیف‌قاپی، آهن‌آلات، ساختمان‌های نیمه‌کاره، منزل، موتورسیکلت و احشام فعالیت می‌کردند که پس از دستگیری و تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه مراجع قضایی شدند.

دستگیری سوداگران مرگ در ملایر
 بیش از 60 توزیع کننده مواد مخدر و سوداگر مرگ توسط پلیس ملایر دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه مبارزه با بلای خانمانسوز مواد مخدر یکی از اولویت‌های چهارگانه امسال پلیس است، این موضوع با قدرت در دستور کار قرار دارد.
شعبان ترک‌نیا افزود: در 10 روز گذشته با اجرای چند مرحله طرح پاکسازی در مناطق آلوده و انجام ایست و بازرسی‌های مقطعی در نقاط از پیش تعیین شده و اعزام به گشت‌های هدفمند بیش از 82 گرم انواع مواد مخدر صنعتی شیشه و هروئین و بیش از 400 گرم انواع مواد مخدر سنتی شامل تریاک و شیره تریاک از توزیع‌کنندگان مواد مخدر کشف و ضبط شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، این مقام مسئول با اشاره به دستگیری بیش از 60 نفر توزیع‌ کننده خرد مواد مخدر در این مدت اظهار کرد: در این مأموریت‌های خاص بیش از 10 یگان حضور داشتند که تعدادی خودروی سواری و کامیونت نیز در این ارتباط کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در ادامه با اشاره به خطرات مواد مخدر در جامعه و لزوم کسب هوشیاری خانواده‌ها در همگام شدن با پلیس در این مبارزه بی‌امان، افزود: ضمن تشکیل پرونده قضایی در این رابطه مراتب تحت پیگرد قانونی قرار دارد.
ترک‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: دستگیری 2 نفر سارق مغازه و کیف‌قاپ حرفه‌ای از دیگر اقدامات این پلیس در 10 روز گذشته است.

دستگیری10 نفر متهم  و کشف 4 فقره سرقت در شیرین‌سو
 مأموران فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در اجرای طرح منطقه‌ای در بخش شیرین‌سو 10 متهم را دستگیر و 4 فقره سرقت را کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در این مورد گفت: این طرح روز گذشته با حضور مأموران انتظامی در بخش شیرین‌سو به اجرا درآمد که در جریان اجرای این طرح مقادیر قابل توجهی اقلام ضدفرهنگی کشف شد.
پژمان قویمی افزود: در راستای اجرای این طرح، 7 نفر از خرده‌فروشان مواد مخدر دستگیر شدند و مقدار 92 گرم تریاک، حدود 52 گرم هروئین و بیش از 3 گرم شیشه از آنها کشف شد.
وی توقیف یک دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق و کشف 273 تخته پتوی مسافرتی، توقیف دو دستگاه خودرو و 17 دستگاه موتورسیکلت متخلف را از نتایج دیگر اجرای این طرح دانست.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، قویمی در ادامه گفت: دستگیری 2 نفر سارق و کشف 3 فقره سرقت داخل خودرو و کشف یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی با سابقه سرقت از شهر قم از دیگر موفقیت‌های این طرح است.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در پایان خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده به همراه پرونده تشکیلی به مراجع قضایی معرفی شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:۳٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

سارق زورگیر در همدان دستگیر شد

به دنبال وقوع یک فقره تصادف در یکی از محلات همدان، یک سارق زورگیر که تحت تعقیب مأموران پلیس شهرستان همدان بود، دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان با بیان این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف دریکی از محلات همدان سریعاً مأموران کلانتری 11 به محل اعزام و متوجه شدند یک دستگاه پژوی 405 مشکی رنگ با سرنشینی 3 نفر جوان با خودروی 405 نقره‌ای رنگی تصادف کرده و با ایجاد درگیری از محل متواری شده است.
رسول مرادی افزود: مأموران گشت در حین گشت‌زنی خودروی پژو 405 مشکی رنگی را در منطقه دیگری از شهر مشاهده کردند که تشابه زیادی با خودروی تصادفی داشت با این تفاوت که با پلاک خودروی فراری مطابقت نداشت.
وی در ادامه بیان کرد: مأموران پلیس به خودروی مذکور مظنون شده و قصد توقیف آن را داشتند که بلافاصله 2 نفر از سرنشینان متواری و در نهایت راننده به هویت (ب- ف) دستگیر شد.
این مقام مسئول در ادامه افزود: در بازرسی از خودروی توقیف شده، یک جفت پلاک خودرو، یک قبضه قمه50 سانتی، یک عدد پایپ، شاه کلید و ابزار طراحی شده برای باز کردن قفل در و پلاک خودروها کشف شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، مرادی گفت: در تحقیقات از متهم مشخص شد که وی از افراد سابقه‌دار در امر کیف‌قاپی، زورگیری و اذیت و آزار خانم‌ها بوده است و شب گذشته نیز قصد سرقت یک خودرو را به همراه همدستانش داشته است.
وی همچنین از دستگیری سارق دیگری که اقدام به سرقت یک جفت لاستیک خودروی وانت نیسان کرده بود، خبر داد و افزود: سارق دو حلقه لاستیک را برای فروش به یک مغازه لاستیک‌فروشی برده بود که با تماس تلفنی مالک مغازه، عوامل دایره تجسس سریعاً به محل اعزام شدند و متهم را که در حال معامله بود، دستگیر کردند.
این مقام انتظامی گفت: پس از دلالت متهم به کلانتری مشخص شد که وی از سارقان سابقه‌دار بوده و تحت تعقیب دایره 3 سرقت پلیس آگاهی همدان است.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در پایان افزود: متهمان به همراه پرونده تشکیلی به مراجع قضایی معرفی شدند و تلاش برای دستگیری همدستان متهم ردیف اول نیز کماکان ادامه دارد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:۳٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
جلوگیری از هک شدن گوشی‌های هوشمند

  هر روزه تعداد زیادی از حفره‌های امنیتی سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند و اپلیکشین‌ها شناسایی می‌شوند و نفوذگران در صدد استفاده از این نوع حفره‌ها هستند. بهتر است برای حفظ امنیت دستگاه خود همیشه از آخرین نسخه سیستم عامل و اپلیکیشن‌ها استفاده کنید.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، امروزه با استفاده روزافزون از گوشی‌های هوشمند و فراگیر شدن این نوع گوشی‌ها، اغلب شرکت‌های سرمایه‌گذار نیز بر روی آنها تمرکز کرده‌اند تا بتوانند با ارائه خدماتی هر چه بهتر، کاربران را جذب خود کنند. اما این تمام ماجرا نیست بلکه همیشه گروهی از افراد نیز هستند که با توجه به هدف‌هایی که دارند سعی می‌کنند رخنه‌ای در این بازار پر رونق ایجاد کنند و لذا گفتنی است که گوشی‌های هوشمند نیز از این قاعده مستثنا نیستند.
 باز نکردن لینک‌های موجود در ایمیل‌های ناشناس
بهتر است پیام‌های ناشناس و یا ایمیل‌های نامطلوبی را که در آنها، لینکی درج شده است را مورد استفاده قرار ندهید؛ زیرا در اکثر مواقع مخربان با ارسال یک کد مخرب می‌توانند اسمارت فون و یا تبلت شما را تحت کنترل در بیاورند و این بدان دلیل است که شما ایمیل حاوی لینک را مورد استفاده قرار داده‌اید!
 عدم استفاده از بازی‌ها و اپلیکیشن‌های موجود در منابع غیرمعتبر
اگر به بازی یا برنامه‌ای کاربردی احتیاج دارید سعی کنید آنها را از منابع معتبر دریافت کنید؛ زیرا برخی از همین آپ‌ها و بازی‌ها می‌توانند آغشته به کد‌های مخربی باشند که موجب بروز مشکلاتی حاد می‌شوند!
 حفاظت از اطلاعات مکانی و شخصی
اگر علاقه‌مند به عکاسی با تلفن هوشمند خود هستید و نمی‌خواهید که اطلاعات موقعیتی و برخی دیگر اطلاعات شخصی شما توسط عکس گرفته شده منتشر شود، کافیست گزینه‌های مربوط به GPS Camera را غیرفعال کنید!
دلیل این امر این است که وقتی شما در حال عکاسی با موبایل خود هستید، دوربین اطلاعات موقعیت شما را توسط جی پی اس (GPS) دریافت کرده و ضمیمه تصویر می‌کند و همچنین برخی اطلاعاتی همچون نام تلفن و نوع دوربینی که با آن تصویر ثبت شده است نیز همراه تصویر گرفته شده ذخیره می‌شوند! این اطلاعات به راحتی قابل مشاهده است و زمانی که شما تصاویر خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید افراد مختلف می‌توانند این اطلاعات را مشاهده کرده و از آنها سوء‌استفاده کنند.
اما اگر شما تصاویری را از قبل گرفته‌اید و آنها را در هیچ شبکه‌ای به اشتراک نگذاشتید، قبل از این کار کافیست با نرم‌افزار Microsoft Photo Tools تمامی مشخصات شخصی خود را از روی تصویر گرفته شده حذف و سپس اقدام به اشتراک‌گذاری کنید! البته شما می‌توانید بدون استفاده از نرم‌افزار هم این اطلاعات را از بین ببرید. برای این کار شما باید روی تصویر موردنظر راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید و در زبانه Details می‌توانید این اطلاعات را مشاهده کرده و با استفاد از گزینه Remove Properties and personal Information اطلاعات مربوط را حذف کنید.
 از نرم افزارهای امنیتی استفاده کنید
با افزایش روز افزون استفاده از تلفن‌های هوشمند، همواره تعداد ویروس‌هایی که برای این نوع دستگاه‌ها و سیستم عامل‌های موجود رو به افزایش است شما نیاز به یک مسئول امنیتی که همان آنتی ویروس‌ها هستند، دارید. همچنین شما باید توجه داشته باشد که فقط نصب یک آنتی‌ویروس خوب جلوی ویروس‌ها را نمی‌تواند بگیرد و شما باید همواره آنتی‌ویروس خود را به‌روز نگه دارید.
 دستگاه خود را به‌روز نگه دارید
هر روزه تعداد زیادی از حفره‌های امنیتی سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند و اپلیکشین‌ها شناسایی می‌شوند و نفوذگران در صدد استفاده از این نوع حفره‌ها هستند. بهتر است برای حفظ امنیت دستگاه خود همیشه از آخرین نسخه سیستم عامل و اپلیکیشن‌ها استفاده کنید و آنها را به روز نگه دارید.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
 
انحراف به چپ باز هم قربانی گرفت
مرگ جوان 28 ساله در برخورد سواری پژو با کامیون
حوادث

  انحراف به چپ خودروی سواری پژو در محور بهار- کوریجان موجب برخورد آن با کامیون بنز و مرگ راننده 28 ساله آن شد. فرمانده پلیس راه استان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام گفت: ساعت 15 و 50 دقیقه روز یکشنبه وقوع یک فقره تصادف در محور بهار-کوریجان به مأموران پلیس راه گزارش شد. مهدی شاکری افزود: بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس به محل حادثه در کیلومتر 3 محور بهار- کوریجان مراجعه و مشاهده کردند تصادف بین یک دستگاه سواری پژو با یک کامیون بنز رخ داده است. بررسی مأموران نشان داد خودروی سواری پژو که به سمت بهار در حرکت بوده از مسیر خود منحرف شد و به علت ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه به صورت رخ به رخ با کامیون بنز برخورد کرده است.در اثر شدت برخورد، راننده سواری پژو که یک مرد 28 ساله بود جان خود را از دست داد.فرمانده پلیس راه استان دلیل این حادثه را انحراف به چپ مرگبار خودروی سورای پژو بیان کرد.
شاکری با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته شاهد بارش باران نبوده‌ایم سطح جاده به علت وجود دود ناشی از احتراق خودروها لغزنده است و در زمان بارش باران شدت لغزندگی بیشتر است، گفت: لازم است که رانندگان در شرایط بارندگی بخصوص بارندگی‌های اولیه فصل پاییز با دقت و احتیاط بیشتری حرکت کنند.
وی اضافه کرد: براساس آیین‌نامه راهنمایی‌ورانندگی رانندگان باید در هوای ابری هوای مه‌آلود و هنگام بارندگی به علت کاهش دید چراغ‌های جلوی خودروی خود را در حالت نورپایین روشن نگه دارند تا از وقوع تصادف جلوگیری شود.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:۳۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
هشدار پلیس به مردم
گول رمال‌ها را نخورید


 یکی از مصادیق خرافه‌گرایی در جامعه ما، مراجعه افراد به فالگیران، رمالان، جن‌گیران، و مدعیان انرژی‌درمانی است.
تحقیقات نشان داده است که گرایش به خرافه‌ها ریشه در هزاران سال گذشته داشته و به جوامع اولیه و ابتدایی بازمی‌گردد. در قبیله‌های سرخپوستی، جادوگران و رمالانی وجود داشتند که از آینده خبر می‌دادند و نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌های آینده قبیله‌‌‌ خود ایفا می‌کردند.
بنابراین ریشه‌ خرافه‌گرایی را نه در قرن 21 و در ایران، بلکه باید در هزاران سال پیش و در سراسر جهان جستجو کرد. این موضوع ریشه‌های بسیار عمیقی در همه فرهنگ‌ها از جمله فرهنگ ما دارد. به عقیده جامعه‌شناسان، منشأ بیشتر خرافه‌ها، آموزه‌هایی است که در طول قرون متمادی وارد ذهن ما شده است و به این سادگی از بین نمی‌رود. بدون شک برخورداری از تحصیلات، آگاهی، درک و شناخت، دشمن خرافه و خرافه‌گرایی است. اگر چه نمی‌توان گفت همه کسانی که این مؤلفه‌ها را دارند ضد خرافه هستند، اما باید پذیرفت برخورداری از آنها حداقل در کیفیت و کمیت خرافه‌گرایی مؤثر است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢٤ | ۳:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
 
سرانجام تلخ یک جوان که "عشق لاتی" داشت
فکر می‌کردم آدم کشتن فقط برای فیلم‌هاست

جز فرار راهی به ذهنم نمی‌رسید، با اینکه عذاب وجدان گلویم را بهم می‌فشرد ولی هر طور بود خودم را به دامداری رساندم،‌ در گوشه‌ای نشستم و به فکر فرو رفتم که ای کاش به چند روز پیش بر می‌گشتم و یا پاهایم می‌شکست و به آنجا نمی‌رفتم.
این ماجرای غم انگیز و قابل تأمل، گفته‌های پسر جوانی است که چند شب پیش در جریان یک درگیری با شمشیر یک نفر را کشته است.  "شهرام" مراحل مختلف زندگیش را از کودکی تا الان که روی صندلی بازجویی پلیس آگاهی نشسته است، با زبانی ساده و روان این گونه بیان می‌کند: 23 سال دارم و فرزند کوچک یک خانواده 5 نفره‌ هستم. مادرم خانه‌دار و پدرم کارمند بود که چند سال قبل فوت کرد. در خانواده‌ای ساده و در فضایی آرام زندگی می‌کردیم و مشکل خاصی نداشتیم. تا دوره متوسطه ادامه تحصیل دادم اما چون علاقه زیادی به کار فنی داشتم، ترک تحصیل کردم و به شاگردی مشغول شدم. پس از یکسال که به قول معروف اوستا کار شده بودم، با یکی از دوستام به طور شراکتی مغازه‌ای دست و پا کردیم، خلاصه کمک خرج خانواده و مادرم مریضم بودم.
با کسی کاری نداشتم، مسیرم تنها از خانه تا مغازه بود و دوباره همان راه را بازمی‌گشتم، بعضی روزها هم پس از تعطیلی مغازه با یکی دو تا از دوستانم می‌نشستیم و قلیان می‌کشیدیم. این روند دوست داشتنی، ادامه داشت و من هم از همه چیز راضی بودم تا اینکه...
تا اینکه یک روز دوستم، پیش من آمد و گفت: یک نفر هست که بهم نامردی کرده و با رفیق‌هایش من را تهدید می‌کنند... با این عنوان که می‌خوام یک درس عبرت بهش بدم، ازم کمک خواست!!!
از آنجایی که عشق لاتی داشتم و نمی‌خواستم جلوی دوستم کم بیاورم، موافقت کردم و رفتیم و تهدیدش کردیم تا حساب کار دستش بیاد...
این ماجرا گذشت... روزی فردی با گوشیم تماس گرفت و شروع  کرد به فحش و ناسزا گفتن، من که گیج شده بودم و نمی‌دانستم پشت خط چه کسی است،‌ گوشی را قطع کردم. این زنگ‌ها و فحش‌ها شاید بیش از 20 بار تکرار شد که سرانجام موضوع را با دوستم مطرح کردم و متوجه شدیم که شخص پشت تلفن از طرف کسی است که او را تهدید کردیم.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

محبوس شدن راننده خواب‌آلود پس از تصادف


 راننده یک دستگاه خودروی وانت‌ نیسان که پس از برخورد با دیواره‌های بتنی در خودرو محبوس شده بود با تلاش آتش‌نشانان خارج شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ساعت یک و 15 دقیقه بامداد شنبه 19 مهرماه یک مورد تصادف واقع در میدان صداوسیما به سامانه 125 گزارش شد. در پی این حادثه نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره 4 واقع در شهرک الوند در زمان کمتر از یک دقیقه به محل حادثه رسیدند. پس از حضور آتش‌نشانان مشخص شد یک دستگاه خودروی نیسان باری در اثر خواب‌آلودگی راننده و ناتوانی در کنترل به موقع خودرو با فلکه برخورد کرده و موجب محبوس شدن راننده در خودرو می‌شود. آتش‌نشانان با استفاده از دیلم، دِر خودرو را باز کرده و راننده مصدوم را بیرون می‌آورند و به منظور جلوگیری از حریق احتمالی، سر باطری خودرو را جدا و پس از ایمن‌سازی محل به ایستگاه مراجعه کردند. این عملیات نجات تا ساعت 2 و 14 دقیقه ادامه داشت.واژگونی مرگبار ال 90 در محور ملایر- اراک


  واژگونی خودروی سواری ال 90 به دلیل سرعت زیاد موجب مرگ یکی از سرنشینان آن شد.
جانشین پلیس راه استان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام با اعلام این خبر گفت: حوالی ساعت15 روز پنج‌شنبه وقوع یک فقره تصادف فوتی به مأموران پلیس راه گزارش شد.
مهدی شاکری بلافاصله با اکیپی از مأموران به محل مورد نظر در کیلومتر 35 محور ملایر به اراک مراجعه و مشاهده کردند یک دستگاه سواری ال 90 از مسیر منحرف و واژگون شده است.
در اثر این واژگونی راننده و سرنشین خودرو به دلیل بستن کمربند ایمنی هیچگونه آسیبی ندیده بودند. اما سرنشین عقب که یک زن 45 ساله بود به دلیل نبستن کمربند از خودرو به بیرون پرتاب و به شدت مصدوم شد.
مأموران پلیس با کمک پرسنل فوریت‌های پزشکی زن مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند اما اقدامات پزشکی در مورد او مؤثر نبود و فوت شد.
به گفته سرپرست پلیس راه استان همدان هنوز بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب نهادینه نشده و اکثر تلفات در حوادث واژگونی مربوط به سرنشینان عقب است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
 
ریحانه اعدام می‌شود؟
 

فرصت 10 روزه به ریحانه جباری به پایان رسید. فرصتی که دوشنبه دو هفته پیش برای کسب رضایت اولیای دم مرحوم سربندی به او داده شد، اما حکم قصاص ریحانه اجرا نشد.
 ماجرا چه بود؟
تیرماه سال 86 دختر 19 ساله‌ای به نام «ریحانه» دست به قتل مردی که پزشک عمومی و کارمند سابق وزارت اطلاعات بود، زد و از آن روز به بعد گرفتار تحقیقات قضایی شد و در خط پایان در برابر حکم قصاص نفس- اعدام- قرار گرفت. این دختر جوان از سوی 5 قاضی شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران به قصاص نفس محکوم شد و قضات دیوان عالی کشور این حکم را تأیید کردند. این پرونده در پیچ‌و‌خم‌های قضایی بسیاری افتاد، ریحانه چند‌بار محکوم شد اما همچنان خانواده وی چشم انتظار رضایت گرفتن از خانواده قربانی جنایت بودند و آنها هنوز رضایت‌شان را اعلام نکرده‌اند.
در حالی که ادعای دفاع مشروع ریحانه از سوی دادسرا، دادگاه کیفری و دیوان عالی کشور رد شده است اما این موضوع برای بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی پذیرفتنی نبوده و واکنش‌های بسیاری در بین آنها برانگیخته است تا جایی که کمپین‌های حمایت از ریحانه با عناوین مختلف تشکیل شده است که خواسته مشترک همه آنها توقف اعدام ریحانه است. هچنین برخی سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای خارج از کشور این ماجرا را دستمایه فشار بر قوه قضائیه قرار داده‌اند. این فضاسازی رسانه‌ای کار را به جایی رساند که وزارت امور خارجه آمریکا از اجرای این حکم ابراز نگرانی کرد.
7 سال از این ماجرا می‌گذرد و در این مدت واکنش‌های بسیاری نسبت به این پرونده مطرح شد. گروهی اقدام ریحانه را دفاع مشروع دانسته و گروهی دیگر آن را رد کرده‌اند که در زیر برخی از این واکنش‌ها مورد بررسی قرار می‌گیردادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:۳٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
جوان 22 ساله جورقانی زنده از زیر آوار خارج شد

  آتش‌نشانان همدانی با تلاشی خستگی‌ناپذیر جوان 22 ساله جورقانی را که زیر آوار محبوس شده بود، نجات دادند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی حوالی ساعت 15 شش دقیقه روز چهارشنبه، 23 مهرماه یک مورد ریزش آوار واقع در جورقان به سامانه 125 گزارش شد. در پی این حادثه نیروهای عملیاتی ایستگاه‌های مرکزی و ایستگاه 5 واقع در بلوار امام خمینی(ره) به محل حادثه اعزام شدند.
پس از حضور آتش‌نشانان مشخص شد به دلیل حفر بُن زمین مجاور یک ساختمان مسکونیِ قدیمی‌ساخت، این ساختمان دچار ریزش و یکی از اعضای خانواده ساکن در آن در زیر مصالح ساختمان محبوس شده است. 8 مأمور آتش‌نشان با تلاشی 35 دقیقه‌ای شخص زیر آوار مانده را که جوانی 22 ساله بود زنده نجات دادند.
خوشبختانه با تلاش به موقع آتش‌نشانان از حادثه‌‌‌‌ای تلخ جلوگیری شد. به دنبال این رخداد مدیرعامل سازمان از تمامی شهروندان درخواست کردند درزمان گودبرداری و یا تخریب ملک برای بازسازی پیش از اقدام، حتماً شرایط ایمنی محل را مورد بررسی قرار داده و از مهندسان باتجربه در مورد جلوگیری از ریزش آوار کمک بگیرند.
همچنین روز گذشته ساعت شش و 25 دقیقه صبح یک مورد حریق انبار علوفه واقع در روستای امزاجرد به مرکز پیام این سازمان گزارش شد. نیروهای عملیاتی ایستگاه مرکزی و ایستگاه شماره 10 واقع در بلوار آیت‌ا... نجفی پس از 10 دقیقه در محل حادثه حاضرشدند. در این آتش‌سوزی مقدار زیادی یونجه پرس شده دچار آتش‌سوزی شده بود، 5 نفر مأمور آتش‌نشان به همراه 2 دستگاه خودروی آتش‌نشانی در یک عملیات 3 ساعته آتش را خاموش و محل را ایمن کردند. دلیل حریق توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی است. بر اساس این گزارش کشاورزان باید درنظر داشته باشند انبار علوفه شرایط استاندارد خود را دارد و رعایت اصول و شرایط انبار علوفه از ایجاد خسارت به دست‌رنج آنان جلوگیری میاکند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
 
گزارشی از 4 قلوهای متولد شده در همدان

■ مسئولان می‌گویند خانواده 4قلوها را برای تأمین هزینه ها یاری کنید
 تعداد زیادی از خانواده‌ها بخصوص زوج‌های جوان از اقدام به فرزندآوری در سال‌های اول ازدواج واهمه دارند. در چنین شرایطی بارداری در سال اول ازدواج آن هم چهارقلو اتفاق شگفت و نادری است. اتفاقی که برابر آمارها از هر 47 میلیون بارداری یک مورد به آن اختصاص دارد.
 تولدرویداد خجسته‌ای است کمتر کسی پیدا می‌شود که از شنیدن خبر تولد یک نوزاد لبخند بر لب نیاورد و دیدن و شنیدن خنده‌وگریه یک کودک احساسات مشابهی در او ایجاد نشود.
این اتفاق مبارک در روزگاری نه چندان دور بیشتر اطرافمان رخ می‌داد. هر خانواده چندین بار شیرینی این رویداد زیبا را لمس می‌کرد اما بعد از پایان دهه 60 افزایش هزینه‌های زندگی و تبلیغات گسترده در ترویج سیاست کنترل جمعیت با آن شعار معروف «فرزند کمتر،زندگی بهتر»موجب شد خانواده‌ها به سمت کم‌جمعیت شدن پیش بروند وبه یک یا دو فرزند بسنده کنندوهمین موجب شد در سال‌های اخیر کمتر شاهد وقوع این اتفاق دوست‌داشتنی در اطرافمان باشیم.
در دو سال اخیر با توجه به خطر پیری جمعیت در سال‌های آینده،دولت و دستگاه‌های متولی سیاستی،خلاف گذشته را پیش گرفته‌اند و با ابلاغ راهکارهای تشویقی که تاکنون در حد حرف مانده‌اند و تصویب قوانین تنبیهی برای کسانی که بدون عذر موجه اقدامات پیشگیرانه انجام می‌دهند
براساس آمارهای منتشر شده از سازمان ثبت‌احوال در سال 92 حدود 22 هزار مورد چندقلوزایی در کشور اتفاق افتاده که تنها 33 مورد آن چهارقلو و 3 مورد آن پنج قلو بوده‌اند.
در پنج ماهه اول امسال نیز حدود بیست مورد چندقلوزایی در کشور ثبت شده است که تنها 16 مورد 4 قلو و 5 مورد پنج قلو بوده‌اند.
 تولد چهارقلوها در همدان
14 مهرماه بیمارستان فاطمیه همدان شاهد یکی از این ولادت‌های نادر بود. مادر 26 ساله در نخستین زایمان خود چهار فرزند سالم به دنیا آورد.
به گفته رئیس بیمارستان فاطمیه این چهارقلوها که سه پسر و یک دخترهستنددر هفته سی و پنجم بارداری و به روش سزارین به دنیا آمده‌اند.
دکتر ناهید رادنیا،با اشاره به سلامت مادر و هر چهار نوزاد متولد شده وزن نوزادان را 660/1، 600/1، 650/1 و 980/1 کیلوگرم بیان کرد.
به گفته دکتر رادنیا،مزیت این مورد نسبت به بیشتر موارد مشابه چندقلوزایی در این است که والدین چهارقلوها به روش طبیعی و بدون استفاده از هرگونه دارویی به دنیا آمده‌اند. این دومین مورد 4قلوزایی در بیمارستان فاطمیه از آغاز امسال تاکنون است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:٢٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کشف10 کیلوگرم تریاک از داخل تلویزیون

  عوامل یگان مواد مخدر استان، شامگاه سه‌شنبه در یک عملیات موفق به کشف 10 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک از داخل یک دستگاه تلویزیون ال ای دی شدند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان در گفت‌و‌گو با ایرنا گفت: به دنبال دریافت خبری از شهروندان مبنی بر ورود مقادیر متنابهی مواد مخدر به همدان موضوع در دستور کار تیم ویژه مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.
هادی قزوینه‌ای اضافه کرد: پس از بررسی‌های اطلاعاتی مشخص شد فردی اقدام به تخلیه محتویات داخل یک دستگاه تلویزیون ال ای دی کرده است و در پوشش مسافر قصد انتقال مواد مخدر جاسازی شده را از تهران به همدان دارد.
وی بیان کرد: دو تیم عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر این قاچاقچی را زمان ورود به شهر همدان شناسایی و دستگیر و به همراه تلویزیون ال ای دی او را به مقر پلیس منتقل کردند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان افزود: برای نخستین‌بار است که قاچاقچیان از چنین شگردی برای وارد کردن مواد مخدر به همدان استفاده کردند که در نخستین مرحله نیز در تور اطلاعاتی پلیس گرفتار شدند.
قزوینه‌ای اضافه کرد: این قاچاقچی که قصد توزیع تریاک در داخل شهر همدان را داشت توسط عوامل پلیس دستگیر و در بازرسی از تلویزیون همراه وی 10 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:٢٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کشف 95 درصد جرایم جنایی در کشور

  در حوزه جرائم جنایی 95 درصد پرونده‌ها کشف شده است و در 6 ماهه دوم سال آمار وقوع تمام جرائم را کاهش می‌دهیم.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به آمار وقوع سرقت در کشور گفت: در سال 88 به بعد با یک سیر صعودی در سرقت‌ها روبه رو بودیم که فاصله بین وقوع با کشف نیز زیاد شده بود. در این مدت وقوع سرقت افزایش یافت اما در مقابل کشف کاهش داشت.  محمدرضا مقیمی افزود: اوج افزایش سرقت‌ها در سال 92 بود، در 6 ماهه نخست سال 92 نسبت به مدت مشابه سال 91 سرقت‌ها 33 درصد افزایش یافت که فرمانده نیروی انتظامی برای ما فرصتی را تعیین کرد تا به روز شویم.
 در بهمن و اسفندماه سال گذشته طرح‌ها و عملیات‌هایی را اجرا کردیم که موجب شد آمار وقوع سرقت‌ها کاهش یابد.
 از ابتدای امسال نیز با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت و پیشگیری و دیگر یگان‌های ناجا قرارگاه سرقت را راه‌اندازی کردیم.
به گزارش مهر، رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجموع جرائم شاهد رشدی 4 درصدی بودیم که در مقابل کشفیات نیز 13 درصد رشد داشت.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:٢٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

اتوی داغ خانه‌ای را به آتش کشید


  بی‌احتیاطی در نکشیدن سیم اتو از پریز برق موجب آتش‌گرفتن منزلی در منطقه جوادیه همدان شد.
به گزارش خبرنگار ما، حوالی ساعت 24 شب دوشنبه 21 مهرماه یکی از ساکنان مجتمع آپارتمانی پس از مشاهده خروج دود و انتشار بوی سوختگی از واحد مجاور موضوع را به سامانه 125 آتش‌نشانی گزارش کرد.
پس از دریافت این گزارش، بلافاصله سه اکیپ عملیاتی از ایستگاه‌های مرکزی و 13 به محل حادثه اعزام شدند.
آتش‌نشانان با حضور در محل مشاهده کردند یک واحد آپارتمانی طعمه حریق شده و دود ناشی از آن تمام ساختمان را در بر گرفته است. پس از بررسی‌های اولیه آتش‌نشانان در قالب دو گروه اقدام به خاموش‌کردن آتش و تخلیه افراد در معرض خطر دود گرفتگی کردند.
پس از دقایقی با خاموش‌شدن آتش، عملیات ایمن‌سازی محل و تخلیه دود نیز با موفقیت انجام شد و با سرعت و دقت واحدهای اعزامی آتش‌سوزی در کمترین زمان ممکن آتش را مهار و از گسترش آن به سایر قسمت‌های منزل و واحدهای مجاور جلوگیری کردند.
براساس این گزارش، در این آتش‌سوزی دو خودروی عملیاتی سنگین و یک خودروی سبک پیشرو مورد استفاده قرار گرفت و هفت آتش‌نشان در قالب سه اکیپ عملیاتی در این عملیات حضور داشتند.
بررسی‌ها درباره علت وقوع حادثه نشان داد که ساکنان منزل پس از استفاده از اتو بدون کشیدن سیم آن از پریز برق آن را به حال خود رها کرده‌اند و همین موضوع موجب اشتعال سطح پارچه‌ای زیر آن و آتش گرفتن خانه شده است.

تصادف پژو پرده از اعمال مجرمانه سرنشینان برداشت


 تصادف سواری پژو 405 در منطقه استادان همدان موجب شناسایی هویت مجرمانه راننده و دو سرنشین آن شد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام در تشریح این خبر گفت: دقایق اولیه بامداد روز سه‎شنبه 22مهرماه یک مورد تصادف بین یک خودروی 405 مشکی رنگ با شماره پلاک مربوط به یکی از استان‌های همجوار با خودروی یکی از شهروندان همدانی در منطقه استادان به مأموران پلیس گزارش شد.
رسول مرادی افزود: پیش از حضور مأموران راهنمایی‌و‌رانندگی در محل تصادف، یکی از سرنشینان پژو بدون جلب توجه اقدام به تعویض پلاک خودرو کرد که در حین انجام این کار یکی از شهروندان مسئولیت‌پذیر با مشاهده این صحنه، مورد را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش کرد.
وی ادامه داد: با توجه به حساسیت ماجرا، بلافاصله یکی از اکیپ‌های پلیس که در نزدیکی محل تصادف مشغول گشت‎زنی بود برای بررسی موضوع به محل مورد نظر در بلوار غنی‌زادگان اعزام شد. با حضور گشت پلیس در صحنه تصادف 2 سرنشین سواری پژو متواری شدند اما مأموران راننده پژو را پیش از هر اقدامی دستگیر کردند.
مرادی اظهار کرد: مأموران پس از بررسی‌های اولیه و پی‌بردن به سرقتی بودن پلاک نصب شده روی خودرو، کشف آلات و ادوات جرم از جمله انواع سلاح سرد و همچنین پی‌بردن به سوابق کیفری متهم دستگیر شده وی را به کلانتری انتقال دادند.
وی اضافه کرد: در بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد متهم دستگیر شده سوابق متعددی از ارتکاب جرائم متعدد مانند اخاذی، زورگیری، آدم‌ربایی و شرارت در شهرهای مختلف دارد.
به گفته فرمانده انتظامی شهرستان همدان، شواهد به دست‌آمده نشان‌دهنده گستردگی وپیچیدگی وضعیت ارتکاب جرایم توسط متهم دستگیر شده و دو همدست متواری اوست که هویت آنها شناسایی شده است.مرادی در پایان با بیان اینکه تحقیقات پلیس برای روشن‌شدن ابعاد جرایم متهمان به صورت ویژه در جریان است، از مسئولیت‌پذیری فردی که با مشاهده اقدام مجرمانه متهمان در تعویض پلاک خودرو به وظیفه شهروندی خود عمل کرده و بلافاصله با پلیس تماس گرفته است، قدردانی کرد.


308 نفر در اثر سوانح رانندگی در همدان جان باختند


  از ابتدای امسال 308 نفر تا پایان شهریورماه در سوانح رانندگی درون و برون شهری این استان جان خود را از دست دادند.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان در گفت‌و‌گو با ایرنا گفت: شمار متوفیان سوانح رانندگی همدان در سال جاری نسبت به نیمه نخست سال گذشته یک درصد افزایش داشته است.
علی‌احسان صالح یادآوری کرد: شمار متوفیان سوانح برون شهری این استان در نیمه نخست سال گذشته 195 نفر گزارش شده است که این آمار در شش ماه نخست امسال با 13 درصد افزایش به 221 نفر رسید.
وی گفت: متوفیان سوانح رانندگی درون شهری همدان نیز در همین مدت زمان با 24 درصد کاهش از 59 نفر در شش ماهه نخست سال 92 به 45 نفر در سال جاری کاهش یافته است.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان اظهار کرد: بیشترین میزان متوفیان سوانح رانندگی مربوط به شهریورماه با 81 قربانی و کمترین آمار متعلق به اردیبهشت‌ماه با 35 نفر جان باخته است.
وی با بیان اینکه آمار متوفیان سوانح رانندگی در محورهای خاکی و روستایی سیر نزولی داشته است، بیان کرد: شمار متوفیان از 14 نفر به 13 نفر کاهش یافته و در سایر محورهای همدان نیز متوفیان از 38 نفر به 29 نفر تقلیل داشته است.
صالح افزود: متوفیان سوانح رانندگی استان همدان از نظر جنسیت شامل 229 مرد و 79 زن می‌شوند و همچنین در شش‌ماه نخست امسال دو هزار و 859 مرد و یک‌هزار و 312 زن مجروح و مصدوم شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:٢٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
نزاع و درگیری مهمترین انگیزه وقوع قتل در کشور

  نزاع و درگیری مهمترین انگیزه وقوع قتل در کشور است.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی به آخرین وضعیت جرایم جنایی در کشور اشاره کرد و گفت: کمتر از 5 درصد جرایم پلیس در حوزه جرایم جنایی است که در 6 ماه نخست امسال در حوزه قتل شاهد کاهش 7/6 درصدی وقوع و کشف 88 درصدی پرونده‌ها بودیم.
به گزارش مهر، هادی مصطفایی در حوزه سرقت‌های مسلحانه و آدم‌ربایی نیز نسبت به 6 ماهه نخست سال گذشته کاهش یا افزایش محسوسی نداریم و سرقت‌های مسلحانه بانک و طلافروشی تنها 8/3 درصد سرقت‌های مسلحانه را به خود اختصاص داده است.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص وقوع قتل سریالی در کشور نیز گفت: امسال تنها یک پرونده قتل سریالی داشتیم که فردی در کردستان اقدام به قتل 3 زن کرده بود. این فرد به بهانه ازدواج، زنان را فریب داده و سپس آنها را می‌کشت.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی در پاسخ به پرسش دیگر درباره انگیزه قتل در کشور، گفت: حدود 30 درصد قتل‌ها با انگیزه نزاع صورت می‌گیرد. در 34 درصد قتل‌ها نیز قاتل و مقتول با یکدیگر نسبت فامیلی دارند که در این قتل‌ها بیشترین پرونده‌ها مربوط به همسرکشی است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:٢٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
 
موتورسواران در همدان می‌میرند
■ به گفته پلیس رتبه دوم مرگ و میرموتورسواران در کشور مربوط به استان است
 همدان پس از استان زنجان رتبه دوم مرگ موتورسوار، ناشی از سوانح رانندگی را در کشور به خود اختصاص داده است. 
فرمانده انتظامی استان همدان در همایش طلایه‌داران ترافیک با بیان این مطلب گفت: با توجه به افزایش فوت عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت در همدان باید برای کاهش این آمار برنامه‌ریزی شود.
حاجی محمد مهدیان‌نسب اضافه کرد: راکبان موتور‌سیکلت بیشترین متوفیان را در جاده‌های فرعی و درجه 2 به خود اختصاص دادند که عواملی همچون بی‌توجهی والدین در نظارت بر رفتار فرزندان و استفاده موتور‌سیکلت توسط افراد فاقد گواهینامه و استفاده نکردن از کلاه ایمنی زمان تردد نشأت می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی بیان کرد: راکبان موتور‌سیکلت بین سنین 14 تا 25 سال بیشترین شمار فوتی‌های سوانح رانندگی همدان را به خود اختصاص دادند که طرح‌هایی برای کاهش این آمار از جمله برخورد با راکبان موتور‌سیکلت در طول سال اجرا می‌شود.
فرمانده انتظامی استان همدان گفت: شمار متوفیان سوانح رانندگی درون‌شهری در نیمه نخست امسال 30 درصد کاهش یافته است. ولی سوانح برون‌شهری در همین مدت زمان 7/6 درصد رشد داشته است.
مهدیان‌نسب اضافه کرد: از تعداد متوفیان سوانح درون‌شهری 18 نفر کاسته شده و در مقابل متوفیان برون‌شهری استان همدان 21 نفر نسبت به 6 ماهه نخست سال 92 افزایش داشته است.
وی گفت: 30 مکان حادثه‌خیز در همدان شناسایی شده که 24 مورد از این تعداد با همکاری راهداری همدان ایمن‌سازی شد و طرح عمرانی در شش نقطه باقی مانده نیز در حال اجراست.
مهدیان‌نسب بیان کرد: 145 هزار شهروند از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه با مسائل ترافیکی، فرهنگ عبور و مرور، آشنایی با معضلات اجتماعی از جمله آسیب‌های مواد مخدر در کارگاه‌های آموزشی و دیدارهای چهره به چهره آشنا شدند.
وی خاطرنشان کرد: حدود هزار و 400 طرح عملیاتی توسط انتظامی این استان اجرا شده که این طرح‌ها با توجه به آسیب‌های موجود در منطقه اجرایی شده است.
فرمانده انتظامی استان همدان در پایان بیان کرد: شعار محوری پلیس در هفته ناجای امسال "پلیس؛ تلاش جهادی، کارآمدی و اقتدار" است که برای دستیابی به این هدف باید از تمام توان بهره گرفت.


تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:۱٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
 
فندک بچه 6 ساله‌، خانه را سوزاند
 
کودک 6 ساله‌ای که والدنیش او را در منزل تنها گذاشته بودند هنگام بازی با فندک موجب آتش گرفتن آپارتمان محل سکونتش شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، ساعت 11 و 19 دقیقه سه‌شنبه 15 مهرماه یک مورد آتش‌سوزی در خیابان شهدا به سامانه 125 گزارش شد. 
بلافاصله 11 نفر مأمور آتش‌نشان با 3 دستگاه خودروی عملیاتی از ایستگاه مرکزی واقع در خیابان اکباتان و ایستگاه شماره 8 واقع در بلوار شهید چیت‌سازیان، اعزام شدند و پس از 3 دقیقه به محل حادثه رسیدند. 
به گفته معاون عملیات سازمان، پس از حضور آتش‌نشانان مشخص شد یک واحد آپارتمان مسکونی به دلیل بی‌احتیاطی کودک 6 ساله و بازی با فندک توسط وی دچار حریق شده است. خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای آتش‌نشان و تلاش آنها کودکی که در دود و آتش محبوس شده بود نجات یافت. این عملیات اطفای حریق و نجات تا ساعت 11 و 59 دقیقه به طول انجامید. در پی این حادثه که به یاری خداوند و تلاش آتش‌نشانان از یک حادثه غم‌انگیز جلوگیری شد، مدیرعامل سازمان از تمام همشهریان درخواست کردند هرگز فرزندان خود را در منزل تنها نگذارند و نکات ایمنی را حتماً از سنین کودکی به آنها بیاموزند. 
همچنین در همان روز حریقی واقع در خیابان اراک در ساعت 19 و 40 دقیقه اعلام شد که مربوط به حریق یک باب مغازه بود. این حریق به دلیل انداختن ته سیگار روشن داخل مغازه ایجاد شده بود. 8 نفر آتش‌نشان و 3 دستگاه خودروی آتش‌نشانی از ایستگاه مرکزی و ایستگاه شماره 8 با حضور سریع و اطفای حریق و ایمن‌سازی محل حادثه در یک عملیات 12 دقیقه‌ای از بروز فاجعه‌ای دیگر جلوگیری کردند.
 


تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:۱۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
22 عضو فیس‌بوک در ملایر محکوم شدند

  پلیس ملایر 22 نفر را که از طریق فیس‌بوک با با شبکه‌های اجتماعی ضداخلاقی بیگانه در رابطه بودند به مراجع قضایی معرفی کرد که برای مجرمان این پرونده‌ها حکم قانونی صادر شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر با اشاره به اینکه در حوزه پلیس فتا، تمام فضای مجازی و سایبری رصد می‌شود، گفت: با افرادی که از طریق فیس‌بوک با شبکه‌های خارجی بیگانه در ارتباط هستند، ‌با هماهنگی مراجع قضایی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
شعبان ترک‌نیا به متلاشی کردن باند تهیه و توزیع عمده اقلام ضدفرهنگی متعلق به مجرمانی اهل استان‌های غربی و کشف و انهدام دو محموله بزرگ مشروبات الکلی در 6 ماهه نخست سال اشاره و اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون 112 نفر از اتباع بیگانه شناسایی و دستگیر شده‌اند.
وی ادامه داد: کشف 9 قبضه سلاح جنگی و 23 قبضه سلاح شکاری فاقد مجوز، پلمب 330 مغازه متخلف، جمع‌آوری 12 هزار قلیان و پلمب 21 واحد قلیان فروش به همت نیروی انتظامی ملایر انجام شده است.
ترک‌نیا یکی از اولویت‌های اصلی ناجا را مبارزه جدی و همه‌جانبه با موادمخدر دانست و گفت: در این زمینه بیش از 382 کیلو انواع موادمخدر در 6 ماهه نخست سال کشف و 472 نفر نیز دستگیر شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد افزایش کشف داشته‌ایم.
به گزارش ایسنا، فرمانده انتظامی شهرستان ملایر به پخش 70 هزار مورد پیام ترافیکی از تلویزیون شهری ملایر، کاهش 14 درصدی تصادفات فوتی و افزایش 37 درصدی اعمال قانون خودروهای متخلف اشاره کرد و افزود: در طول امسال 5 مورد قتل شناسایی شد و 6 قاتل دستگیر شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.
ترک‌نیا، دستگیری 6 نفر کلاهبردار میلیاردی، تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت و کشف بیش از 400 میلیون تومان کالای قاچاق را بخشی از عملکرد فرماندهی انتظامی شهرستان ملایر دانست.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:۱٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
ئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان
مهمترین خواسته مردم برخورد با خرده‌فروشان است

  براساس نظرسنجی‌های انجام شده برخورد با خرده‌فروشان بیشترین دغدغه و درخواست شهروندان استان همدان از پلیس است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همدان با بیان این مطلب گفت: کمیته مقابله با عرضه مواد افیونی 6 اولویت برای این کمیته پیش‌بینی کرده که یک مورد از آنها برخورد با خرده‌فروشان است.
هادی قزوینه اضافه کرد: به منظور مبارزه با خرده‌فروشان 312 مرحله طرح پاکسازی نقاط آلوده به مواد افیونی اجرا شد که 532 نفر دستگیر شدند.
وی افزایش اشرافیت اطلاعاتی و مبارزه بی‌امان با قاچاقچیان مواد مخدر، برخورد با اعضای باند و شبکه‌ها با رویکرد پیش‌دستانه و تعامل درون و برون استانی را از دیگر اولویت‌های کمیته مقابله با عرضه مواد مخدر دانست.
قزوینه تصریح کرد: با توجه به موقعیت شاهراهی استان همدان و تلاش قاچاقچیان برای انتقال مواد افیونی از مسیرهای شریانی این استان 237 مرحله طرح کنترل مسیرهای اصلی و فرعی و بیراهه انجام شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم همدان حیاط خلوت قاچاقچیان شود، بیان کرد: حدود 2 تن و 168 کیلوگرم مواد مخدر در 6 ماه نخست امسال کشف شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 54 درصد افزایش داشته است.
به گزارش ایرنا قزوینه گفت: یک تن و 495 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک، 286 کیلوگرم حشیش، 82 کیلوگرم هروئین، 12 کیلوگرم روانگردان شیشه، 470 کیلوگرم پیشساز مواد روانگردان و مقادیری شیره، گراس و تفاله در 6 ماهه نخست امسال کشف شده است.
وی بیان کرد: امسال با توجه به نقش آموزش در کاهش گرایش به سمت مصرف مواد مخدر تاکنون 12 هزار و 74 شهروند به صورت چهره به چهره و کارگاهی با آسیب‌های مواد افیونی آشنا شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:۱٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
 
با دستگیری سارق سابقه دار درهمدان :
راز 20 فقره سرقت لوازم خودرو فاش شد
حوادث

با دستگیری یک سارق حرفه‌ای داخل خودرو، پرده از راز ۲۰ فقره سرقت داخل خودرو در همدان برداشته شد.
رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در تشریح این خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت‌های متعدد داخل خودرو در نزدیکی یکی از بانک‌های سطح شهرستان همدان، مأموران این پلیس شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.
رضا زارعی افزود: در ادامه تحقیقات فنی و پلیسی و وجود دلایل و مدارک و تصاویر به دست آمده از سارقان، در ‌‌نهایت یک نفر متهم که در امر سرقت داخل خودرو فعالیت می‌کرد و از سارقان سابقه‌دار و حرفه‌ای بود شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه توسط مأموران این پلیس دستگیر شد.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در تحقیقات انجام شده از متهم، ابتدا منکر هر گونه سرقت شد. اما پس از تشویق و ترغیب نامبرده به بیان واقعیت در ‌‌نهایت لب به اعتراف گشود و به ۲۰ فقره سرقت داخل خودرو با همدستی فردی دیگر در سطح شهرستان همدان اقرار و اعتراف کرد.
زارعی با اشاره به اینکه تمام محل‌های سرقت با راهنمایی متهم مورد تأیید قرار گرفت و شکات شناسایی شدند، اظهار کرد: پرونده تشکیل شده به همراه طرفین به دادسرا ارسال شد که از آن طریق متهمان با قرار صادره روانه زندان شدند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه ضمن تأکید بر این مطلب که تلاش برای شناسایی و دستگیری متهم ردیف دوم همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: سهل انگاری مالباختگان و استفاده نکردن از تجهیزات ایمنی و هشدار دهنده، پارک خودرو در محل‌های کم تردد و گذاشتن پول، اسناد و مدارک و اشیای قیمتی داخل خودرو از جمله مواردی است که سبب سرقت‌های مذکور شده است که رانندگان لازم است در این خصوص توجه لازم را داشته باشند و با اقدامات پیشگیرانه سعی در ناکامی سارقان داشته باشند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:۱٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
ایران در صدر کشورهای پر تلفات

  وقوع روزانه 5/11 حادثه پر تلفات (حوادثی با بروز بیش از 3 کشته و 5 مجروح) ایران را در صدر کشورهای پرتلفات جهان قرار داده است.
معاون فنی و عملیات اورژانس کشور در حاشیه کارگاه آموزشی تکنسین‌های اورژانس هوایی کشور در ساری گفت: سوئد با جمعیت 6 میلیونی با طول جاده‌ها و حجم سفرهای مشابه ایران، هر 7 سال بروز حوادث پرتلفات را تجربه می‌کند.
محمد سرور افزود: این در حالی است که ایران با جمعیت 70 میلیونی هر روز شاهد این حوادث پر تلفات است.
وی ادامه داد: ایران کشوری پیشتاز در بروز حوادث جاده‌ای در دنیا به شمار می‌رود که هر ساله کشته‌های زیادی را دارد در حالی که در سال 2012 در سوئد تنها 600 نفر بر اثر این حوادث کشته شدند.
معاون فنی و عملیات اورژانس کشور جدیت در اعمال و اجرای قوانین را راهکار مؤثر در کاهش تلفات پرتلفات کشور دانست و ادامه داد: مناسب نبودن جاده‌ها و خودروها نیز بروز حوادث در کشور را تشدید کرده است.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به فعالیت 2 هزار و 80 پایگاه اورژانس در کشور گفت: دوسوم این پایگاه‌ها امداد جاده‌ای و بقیه پایگاه‌های امداد شهری اورژانس هستند که پیشتازان ارائه ‌دهنده خدمات درمانی به مصدومان و حادثه‌دیدگان هستند.
سرور آغاز فعالیت اورژانس هوایی کشور را مربوط به سال 1379 دانست و افزود: از زمان راه‌اندازی اورژانس هوایی تاکنون 6 هزار و 273 سورتی پرواز انجام شده که نتیجه آن انتقال 9 هزار و 361 مصدوم به مراکز درمانی است.
وی ادامه داد: اکنون اورژانس هوایی در 15 استان کشور فعال است و افزایش تعداد آن در دستور کار قرار دارد.
سال گذشته اورژانس کشور 2 میلیون و 500 هزار مأموریت انجام داد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

توقیف خودرویی با 54 میلیون ریال خلافی در همدان

 یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 با 54 میلیون ریال خلافی پرداخت نشده در همدان توقیف شد.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان همدان با اعلام این خبر، اظهار کرد: مأموران پلیس راه استان همدان حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای برون شهری استان یک دستگاه خودروی پژو 405 که مرتکب تخلف شده بود را متوقف کردند.
مهدی شاکری افزود: در بررسی‌های انجام شده از سوابق این راننده متخلف مشخص شد که وی دارای 54 میلیون و 193 هزار ریال جریمه پرداخت نشده است.
وی تصریح کرد: خودروی مذکور برابر قانون راهنمایی‌ورانندگی توقیف و روانه پارکینگ شد و راننده آن نیز برای سیر مراحل قانونی به پلیس راه استان همدان معرفی شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با اعمال قانون به دنبال این است که شهروندان با رعایت قوانین و مقررات سهم خود را در تأمین امنیت ایفا کنندتاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢۱ | ٤:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
همدان ماهانه 20 تا 30 بار می‌لرزد

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: براساس اعلام شبکه لرزه‌نگاری ماهانه 20 تا 30 زلزله در شهر همدان ثبت می‌شود.
علیمردان طالبی روز چهارشنبه در شورای هماهنگی بحران شهرستان همدان گفت: میزان بارندگی‌ها براساس نقشه‌ها و بررسی کارشناسان خوب پیش‌بینی نمی‌شود و در آینده با مشکل کم‌آبی مواجه خواهیم شد.
وی افزود: با توجه به گرم‌تر شدن زمین و تبخیر مقدار بسیار زیادی از آب در آینده با مشکل کم‌آبی مواجه می‌شویم که باید از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم برای مقابله با این بحران انجام دهیم.
به گزارش ایسنا، طالبی تجهیز شدن همدان به شبکه لرزه‌نگاری را یکی از اقدامات مفید دانست و گفت: با راه‌اندازی این مرکز می‌توان تعداد لرزه‌های استان و فرا استانی را مورد ارزیابی قرار داد که به طور متوسط براساس اعلام این مرکز، ماهانه 20 تا 30 زلزله در شهر همدان ثبت می‌شود.
وی تفکر زلزله خیز نبودن همدان را اشتباه دانست و ادامه داد: در داخل شهر همدان چند گسل وجود دارد؛ بنابراین احتمال وقوع زمین لرزه‌های تأثیرگذار دور از انتظار نیست.
طالبی گفت: همدان با 22 مورد بلا و بحران طبیعی درگیر بوده که اساسی‌ترین و اصلی‌ترین بحران همدان، خشکسالی و کمبود آب منطقه است.
وی به فرا رسیدن هفته پیشگیری از بلایای طبیعی اشاره کرد و افزود: در این هفته افکار عمومی برای انجام کار فرهنگی در خصوص مدیریت بحران‌ها آماده‌تر بوده همچنین انتظار داریم مجموعه صداوسیما و سایر رسانه‌ها ما را در اجرای برنامه‌های این هفته همیاری کنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:۱٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
معاون قضایی دادگستری همدان
بیشترین ماده مخدر مصرفی در استان تریاک و شیشه است

  معاون قضایی دادگستری استان همدان گفت: بیشترین مواد مخدر مصرفی در استان همدان تریاک و شیشه است.
سعید گلستانی افزود: مباحث پیشگیری از وقوع اعتیاد از سال 90 به طور جدی توسط ارگان‌های مختلف پیگیری شد که در این راستا برخی دستگاه‌ها اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلف برای آگاه‌سازی خانواده‌ها کردند که این امر موجب شد رتبه استان همدان در حوزه اعتیاد از رتبه نخست به رتبه چهارم برسد.
وی افزود: کاهش آمار اعتیاد در استان همدان نشان‌دهنده تأثیرگذار بودن برنامه‌های اجرا شده ویژه خانواده‌هاست.
گلستانی تصریح کرد: بیشتر طلاق‌ها به مسائل فرهنگی مربوط می‌شود و 19 درصد طلاق‌ها در استان همدان مرتبط با حوزه مواد مخدر است که برخی افراد اقدام به توزیع، تهیه و یا مصرف مواد مخدر می‌کنند و این امور برای برخی خانواده‌ها تحمل‌ناپذیر است.
وی گفت: از مجموع زندانیان 45 درصد مرتبط با مواد مخدر هستند که این رقم بالاست.
به گزارش ایسنا، معاون قضایی دادگستری همدان خاطرنشان کرد: آمار دقیقی برای کاهش سن اعتیاد نمی‌توان اعلام کرد اما در سال‌های گذشته سن اعتیاد 20 سال به بالا بود که در حال حاضر به 18 سال کاهش یافته است.
وی بیشترین مصرف ماده مخدر را در استان همدان تریاک و شیشه اعلام کرد و گفت: شیشه و تریاک بیشترین ماده‌های مخدری هستند که در همدان مصرف می‌شود و به دلیل تبلیغات انجام شده مصرف کراک در استان همدان به طور چشمگیری کاهش یافته است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
معاون قضایی دادگستری همدان
بیشترین ماده مخدر مصرفی در استان تریاک و شیشه است

  معاون قضایی دادگستری استان همدان گفت: بیشترین مواد مخدر مصرفی در استان همدان تریاک و شیشه است.
سعید گلستانی افزود: مباحث پیشگیری از وقوع اعتیاد از سال 90 به طور جدی توسط ارگان‌های مختلف پیگیری شد که در این راستا برخی دستگاه‌ها اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلف برای آگاه‌سازی خانواده‌ها کردند که این امر موجب شد رتبه استان همدان در حوزه اعتیاد از رتبه نخست به رتبه چهارم برسد.
وی افزود: کاهش آمار اعتیاد در استان همدان نشان‌دهنده تأثیرگذار بودن برنامه‌های اجرا شده ویژه خانواده‌هاست.
گلستانی تصریح کرد: بیشتر طلاق‌ها به مسائل فرهنگی مربوط می‌شود و 19 درصد طلاق‌ها در استان همدان مرتبط با حوزه مواد مخدر است که برخی افراد اقدام به توزیع، تهیه و یا مصرف مواد مخدر می‌کنند و این امور برای برخی خانواده‌ها تحمل‌ناپذیر است.
وی گفت: از مجموع زندانیان 45 درصد مرتبط با مواد مخدر هستند که این رقم بالاست.
به گزارش ایسنا، معاون قضایی دادگستری همدان خاطرنشان کرد: آمار دقیقی برای کاهش سن اعتیاد نمی‌توان اعلام کرد اما در سال‌های گذشته سن اعتیاد 20 سال به بالا بود که در حال حاضر به 18 سال کاهش یافته است.
وی بیشترین مصرف ماده مخدر را در استان همدان تریاک و شیشه اعلام کرد و گفت: شیشه و تریاک بیشترین ماده‌های مخدری هستند که در همدان مصرف می‌شود و به دلیل تبلیغات انجام شده مصرف کراک در استان همدان به طور چشمگیری کاهش یافته است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:۱٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
فرماندهی انتظامی استان:
95 درصد قتل‌های 6 ماهه نخست سال کشف شده‌اند


 فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در 6 ماهه نخست سال 20 فقره قتل در استان همدان به پلیس گزارش شده که 19 مورد آن کشف شده و یک مورد دیگر نیز در دست پیگری است.
حاجی محمد مهدیان‌نسب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد تماس‌های فوریت‌های پلیس در سال جاری 29 درصد در حوزه سرقت کاهش یافته و 92 و نیم درصد سرقت‌ها به این مرکز گزارش شده است که پلیس برای این جرائم تشکیل پرونده داده و میزان تشکیل پرونده نیز 67 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به پیگیری 16 طرح در پیشگیری و مقابله با سرقت در سال جاری، افزود: سرقت یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار در ارتقای احساس امنیت، سرعت و دقت عمل پلیس بوده که در این راستا 13 شاخص امنیتی، 6 درصد کاهش و سرقت‌های خُرد 5 درصد افزایش یافته است.
مهدیان‌نسب ادامه داد: در حوزه اجرای چهار طرح عملیاتی محله محوری، منطقه‌ای، تخصصی و عملیات مشترک انتظامی که موجب ایجاد امنیت مطلوب شد یک‌هزار و 252 طرح عملیاتی اجرا شده است.
فرمانده انتظامی استان، از افزایش 63 درصدی کشفیات در طرح عملیاتی نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: این امر نشان دهنده برنامه‌ریزی مناسب پلیس در این راستا بوده است.
وی همچنین میزان رضایت‌مندی مردم از مرکز فوریت‌های پلیس را با افزایش 18 درصدی نسبت به سال گذشته خوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: با مستقر کردن یگان فوریت‌های پلیس به مطالبات مردم به خوبی پاسخ داده شده به صورتی که کمتر از 9 دقیقه نیروی انتظامی در صحنه جرم وارد شده است.
وی از مؤلفه‌های جنگ نرم به تهاجم فرهنگی دشمن، اجرای امر به معروف به صورت تخصصی، مقابله با مواد مخدرو تأثیرات آن، فرهنگ ترافیک، استفاده نکردن از ماهواره و رعایت مقررات شد آمدی اشاره کرد.
 شناسایی 153سایت، وبلاگ و صفحات مجرمانه
مهدیان‌نسب از افزایش 35 درصدی کشفیات با شناسایی 153 سایت، وبلاگ و صفحات مجرمانه در سال جاری خبر داد و گفت: در 6 ماهه نخست امسال در حوزه اختلافات فردی و اجتماعی در فضاهای مجازی 30 هزار پرونده تحویل دوایر اجتماعی کلانتری‌ها شده که 82 درصد این پرونده‌ها به سازش و مصالحه ختم شده است.
 کاهش 26 درصدی تصادفات فوتی شهری و افزایش تصادفات جاده‌های فرعی
وی همچنین از کاهش 26 درصدی تعداد تصادفات فوتی درون شهری خبر داد و افزود: تعداد متوفیان 30 درصد و تعداد تلفات نیز نسبت به سال گذشته 18 نفر نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به افزایش مسافران در تابستان امسال گفت: امسال با ورود یک میلیون و 900 هزار نفر مسافر، در تصادفات برون شهری7/6 درصد افزایش داشتیم که البته بخش زیادی از این تصادفات در جاده‌های فرعی و روستایی است.
مهدیان‌نسب، بخش اعظمی از تصادفات درون شهری استان را مربوط به تصادفات موتورسیکلت دانست و از مهمترین دلایل آن را مراقبت نکردن والدین، نداشتن گواهینامه و سن کم افراد بیان کرد.
 کشف2200 کیلو انواع مواد مخدر در استان
وی به مقابله با توزیع‌کنندگان مواد مخدر و افزایش 54 درصدی کشفیات اشاره کرد و ادامه داد: همه واحدها با یک حرکت و تلاش جهادی و با اولویت قرار دادن پاکسازی نقاط آلوده و برخورد با خرده‌فروشان منجر به کشف 2 هزار و 200 کیلوگرم مواد مخدر صنعتی و سنتی در 6 ماهه نخست سال جاری شدند که در حال حاضر این حرکت حوزه کمیته مقابله با عرضه استان به خوبی پیش رفته است.
مهدیان‌نسب تصریح کرد: 50 باند در حوزه مبارزه با مواد مخدر متلاشی شده که 7 باند آن فرا استانی بود و با اجرای 312 طرح 34 درصد افرایش داشته‌ایم.
وی از جمله اقدامات در حوزه اقتصاد را کاهش سرقت و جلوگیری از آسیب خوردن به اقتصاد، کنترل قاچاق و کاهش روند قاچاق از مرزها برشمرد و ادامه داد: امسال 63 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و 66 باند متلاشی و کشفیات 14 درصد داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی استان، 44 درصد جرائم را در حوزه اغفال دانست و گفت: 35 درصد در این حوزه افزایش داشته است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
صحبت‌های قاتل 19 ساله‌ای که همسر آینده‌اش را کشت

  حدود یکسال بود که با دختری آشنا بودم پس از مدتی به او علاقه‌مند شدم و می‌خواستم به خواستگاری او بروم...
مسلم، جوان ۱۹ ساله‌ای که چند روز گذشته به اتهام قتل همسر آینده‌اش توسط پلیس خرمشهر دستگیر شده است، داستان زندگی خود را اینگونه تعریف کرد: در خانواده‌ای متوسط از نظر مالی زندگی می‌کردم پدرم از کود کی در خانواده حضور نداشت، آرزوی خانواده گرم و صمیمی و منسجم را داشتم‌، ای کاش نصیحت‌های بزرگتر‌ها و معلم‌هایم را آویزه گوش قرار داده و آنها را جدی می‌گرفتم.
مسلم با چشمانی اشک‌آلود ادامه داد: پدرم سرایدار و مادرم خانه‌دار بود، به خاطر ارتباط با دوستانی ناباب که قلیان و سیگار مصرف می‌کردند، اعتیاد به حشیش پیدا کردم، به دلیل کمبود محبت در خانواده با دختری به نام معصومه آشنا شدم، او اهل و ساکن خرمشهر بود، پدر مادر او از هم طلاق گرفته بودند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پسر نوجوان در ادامه افزود: پس از مدتی به او علاقه‌مند شدم و قصد داشتم با او ازدواج کنم و زندگی جدیدی را تشکیل بدهم اما چند روز بعد متوجه شدم او با چند نفر دیگر رابطه دارد.
وی در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد: تصمیم گرفتم با او صحبت کنم اما جر و بحثمان بالا گرفت و دعوایمان شد من که از شدت عصبانیت کنترل خودم را از دست داده بودم با چاقویی که در جیبم بود چند ضربه به او زدم، وقتی که به خودم آمدم معصومه را غرق در خون دیدم، خواستم او را به بیمارستان برسانم اما او دیگر جان نداشت خیلی ترسیده بودم و می‌خواستم هرچه زود‌تر از این شهر فرار کنم عصر‌‌ همان روز به اهواز رفتم و می‌خواستم به شهرستان حمیدیه بروم که توسط مأموران آگاهی دستگیر شدم.
قاتل نوجوان در حالی که اشک‌هایش را پاک می‌کرد، گفت: حالا پشیمانم ولی چه سود که او دیگر زنده نمی‌شود و من به جرم قتل بزودی محاکمه می‌شوم.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
90 درصد مجرمان به دلیل سرقت و مواد مخدر در زندانند

  فرمانده نیروی انتظامی روند کنترل جرایم خشن در 6 ماه اخیر را مطلوب دانست و گفت: سرقت و مواد مخدر دو جرم شایع است که 90 درصد زندانیان کشور را تشکیل می‌دهد و اعصاب و روان مردم، پلیس و دستگاه قضا را آزار می‌دهند.
به گزارش مهر، اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش ملی پلیس و پیشگیری اجتماعی از جرم در جمع خبرنگاران، گام نخست در پیشگیری اجتماعی از جرم را مسئول‌سازی دستگاه‌ها دانست و گفت: ضعف عملکرد، کج‌کارکردی و کم‌توجهی به حوزه‌های اجتماعی موجب بروز ناهنجاری می‌شود و باید این مورد را در پیشگیری اجتماعی از جرم مدنظر قرار داد.
وی گام دوم در پیشگیری از جرم را مشارکت مردم دانست و افزود: در گام سوم، باید سعی کنیم افرادی که به مرحله ناهنجاری پا گذاشته‌اند به جرگه جرم کشیده نشوند و اگر چنین شد بتوانیم آنها را احیا کنیم.
به گفته فرمانده ناجا، اقدامات انتظامی و برخورد گام دیگر نیروی انتظامی و دستگاه قضاست؛ افزایش قدرت، سرعت کشف و صدور احکام متناسب و سریع می‌تواند موجب بازدارندگی شود.
این مقام ارشد انتظامی درباره فعالیت قرارگاه سرقت و عملکرد آن، گفت: تعداد سرقت‌هایی که در تهران ثبت می‌شود یک‌سوم کل سرقت‌ها و حدود 600 تا700 پرونده و بیش از نرخ جمعیت است.
احمدی‌مقدم تصریح کرد: تهران برای سارقان پناهگاه خوبی است و برخی از سارقان نیز در تهران ساکن نبوده و کسب‌و‌کار آنها در تهران است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

آتش در بازار آهن‌فروشان همدان مهار شد
  آتش‌سوزی بازار آهن‌فروشان همدان با حضور به موقع آتش‌نشانان مهار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، روز گذشته هشتم مهرماه رأس ساعت 13 و 46 دقیقه یک مورد حریق وارد در گاراژ شریف‌الملک راسته آهن‌فروشان به سامانه 125 گزارش شد.
نیروهای عملیاتی ایستگاه مرکزی واقع در خیابان اکباتان و ایستگاه شماره 8 واقع در بلوار شهید چیت‌سازیان بلافاصله به محل اعزام شدند و پس از 2 دقیقه در محل حادثه حضور یافتند.
به گفته محمد بختیاری فرمانده عملیات، پس از حضور آتش‌نشانان مشخص شد مقداری ضایعات لباس و چوب دچار حریق شده است که احتمال سرایت حریق به مغازه‌های اطراف وجود داشت. خوشبختانه با حضور به موقع آتش‌نشانان و تلاش آنها از گسترش و سرایت حریق و بروز یک فاجعه جلوگیری به عمل آمد.
عملیات اطفای حریق و ایمن‌سازی محل تا ساعت 14 و 10 دقیقه به طول انجامید و دلیل بروز حادثه نیز توسط کارشناسان عمدی اعلام شد.
این عملیات با حضور 6 نفر آتش‌نشان و 3 دستگاه خودروی آتش‌نشانی با مصرف هزار لیتر آب با موفقیت به پایان رسید.

حادثه برای سرویس معلمان تویسرکان
تصادفی که آسیب جانی نداشت
  در حادثه برخورد مینی‌بوس حامل معلمان تویسرکان با سواری پژو 9 نفر مجروح شدند.
بعدازظهر روز سه‌شنبه مینی بوسی که حامل جمعی از معلمان شهرستان تویسرکان بود با یک دستگاه خودروی پژو پارس در محور روستای مبارک‌آباد این شهرستان تصادف می‌کند.
این سانحه خوشبختانه تلفات جانی نداشت و تنها 9 نفر از سرنشینان مینی‌بوس مجروح شدند که پس از اعزام به بیمارستان به طور سطحی مداوا شدند. اما سرنشین پژو پارس به دلیل شدت جراحت وارده توسط اورژانس تویسرکان به بیمارستان همدان منتقل شد.
پلیس راهور تویسرکان دلیل این حادثه را انحراف به چپ خودروی پژو پارس عنوان کرد.

محکومیت قاچاقچیان چای در تویسرکان
  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از محکومیت قاچاقچیان چایی در استان همدان خبر داد.
حسن‌پور گفت: قاچاقچیان علاوه بر ضبط کالا به پرداخت جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.
وی افزود: حسب گزارش منطقه انتظامی تویسرکان دو نفر که اقدام به قاچاق 408 بسته چای به وسیله یک دستگاه خودروی پراید کرده بودند توسط مأموران دستگیر و به ظن قاچاق تحویل مراجع قضایی شدند.
به گزارش ایسنا، حسن‌پور خاطرنشان کرد: با اعلام شکایت گمرک پرونده‌ای در این مورد تشکیل و پس از رعایت تشریفات قانونی به اداره تعزیرات حکومتی تویسرکان ارسال شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کشف 2 تن و 638 کیلوگرم انواع موادمخدردر همدان

 فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 2 تن و 638 کیلوگرم انواع مواد مخدر طی 6 ماه نخست سال 93 در استان خبر داد.
محمد مهدیان‌نسب با بیان این مطلب گفت: کشف بیش از 2 تن و 638 کیلوگرم انواع مواد مخدر و انهدام 50 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در 6 ماهه نخست سال 93 اشراف اطلاعاتی و هدفمند بودن اقدامات عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان را نشان می‌دهد.
وی استفاده از تمام ظرفیت‌های اطلاعاتی، عملیاتی و قضایی در سطح استان و خارج از استان و همچنین گسترش تعاملات برون استانی را از عوامل این توفیقات برشمرد و افزود: اجرای عملیات مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان‌های سراسر کشور نقطه عطفی در این تعاملات است.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: دستگیری بیش از 4 هزار و 308 نفر از عوامل تهیه و توزیع خرد و کلان در سطح استان اقدامی مؤثر بر افزایش ارتقای امنیت اجتماعی بوده که رضایتمندی مردم و مسئولان را به دنبال داشته است.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان همدان در خاتمه با اشاره به این مطلب که در 6 ماهه نخست سال جاری تاکنون 11 هزار و 89 نفر تحت آموزش‌های این پلیس قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: هدفگذاری پلیس مبارزه با مواد مخدر در 6 ماهه دوم سال 93 تشدید مبارزه و برخورد با عوامل تهیه و توزیع خرد مواد مخدر و همچنین افزایش آگاهی عمومی با گسترش کلاس‌های آگاه‌سازی و آموزش‌های عمومی است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
دستگیری سارقان در حال سرقت

  مأموران پلیس همدان 3 نفر را در حال سرقت آهن‌آلات از یک ساختمان در حال ساخت در خیابان صدف دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر گفت: ساعت 13 و 30 دقیقه روز چهارشنبه در حال گشت‌زنی در خیابان صدف، 3 نفر را مشاهده کردند که به صورت مشکوکی مقداری آهن‌آلات را از یک ساختمان نیمه‌کاره به داخل یک وانت سفید رنگ منتقل می‌کردند.
رسول مرادی افزود: مأموران با رعایت اصل غافلگیری متهمان را دستگیر و از آنان تحقیق کردند. افراد دستگیر شده که هر 3 سابقه‌دار بودند و یکی از آنها سابقه جرم آدم‌ربایی نیز در پرونده داشت، اعتراف کردند: با شناسایی ساختمان نیمه‌کاره و پی بردن به اینکه کسی مراقب آنجا نیست در حال سرقت لوازم موجود در آن بودیم.  
در بازرسی از خودروی متهمان، مقادیری لوله گاز در قطعات مختلف، تابلو برق و اقلام دیگری مربوط به ساختمان موردنظر کشف و ضبط شد.
متهمان پس از طی مراحل اولیه تحقیقات و تشکیل پرونده برای تحقیقات کامل‌تر تحویل پلیس آگاهی شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
درگیری خونین دو راننده به خاطر مسافر

  درگیری دو راننده مسافرکش در میدان امام حسن(ع) موجب مجروحیت شدید یکی از آنها شد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار ما در این باره گفت: ساعت 9 و 20 دقیقه صبح پنج‌شنبه از طریق سامانه 110 یک فقره نزاع منجر به جرح در میدان امام حسن(ع) همدان به مأموران گزارش شد.
رسول مرادی افزود: بلافاصله مأموران در محل موردنظر حاضر شدند و در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند دو راننده مسافرکش که یکی از آنها 38 ساله و اهل همدان و نفر دیگر 23 ساله و اهل ملایر است بخاطر اختلاف بر سر مسافر با هم درگیر شده‌اند.
در جریان درگیری، مرد میانسال با پیچ گوشتی ضرباتی به سر و صورت مرد جوان وارد کرد و سبب مصدومیت شدید او شد.
مأموران ضمن اعزام جوان مجروح اقدام به بازداشت ضارب و توقیف خودروی وی کردند. تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
تعقیب و گریز شبانه پلیس همدان با سارقان خودرو
شلیک پلیس، خودروی سرقتی را متوقف کرد

  مأموران پلیس شهرستان همدان در یک عملیات تعقیب و گریز 2 سارق خودرو را سوار بر یک پراید سرقتی دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام با بیان این خبر گفت: حوالی ساعت یک و 30 دقیقه بامداد چهارشنبه مأموران گشت کلانتری 11 همدان در حال گشتزنی به یک دستگاه پراید 111 که در بلوار کاج توقف کرده بود، مظنون شدند.
رسول مرادی افزود: با توجه به اینکه در روزهای گذشته اطلاعاتی مبنی بر حضور خودروهایی مشابه در محل چند فقره سرقت به پلیس گزارش شده بود، مأموران شماره پلاک خودروی مورد نظر را استعلام کرده و متوجه شدند پلاک مورد نظر سابقه سرقت دارد.
مأموران با پی بردن به سرقتی بودن خودرو برای بررسی دقیق‌تر به آن نزدیک شدند که راننده خودرو بدون توجه به هشدارهای آنها اقدام به فرار کرد.
متهمان ابتدا به سمت میدان بیمه متواری شدند و در حالی که مأموران در تعقیب آنان بودند به سمت خیابان جهان‌نما و میدان جهاد و سپس آرامگاه بوعلی‌سینا حرکت کردند.
مأموران در حالی که به طور دائم با بلندگو به متهمان هشدار می‌دادند مسیرهای آرامگاه به میدان پروانه‌ها و سپس میدان شهدا و در ادامه میدان هگمتانه متهمان را تعقیب کردند.
در ادامه با توجه به خطرناک بودن اقدام متهمان برای سایر شهروندان و بی‌توجهی مکرر آنان به هشدارها، مأموران در یک موقعیت مناسب با استفاده از قانون به کارگیری سلاح به سمت لاستیک خودروی پراید شلیک کردند.
با شلیک پلیس، خودروی سرقتی از مسیر منحرف شد و با تیر چراغ‌برق برخورد کرد که طی آن یکی از متهمان از ناحیه سر با شیشه خودرو برخورد کرد و به دلیل مصدومیت به بیمارستان منتقل و متهم دیگر دستگیر شد.
در بازرسی از خودروی مورد نظر، چند قطعه ابزار که در سرقت خودرو مورد استفاده سارقان قرار می‌‌گیرند کشفت و ضبط شد.
گفتنی است، در بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد خودروی مورد استفاده سارقان در تاریخ 27 شهریورماه سال جاری از مقابل منزل یکی از شهروندان در خیابان رکنی سرقت شده است.
 کشف پراید و موتورسیکلت مسروقه در همدان
مأموران انتظامی یک دستگاه پراید سرقتی را در میدان شاهد همدان شناسایی کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در این‌باره به خبرنگار ما گفت: مأموران پلیس شهرستان همدان در حال گشتزنی به یک دستگاه پراید سفیدرنگ که به صورت بلاصاحب در میدان شاهد رها شده بود، مشکوک شدند. در استعلام انجام شده مشخص شد خودروی مورد نظر چند روز پیش در یکی از محلات همدان مورد سرقت قرار گرفته است.
رسول مرادی افزود: مأموران انتظامی یک دستگاه موتورسیکلت هوندای مشکی رنگ را نیز در دره مرادبیگ کشف کردند که در بررسی‌های دقیق مشخص شد موتورسیکلت مورد نظر که شماره تنه و پلاک آن دستکاری شده بود، سرقتی است و هر دو وسیله نقلیه به پارکینگ پلیس منتقل شدند.
 دستگیری موتورسواران مزاحم


فرماندهی انتظامی شهرستان همدان همچنین از دستگیری 4 پسر جوان که با عربده‌کشی و ایجاد صدای ناهنجار مزاحم شهروندان شده بودند، خبر داد.
رسول مرادی در این‌باره گفت: ساعت 15 روز پنج‌شنبه تعدادی از شهروندان در تماس با سامانه  110اعلام کردند راکبان 2 دستگاه موتورسیکلت با عربده‌کشی و فحاشی در بلوار ارم برای آنان ایجاد مزاحمت کرده‌اند.
به دنبال این تماس، 2 اکیپ از مأموران پلیس به محل مورد نظر در بلوار ارم اعزام شدند که افراد مورد نظر با مشاهده مأموران اقدام به فرار در 2 جهت مخالف بلوار کردند.
مأموران با تعقیب موتورسیکلت‌ها روبه‌روی بیمارستان شهید بهشتی یکی از آنان را متوقف و راننده و ترک‌نشین آن را دستگیر کردند.
موقعیت موتورسیکلت دوم که به سمت چهارراه سعیدیه متواری شده بود به سایر نیروهای گشت پلیس مخابره شد که یک گروه از مأموران موفق شدند موتورسیکلت مورد نظر را در چهارراه خواجه‌رشید متوقف کنند.
بر اساس این گزارش، مأموران انتظامی شهرستان همدان ضمن توقیف 2 دستگاه موتورسیکلت افراد دستگیر شده را با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی کردند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
هشدار پلیس فتا در مورد امنیت گوشی‌های هوشمند

  رئیس پلیس فتای غرب استان تهران در ارتباط با نفوذ و دسترسی به اطلاعات کاربران گوشی‌های هوشمند هشدار داد.
اصغر باقریان گفت: با افزایش فروش گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها و کم‌رونق شدن بازار رایانه‌های رومیزی، ویروس‌نویسان و طراحان حملات سایبری ترجیح می‌دهند تلاش‌های خود را بر روی سرقت اطلاعات حساس کاربران گوشی‌های همراه و تبلت‌ها متمرکز کنند.
وی افزود: این مطلب به خوبی گویای آن است که سال‌های اخیر بدافزارهای گوشی تلفن همراه رشدی سریع داشته‌اند و اغلب به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که می‌توانند خود را به صورت جعلی در نرم‌افزارهای رایج ارسال کرده و در بین گوشی‌های تلفن همراه منتشر شوند.باقریان تصریح کرد: یکی از چالش‌هایی که شرکت‌های ارائه‌کننده سیستم عامل‌های گوشی‌های هوشمند با آن مواجه هستند آن است که هر چه محصول آنها از محبوبیت بیشتری در بین مردم برخوردار شود به همان اندازه علاقه هکرها و ویروس‌نویسان به آن بیشتر می‌شود. براساس آخرین آمار بیش از یک‌سوم کاربران گوشی‌های هوشمند حتی برای حفاظت از امنیت خود از کلمه عبور هم استفاده نمی‌کنند و فناوری‌های تازه‌ای مانند HTML5 به سادگی آلت دست بدافزارنویسان شده است.
به گزارش اپایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، این مقام انتظامی ادامه داد: از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از هک شدن گوشی‌های هوشمند می‌توان به باز نکردن لینک‌های موجود در ایمیل‌های ناشناس، استفاده نکردن از بازی‌ها و اپلیکیشن‌های موجود در منابع غیرمعتبر، حفاظت از اطلاعات مکانی و شخصی وای‌فای و خاموش نگه داشتن بلوتوث، استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی و به روز نگه داشتن گوشی اشاره کرد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کشف120 کیلوگرم تریاک وبیش از 2 کیلوگرم هروئین در همدان


 فرمانده انتظامی استان همدان گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در شامگاه جمعه در دو عملیات جداگانه موفق به کشف 120 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و 2 کیلو و 200 گرم هروئین شد.
حاجی محمد مهدیان‌نسب افزود: یک قاچاقچی حرفه‌ای، مواد مخدر از نوع تریاک را از یکی از مناطق شرقی کشور تهیه کرد و قصد انتقال آن به شهرستان اسدآباد را داشت.
وی اضافه کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر 3 شهرستان نهاوند، تویسرکان و اسدآباد در یک کار اطلاعاتی گسترده و کارشناسانی شده موفق به شناسایی خودروی حامل 120 کیلوگرم مواد مخدر تریاک شدند.
به گزارش ایرنا، وی اضافه کرد: این قاچاقچی حرفه‌ای به طرز ماهرانه‌ای مواد مخدر را در خودروی سواری پژو جاسازی کرده بود که در شهر اسدآباد دستگیر و خودروی وی نیز توقیف شد.
فرمانده انتظامی استان همدان اظهار کرد: همچنین مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در عملیات دیگری موفق به دستگیری دو قاچاقچی مواد مخدر در حین ورود به شهر همدان شدند.
مهدیان‌نسب اضافه کرد: تیم‌های ویژه پلیس در زمان کنترل محورهای مواصلاتی یک زوج را هنگام انتقال مواد مخدر از نوع هروئین به شهر همدان در ورودی این شهر دستگیر کردند.
وی گفت: مأموران با بازرسی از خودروی این زوج افزون بر دو کیلو و 200 گرم هروئین کشف کردند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
نیمی از تصادفات همدان درجاده های روستایی است


 سرپرست پلیس راه انتظامی استان همدان در مراسمی که به منظور معارفه وی برگزار شد، گفت: 48 درصد تصادفات همدان در محورهای فرعی و روستایی اتفاق می‌افتد.
مهدی شاکری یکی از دغدغه‌های فرماندگان و مسئولان انتظامی استان را کاهش تصادفات فوتی و کشته‌های ناشی از تصادفات در سطح استان دانست و گفت: در تلاش هستیم برای تحقق این امر مجاهدانه تلاش کنیم.
وی اشرافیت کامل فرمانده انتظامی استان در حوزه پلیس راه و راه‌های استان را یک فرصت طلایی دانست و گفت: بحمدا... اشرافیت کامل وی سبب شده تا نقاط حادثه‌خیز به سرعت در سطح استان شناسایی شود و با همراهی و تعمل سازمان‌های مسئول نسبت به رفع این نقاط اقدامات لازم صورت گیرد.
شاکری بیان کرد: 48 درصد تصادفات استان همدان در محورهای فرعی و روستایی رخ می‌دهد که با اقدامات فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها و حضور کارشناسان در محافل روستایی و مدارس حاشیه راه‌ها در تلاش هستیم تا این آمار را کاهش دهیم.
این مقام مسئول ارتقای فرهنگ ترافیک در سطح استان و توسعه تجهیزات کنترل هوشمند جاده‌ای و کاهش تلفات انسانی ناشی از تصادفات را از مهمترین برنامه‌های خود در حوزه پلیس راه دانست و گفت: استفاده از سیستم‌های کنترل هوشمند جاده‌ای در محورهای اصلی سبب خواهد شد پلیس بخشی از تلاش‌ها و تجهیزات خود را به محورهای فرعی و روستایی معطوف و نسبت به کاهش آمارهای تصادفات در این بخش اقدام کنند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرپرست پلیس راه استان در خاتمه از مسئولان و متولیان امر ترافیک در سطح جاده‌های استان درخواست کرد با همراهی و تعامل سازنده پلیس راه استان را در ارائه خدمات به شهروندان و رسیدن به اهداف که همانا کاهش تلفات انسانی و تصادفات است، یاری کنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ٤:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
انهدام باند سارقان سیم برق در همدان

  رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان از انهدام یک باند سرقت و کشف 18 فقره سرقت سیم برق در این شهرستان خبر داد.
رضا زارعی در تشریح این خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت‌های متعدد سیم برق در بخش قهاوند، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه پیگیری‌های به عمل آمده 4 نفر متهم در شهرستان قهاوند شناسایی شدند که در تحقیقات بعدی مشخص شد هر 4 نفر از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار بوده و در امر سرقت سیم برق فعالیت دارند که با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.
این مقام انتظامی اظهار کرد: پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی همدان در بازجویی‌های صورت گرفته ابتدا منکر هر گونه سرقتی شدند اما با توجه به وجود دلایل و مدارک جمع‌آوری شده، با تشویق و ترغیب آنها به بیان واقعیت، در نهایت لب به اعتراف گشودند و به 18 فقره سرقت سیم برق مسی در روستاهای "قهاوند، بوبوک آباد، نوده قره باغی و دشته" اعتراف کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه خاطرنشان کرد: در ادامه رسیدگی به این پرونده همه محل‌های سرقت با حضور نماینده حقوقی اداره برق استان مورد تأیید قرار گرفت و پرونده به همراه متهمان به دادگاه عمومی قهاوند ارسال و متهمان از آن طریق روانه زندان شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ۳:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
حضور در صحنه آتش‌نشانی همدان بالاتر از استانداردها

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: در بحث ایمنی همدان جزو استان‌های برتر کشور است که با خرید تجهیزات جدیدتر این ضریب ایمنی بالاتر می‌رود.

مسعود دهبانی‌صابر در گفت‌وگو با خبرنگار ما در این‌باره افزود: آتش‌نشانی همدان از نظر تجهیزات و نیروی انسانی مجرب در زمره استان‌های برتر کشور است که با خرید تجهیزات جدیدتر از جمله بلندترین نردبان آتش‌نشانی جهان به طول 54 متر این جایگاه بالاتر خواهد رفت.
وی با بیان اینکه 175 نفر در سازمان آتش‌نشانی همدان مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: میانگین سنی آتش‌نشانان همدان 35 و میانگین سطح تحصیلی آنها فوق‌دیپلم است و تمام آنان از مجرب‌ترین و آماده‌ترین پرسنل آتش‌نشانی کشور هستند.
دهبانی با اشاره به استاندارد جهانی یک ایستگاه آتش‌نشانی به ازای هر 5 نفر گفت: آتش‌نشانی همدان با 19 ایستگاه فعال به این استاندارد نزدیک است.
وی خاطرنشان کرد: همدان از معدود شهرهایی است که در تمام ورودی‌های آن ایستگاه آتش‌نشانی تأسیس شده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی میانگین زمان حضور اکیپ‌های عملیاتی را از زمان وقوع 5 دقیقه اعلام کرد که حتی از استانداردها نیز بالاتر است و در صورت همکاری شهروندان این زمان روند کاهشی خواهد داشت.
وی همچنین از همکاری سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان مانند نیروی انتظامی، اداره برق، گاز و مرکز فوریت‌های پزشکی به عنوان یک عامل مهم در مؤثر بودن خدمات سازمان آتش‌نشانی یاد کرد.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٥ | ۳:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
 
شکارچیانی که صید وجدان خود شدند

  صیادانی که تا دیروز حیوانات بی گناه را میان زمین و هوا شکار می کردند، امروز با سد محکمی به نام عذاب وجدان روبرو شده اند.
آنانی که بی باکانه و شاید هم بی‌رحمانه، آهوهای چشم زیبا و پرندگان خوش رنگ و بال را صید می‌کردند تا آن را خوراک شکم یا ثمره جیب خود کنند و از همه مهمتر اینکه از این‌کار لذت می بردند.
عذاب وجدان، داستان ضامن آهوی امام رضا(ع)، آموزه های دینی، عواطف پدری و انسانی مجموعه عوامل بودند که این شکارچیان را به خودآورد تا از شکارحیوانات زبان بسته و زیبایی‌آفرینش دست بردارند.
حالا همین شکارچیان دیروز به محیط‌بانان و همیاران محیط زیست امروز تبدیل شده اند و دیگر صیادان را به ترک شکار دعوت می‌کنند.
تعدادی از این شکارچیان با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران مرکز یزد، عقده دل گشودند و راز مگوگفتند:
حسن آدمیزاد، یکی از همین صیادان پشیمان از شکار که مدتی است اسلحه را آویخته و دیگر به شکار نمی رود به خبرنگار ایرنا گفت: 23 سال در زمینه شکار فعالیت داشته و تاکنون حیوانات و پرندگان زیادی را شکار کرده است.
وی اظهارکرد: کل و بز، میش و قوچ، جبیر و آهو و کبک، شکارم بوده‌اند و همیشه با یاد شکار آنها زندگی کرده‌ام.این همیاران محیط زیست با بیان اینکه آن موقع از شکار کردن لذت می بردم و با صدای هر تیری ذوق می‌کردم اما حالا پشیمانم و با عزت و سربلندی از آنها نگهداری می‌کنم.
آدمیزاد که متأهل و دو فرزند دارد، شغل اول خود را رانندگی اعلام کرد و با بیان اینکه شکار را فقط برای لذت بردن و سرگرمی انتخاب کرده بودم گفت: خانواده ام همیشه با شکار کردن من مخالف بودند و حتی از گوشت شکارم استفاده نمی‌کردند.
وی خاطرنشان کرد: حالا که دست از صید و صیادی برداشته‌ام، خانواده‌ام بسیارراضی هستتد و زندگی‌ام زیباتر شده است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
پنج کشته و سه مجروح حاصل سانحه رانندگی در محورهای همدان


 رئیس پلیس راه استان همدان از فوت پنج تن و مجروح شدن سه نفر در 24 ساعت گذشته در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.
محمد خیری با اعلام این خبر، تصریح کرد: روز گذشته در پی یک فقره تصادف در کیلومتر 15 محور رزن - آوج بین یک دستگاه وانت مزدا و یک دستگاه تریلی، دو تن از سرنشینان وانت مزدا در دم فوت کردند و راننده آن مجروح و به بیمارستان ولی‌عصر رزن اعزام شدند.
وی افزود: کارشناس پلیس راه، انحراف به چپ هر دو خودرو را علت تصادف اعلام کرده است و هر دو خودرو به میزان 50 درصد مقصر حادثه شناخته شدند.خیری همچنین از وقوع یک فقره تصادف در کیلومتر 11 محور رزن به همدان خبر داد و افزود: خودروی 206 به رانندگی فردی مجهول‌الهویه به دلیل عدم توجه کافی به جلو با دو دستگاه کشنده ماک برخورد کرد، که در این حادثه راننده 206 در دم فوت کرد.
وی اظهار کرد: روز گذشته در محور شیرین‌سو به زنجان نیز یک دستگاه پراید به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه واژگون و سرنشین 28 ساله آن مجروح و به بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ منتقل شد که متأسفانه در اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان فوت کرد.
خیری افزود: متأسفانه صبح امروز در کیلومتر 17 محور اسدآباد به کنگاور یک دستگاه سواری پراید با یک دستگاه کامیون برخورد کرد که راننده 40 ساله پراید در دم فوت کرد و دو سرنشین آن به بیمارستان قائم اسدآباد منتقل شدند.
به گزارش ایسنا، رئیس پلیس راه استان در پایان گفت: راننده کامیون که به علت عدم رعایت حق تقدم مقصر حادثه بود، از صحنه متواری شده است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٢٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
مجلس پس از 5 سال تصویب کرد
مجازات حبس و شلاق برای حاملان سلاح سرد

  براساس آمارهای غیررسمی سالانه بیش از یک‌هزار نفر بر اثر استفاده از سلاح سرد با تقصیر یا بی‌تقصیر کشته می‌شوند. در همین راستا و برای اینکه اثبات شود سلاح‌ سرد نامتعارف مانند قداره، قمه، شمشیر، ساتور چینی، نانچیکو، پنجه بوکس، شوکرهای الکتریکی با ولتاژ بالا و افشانه‌های سمی نقش مؤثری در وقوع جرایم خشن و حتی قتل‌های اتفاقی دارد.
 حمل سلاح سرد نامتعارف ممنوع شد
عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس از تصویب طرح ممنوعیت به کارگیری سلاح سرد خبر داد.
حمیدرضا طباطبایی در گفت‌وگو با مهر گفت: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس طرح ممنوعیت به کارگیری سلاح سرد در قالب دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی تصویب شد.
وی افزود: براساس این مصوبه تولید، توزیع و واردات سلاح‌های سرد نامتعارف و انگیزه ارتکاب اعمال مجرمانه جرم تلقی می‌شود.
این نماینده مجلس در ادامه در مورد دستور کار جلسه کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: وزیر دادگستری برای پاسخ به پرسش نمایندگان شوشتر، همدان، تویسرکان و میاندوآب به کمیسیون قضایی می‌آید.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٢٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
پزشکی قانونی اعلام کرد
618 مورد همسرآزاری در همدان 86 شوهر آزاردیده


  براساس مراجعات انجام شده به پزشکی قانونی همدان از ابتدای امسال 618 مورد همسرآزاری تاکنون در استان ثبت شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: خشونت فیزیکی و بدنی، روانی و کلامی، اجتماعی، اقتصادی نمونه‌هایی از همسرآزاری است که در استان به ثبت رسیده است.
علی‌احسان صالح گفت: براساس این آمار همسرآزاری در همدان 22 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است و از ابتدای امسال تا پایان مردادماه 618 مورد همسرآزاری ثبت شده که 532 مورد زنان و 86 مورد مردان شاکی بوده‌اند.
وی تأکید کرد: تاکنون آمار دقیقی در زمینه همسرآزاری ارائه نشده است، چون بیشتر زوجین به دلیل شرم و حیا و تلاش برای جلوگیری از هم‌گسیختگی خانواده، آزارها را تحمل می‌کنند.
صالح گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته میزان همسرآزاری در مردانی که مواد مخدر استفاده می‌کنند و یا سابقه بیماری روانی دارند بیشتر از دیگر افراد است.
وی افزود: همچنین مؤلفه‌هایی چون مصرف الکل، اختلالات شخصیتی، زمینه‌های ژنتیکی، فشارهای اقتصادی و اجتماعی در همسرآزاری مؤثر است.
به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان درباره رابطه همسرآزاری با سطح سواد افراد نیز توضیح داد: هر چه سطح فرهنگ پایین‌تر و سواد افراد کمتر باشد، آزار همسران بیشتر به صورت آزار جسمی شایع می‌شود. البته این امر ناپسند در گروه‌های مرفه و تحصیلکرده به صورت آزار روانی بروز می‌کند.
 صدور 43 مجوز سقط درمانی
مدیرکل پزشکی قانونی همدان در ادامه گفت: 75 مورد مجوز سقط‌درمانی در 5 ماهه امسال صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.
علی‌احسان صالح افزود: یکی از نکات ضروری برای بررسی تقاضای سقط درمانی در مراکز پزشکی قانونی سن جنین است به این نحو که اگر سن جنین از 19 هفته بیشتر باشد و یا براساس سونوگرافی بیش از 4 ماه از زمان لقاح گذشته باشد به هیچ‌وجه برای فرد متقاضی مجوز سقط صادر نمی‌شود.
وی وجود خطر جانی برای مادر در صورت ادامه بارداری و یا عقب افتاده و ناقص‌الخلقه بودن جنین به نحوی که نگهداری از آن برای مادر ایجاد حرج کند را از جمله مواردی دانست که در صورت درخواست مادر و با تشخیص سه پزشک متخصص و تأیید پزشکی قانونی، مجوز سقط درمانی صادر می‌شود البته به شرط آنکه سن حاملگی کمتر از 4 ماه پس از لقاح باشد.
صالح با تأکید بر اینکه همه ناهنجاری‌های جنینی موجب صدور مجوز سقط درمانی نمی‌شود، گفت: شروط صدور مجوز سقط درمانی در صورت بروز ناهنجاری‌هایی که موجب حرج مادر شود و تأیید آن از سوی سه پزشک متخصص و معتمد صادر شود، امکان‌پذیر است.
وی توصیه کرد مادران متقاضی سقط درمانی بلافاصله پس از مراجعه به پزشکی قانونی به کارشناس مربوطه مراجعه کنند تا مدارک آنها مورد بررسی قرار گیرد.
وی افزود: اگر متقاضی شرط زمانی جنین درمانی را از دست نداده باشد پس از تکمیل مدارک و پرداخت تعرفه برای بررسی بیماری و یا ناهنجاری جنین به 3 پزشک معتمد سازمان معرفی می‌شود تا مراحل کاری آنها به سرعت انجام و در صورت داشتن شرایط، مجوز سقط برایشان صادر شود.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
انفجار نارنجک در نهاوند


■ عامل حادثه دستگیر شده است

  انفجار نارنجک دست ساز در خیابان هلال‌احمر نهاوند 2 نفر را مجروح کرد.
به گزارش خبرنگار ما حوالی ساعت 10 و 45 دقیقه صبح پنجشنبه 3 مهرماه صدای انفجاری مهیب حاضران و رهگذران خیابان هلال‌احمر را وحشت‌زده کرد.
بلافاصله جمعیت زیادی در محل حادثه واقع در نزدیکی ساختمان دادگستری و چند ساختمان اداری دیگر تجمع کردند و دقایقی بعد مأموران پلیس نیز به محل حادثه رسیدند.
بنا به گفته شاهدان عینی راکبان نقابدار یک دستگاه موتورسیکلت عامل انفجاری را که یک نارنجک دست‌ساز بوده به سمت 2 مرد پرتاب کردند که انفجار آن باعث مجروحیت آنان شد.
زنی که زمان وقوع حادثه در نزدیکی محل انفجار حاضر بود به خبرنگار ما گفت: به همراه پسرم در حال خروج از ساختمان بهزیستی که در 20 متری محل انفجار واقع شده است بودیم که صدای انفجاری مهیب ما را دچار وحشت کرد و بلافاصله چند نفر از رهگذران به سمت محل وقوع انفار رفتند که دقایقی بعدبا حضور پلیس از محل حادثه فاصله گرفتند.
یکی دیگر از شاهدان حادثه که کارگر ساختمانی نیمه‌کاره در نزدیکی محل انفجار است، گفت: ساعت حدود 10 و 30 دقیقه بود که صدای انفجاری مهیب ساختمان در حال ساخت را لرزاند. ابتدا تصور کردم زمین‌لرزه است اما با نزدیک شدن به محل تجمع مردم جوانی را مشاهده کردم که در پیاده‌رو افتاده بود و از شدت درد ناله می‌کرد. کمی آنطرف‌تر در حاشیه خیابان مرد مسنی نیز که ظاهراً موج انفجار او را پرتاب کرده بود به چشم می‌خورد.
 فرماندار نهاوند: اختلافات شخصی علت انفجار بوده است
فرماندار نهاوند در گفتگو با خبرنگار ما حادثه را تأیید کرد.
امامعلی عبدالملکی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی در زمان یاد شده فردی با هویت معلوم در خیابان هلال‌احمر یک نارنجک دستی را به سمت 2 نفر پرتاب کرده است. به گفته وی انگیزه این اقدام مجرمانه اختلافات شخصی و خانوادگی طرفین ماجرا (عامل انفجار و مجروحان حادثه) بوده است، به نحوی که بر اساس شنیده‌ها مجروحان قبل از انفجار توسط عامل حادثه تهدید شده بودند.
 معاون سیاسی امنیتی استاندار: عامل انفجار دستگیر شده است
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در گفتگو با خبرنگار ما خبر وقوع انفجار در نزدیکی ساختمان دادگستری نهاوند را تأیید کرد.
محمدابراهیم الهی‌تبار در این‌باره گفت: صبح روز پنجشنبه وقوع یک فقره انفجار در مقابل در نهاوند گزارش شد که در این حادثه 2 مرد مجروح و به مراکز درمانی منتقل شدند.
وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که طرفین ماجرا به علت اختلاف خانوادگی در دادگستری حضور داشته‌اند و عامل انفجار به دنبال تهدیدهای قبلی پس از حضور مصدومان در دادگاه برای ادای شهادت هنگام خروج یک نارنجک دست‌ساز را به سمت آنان پرتاب و باعث مجروحیت آنان شده است.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: با توجه به آشنایی طرفین ماجرا با هم، عامل انفجار شناسایی و توسط پلیس دستگیر شده است.
 حال یکی از مجروحان وخیم است
یکی از مسئولان بیمارستان علیمرادیان نهاوند که مجروحان به آنجا منتقل شده‌اند در گفتگو با خبرنگار ما درباره وضعیت افراد حادثه‌دیده گفت: (م- الف) یکی از مجروحان حادثه به علت شدت جراحات وارده وضعیت وخیمی دارد و علی‌رغم داشتن علائم حیاتی به دلیل وخامت اوضاع جسمی و آسیب‌های وارده در اولین فرصت با اورژانس هوایی به تهران منتقل می‌شود (زمان تنظیم خبر).
وی افزود: مصدوم دیگر که پدر فرد یاد شده است وضعیت بهتری دارد و روند درمان وی در بیمارستان علیمرادیان ادامه خواهد داشت.
آخرین اطلاعات دریافتی از بستگان مجروحان حادثه است. عامل انفجار با افراد آسیب‌دیده در حادثه از اهالی یکی از روستاهای نهاوند هستند و به دلیل مسائل کاری از مدتی قبل با هم اختلاف داشته‌اند.
 نکته پایانی
تا لحظه تنظیم خبر تلاش‌های خبرنگاران همدان‌پیام برای پیگیری ماجرا از سایر دستگاه‌های مربوطه از جمله دادگستری، نیروی انتظامی و... نتیجه‌ای در بر نداشت.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٢٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کشف هروئین و دستگیری سارق مرغداری در رزن


 فرمانده انتظامی شهرستان رزن از کشف 145 گرم مواد مخدر از نوع هروئین و دستگیری سارق مرغداری در این شهرستان خبر داد.
اسماعیل جمشیدی با بیان این مطلب گفت: کارکنان انتظامی بخش "قروه درجزین" در پی شناسایی یکی از فروشندگان عمده مواد مخدر، دستگیری وی را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: در پی اخبار رسیده، متهم مذکور قصد حمل مقادیری مواد مخدر از سمت شهرهای اطراف به شهر "قروه درجزین" با یک دستگاه خودروی پژو را داشت که مأموران پاسگاه انتظامی بخش قروه خودرو را متوقف کردند.
جمشیدی ادامه داد: در بازرسی از متهم مقدار 145 گرم مواد مخدر از نوع هروئین کشف شد که وی با تشکیل پرونده به همراه مواد مکشوفه تحویل مراجع قضایی شد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، وی در ادامه اظهار کرد: در پی اعلام یک فقره سرقت در یک واحد مرغداری واقع در "روستای خنجرآباد" بلافاصله مأموران انتظامی بخش "سردرود " با همکاری صاحب مرغداری، سارق را در حین سرقت از مرغداری دستگیر کردند و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی دادند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٢۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
طی 2 عملیات در نهاوند و ملایر
80 کیلو تریاک توقیف شد

  فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 80 کیلوگرم تریاک در شهرستان‌های نهاوند و ملایر خبر داد.
مهدیان نسب با بیان این خبر گفت: در پی اخبار رسیده مبنی بر اینکه قرار است دو محموله بزرگ مواد مخدر از استان‌های شرق وارد استان همدان شود، رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.
وی افزود: با هدایت اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های ملایر و نهاوند وارد عمل شدند و به کنترل محورهای مواصلاتی در شهرستان‌های مذکور پرداختند.
مهدیان‌نسب در ادامه بیان کرد: مأموران مبارزه با مواد مخدر ملایر با توقیف یک دستگاه خودرو موفق به کشف 50 کیلوگرم تریاک و دستگیری یک قاچاقچی شدند.
به گزارش مرکز اطلاع ‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، این مقام ارشد انتظامی افزود: همچنین در عملیاتی دیگر مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر نهاوند نیز موفق به کشف 30 کیلوگرم تریاک، توقیف یک دستگاه خودرو و دستگیری یک قاچاقچی شدند.
فرمانده انتظامی استان در خاتمه گفت: رصد اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان به‌گونه‌ای است که فعالیت قاچاقچیان شهرستان‌های تابعه را با دقت رصد کرده و تحرکات آنها را در حمل و توزیع مواد مخدر با همکاری پلیس‌های مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های تابعه در دستور کار عملیاتی خود قرار داده است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٢٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

دو کشته و مجروحواژگونی خودرو سواری در نهاوند


 سرپرست پلیس راه استان همدان گفت: واژگونی یک دستگاه خودروی پژو 405 در یکی از محورهای روستایی شهرستان نهاوند یک کشته و یک نفر مجروح بر جای گذاشت.
مهدی شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: بر اثر این سانحه که ظهر (سه‌شنبه) در راه روستای ورامین از توابع نهاوند رخ داد یک زن 40 ساله فوت و یک مرد به شدت مجروح و به بیمارستان علیمرادیان نهاوند منتقل شد.
سرپرست پلیس راه استان همدان اظهار کرد: براساس بررسی‌های صورت گرفته دلیل اصلی بروز این سانحه ناگوار ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه سواری پژو 405 بوده است.
وی خاطرنشان کرد: 14 تیم پلیس راه این استان همواره بر مسیرهای روستایی سرکشی می‌کنند و همین امر در کاهش مجموع سوانح فوتی، جرحی و خسارتی تأثیر بسزایی داشته است.
سرپرست پلیس راه استان همدان تأکید کرد: نقاط حادثه‌خیز زیادی در جاده‌های روستایی این استان شناسایی شده است که براساس بررسی‌های صورت گرفته بیشتر سوانح جرحی و فوتی نیز در این نقاط رخ می‌دهد.
وی اظهار کرد: پلیس راه روستایی با هدف ایمن‌سازی راه‌های فرعی و روستایی و به منظور کاهش آمار سوانح رانندگی نیمه نخست سال گذشته در استان همدان راه‌اندازی شد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:۱٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
نگاهی به وضعیت رعایت اصول ایمنی در فعالیت‌های عمرانی
حادثه واقعاً خبر نمی‌کند


  یکی از شاخص‌های مهم در مدیریت شهری امروز، الزام مدیران و مسئولان به تأمین ایمنی و سلامت شهروندان در ابعاد مختلف است. واقع امر اینجاست که همین ملغمه آشفته انسان و ماشین موجود در شهرها می‌تواند به صورت بالقوه در هر لحظه آبستن رخدادی ناخوشایند باشد؛ که امیدواریم با تصویب و اجبار به رعایت برخی استانداردها و قوانین در این حوزه بتوان تا حدودی زمینه‌هایی از آرامش و سلامت را برای شهروندان فراهم کنیم.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:۱۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کشف 120 کیلو تریاک در همدان

  فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 120 کیلوگرم تریاک در این استان خبر داد.
حاجی محمد مهدیان‌نسب با اعلام این خبر گفت: در پی کسب خبری مبنی بر انتقال یک محموله مواد مخدر تریاک از استان‌های شرقی کشور به سمت همدان، پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان با هدایت اطلاعاتی و عملیاتی پلیس‌های مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های نهاوند، تویسرکان و اسدآباد اقدام به کنترل محورهای ورودی استان کردند.
وی افزود: مأموران در این راستا موفق به شناسایی خودروی پژو پارس حامل مواد مخدر در شهرستان اسدآباد شدند که با یک اقدام ضربتی خودرو متوقف و راننده آن نیز دستگیر شد.
 مهدیان‌نسب تصریح کرد: در بازرسی از خودروی مذکور 120 کیلوگرم تریاک کشف شد.
در ادامه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان نیز از کشف 2 کیلو و 200گرم هروئین در این استان خبر داد و افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در اجرای طرح کنترل محورهای مواصلاتی، با ایجاد ایست و بازرسی و کنترل محورهای ورودی شهرهمدان به یک دستگاه خودروی پژو که راننده آن به اتفاق خانواده‌اش از تهران به همدان در حال عزیمت بود، مشکوک شدند.
قزوینه‌ای با اعلام این خبر گفت: مأموران پلیس پس از متوقف کردن خودروی مذکور، در بازرسی از آن مقدار 2 کیلوو 200 گرم هروئین کشف کردند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان،وی ادامه داد: در این راستا 2 نفر متهم دستگیر و یک دستگاه خودرو توقیف شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان در پایان اعلام کرد: ناامن‌سازی محورهای مواصلاتی برای تردد قاچاقچیان مواد مخدر یکی از برنامه‌های تعریف شده پلیس است که در این راستا به صورت مستمر با به کارگیری حداکثر توان یگان‌های انتظامی در سطح استان اجرا می‌شود.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
ایران در بین 10 کشور پرحادثه جاده‌ای جهان


 بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سالانه بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در جهان در سوانح رانندگی کشته می‌شوند که این رقم در کشورهای در حال توسعه یک کشته در هر 25 ثانیه است.
سالانه بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در‌ جهان بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده و بیش از 20 میلیون نفر نیز مجروح می‌شوند که این آمار بالا حوادث رانندگی را به هشتمین عامل اصلی مرگ‌ومیر در جهان تبدیل کرده است به‌ طوری‌ که میزان تلفات حوادث رانندگی با تلفات بیماری‌های مرگبار و واگیردار مانند مالاریا برابری می‌کند.
بنابر پیش‌بینی‌های سازمان جهانی بهداشت در صورت عدم اتخاذ تصمیمات مناسب، سوانح جاده‌ای تا سال 2030 میلادی به پنجمین عامل اصلی مرگ‌و‌میر تبدیل خواهند شد. اما وقتی صحبت از قوانین رانندگی به میان می‌آید، هیچ یک از کشورها در این زمینه به هم شبیه نیستند و قوانین رانندگی آنها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در لبنان، علائم و چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به صورت سنتی و با هرج‌ومرج نصب شده‌اند به طوری که در این کشور با وجود قوانین و مقررات متعدد، تعداد تابلوهای راهنمایی‌ورانندگی کم است. در برخی کشورهای جهان نیز رانندگان وقتی در میدان در تردد هستند، حق تقدم با آنهاست در حالی که در برخی کشورهای دیگر حق تقدم با راننده‌ای است که وارد میدان می‌شود. برای افرادی که با این قوانین آشنایی ندارند، این مسأله می‌تواند گیج کننده باشد. بنابراین اگر قصد دارید در نقاط مختلف جهان رانندگی کنید باید مراقب برخی جاده‌های خطرناک و راننده‌های خطرناک‌تر باشید.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «ریچست»، سازمان جهانی بهداشت (WHO)، اطلاعات مربوط به تمام عوامل مرتبط با سلامت جامعه از قبیل نرخ سوانح رانندگی که منجر به مرگ می‌شوند را نیز جمع‌آوری می‌کند.
بنابر اعلام این سازمان، کشورهایی که بیشترین میزان تلفات جاده‌ای را دارند به ترتیب شامل موارد ذیل می‌شوند که اعداد اعلام شده، نرخ مرگ‌و‌میر به ازای هر 100 هزار نفر استادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:۱٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
ایران در بین 10 کشور پرحادثه جاده‌ای جهان


 بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سالانه بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در جهان در سوانح رانندگی کشته می‌شوند که این رقم در کشورهای در حال توسعه یک کشته در هر 25 ثانیه است.
سالانه بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در‌ جهان بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده و بیش از 20 میلیون نفر نیز مجروح می‌شوند که این آمار بالا حوادث رانندگی را به هشتمین عامل اصلی مرگ‌ومیر در جهان تبدیل کرده است به‌ طوری‌ که میزان تلفات حوادث رانندگی با تلفات بیماری‌های مرگبار و واگیردار مانند مالاریا برابری می‌کند.
بنابر پیش‌بینی‌های سازمان جهانی بهداشت در صورت عدم اتخاذ تصمیمات مناسب، سوانح جاده‌ای تا سال 2030 میلادی به پنجمین عامل اصلی مرگ‌و‌میر تبدیل خواهند شد. اما وقتی صحبت از قوانین رانندگی به میان می‌آید، هیچ یک از کشورها در این زمینه به هم شبیه نیستند و قوانین رانندگی آنها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در لبنان، علائم و چراغ‌های راهنمایی و رانندگی به صورت سنتی و با هرج‌ومرج نصب شده‌اند به طوری که در این کشور با وجود قوانین و مقررات متعدد، تعداد تابلوهای راهنمایی‌ورانندگی کم است. در برخی کشورهای جهان نیز رانندگان وقتی در میدان در تردد هستند، حق تقدم با آنهاست در حالی که در برخی کشورهای دیگر حق تقدم با راننده‌ای است که وارد میدان می‌شود. برای افرادی که با این قوانین آشنایی ندارند، این مسأله می‌تواند گیج کننده باشد. بنابراین اگر قصد دارید در نقاط مختلف جهان رانندگی کنید باید مراقب برخی جاده‌های خطرناک و راننده‌های خطرناک‌تر باشید.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی «ریچست»، سازمان جهانی بهداشت (WHO)، اطلاعات مربوط به تمام عوامل مرتبط با سلامت جامعه از قبیل نرخ سوانح رانندگی که منجر به مرگ می‌شوند را نیز جمع‌آوری می‌کند.
بنابر اعلام این سازمان، کشورهایی که بیشترین میزان تلفات جاده‌ای را دارند به ترتیب شامل موارد ذیل می‌شوند که اعداد اعلام شده، نرخ مرگ‌و‌میر به ازای هر 100 هزار نفر استادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:۱٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

فروشنده فیلم‌های غیرمجاز دستگیر شد
  سرپرست پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان همدان از شناسایی و دستگیری گرداننده سایت فروش فیلم‌های غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
امینی در تشریح این خبر گفت: در رصد و پایش مستمر فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا، سایتی با محتوای فروش فیلم‌های غیرمجاز شناسایی شد.  به گزارش مرکز اطلاع رسانی انتظامی استان همدان، وی گفت: با پیگیری مستمر و انجام اقدامات فنی، مشخصات گرداننده سایت استخراج شد و پس از هماهنگی با مقام قضایی، گرداننده سایت مذکور در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.  این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازجویی فنی، متهم ابتدا منکر ارتباط خود با موضوع شد
 ولی پس از مواجهه با دلایل انکارناپذیر رایانه‌ای لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را از این عمل کسب درآمد عنوان کرد.
 سرپرست پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان همدان در پایان از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را سریعاً به سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی و یا با شماره تلفن 2182674 081 تماس حاصل کنند.

مینی‌بوس نهاوند واژگون شد


  واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در محور نهاوند - کرمانشاه منجر به مجروح شدن 12 سرنشین این وسیله نقلیه شد.
جانشین رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در آخرین ساعات روز دوشنبه یک دستگاه مینی‌بوس همراه کاروان عروسی در محور روستایی محمودوند واژگون شد.
مهدی شاکری اضافه کرد: بر اثر این سانحه دلخراش 12 نفر مجروح شدند که چهار نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان منتقل و بستری شدند و مابقی نیز به صورت سرپایی مداوا شدند. وی با ذکر اینکه در این سانحه هیچ یک از سرنشینان فوت نکردند، اظهار کرد: طبق نظر کارشناسان پلیس راه، علت بروز این سانحه تخطی از سرعت مطمئنه و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه بوده است.
بیش از 40 درصد سوانح رانندگی در استان واژگونی خودرو است که تخطی از سرعت مجاز، بی‌توجهی راننده به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی و صحبت کردن با تلفن همراه منجر به واژگونی خودرو می‌شود.

انهدام دو باند سارق داخل خودرو در تویسرکان


  در پی وقوع چند فقره سرقت داخل خودرو در اطراف مراکز تفریحی، رستوران‌ها و تالارها در این شهرستان، هفت نفر از اعضای دو باند سرقت وسایل داخل خودرو دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان در این رابطه گفت: به دنبال اجرای برنامه‌ها و طرح‌های پیشگیرانه و با استفاده از منابع اطلاعاتی و در پی وقوع دو فقره سرقت داخل خودرو، در نهایت اعضای دو باند سرقت داخل خودرو که دو نفر از آنان زن و پنج نفر مرد بودند شناسایی و در عملیات‌های جداگانه دستگیر شدند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، قاسم قربانی در ادامه خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی صورت گرفته از منازل متهمان مقادیر قابل توجهی وسایل خودرو و اموال مسروقه کشف شد که اموال کشف شده با دعوت از مالباختگان تحویل آنان شد.
این مقام انتظامی در پایان بیان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی اعزام و از آن طریق روانه زندان شدند.

توقیف 30 دستگاه خودرو دستگیری 6 نفر در کبودراهنگ
  فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ همدان از توقیف سه دستگاه خودرو و 27 دستگاه موتورسیکلت متخلف و دستگیری شش نفر متهم در این شهرستان خبر داد.
قویمی در این خصوص گفت: با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح شهرستان کبودراهنگ پنج نفر متهم در رابطه با مواد مخدر و یک نفر درخصوص سرقت دستگیر شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی انتظامی استان همدان، وی افزود: از متهمان دستگیر شده مقادیری مواد مخدر از نوع تریاک، سوخته تریاک، شیشه وهروئین کشف و سارق دستگیر شده نیز قبل از اینکه موفق به سرقت شود توسط مأموران پلیس در یک عملیات تعقیب و گریز دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ در خاتمه گفت: متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و وسایل نقلیه متخلف نیز برای سیر مراحل قانونی روانه پارکینگ شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:۱٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
حادثه‌ای در محور همدان‌- ساوه
بی‌احتیاطی در عبور از عرض بزرگراه جان عابر پیاده را گرفت

  پیرمرد 75 ساله‌ای که در حال عبور از عرض بزرگراه همدان- ساوه بود در برخورد با یک دستگاه خودروی سواری جان خود را از دست داد.
سرپرست پلیس راه استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: ساعت 4 و 30 دقیقه صبح شنبه 28 شهریورماه وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت به مأموران پلیس راه گزارش شد.
بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس راه به محل حادثه در کیلومتر 60 آزادراه همدان- ساوه اعزام و مشاهده کردند پیرمرد 75 ساله‌ای که در حال عبور از عرض آزادراه بوده با یک خودروی سواری متواری که به اظهار شاهدان احتمالاً پژو پارس بوده برخورد کرده و در دم جان باخته است.
در بررسی‌های کارشناسی مأموران پلیس راه مشخص شد فردفوت شده مسافر یک اتوبوس بوده که به دلیل نقص فنی در حاشیه جاده متوقف شده بود و فرد مورد نظر به دلیل نامعلومی پس از طی کردن عرض بزرگراه به آن سمت جاده رفته و هنگام بازگشت دچار حادثه شده است.
مهدی شاکری دلیل حادثه را بی‌احتیاطی عابر در ورود به بزرگراه عنوان کرد و افزود: به استناد ماده 4 قانون ایمنی راه‌ها عابر پیاده مقصر حادثه فوق بوده است.
سرپرست پلیس راه استان در پایان به رانندگان وسایل نقلیه مسافربری توصیه کرد: چنانچه به دلیل نقص فنی یا هر دلیل دیگری مجبور به توقف در حاشیه آزادراه‌ها شدند مراقب مسافران بخصوص کودکان و افراد سالخورده باشند و اجازه ندهند که آنان در سطح آزادراه تردد کنند.
 مرگ 2 زن در برخورد وانت مزدا و تریلی ماک
سرپرست پلیس راه استان همچنین از مرگ دو زن 30 و 50 ساله در حادثه برخورد وانت مزدا با تریلی ماک در محور رزن به آوج خبر داد.
شاکری در این‌باره توضیح داد: حوالی ساعت 12 روز شنبه 28 شهریورماه یک دستگاه وانت مزدا دو کابین که از قزوین به سمت رزن در حرکت بوده با یک دستگاه تریلی‌ماک در مسیر مقابل به شکل رخ به رخ برخورد کرده‌اند.
در این حادثه دو زن 30 و 50 ساله که سرنشینان خوردو مزدا بودند در اثر شدت جراحات وارده در دم فوت شدند و راننده 37 ساله آن به‌شدت مجروح شد.
سرپرست پلیس راه دلیل این حادثه مرگبار را انحراف به چپ هر دو خودرو بیان کرد و افزود: در این حادثه هر دو خودرو به میزان 50 درصد مقصر بوده‌اند.
وی با اشاره به این موضوع که در جاده‌های دو طرفه شایع‌ترین علت تصادف انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز است از رانندگان خواست در معابر دوطرفه از هرگونه شتاب و عجله پرهیز و تا حد امکان از منتها‌الیه سمت راست حرکت کنند.
 توصیه پلیس‌راه به مسافران تابستانی
سرپرست پلیس راه استان همدان با بیان اینکه در روزهای اخیر فصل مسافرت‌های تابستانی رو به پایان است، گفت: در موج پایانی سفرها مسافران در حال بازگشت به محل اقامت خود هستند و همین موضوع موجب افزایش حجم ترافیک در جاده‌ها و معابر اصلی کشور شده است.
شاکری از رانندگانی که قصد تردد در معابر مختلف را دارند، توصیه کرد: با برنامه‌ریزی دقیق برای زمان بازگشت خود از هرگونه عجله و شتاب پرهیز کنند و با بردباری و خویشتنداری در رانندگی خاطرات مسافرت خود را تلخ نکنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
انهدام سه باند بزرگ مواد مخدر در همدان

  در راستای مبارزه با سوداگران مرگ، سه باند بزرگ تهیه و توزیع مواد افیونی، در همدان منهدم شد.
فرمانده انتظامی استان همدان، با اعلام این خبر گفت: از این سه باند بزرگ مواد مخدر، دو باند به تهیه و توزیع مواد مخدر تریاک مشغول بوده اند که مقدار 90 کیلوگرم تریاک از آنان کشف شده است و از یک باند باقی مانده نیزسه کیلو گرم مواد مخدر صنعتی شیشه کشف شده است که نیروی انتظامی استان با 93 کیلوگرم، پیشتاز کشف مواد مخدر شیشه بوده است.
سردار حاجی محمد مهدیان نسب، همچنین از توقیف چهار دستگاه خودرو و دستگیری هفت نفر از سوداگران مرگ و تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر در این عملیات خبر داد و گفت:درشش ماه گذشته بیش از دو تن مواد مخدر کشف شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از افزایش 51 درصدی برخوردار بوده است.
مهدیان نسب در ادامه سخنان خود افزود:یکی از اولویت های برجسته انتظامی استان همدان، مبارزه قاطع و پیگیر با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر می شود که امسال نیز نیروی انتظامی استان همدان با یک رویکرد جهادی به پاکسازی نقاط آلوده و جمع آوری خرده فروشان در سطح استان پرداخته است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: علاوه بر پلیس مبارزه با مواد مخدر ،کلانتری‌ها و دیگر پلیس های تخصصی نیز بصورت مجاهدانه در خصوص مبارزه با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر، تلاش می کنند زیرا بیش از 66 درصد جرایم توسط مبتلایان به اعتیاد انجام می شود.
مهدیان نسب همچنین از کشف 60 کیلوگرم تریاک در عملیات دیگری خبر داد و خاطر نشان کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به تهیه مواد مخدر از استان های مرکزی نموده و در همدان توزیع می کند،رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی استان همدان، وی ادامه داد : مأموران پلیس با بکارگیری سه تیم عملیاتی ضمن ایجاد ایست و بازرسی و کنترل محورهای ورودی شهرهمدان ،خودرو نامبرده را شناسایی و متوقف کردند و پس از بازرسی از خودرو توقیف شده 60 کیلوگرم تریاک کشف و فرد قاچاقچی را نیز دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: مبارزه با سوداگران مرگ بصورت مستمر و قاطعانه در دستور کار انتظامی استان قرار دارد و کشفیات آینده ودیگر اقدامات انتظامی استان در هفته ناجا به سمع و نظر مردم شریف استان همدان خواهد رسید.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٠۸ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
دستگیری سارقان با 36 فقره سرقت در همدان

  به دنبال وقوع سرقت‌های متعدد داخل خودرو در سطح شهرستان همدان سارقان شناسایی و توسط مأموران پلیس آگاهی دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان در تشریح این خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت‌های متعدد داخل خودرو در سطح شهرستان همدان کارآگاهان پلیس آگاهی شناسایی و دستگیری سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.
سرهنگ فرامرز به‌گذر در ادامه افزود: با انجام گشت‌های هدفمند و استفاده از منابع اطلاعاتی در نهایت یک سارق که در امر سرقت داخل خودرو فعالیت می‌کرد و از سارقان سابقه‌دار و حرفه‌ای بود شناسایی شد و در حین سرقت از ساختمان در حال ساخت با شگرد خاص پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.
این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: این سارق که به همراه اموالی از قبیل آهن‌آلات، دینام و فرقون دستگیر شد در تحقیقات و بازجویی‌های صورت گرفته ابتدا منکر هر گونه سرقتی شد اما پس از تشویق و ترغیب به بیان واقعیت، در نهایت لب به اعتراف گشود و به 23 فقره سرقت باطری خودرو در مناطق مختلف شهرستان همدان و یک فقره سرقت از ساختمان در حال ساخت اقرار و اعتراف کرد.
به‌گذر در خبر دیگری نیز از دستگیری یکی دیگر از سارقان حرفه‌ای داخل خودرو و کشف 12فقره سرقت خبر داد و اضافه کرد: این سارق که در حین سرقت از چادر یکی از مسافران در یکی از پارک‌های همدان دستگیر شد در بازجویی‌های به عمل آمده به یک فقره سرقت گوشی موبایل از چادر مسافران و 11 فقره سرقت داخل خودرو اعتراف کرد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان در خاتمه ضمن خرسندی از دستگیری این دو سارق حرفه‌ای خاطرنشان کرد: در ادامه رسیدگی به هر دو پرونده، همه محل‌های سرقت با راهنمایی متهمان مورد تأیید قرار گرفت، شکات شناسایی شدند و پرونده به همراه طرفین به دادسرا ارسال شد که متهمان با قرار صادره روانه زندان شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۱٠ | ٥:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
عابر پیاده زیر چرخ های تانکر شهرداری جان باخت

  مسئول آموزش ترافیک پلیس راهور استان همدان از کشته شدن یک عابر پیاده در بلوار بدیع الزمان شهر همدان خبر داد.
سیدجواد حسینی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: ساعت 11 و 30 دقیقه صبح دیروز(دوشنبه) یک عابر پیاده حین عبور از بلوار بدیع الزمان روبروی ترمینال مینی‌بوس در ابتدا با یک دستگاه پراید برخورد کرده و پرتاب می شود. وی تصریح کرد: در ادامه سر این عابر زیر چرخ های تانکر شهرداری له شده و در دم جان باخته است. به گفته سروان حسینی، 50 درصد مقصر وقوع این حادثه راننده پراید سواری به علت عدم توجه به جلو بوده و  50 درصد دیگر به علت تردد غیرمجاز راننده تانکر شهرداری در آن ساعت در منطقه شهری شناخته شده است. وی با بیان اینکه با پل عابر پیاده با محل عبور متوفی فاصله داشته است، اظهار کرد: در حال حاضر راننده پراید متواری بوده که پس از شهادت شاهدان مورد شناسایی قرار گرفته و تحت تعقیب است.
وی با اشاره به اینکه این عابر یک مرد 50 ساله بوده است، خاطرنشان کرد: راننده تانکر شهرداری در محل وقوع حادثه حاضر بود.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٥:۱٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
14 کشته و تعداد زیادی مجروح حاصل سوانح رانندگی محور ملایر- نهاوند در پنج ماه گذشته

  سالانه ۸۰۰ هزار تصادف در کشور رخ می‌دهد و از حیث آمار در حوادث مرگبار جاده‌ای، ایران رتبه نخست را در جهان دارد.
هر نوزده دقیقه یک نفر در جاده‌های کشور قربانی حوادث رانندگی می‌شود و در هر دو دقیقه خبر مصدومیت جدی و حتی معلولیت مادام‌العمر یک نفر بر اثر تصادفات جاده‎ای به اعضای خانواده‌اش می‌رسد.
مرگ‌و‌میرهای ناشی از سوانح رانندگی سالانه شش میلیارد دلار هزینه بر اقتصاد کشور تحمیل می‌کند، که معادل بیش از پنج درصدِ تولید ناخالص ملی کشور است.
 85 تصادف، 105 کشته، 469 مجروح در سه ماه
 رئیس پلیس راه استان همدان درباره آمار تصادفات استان می‌گوید: در سه ماه و 20 روز نخست سال 92 تعداد 98 فقره تصادف در محورهای استان روی داده که این رقم در سال 93 به 85 فقره رسیده است.
 وی اضافه کرد: متوفیان سال 92 در این مدت 120 نفر بوده‌اند که با 13 درصد کاهش در سال 93 به 105 نفر رسیده‌اند. مجروحان سال 92 در این مدت نیز 285 نفر بوده‌اند که این تعداد در سال 93 به 469 درصد افزایش رسیده است.
خیری بیشترین آمار متوفیان را در حین انتقال و در بیمارستان برشمرد و گفت: مراکز درمانی مانند مرکز درمانی که در جاده فامنین قرار گرفته مانند یک درمانگاه است و امکانات لازم برای رسیدگی به مجروحان منتقل شده به آن را ندارد.
وی همچنین رفع نقاط حادثه‌خیز را در کاهش تصادفات مؤثر دانست و ادامه داد: در سال‌های گذشته نقاط حادثه‌خیز استان 20 نقطه بود که در حال حاضر 10 نقطه از آنها مرتفع شده و 10 نقطه دیگر نیز به صورت مقطعی رفع شده است اما نیاز به تأمین اعتبار دارد.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٥:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
دستگیری 2 نفر سارق داخل خودرو در همدان

  به دنبال وقوع سرقت‌های متعدد داخل خودرو در سطح شهرستان همدان، رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت و در این مورد دو نفر سارق دستگیر شدند.
جانشین انتظامی استان همدان در این‌باره گفت: مأموران پلیس آگاهی با انجام گشت‌های هدفمند در سطح شهر یک نفر سارق به هویت(ع- ا) که در امر سرقت داخل خودرو فعالیت می‌کردو از سارقان سابقه‌دار و حرفه‌ای می‌باشد را شناسایی و در حین سرقت از داخل چادر مسافران در "میدان باباطاهر" به همراه یک دستگاه گوشی مسروقه دستگیر کردند.
سرهنگ خرم‌روی در ادامه سخنان خود افزود: متهم در تحقیقات پلیسی به 11 فقره سرقت وسایل داخل خودرو از قبیل گوشی همراه، پخش خودرو، فلش و وجه نقد و یک فقره سرقت گوشی همراه از داخل چادر مسافران که جمعاً 12فقره است اعتراف کرد.
این مقام مسئول همچنین از دستگیری سارق دیگری که در امر سرقت داخل خودرو فعالیت می‌کرد خبر داد و گفت: مأموران پلیس آگاهی فردی به هویت (ح- ب) که از سارقان حرفه‌ای می‌باشد را شناسایی و در حین سرقت از ساختمان در حال ساخت حوزه علمیه به همراه اموالی از قبیل آهن‌آلات، دینام، فرقون و... دستگیر کردند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی انتظامی استان همدان، جانشین انتظامی استان با بیان این مطلب که متهم در تحقیقات پلیسی به 23 فقره سرقت باطری خودرو در مناطق مختلف شهرستان همدان، یک فقره سرقت از ساختمان در حال ساخت حوزه علمیه که جمعاً 24 فقره است اعتراف کرد و خاطرنشان کرد: متهمان به همراه پرونده تشکیلی به دادسرا منتقل و با قرار صادره روانه زندان شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٥:۱٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
سرقت احشام پشت نقاب دعانویسی در بهار

  افرادی که به صورت خانوادگی در پوشش دعانویس و متکدی اقدام به شناسایی محل‌های نگهداری دام، تعداد و مالک آن کرده و در فرصت مناسب اقدام به سرقت می‌کردند، توسط پلیس این شهرستان دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار با اعلام این خبر گفت: در پی خبری مبنی بر سرقت احشام در سطح این شهرستان، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.
رضا زارعی افزود: در ادامه تحقیقات به عمل آمده مأموران دریافتند که افرادی به صورت خانوادگی در پوشش دعانویس و متکدی اقدام به شناسایی محل‌های نگهداری دام، تعداد و مالک آن نموده و در فرصت مناسب اقدام به سرقت می‌کردند که مأموران در یک عملیات ویژه پلیسی موفق به شناسایی و در نهایت دستگیری دو نفر از این افراد شدند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی انتظامی استان همدان، این مقام انتظامی با اشاره به این موضوع که سارقان دستگیر شده در بازجویی‌های صورت گرفته، به دو فقره سرقت احشام و یک فقره ایراد ضرب و جرح در این شهرستان اعتراف کردند، گفت: در ادامه بررسی‌های پلیس مشخص شد سارقان به همراه همدستان دیگر خود قبل از سرقت در پوشش دعانویس و گدا در بین مردم نفوذ کردند و اقدام به شناسایی تعداد و محل نگهداری دام‌ها کرده و در فرصت مناسب اقدام به سرقت می‌کردند که با اقدام سریع پلیس اطلاعات و پاسگاه آبرومند از ادامه فعالیت بازماندند.
فرمانده انتظامی شهرستان بهار با بیان اینکه در این مورد پرونده قضایی تشکیل شد و در دادسرای عمومی و انقلاب بهار در حال رسیدگی است به شهروندان تأکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک موارد را بلافاصله به فوریت‌های پلیس 110 اطلاع دهند و پلیس را در دستگیری دیگر همدستان سارقان دستگیر شده یاری دهند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٥:۱٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
دختر 5 ساله از حادثه سقوط مرگبار جان سالم به در برد
هدیه دوباره خداوند به پدر و مادر "هدیه"

  دختربچه 5 ساله کبودراهنگی در حادثه سقوط از ارتفاع 4 متری به طرز معجزه‌آسایی جان سالم به در برد.
به گزارش خبرنگار همدان‌پیام در کبودراهنگ بعدازظهر جمعه 21 شهریورماه دختربچه 5 ساله‌ای به نام هدیه به همراه چند کودک دیگر مشغول بازی در پشت‌بام منزل یکی از اقوامشان بودند که در اثر بی‌احتیاطی دختر 5 ساله از نورگیر ساختمان به پایین سقوط کرد.
اگرچه این اتفاق می‌توانست به قیمت جان دختربچه تمام شود اما بر حسب اتفاق صاحبخانه که میزبان هدیه و خانواده‌اش بود در لحظه سقوط زیر نورگیر بودو توانست هدیه را بدون هیچگونه آسیبی پیش از برخورد با کف منزل در آغوش بگیرد.
این حادثه جالب و شگفت‌انگیز وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم این دختربچه، 12 سال پس از ازدواج پدر و مادرش و به دنبال سال‌ها معالجه و نذر و نیاز به دنیا آمده و تولد او برای پدر و مادرش به عنوان هدیه‌ای از سوی خداوند قلمداد می‌شود. از این رو نام هدیه را برای او برگزیده‌اند.
بعد از این حادثه پدر و مادر هدیه با ابراز خوشحالی با شکرگزاری به درگاه خداوند این اتفاق را تکرار هدیه خدا می‌دانند و معتقدند خدا یکبار دیگر به آنان «هدیه» داده است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٥:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همدان اعلام کرد:
1251 عملیات اطفای حریق و امداد و نجات

  در پنج ماه امسال یک‌هزار و 251 مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در همدان اجرا شده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با بیان اینکه در پنج ماه نخست امسال یک‌هزار و 251 مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در همدان انجام شده است، گفت: 664 مورد از این عملیات درون شهری و بقیه برون‌شهری اعلام شده است.
 اتصال برق بیشترین دلیل وقوع آتش‌سوزی
مسعود دهبانی افزود: دلیل بروز 29 مورد از آتش‌سوزی‌ها نفت و بنزین، 38 مورد به علت نشت گاز و 49 مورد بر اثر اتصال برق بوده است. وی علت 106 مورد از این حریق‌ها را بی‌احتیاطی همشهریان و 268 مورد را حوادث عمدی اعلام کرد و گفت: وقوع این حوادث 11 مورد مصدومیت در پی داشته اما مورد فوتی گزارش نشده است.
دهبانی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: 479 مورد عملیات امداد و نجات توسط این سازمان در محدوده شهری و 30 مورد عملیات برون شهری در شهرستان همدان انجام شده است.
به گفته وی، 12 مورد از این حوادث بر اثر گاز گرفتگی، دو مورد به دلیل برق گرفتگی و 74 مورد از عملیات انجام شده مربوط به سقوط، ریزش آوار و آب گرفتگی بوده است.
 مهار حیوانات بیشترین هدف عملیات‌های امداد و نجات
102 مورد عملیات مهار حیوانات، 53 مورد نجات از درون آسانسور، 49 مورد تصادف و 38 مورد گیر کردن اعضای بدن از دیگر موضوعاتی بود که دهبانی به آنها اشاره کرد.
صدور 423 فقره پروانه ساختمانی، 331 مورد تأییدیه اماکن تجاری و 434 مجوز پایان کار ساختمانی برای همشهریان از جمله اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان آتش نشانی همدان در پنج ماهه نخست امسال بوده است.
وی در گفت‌وگو با فارس با اعلام یک‌هزار و 992 مورد آموزش ایمنی به شهروندان همدانی گفت: در سال 93 مبلغ یک میلیارد و 543 میلیون و 776 هزار و 783 هزار ریال برای تأمین مواد مصرفی این سازمان هزینه شده است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٥:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
پایان اخاذی پسر دخترنما در لاین

  فردی که در شبکه‌های اجتماعی موبایلی خود را به ‌عنوان دختر معرفی و کاربران را اغفال و از آنها اخاذی می‌کرده، توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در این‌باره گفت: در پی رصد و پایش در شبکه اجتماعی لاین، کارشناسان این پلیس پسری زن‌نما را که اقدام به فریب دختران می‌کرده شناسایی کردند.
سرهنگ سید مصطفی مرتضوی افزود: در تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد این فرد مدتی در لاین، خود را دختری معرفی کرده و از این طریق افراد زیادی را به بهانه‌های مختلف، از جمله ازدواج فریب داده که پس از انجام اقدام فریبنده، مقادیری پول نیز به حسابش واریز ‌شده است.
وی با بیان اینکه متهم در انجام اقدامات مجرمانه خود قصد اخاذی چند میلیونی در قبال انتشار عکس‌های خصوصی و محرمانه به دست آمده از افراد را داشته است، بیان کرد: با بررسی کارشناسان پلیس فتا متهم قبل از انجام اقدامات فریبنده بعدی، شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. به گفته رئیس پلیس فتای اصفهان، متهم پس از اعتراف به بزه انتسابی در بازجویی‌های خود، اظهار کرد: یکسال است فعالیت خود را با نیت سوءاستفاده مالی از کاربران آغاز کرده و با شیوه‌هایی مختلف توانسته تعداد زیادی از کاربران را فریب می‌دهد و از آنها کارت شارژ و یا پول نقد دریافت کند.
مرتضوی با بیان اینکه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید مراقب فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی باشند و خط قرمزهای این فضا را به آنها معرفی کنند و در کنترل و نظارت آنها نهایت دقت را انجام دهند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی در پایان تصریح کرد: همچنین جوانان نیز نباید در گفت‌وگوهای اینترنتی به افراد غریبه اعتمادکنند و عکس‌ها و تصاویر خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار دهند و همیشه این نکته را در خاطر داشته باشند افراد آنلاین در فضای مجازی غریبه هستندتاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٥:٠٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
آخرین آمارهای خودکشی در ایران و جهان

  بنابر اظهارات مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، جمهوری اسلامی ایران در زمره کشورهای با نرخ پایین خودکشی است.
روزبه کردونی در آستانه «روز جهانی پیشگیری از خودکشی» ضمن تحلیل وضعیت خودکشی در جهان گفت: براساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، سالانه 800 هزار نفر بر اثر خودکشی از بین می‌روند و 20 برابر این تعداد اقدام به خودکشی می‌کنند که 75 درصد از این تعداد در کشورهای با درآمد پایین و متوسط جان می‌بازند.
وی با تأکید بر اینکه نرخ جهانی مرگ‌و‌میر ناشی از خودکشی بین 11 تا 12 در هر صد هزار نفر است، اظهار کرد: کشورهای کره جنوبی، مجارستان، روسیه، ژاپن و اسلوانیا با نرخ بالای 20 نفر در هر صد هزار نفر در زمره کشورهای با نرخ بالای خودشکی هستند.
در حالی که کشورهای ایران، مکزیک، ترکیه، یونان و ایتالیا با نرخ خودکشی زیر پنج نفر در زمره کشورهای با نرخ پایین خودکشی به شمار می‌روند.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٥:٠۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
دستگیری فروشنده داروهای غیرمجاز در همدان

  فردی که در فضای مجازی اقدام به فروش داروهای ممنوعه می‌کرد، شناسایی و در نهایت دستگیر شد.
سرپرست پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: در رصد و پایش مستمر فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان، سایتی با محتوای تبلیغ و فروش دارو و تجهیزات غیرمجاز شناسایی شد.
امینی با بیان این مطلب که با پیگیری مستمر و انجام اقدامات فنی، مشخصات فرد جوانی با هویت معلوم استخراج و پس از اخذ دستور مقام قضایی، گرداننده سایت مذکور طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیرشد، ادامه داد: در بازجویی فنی به عمل آمده متهم ابتدا منکر ارتباط خود با موضوع شد ولی پس از مواجهه با دلایل انکارناپذیر رایانه‌ای لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را از این عمل کسب درآمد عنوان کرد.  به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی انتظامی استان همدان، وی در پایان از عموم شهروندان خواست که در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را سریعاً به سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی و یا با شماره تلفن 2182674 -081 گزارش کنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٥:٠٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کاهش دو درصدی مجروحان و سوانح رانندگی در همدان

  در چهار ماه نخست سال، 35 نفر در سوانح درون شهری همدان جان باختند که این آمار نسبت به سال گذشته دو درصد کاهش داشته است.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان افزود: همچنین آمار متوفیان سوانح برون شهری از 117 نفر در چهار ماه نخست سال گذشته، امسال به 111 نفر رسیده که این آمار گویای کاهش پنج درصدی متوفیان است.
علی احسان صالح آمار متوفیان سوانح رانندگی در محورهای خاکی و روستایی را به ترتیب هفت و 16 نفر اعلام کرد که این ارقام در چهار ماهه نخست سال 92 به ترتیب 9 و 23 نفر بوده است.
وی در ادامه اظهار کرد: شمار متوفیان از 185 نفر در سال گذشته به 169 نفر کاهش یافته است که این آمار بیانگر کاهش 9 درصدی سوانح در سال جاری است.
به گزار ش ایرنا، صالح در ادامه سخنان خود افزود: طبق گزارش‌های دریافتی در سوانح رانندگی برون و درون شهری استان همدان از نظر جنسیت 133مرد و 36 زن در چهارماهه نخست سال جاری جان خود را از دست دادند.
وی از کاهش هشت درصدی مجروحان سوانح رانندگی همدان در چهار ماه امسال خبر داد و افزود: دو هزار و 540 نفر شامل یک هزار و 727 مرد و 813 زن در سوانح رانندگی مصدوم شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٢:٥۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
انفجار خودرو در خیابان اراک همدان

  یک دستگاه خودروی سواری پژو آردی که سوخت آن توسط گاز LPG مجهز شده بود، به دلیل بی‌احتیاطی هنگام شارژ کپسول و بازماندن شیر تخلیه هوا، در حال حرکت دچار انفجار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان، ساعت 11 و یک دقیقه روز دوشنبه 17 شهریورماه امسال خبر حریق خودروی سواری آردی واقع در خیابان اراک به سامانه 125 گزارش شد.
به دنبال دریافت این خبر، نیروهای عملیاتی ایستگاه شماره هشت به محل حادثه اعزام شدند و پس از سه دقیقه به محل رسیدند. بنا به گفته هوشنگ وثیقی‌اعظم فرمانده عملیات، پس از حضور آتش‌نشانان مشخص شد یک دستگاه خودروی سواری پژو آردی که سوخت آن توسط گاز LPG مجهز شده بود به دلیل بی‌احتیاطی هنگام شارژ کپسول و بازماندن شیر تخلیه هوا، گاز داخل صندوق عقب خودرو جمع شده و در اثر اتصال خودروی در حال حرکت دچار انفجار شده است.
بنا بر این گزارش شهروندان حاضر در محل حادثه، تا رسیدن نیروهای آتش‌نشان توسط سه عدد کپسول پودر و هوا اقدام به کنترل آتش‌سوزی می‌کنند.
آتش‌نشانان با حضور در محل اقدام به اطفای کامل حریق نموده و پس از ایمن‌سازی، محل را ترک کردند. در این سانحه، دو سرنشین خودرو دچار سوختگی و آسیب جدی شدند.
مدیرعامل این سازمان به دنبال بروز این آتش‌سوزی و انفجار، به شهروندان توصیه کرد برای سوخت خودروی گازسوز، هرگز شخصاً اقدام به شارژ آن ننمایند و کپسول‌های سوخت LPG را به دلیل غیراستاندارد و غیر ایمن بودن؛ بر روی خودروی خود نصب نکنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٢:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
کشف 14 تن مواد مخدر در استان

  مدیر اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی شورای مبارزه با مواد مخدر استان همدان، از کشف 14 تن مواد مخدر در سال جاری خبر داد.
حمیدرضا بابایی افزود: افزایش کشفیات به معنای افزایش اعتیاد در استان نیست، بلکه گویای قرار گرفتن استان در معرض تبادل و ترانزیت مواد مخدر است.
وی تصریح کرد: 10 درصد از اعتبارات مالی شورای مبارزه با مواد مخدر استان همدان، به فعالیت‌های پژوهشی، علمی و ایده‌های کارشناسانه در زمینه پیشگیری از اعتیاد اختصاص داده شده است.
وی، استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی و سمن‌های غیردولتی در حوزه مبارزه با مواد مخدر را از رویکردهای این حوزه برشمرد.
بابایی با اشاره به اینکه 10 درصد از بودجه فرهنگی شهرداری‌ها باید به امر مبارزه با مواد مخدر اختصاص یابد، اضافه کرد: در سال جاری اعتباری افزون بر یک میلیارد ریال به شورای مبارزه با مواد مخدر استان داده شده که در میان دستگاه‌های زیرمجموعه شورا توزیع شده است.
وی ادامه داد: همچنین سند جامع درمان و حمایت اجتماعی از معتادان بهبود یافته و در حال بهبود، تدوین شده که برای اجرای آن به کمک‌رسانی مجمع خیرین بهبود یافتگان اعتیاد نیاز است.
 فعالیت 156مرکز ترک اعتیاد در استان
بابایی اظهار کرد: در حال حاضر، 156 مرکز و 40 کمپ ترک اعتیاد در استان همدان فعال هستند که به حدود 22 هزار مراجعه کننده خدمات‌رسانی می‌کنند.
وی در گفت‌و‌گو با ایسنا تصریح کرد: تولید مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه به داخل کشور نیز کشیده شده است که یک هشدار جدی برای جامعه محسوب می‌شود.
مدیر اداره مراقبت شورای مبارزه با مواد مخدر استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر گرایش برخی از جوانان به استفاده از مواد مخدر سنتی در کنار ماده افیونی شیشه بالا رفته که باید با استفاده از تمام ظرفیت‌ها با آن مقابله کرد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٢:۳٥ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
قتل پسر جوان به دست دختر شیشه‌ای

  دختر 18 ساله که بر اثر توهم مصرف شیشه پسر مورد علاقه خود را به قتل رسانده بود، پس از چند هفته فرار دستگیر شد.
شامگاه 17 مردادماه امسال، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره درگیری منجر به جرح به کلانتری 133 شهرزیبا، در بلوار فردوس – خیابان بهار شمالی اعلام شد.
با حضور مأموران کلانتری در محل مشخص شد فردی به نام علیرضا 32 ساله بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه دست دچار جراحت شدید و پارگی عروق شده که بلافاصله هماهنگی‌های لازم انجام و از سوی اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شود.
در همان تحقیقات مقدماتی مشخص می‌شود که درگیری مابین دختر جوانی به نام مهسان و علیرضا صورت گرفته و مهسان پس از مجروح نمودن علیرضا، از محل متواری شده است.
در شرایطی که پرونده مقدماتی با موضوع نزاع و درگیری تشکیل شد و در کلانتری در حال رسیدگی بود، از طریق بیمارستان به کلانتری اعلام شد که به دلیل شدت جراحت وارده، علیرضا فوت کرده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور قاضی جمشیدی، بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای ادامه رسیدگی و دستگیری متهم در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار می‌گیرد.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٢:۳۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
واژگونی خودروی سواری در جاده کرمانشاه


 یک دستگاه خودروی سواری سمند که در جاده کرمانشاه در حال تردد بود، به علت بی‌احتیاطی راننده و سرعت غیرمجاز واژگون شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان، ساعت 19 و 49 دقیقه روز یکشنبه 16 شهریورماه وقوع یک مورد واژگونی خودرو به سامانه 125 گزارش شد.
به دنبال دریافت این خبر، اکیپی از مأموران عملیات ایستگاه شماره چهار پس از سه دقیقه در محل حادثه حاضر شدند و مشاهده کردند خودروی سواری به علت بی‌احتیاطی راننده آن واژگون شده است.
با توجه به حساسیت این موضوع و امکان حریق خودرو، آتش‌نشانان سریعاً اقدام به خارج کردن سرنشینان این خودرو کردند.
بنا بر این گزارش، در ادامه مأموران آتش‌نشان پس از دو ساعت تلاش و تحویل دادن یکی از مصدومان حادثه که مردی 35 ساله بوده است به نیروهای فوریت پزشکی، اقدام به ایمن‌سازی محل کردند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/۳ | ٢:٢٤ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
دستگیری سارق در حال ارتکاب جرم به دست رئیس پلیس همدان

  فرمانده انتظامی شهرستان همدان سارق سابقه‌داری را در حال سرقت کابل‌های تلفن دستگیر کرد.
به گزارش خبرنگار ما، حوالی ساعت شش صبح روز دوشنبه 17 شهریورماه فرمانده انتظامی شهرستان همدان در مسیر منزل به محل کار در منطقه خیابان پاسداران به فردی که به طور مشکوکی مقداری سیم تلفن را با خود حمل می‌کرد، مظنون شد.
سرهنگ رسول مرادی با زیر نظر گرفتن فرد مظنون به طور نامحسوس وقتی متوجه شد وی قصد قطع بخش دیگری از کابل‌های تلفن را دارد، اقدام به دستگیری وی کرد.
فرد مظنون که با مقاومت و جوسازی قصد فرار از مهلکه را داشت با اقدام قاطع رئیس پلیس شهرستان دستگیر و پس از بازرسی بدنی از وی یک سیم‌چین مخصوص که برای قطع سیم‌های تلفن مورد استفاده متهم قرار گرفته بود از وی کشف شد. متهم دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه به داشتن چند فقره سابقه کیفری برای سرقت و جرم اخیر اعتراض کرد و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان از دستگیری سارق چادرهای مسافران تابستانی در میدان آرامگاه باباطاهر خبر داد.
رسول مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در این‌باره گفت: حوالی 2 و 15 دقیقه بامداد یکشنبه 16 شهریورماه مأموران پلیس حین گشت‌زنی در اطراف آرامگاه باباطاهر فردی را که به طور مشکوک حوالی چادرهای مسافران پرسه می‌زد، شناسایی کردند.
فرد موردنظر با مشاهده مأموران پلیس اقدام به فرار کرد که پس از تعقیب و گریزی کوتاه در راسته حسین‌خانی دستگیر شد.
مأموران پلیس در بازرسی بدنی از متهم تعدادی کارت عابربانک متعلق به افراد مختلف، یک قطعه کارت سوخت و دو قطعه گازانبر کشف و ضبط کردند. فرد دستگیر شده به هویت «م- ب» در بازجویی‌های اولیه اعتراف کرد هر شب با پرسه زدن در اطراف چادرهای مسافران در میدان باباطاهر در فرصت مناسب اقدام به سرقت پول و اموار باارزش آنها می‌کرده است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ۳:٠٠ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
برای مقابله با جرایم باید ریشه‌های آن در جامعه شناسایی شود

  برای اینکه بتوانیم سرقت را در جامعه کاهش بدهیم باید در ابتدا ریشه‌های این جرم در جامعه را پیدا کرده و با آنها مقابله کنیم.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در حاشیه نشست تخصصی مبارزه با سرقت در این‌باره گفت: سرقت از باسابقه‌ترین جرایم بشری است که از گذشته تا به امروز در جوامع مختلف وجود داشته است و تمامی دولت‌ها و حکومت‌ها با چالشی به نام سرقت در جامعه خود مواجه بودند.
جهانگیر کریمی در ادامه افزود: با گذشت زمان، روش‌های سرقت، نوع اموال و اشیای مسروقه و وسایل مورد استفاده برای ارتکاب سرقت تغییر یافته است، به‌گونه‌ای که امروزه برخی از سارقان از آخرین تکنیک‌ها و تکنولوژی‌ها برای پیشرفت کار خود استفاده می‌کنند.
این مقام مسئول یکی از بدترین شکل‌های سرقت را سرقت به عنف و زور و تهدید سلاح سرد و گرم عنوان کرد و گفت: اینگونه جرایم بیشتر توسط افرادی رخ می‌دهد که تعادل روحی و روانی مناسبی ندارند و با توسل به زور می‌خواهند به خواسته خود برسند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان طبقاتی شدن جامعه و وجود نابرابری‌های اجتماعی را یکی از عوامل مؤثر در بروز جرم سرقت عنوان کرد و گفت: وقتی افرادی که مستعد برای ارتکاب جرم هستند و سطح زندگی خود را نسبت به برخی دیگر پایین‌تر می‌بینند و از هر سو نیز تحت فشار قرار می‌گیرند، به سمت این نوع از جرم گرایش پیدا می‌کنند تا به قول خود زندگی ایده‌آلی را برای خود و خانواده‌هایشان دست و پا کنند.
کریمی، ضعف ایمان، اعتیاد، بیکاری، فقر مادی و فرهنگی، سهل‌انگاری مالباختگان، ناکامی، جاه‌طلبی، شهرت‌طلبی، کمبود محبت، حاشیه‌نشینی، همنشینی با دوستان ناباب، از هم‌پاشیدگی خانوادگی، محیط‌های زندگی آلوده، وجود زمینه‌ها و فرصت‌های جرم و وجود افراد مال‌خر را از عوامل مؤثر دیگر در بروز جرم سرقت نام برد و اظهار کرد: وجود هر کدام از این عوامل، افراد مستعد را در برابر ارتکاب جرم قرار می‌دهد.
به نقل از پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم جرم سرقت را در جامعه کاهش بدهیم و از وقوع آن جلوگیری کنیم ابتدا باید ریشه‌های این جرم در جامعه را پیدا کرده و با آنها مقابله کنیم زیرا مسلماً در صورت برطرف شدن ریشه جرایم، انگیزه‌ای برای ارتکاب جرم وجود نخواهد داشت و سارقان نیز می‌توانند مانند مردم عادی در جامعه زندگی کنند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
سارق حساب بانکی شهروند همدانی دستگیر شد

  جوانی که در چند مرحله اقدام به برداشت غیرقانونی وجه از حساب یکی از شهروندان همدانی کرده بود، دستگیر شد.
سرپرست پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان همدان، در تشریح این خبرگفت: پیرو مراجعه و ارائه شکایت یکی از شهروندان همدانی مبنی بر برداشت‌های مکرر و غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی وی، موضوع ضمن تشکیل پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتای همدان قرار گرفت.
امینی در ادامه افزود: با توجه به اظهارات شاکی و تحقیقات انجام شده مشخص شد، عامل برداشت با شگرد برداشت مکرر مبالغ اندک در بازه‌های زمانی مختلف سعی در پنهان نگاه داشتن این عمل خود کرده است.
 وی با بیان این موضوع که با پیگیری و انجام اقدامات فنی توسط مأموران پلیس فتای استان، فرد جوانی شناسایی و با دستور مقام قضایی دستگیر شد. خاطرنشان کرد: در بازجویی فنی صورت گرفته، متهم پس از مواجهه با دلایل و مدارک به بزه ارتکابی اقرار کرد و به همراه پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب همدان فرستاده شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، سرپرست پلیس فتای همدان در پایان گفت: برداشت مبالغ اندک ترفندی است که سارقان به دلیل مطلع نشدن اغلب افراد به کار می‌برند؛ بنابراین به شهروندان توصیه می‌شود، مراقب صفحات جعلی درگاه‌های بانکی(فیشینگ)باشند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٥٥ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
نجات 2 روستایی از آتش در نهاوند

  دو نفر از اهالی روستای چنار از توابع شهرستان نهاوند که به علت آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع در محاصره آتش بودند، توسط نیروهای جمعیت هلال احمر این شهرستان نجات پیدا کردند.
بخشدار گیان در گفت‌وگو با همدان‌پیام درباره این موضوع گفت: این آتش‌سوزی ساعت 11 صبح روز پنج‌شنبه(13 شهریورماه جاری) در مراتع و جنگل‌های روستای چنار اتفاق افتاد و به دلیل صعب‌العبور بودن این مسیر و عدم امکان تردد هرگونه وسیله نقلیه، نیروهای آتش‌نشانی با کمک مردم و نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان نهاوند پس از شش ساعت تلاش موفق به مهار آتش شدند.
یحیی رضایی، ‌ علت‌ طولانی شدن عملیات مهار این آتش‌سوزی را قطع بودن وسایل ارتباطاتی از جمله تلفن همراه و تلفن ثابت در آن لحظه و به دنبال آن تأخیر در اعلام این حریق به نیروهای آتش‌نشانی عنوان کرد. رضایی با بیان این مطلب که آتش زدن زمین‌های کشاورزی پس از برداشت محصول می‌تواند یکی از علل این آتش‌سوزی باشد، اظهار کرد: علت اصلی حریق در دست بررسی است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
راننده‌ها پشت فرمان همه‌کاری انجام می‌دهندند
نداشتن تمرکز، مهم‌ترین دلیل تصادفات

  عده‌ای از ما با رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی همچنان تصادف می‌کنیم، می‌کشیم و کشته می‌شویم و عجیب آنکه از پای نمی‌نشینیم تا مبادا صدرنشینی جدول تلفات رانندگی در جهان را از دست بدهیم!
ایران با آنکه یک درصد جمعیت جهان را دارد ، اما سهم جهانی آن از سوانح رانندگی دو درصد است که باید این مسأله را یک دغدغه ملی بدانیم و به همین دلیل است که در برنامه پنجم پیش‌بینی شده است تا سالانه 10 درصد از آمار کشته‌شدگان حوادث رانندگی کاسته شود.
به هر حال برای کاهش تصادفات و آمار قربانیان رانندگی نیاز به برنامه‌ریزی است و وزارت راه‌و‌شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و پلیس راهور ناجا می‌توانند با ارائه برنامه جامع، اقدامات علمی را انجام دهند.
نکته مهم بعدی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است علل سوانح یا تصادفات است که در حال حاضر در ایران عدم رعایت سرعت مطمئنه و خستگی رانندگان است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٤۸ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
سارق حوزه علمیه همدان دستگیر شد


 رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان از دستگیری یک نفر سارق حرفه‌ای و کشف 11 فقره سرقت از جمله سرقت حجره‌های حوزه علمیه خبر داد.
فرامرز به‌گذر در تشریح این خبر گفت: در پی خبری مبنی بر سرقت از حجره‌های مدارس حوزه علمیه در همدان و سرقت اموالی از قبیل لب‌تاب، تبلت و گوشی همراه، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: با همکاری مسئولان حوزه و با استفاده از شگردهای خاص پلیسی و همچنین کنترل ورود و خروج افراد مشکوک به داخل مدرسه حوزه مشخص شد شخصی که مدتی است ترک تحصیل نموده به هر دو مدرسه رفت‌و‌آمد و تردد مشکوک داشته است. لذا با استفاده از منابع اطلاعاتی نامبرده شناسایی و با هماهنگی مراجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
این مقام انتظامی در ادامه اظهار کرد: در بازجویی صورت گرفته، متهم ابتدا منکر هر گونه سرقتی شد اما پس از مواجه شدن با دلائل و مدارک به دست آمده و اثبات ورود و خروج وی از مکان‌های موصوف چاره‌ای جز بیان واقعیت نداشت در نهایت لب به اعتراف گشود و به 11 فقره سرقت اعتراف کرد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان در خاتمه اظهار کرد: در ادامه رسیدگی به این پرونده همه محل‌های سرقت توسط شکات شناسایی و مورد تأیید قرار گرفتند و متهم به همراه نماینده حقوقی حوزه علمیه به دادسرار اعزام شد که متهم از آن طریق با قرار مناسب روانه زندان شد.
 شناسایی و کشف وسایل نقلیه مسروقه در پارکینگ‌های همدان
رئیس پلیس آگاهی استان از اجرای طرح عملیاتی شناسایی و کشف وسایل نقلیه مسروقه در پارکینگ‌ها، گاراژها و توقفگاه‌های عمومی و اختصاصی در سطح استان خبر داد.
فرامرز به‌گذر با اعلام این خبر گفت: این طرح به مدت سه روز با هدف شناسایی و کشف وسایل نقلیه مسروقه در پارکینگ‌ها، گاراژها و توقفگاه‌های عمومی و اختصاصی به مرحله اجرا درآمد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان، رئیس پلیس آگاهی استان همدان در خاتمه افزود: در راستای اجرای این طرح پنج دستگاه خودرو و 19 دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد و تعداد پنج سارق در این زمینه دستگیر شدند.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٤٧ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
آتش‌سوزی در جولان

  آتش‌سوزی که از یک مخروبه در جولان به منزل مسکونی مجاور سرایت کرده بود با تلاش دو ساعته آتش‌نشانان مهار شد.
به گزارش روابط عمومی سازان آتش‌نشانی همدان، ساعت 11 و 27 دقیقه چهارشنبه (12 شهریورماه امسال) وقوع یک آتش‌سوزی به سامانه 125 گزارش شد.
به دنبال دریافت این گزارش، اکیپی از مأموران عملیاتی ایستگاه هشت به محل حادثه اعزام شدند و مشاهده کردند آتش از یک ملک مخروبه آغاز شده و به منزل مسکونی مجاور سرایت کرده است.
با توجه به‌شدت آتش‌سوزی چهار گروه عملیاتی دیگر از ایستگاه‌های مرکزی و دو به محل اعزام شدند و پس از دو ساعت تلاش آتش را مهار و پس از ایمن‌سازی، محل حادثه را ترک کردند. براساس این گزارش، معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی در این مورد گفت: در این عملیات 15 مأمور با استفاده از تجهیزات کامل و 30 هزار لیتر آب در تلاشی دو ساعته موفق به مهار آتش شدند.
مجتبی احمدی بی‌احتیاطی برخی از شهروندان را دلیل اصلی این حادثه اعلام کرد و چوبی بودن سقف ملک مخروبه را در سرایت آتش به منزل مسکونی مجاور دخیل دانست.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٤٥ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
ماجرای سری که به خاطر انجام وظیفه بریده شد

  یکی از کارآگاهان پلیس آگاهی یکی از مأموریت‌های ضمن خدمت خود را به عنوان یک خاطره بازگو کرد.
7 اردیبهشت ماه سال ٨۵ پرونده گمشدن فردی به هویت ناصر به اداره جنایی پلیس آگاهی رسید.
به دنبال دریافت این خبر، بلافاصله تحقیقات آغاز و مشخص شد رئیس اداره منابع طبیعی ماسال که فردی بسیار قانون‌مدار و صحیح‌النفس بوده، برای اجرای دقیقِ قانون مراتع ملی در منطقه ماسال و عدم تعلیف مراتع از سوی رمه داران دچار اختلاف شدید با اهالی بوده است که چندین بار هم مورد تهدید و ضرب و شتم قرار می‌گیرد.
در ادامه خودروی سازمانی نامبرده در منطقه شهرستان شفت کشف و جسد وی نیز دو روز بعد در حالی که سر از تن او جدا شده بود در جنگل هفت دغان ضیابر صومعه‌سرا کشف می‌گردد.
ضمن انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی پیرامون خطوط ارتباطی و استماع اظهارات مظنونان، در نهایت کنترل تلفن دو خط همراه متعلق به دو نفر از مظنونان که نفر اصلی یکی از کارکنان نظامی بوده حکایت از تماس‌های مکرر از ساعت 5 صبح روز فقدان تا ساعت ١٠ همان روز با وی داشت.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
زنان و دختران بیشترین قربانیان مسافربرنماها در حاشیه شهر

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی گفت: بیشتر مجرمانی که در قالب مسافربرنما مرتکب جرم می‌شوند حاشیه شهرها را به عنوان محل فعالیت انتخاب می‌کنند.
علی غیاثوند اظهار کرد: متأسفانه با وجود هشدارهای مکرر نیروی انتظامی هنوز بخشی از مردم برای جابه‌جایی از خودروهای مسافربر شخصی بدون مجوز استفاده می‌کنند که به همین خاطر مجرمان در پوشش مسافربر در کمین این افراد هستند. این گروه از مجرمان اغلب در حاشیه شهرها و در ساعت‌های پایانی روز دست به کار شده و نقشه‌های تبهکارانه‌شان را عملی می‌کنند.
وی ادامه داد: توصیه شده مسافران به ویژه زنان و دختران در حد امکان از خودروهای عمومی استفاده کنند و در ساعات پایانی روز هم به هیچ عنوان سوار خودروهای مسافربر ناشناس نشوند. در موارد ضروری هم لازم است مشخصات خودرو از جمله شماره پلاک، رنگ و حتی مشخصات ظاهری راننده را به خاطر بسپارند.
به گزارش مهر، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی تأکید کرد: مأموران پلیس، همواره خودروهای مسافربر شخصی را به صورت محسوس و نامحسوس کنترل می‌کنند اما شهروندان نیز برای رفت و آمد باید از تاکسی، اتوبوس و سایر وسایل نقلیه معتبر عمومی استفاده کنند تا ضریب امنیت سفرشان را به بالاترین میزان برسانند.
غیاثوند با بیان اینکه پلیس اجازه فعالیت تبهکاران را نمی‌دهد، افزود: پلیس آگاهی سایه به سایه در تعقیب تبهکاران است و با مجرمان قاطعانه برخورد می‌کند. پرونده این افراد نیز خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و اشد مجازات‌های قانونی در انتظار قانون‌شکنان و مجرمان است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:۳٥ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
توقیف خودروی حامل شیشه در اسدآباد

  در انجام گشت های هدف مند پلیس اسد آباد دو دستگاه خودرو سرقتی به همراه 300گرم مواد مخدر از نوع شیشه دراین شهرستان کشف شد سرپرست انتظامی شهرستان اسدآباد، در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر وجود یک دستگاه خودروی سرقتی پژو 405 در منزل شخصی از ساکنان روستاهای تابعه، بلافاصله رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
سرهنگ علی بخشی افزود: پس از هماهنگی با مراجع قضایی و شناسایی دقیق منزل و حصول اطمینان از صحت موضوع، اکیپی مجرب از عوامل پاسگاه انتظامی سید جمال جنت شهر به آدرس موردنظر مراجعه کردند، ضمن رعایت موازین شرعی و قانونی در حین ورود به منزل فرد مذکور، پس از کشف و توقیف خودروی سرقتی، سارق را دستگیر کردند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان همدان این مقام انتظامی در ادامه بیان کرد: در پی گشت‌زنی هدفمند عوامل گشت کلانتری 11 و پوشش دادن مناطق شلوغ و پرتردد، به یک دستگاه خودروی پژو پارس در حوالی پارک ملت که به صورت بدون صاحب رها شده بود، مظنون شدند و پس از استعلام از طریق سامانه محرز شد که دارای سابقه سرقت است که با توقیف و انتقال آن به یگان، در بازرسی دقیق از خودرو، مقدار 300 گرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف و پرونده تحت رسیدگی قرار گرفت.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:۳۱ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
انحراف به چپ مرگبار تریلی ولوو
6 کشته در برخورد تریلی با مینی‌بوس ملایر

  در حادثه مرگبار برخورد کامیون ولوو با مینی‌بوس در محور ملایر به نهاوند 6 نفر کشته و 5 نفر مجروح شدند.
جانشین پلیس راه استان همدان در گفتگو با همدان‌پیام با اعلام این خبر گفت: حوالی ساعت 18 دیروز چهارشنبه وقوع یک فقره تصادف سنگین در محور ملایر به نهاوند به ماموران پلیس راه گزارش شد.
به گفته سرهنگ مهدی شاکری بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس راه به محل مورد نظر در 2 کیلومتری روستای آورزمان از سمت نهاوند مراجعه و مشاهده کردند یک دستگاه تریلر ولوو که به سمت ملایر در حرکت بوده از مسیر خود منحرف و به صورت رخ به رخ با یک دستگاه مینی بوس که در مسیر مقابل از ملایر به سمت نهاوند در حرکت بوده برخورد کرده است.
وی افزود:  در اثر شدت برخورد، 6 نفر کشته و 5 نفر نیز به شدت مجروح شدند که حال یک نفر از آنان وخیم گزارش شده است. جانشین پلیس راه استان علت حادثه ناگوار را انحراف به چپ تریلر ولوو و تجاوز به حریم خودروهای مقابل عنوان کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر نیز خبر را تایید کرد اما وی تعداد کشته شدگان حادثه خونین را 5 نفر شامل 3 زن و 2 مرد که رانندگان هر دو خودرو بودند اعلام کرد که در دم جان باخته‌اند.
سرهنگ شعبان ترک‌نیا افزود: مجروحان حادثه توسط نیروهای امدادی به بیمارستان‌های امام حسین(ع) و غرضی ملایر و علیمرادیان نهاوند منتقل شدند.
وی نیز علت حادثه را بی‌احتیاطی و انحراف به چپ تریلی عنوان کرد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:۳٠ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
با اقدام به موقع پلیس شهرستان همدان
جوان تبهکار در سومین اقدام برای زورگیری دستگیر شد

  جوان سارقی که با همراهی فرد دیگری اقدام به دو فقره زورگیری در میدان مدرس و میدان پژوهش کرده بود در سومین اقدام خود در چهارراه میدان‌بار دستگیر شد.
فرماندهی انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام، در این‌باره گفت: حوالی 2 و 30 دقیقه بامداد روز شنبه هشتم شهریورماه یکی از شهروندان در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 از سرقت به عنف گوشی و تلفن همراهش توسط دو نفر موتورسوار خبر داد.
وی به مأموران پلیس گفت که هنگامی که به صورت پیاده قصد عبور از خیابان در حوالی فلکه مدرس داشته دو جوان سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت سر راه او سبز شده و با گذاشتن قمه روی صورتش گوشی تلفن همراه و مبلغی وجه نقد او را سرقت کرده‌اند.
سرهنگ رسول مرادی افزود: در حالی که مأموران کلانتری مربوط، مشغول بررسی موضوع بودند فرد دیگری در تماس با سامانه 110 از وقوع موردی مشابه قبلی و این‌بار در حوالی میدان پژوهش خبر داد.
با توجه به حساسیت موضوع و احتمال تکرار جرم، اکیپی از مأموران یگان امداد رسیدگی به موضوع را به طور ویژه در دستور کار قرار دادند.
در جریان پیگیری‌های مأموران پلیس، فرد دیگری در تماس با پلیس از حمله دو نفر زورگیر به خود در چهارراه میدان‌بار خبر داد. با اعلام این مطلب بلافاصله مأموران خود را به محل مورد نظر رسانده و توانستند مرد جوانی را که قصد زورگیری از یک شهروند را داشت دستگیر کنند. فرد دستگیر شده که سردسته گروهی از زورگیران است در بازجویی‌های اولیه به چند فقره سرقت و زورگیری از شهروندان اعتراف کرده است.
فرماندهی انتظامی همدان تصریح کرد: تلاش پلیس برای روشن شدن ابعاد مختلف جرایم متهم دستگیر شده و سایر همدستان او ادامه دارد.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٢٩ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------

زن باردار با هلی‌کوپتر به بیمارستان منتقل شد
 زن بارداری که در کوهستان دچار درد زایمان شده بود با بالگرد اورژانس هوایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان به بیمارستان منتقل شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان، عوامل اورژانس هوایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان به مددجوی باردار 35 ساله از عشایر منطقه کوهستانی چنار که دچار تنگی نفس شده بود و جان خود و فرزندش در معرض خطر مرگ بود، امدادرسانی کردند.
به دنبال دریافت این گزارش و براساس دستور مدیریت، اورژانس هوایی به منطقه اعزام شد که با توجه به اینکه مددجو در مراحل اولیه یافت نشد، با کمک افراد محلی جستجو ادامه پیدا کرد و وی پس از اقدامات پیش‌بیمارستانی به وسیله امداد هوایی به فرودگاه خرم‌آباد منتقل شد و توسط تیم اعزام زمینی به بیمارستان تحویل شد.

سقوط مرد 45 ساله از ارتفاعات الوند
  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان از سقوط مرد 45 ساله از ارتفاعات الوند در صبح روز جمعه هفتم شهریورماه سال جاری خبر داد.
بهروز کارخانه در این‌باره گفت: صبح روز جمعه هفتم شهریورماه مرد 45 ساله‌ای از ارتفاعات الوند سقوط کرد که مسیر طی شده توسط وی منطقه سوزنی کلاغلان بوده است.
وی افزود: در این راستا عملیات نجات با بالگرد انجام شد، همچنین این عملیات از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح تا 12 ظهر به طول انجامید.
کارخانه خاطرنشان کرد: منطقه‌ای که این فرد در مسیر گرفتار شده بود جزو مناطق صعب‌العبور محسوب می‌شد که در این راستا بالگرد هلال احمر برای هفت بار نشست و برخاست کرد.
به گزارش ایسنا، مدیرعامل هلال احمر همدان یادآور شد: این فرد به صورت تفریحی به ورزش کوهنوردی پرداخته بود که از ناحیه دست و پا دچار آسیب‌دیدگی شد و بینی وی دچار شکستگی شده بود که در حال حاضر وضعیت حیاتی وی خوب است.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٢٧ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
دختر مرحوم: به خاطر رضای خداوند رضایت دادیم
خانواده قایقران غار علیصدر از دیه پدر خود گذشتند

  چهارم تیرماه سال جاری مصادف با شب 23 ماه رمضان در شبی تاریک یکی از ساکنان روستای علیصدر واقع در شهرستان کبودراهنگ با تراکتور تصادف می‌کند که منجر به مرگ وی می‌شود.
"فرزند علی زارعی" که از قایقرانان غار عیلصدر بود در جاده روستایی حومه غار، سوار بر موتورسیکلت با یک تراکتور برخورد می‌کند که حادثه منجر به مصدومیت و بیهوشی وی می‌شود.
 راننده تراکتور به کمک اهالی، مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کنند اما بر اثر شدت جراحات مصدوم جان می‌بازد و پس از انجام مراحل قانونی پیکر وی در روستای علیصدر دفن می‌شود و در این تصادف راننده تراکتور مقصر شناخته می‌شود.
وضعیت اقتصادی خانواده مرحوم زارعی بسیار ضعیف است و از سوی دیگر هزینه کفن و دفن و مجلس ختم نیز به این خانواده تحمیل می‌شود. آنها به دو موضوع شکایت و دریافت دیه و با رضایت فکر می‌کنند و پس از چند روز گزینه دوم را انتخاب می‌کنند و در اوج نابسامانی مالی، رضایت می‌دهند؛ به طوری که راننده تراکتور حتی بدون بازداشت موقت به زندگی عادی خود ادامه می‌دهد.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٢٠ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
افزایش مصرف شیشه در همدان نگران‌کننده است

 

 شیشه، یک محرک اعتیادآور بسیار قوی با تأثیر شدید بر سیستم عصبی است که به نام‌های کریستال، شیشه، مت، آیس و یخ نیز شهرت دارد و به شکل دانه‌های کریستالی شفاف به صورت پودر یا تکه‌ای به فروش می‌رسد.
 باورهای غلط در خصوص شیشه
در سال‌های اخیر قاچاقچیان مواد برای دستیابی به اهداف و مقاصد شوم خود سعی کرده‌اند با شعارهای دروغین و فریبنده در خصوص ماده شیشه به اهداف خود دست یابند و به واسطه این شعارها، مصرف آن را تبلیغ می‌کنند و متأسفانه بسیاری از افراد ناآگاه؛ خواسته یا ناخواسته در دام این ماده محرک گرفتار می‌شوند.
 باور غلط: شیشه حاوی مرفین نیست، پس اعتیاد ندارد و مصرف آن باعث اعتیاد نمی‌شود
واقعیت این است که شیشه یک ماده محرک بسیار اعتیادآور است؛ به طوری که در بسیاری از مقالات پزشکی، قدرت اعتیادزایی آن را بیشتر از مواد محرکی مانند کوکائین می‌دانند. حقیقت آن است که بسیاری از معتادان مصرف‌کننده شیشه با همین انگیزه اقدام به مصرف نموده و یکبار مصرف سبب ایجاد تمایل و احساس مثبت برای ادامه مصرف در آنان شده که موجبات وابستگی روانی به اینگونه مواد را در آنان فراهم کرده است.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٠۸ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
قرص برنج جان 5 نفر در همدان را گرفت


پنج نفر در این استان در چهار ماه اول امسال بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف قرص برنج جان خود را از دست دادند.
علی‌احسان صالح با بیان اینکه استفاده نادرست از قرص برنج عواقب جبران‌ناپذیری به همراه دارد، اعلام کرد: چهار نفر از جان باختگان مرد بودند. وی با تأکید بر اینکه مسمومیت با قرص برنج هیچ پادزهری ندارد، تصریح کرد: نصف قرص برنج برای یک فرد بالغ کشنده است و مصرف آن علائمی شامل کاهش اشتها و وزن، کم‌خونی و شکستگی و مرگ تدریجی استخوان‌ها را به همراه دارد.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان در زمینه نقش و تأثیرات مصرف قرص برنج بر متابولیسم بدن بیان کرد: اختلال نبض، اختلالات کبدی و عصبی، اختلالات شدید متابولیکی، نارسایی و حتی از کار افتادگی کامل کلیه، افت فشار خون، خواب‌آلودگی و بیهوشی از اثرات این قرص است.
صالح در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: قرص برنج ترکیب خطرناکی از فسفیدهاست که برای جلوگیری از آفت‌زدگی برنج انبار شده، مصرف می‌شود. فسفیدها برای دفع آفات سایر غلات انبار شده و جلوگیری از کپک‌زدگی، جونده‌کش و دیگر مسائل نیز استفاده می‌شود.تاريخ : ۱۳٩۳/۸/٢ | ٢:٠٦ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام