همدان رکورد‌ دارفوت های تصادفی

  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در مقایسه با شهرهای دیگر بیشترین آمار فوتی بر اثر تصادفات در همدان اتفاق می‌افتد.
حبیب معصومی با اشاره به افزایش سالیانه تعداد خودروها گفت: در سال 86 تعداد خودروها یک میلیون و 86 هزار بود که در سال 87 این تعداد به یک میلیون و 234 هزار خودرو افزایش یافت.
به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: براساس مصوبات، تعداد فوتی‌ها براساس پنج کد در "صحنه، حین انتقال به بیمارستان، در بیمارستان، منزل و نامعلوم" تعریف شده که در سال گذشته تعداد افراد فوت شده در صحنه تصادف در دنیا 51 درصد و در همدان 46 درصد به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اینکه دلیل عمده بالا بودن مرگ‌ومیر تصادفات در همدان موقعیت جغرافیایی این شهر است، ادامه داد: تعداد افراد فوت شده در بیمارستان در دنیا 39 درصد و در همدان 5/42 درصد ثبت شده است.
 پراید، مرگبارترین خودروی ایرانی
سال گذشته دو هزار و 454 نفر به دلیل استفاده از خودروی پراید جان خود را از دست دادند.
تصادف رانندگی و به زبان فارسی دری «حادثه ترافیکی»، به حادثه ترافیک خیابانی یا جاده‌ای می‌گویند که در آن حداقل یک وسیله نقلیه خیابانی با یک وسیله نقلیه دیگر، یا با یک کاربر (استفاده‌کننده) راه دیگر، یا یک جسم ثابت در کنار جاده و یا با خودروی دیگر که معمولاً آسیب مالی یا جانی در پی دارد، برخورد کرده باشد.
 عوامل مؤثر در تصادفات
عواملی چون نوشیدنی‌های الکلی، مصرف داروهای خواب‌آور، دخانیات و خواب‌آلود بودن، خوردن و آشامیدن حین رانندگی و همین طور دید چشم می‌توانند همیشه مشکل‌ساز باشند. تصادف‌های رانندگی همواره می‌تواند دلایل گوناگون دیگری چون خرابی سیستم ترمز، فرسوده بودن ماشین، کم نور بودن چراغ‌ها و... داشته باشند. گاهی هم عوامل محیطی مثل آب‌و‌هوا یا خرابی جاده زمینه‌ساز حادثه می‌شود. ولی در بسیاری از زمینه‌ها همواره اشتباه‌های انسانی از نخستین علل تصادفات به شمار می‌آیند. از دیگر عواملی که موجب تصادف می‌شود، جاده است. چنانچه جاده‌ها با اصول مهندسی ساخته نشوند تصادف در جاده بیشتر می‌شود. در طراحی جاده مهندسان به شیب جاده و پیچ‌های جاده‌ها توجه زیادی دارند.
 طراحی خودرو
طراحی روشی قانونمند برای رفع نیاز جامعه است. رؤیای طراح نظم بخشیدن به یک حرکت نتیجه‌بخش است. در طراحی خودرو طراح سعی دارد با توجه به نیاز جامعه با بررسی تمام امکانات موجود طرح خود را به نتیجه برساند. در بخش طراحی خودرو، طراح باید وضعیت فرهنگی، اقتصادی جامعه خود را در نظر داشته باشد. وضعیت راه‌ها و جاده‌ها و بزرگراه‌های هر کشوری متفاوت است و با توجه به این شرایط طرح خود را پیاده می‌کند. چنانچه این مسأله رعایت نشود، موجب حوادث ناگواری خواهد شد.
این در حالی است که رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اعتقاد دارد حوادث ترافیکی، دومین عامل مرگبار در کشور است و در ایران 60 درصد علت حوادث، به دلیل ترافیک است.
معصومی، پراید را پرحادثه‌ترین خودرو دانست و گفت: سالیانه 50 میلیون نفر در دنیا و 50 هزار نفر در ایران بر اثر این حوادث مصدوم می‌شوند.
این مقام مسئول با اشاره به آمار مصدومان و فوتی در ایران در سال‌های گذشته افزود: در سال (85)، 27 هزار و 746 نفر بر اثر تصادفات مصدوم شدند و 869 نفر فوت کردند که در سال 86 آمار مصدومان به 17 هزار و 944 نفر رسید.تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٦ | ۱:٠٥ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
فرمانده پلیس راه استان همدان:
واژگونی مهمترین دلیل تصادفات جاده‌ای در همدان

  بعد از دوحادثه رانندگی که هفته گذشته در سه راهی کفراش واقع در محور نهاوند-کرمانشاه رخ داد و متأسفانه چهار کشته و 9 مجروح به همراه داشت عملیات نصب نیوجرسی از انتهای بلوار سیدالشهدا تا سه راهی دهفول نهاوند آغاز شده است.
با اشاره به این حادثه، فرمانده پلیس راه استان همدان گفت: 42 درصد حوادث رانندگی استان همدان مربوط به واژگونی خودروهاست.
محمد خیری در این رابطه اظهار کرد: بعد از واژگونی خودرو، بی‌توجهی به جلو، ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه و سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ از مهمترین عوامل بروز حوادث رانندگی در استان همدان است.
خیری ضمن اشاره به این موضوع که در استان همدان 20 نقطه خطرناک حادثه‌خیز وجود دارد که پنج نقطه آن به کلی مرتفع، پنج نقطه دیگر ایمن‌سازی شده است، گفت: 10 نقطه دیگر شناسایی که برای اصلاح و رفع معایب نیاز به تأمین اعتبار توسط اداره کل راه‌وشهرسازی استان همدان دارند.
به گفته وی، اصلاح نقاط پرحادثه از جمله نیازهای اصلی و ضروری برای کاهش فوت ناشی از سوانح جاده‌ای و ایمن کردن مسیرهای شریانی برای بهره‌برداران و شاغلان در بخش حمل‌ونقل است.
فرمانده پلیس راه استان همدان در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به کاهش چشمگیر حوادث رانندگی در سه راهی دهفول واقع در محور نهاوند-کرمانشاه با نصب چند سرعت‌گیر، راه‌اندازی سیستم روشنایی و نصب علائم هشداردهنده خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مؤثر پلیس راه اصلاح نقاط حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی استان است که با بررسی‌های صورت‌ گرفته بسیاری از تصادفات جاده‌ای با نصب علائم هشداردهنده تا حد زیادی کاهش یافته است.
خیری با بیان اینکه متأسفانه در سطح استان همدان، سه راهی اصله، قزل‌آباد و کفراش و پیچ گرمک جزو نقاط حادثه‌خیز استان همدان محسوب می‌شوند، افزود: اداره راه‌وشهرسازی باید نسبت به تعریض و شانه‌سازی سه راهی کفراش نهاوند سریعاً اقدام کند.
خیری افزود:وی در پایان تصریح کرد: تمامی نیروها و خودروهای پلیس راه استان محورهای اصلی و فرعی را تحت پوشش قرار می‌دهند تا امنیت جاده‌ها را تأمین کنند و با رانندگان پرخطر برابر مقررات و قانون جدید راهنمایی و رانندگی برخورد خواهد شد و با خاطیان و متخلفان پرخطر به‌شدت برخورد می‌کنیم و هیچگونه اغماضی نخواهیم کرد.تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٦ | ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
مأموران پلیس با شلیک گلوله به خودرو، شرور سابقه‌دار را متوقف کردند

یکی از اراذل و اوباش سابقه‌دار شهر همدان که به دلیل ارتکاب جرایم متعدد تحت تعقیب پلیس بود در عملیات تعقیب و گریز پلیس دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام، در تشریح این خبر گفت: حوالی ساعت 22، روز 28 مردادماه مأموران یگان امداد همدان مطلع شدند یکی از اراذل و اوباش شناخته شده همدان که سابقه ارتکاب جرایم متعددی در زمینه شرارت دارد اقدام به قدرت‌نمایی در یکی از میادین شهر کرده است.
با دریافت این خبر گروهی از مأموران به محل مورد نظر اعزام شده و مشاهده کردند فرد مورد نظر به همراه فرد دیگری با در دست داشتن قمه در حال شرارت و قدرت‌نمایی هستند که با مشاهده مأموران بدون توجه به فرمان ایست سوار بر یک دستگاه سواری پراید متواری شدند.
مأموران پلیس بلافاصله اقدام به تعقیب متهمان کردند که در جریان تعقیب و گریز خودروی متهمان چندین بار با خودروی عبوری و پارک شده برخورد و خساراتی را به آنها وارد کرد.
در ادامه عملیات، مأموران پلیس با استفاده از قانون به‌کارگیری سلاح اقدام به شلیک چند تیر هوایی کردند اما متهمان بدون توجه به مسیر خود ادامه دادند.
با توجه به خطرناک بودن حرکات متهمان برای شهروندان، مأموران پس از هشدارهای متعدد در نهایت با شلیک به سمت لاستیک خودروی پراید آن را متوقف و متهم اصلی را دستگیر کردند اما نفر دوم در تاریکی شب متواری شد.
سرهنگ رسول مرادی با تأکید بر اینکه پلیس همدان با پشتوانه دستگاه قضایی با شدت و قاطعیت با اراذل و اوباش برخورد می‌کند، گفت: متهم دستگیر شده بلافاصله با حکم قضایی روانه زندان شد و متهم متواری نیز بزودی دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی می‌شود.تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٦ | ۱٢:٥٢ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
فروشنده اطلاعات خصوصی مردم در همدان دستگیر شد

  هکر 21 ساله‌ای که اقدام به فروش اطلاعات هموطنان در فضای مجازی می‌کرد، در همدان دستگیر شد.
سرپرست پلیس فتای انتظامی استان همدان در تشریح این خبر گفت: کارشناسان پلیس فتای همدان در رصدهای شبانه‌روزی موفق به شناسایی صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی شدند که گرداننده یا گردانندگان آن، مدعی در اختیار داشتن اطلاعات محرمانه جمع کثیری از هموطنان بودند.
سرهنگ امینی در ادامه افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت مسأله، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد، گرداننده یا گردانندگان صفحه اقدام به شناسایی حفره‌های امنیتی یکی از شرکت‌ها کرده و با نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای شرکت مذکور اقدام به سرقت اطلاعات شهروندان کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز فرماندهی انتظامی استان همدان، امینی اظهار کرد: در تحقیقات بعدی محرز شد، متهم یا متهمان با در اختیار داشتن اطلاعات محرمانه افراد اقدام به فروش آنها می‌کنند.
وی تصریح کرد: با انجام اقدامات فنی و به‌کارگیری شگرد‌های پلیسی فردی با هویت معلوم ساکن یکی از استان‌های همجوار شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد که نامبرده در بازجویی فنی صورت گرفته و پس از مواجهه با دلایل و مدارک اثبات جرم، به بزه ارتکابی اقرار و انگیزه خود را از این عمل تفنن و کسب درآمد عنوان کرد.
سرپرست پلیس فتای استان همدان در پایان از مدیران شرکت‌هایی که اطلاعات محرمانه شهروندان را در اختیار دارند، خواست تا با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و کارآزموده نسبت به رفع حفره‌های امنیتی در سیستم‌های خود اقدام کنند.تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٦ | ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
مرگ دلخراش کودک 3 ساله همدانی هنگام استفاده از بالابر

  استفاده نادرست از بالابر برقی موجب مرگ یک کودک سه ساله در همدان شد.
این دختر 46 ماهه ساکن شهر لالجین در روز حادثه در منزل پدربزرگ خود مهمان بود که در خانه پدربزرگ به دلیل کهولت سن و ناتوانی او در استفاده از پله، یک بالابر برقی تعبیه شده بود.
این کودک که در طبقه پایین خانه پدربزرگ مشغول بازی بود حین بازی، به تنهایی سوار بالابر شد و خرابی باتری بالابر و در دسترس نبودن ریموت آن حرکت بالابر را با اختلال روبه‌رو کرد.
در این هنگام بالابر روشن شد و حین حرکت، سر کودک به پله آهنی تعبیه شده در بالای مسیر حرکت بالابر برخورد کرد.
خانواده کودک پس از شنیدن صدای مهیب از درون بالابر، کودک را در کف بالابر بیهوش و غرق خون در کف مشاهده کردند و او را به مرکز درمانی شبانه‌روزی لالجین انتقال دادند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، پزشک مرکز پس از معاینه و انجام اقدامات فوریتی پزشکی، کودک را با آمبولانس به بیمارستان بعثت همدان اعزام کرد اما این کودک در راه انتقال به بیمارستان فوت شد.
این گزارش خطاب به والدین تأکید دارد: هنگام بازی کودکان و استفاده از وسایلی همچون بالابر برقی مراقب بوده و لحظه‌ای از کودکان خود غافل نشوند.تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٦ | ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
قاچاقچی مواد مخدر در همدان به هلاکت رسید


  یکی از اعضای باند تهیه و توزیع ماده مخدر شیشه به دلیل بی‌توجهی به هشدارهای پلیس و تلاش برای فرار به هلاکت رسید.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان از انهدام یک باند تهیه و توزیع شیشه خبر داد و گفت: در جریان عملیات انهدام این باند یکی از اعضا به دلیل بی‌توجهی به هشدارهای پلیس و تلاش برای فرار به هلاکت رسید.
هادی قزوینه در ادامه سخنان خود افزود: به دنبال دریافت خبری مبنی بر انتقال مقادیر متنابهی مواد مخدر صنعتی از استان‌های مرکزی به غرب کشور با توجه به حساسیت موضوع تیم ویژه‌ای تشکیل شد.
وی ادامه داد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در دو عملیات جداگانه توانستند اعضای این باند را در زمان ورود از سمت جاده تهران به داخل شهر همدان دستگیر کنند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بیان اینکه در عملیات نخست دونفر از قاچاقچیان که با خودروی حامل مواد مخدر در حال تردد بودند شناسایی شدند که این قاچاقچیان بدون توجه به هشدار پلیس پا به فرار گذاشتند، تصریح کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با تیراندازی علاوه بر به هلاکت رساندن یک نفر از اعضای باند، خودروی پژوی حامل مواد افیونی را متوقف و در بازرسی از آن 125 کیلوگرم پیش‌ساز تولید هروئین و شیشه، 20 کیلوگرم مرفین و 40 لیتر اسیداندریک کشف کردند.
این مقام انتظامی در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: عوامل پلیس مبارزه با مواد مخدر در عملیات دیگری که همزمان با عملیات نخست انجام شد رئیس باند قاچاق به همراه راهنما را شناسایی و دستگیر کردند.
قزوینه با ذکر اینکه قرار بود این محموله به یکی از استان‌های غربی منتقل شود، احتمال داد: اعضای باند تهیه و توزیع شیشه دارای کارگاه ساخت مواد مخدر صنعتی هروئین در سمت غرب کشور باشند.تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٦ | ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
تغییر مسیر مرگبار پراید در آزادراه همدان- ساوه


 تغییر مسیر ناگهانی سواری پراید در آزادراه همدان- ساوه باعث برخورد آن با یک دستگاه کامیون و کشته شدن یکی از سرنشینان آن شد.
محمد شاکری جانشین پلیس‌راه استان همدان در گفتگو با همدان‌پیام در تشریح این خبر گفت: حوالی ساعت 10 صبح روز یکشنبه وقوع یک فقره تصادف در کیلومتر 123 آزادراه ساوه- همدان به مأموران پلیس راهور گزارش شد. مأموران پلیس راهور با حضور در محل حادثه مشاهده کردند یک دستگاه سواری پراید با یک کامیون برخورد کرده، راننده و سرنشینان آن به شدت مجروح شدند.
با حضور نیروهای امداد جاده‌ای در محل حادثه مشخص شد یکی از سرنشینان که یک پسر 12 ساله است در اثر شدت جراحات وارده فوت شده و راننده و سرنشین دیگر خودرو که پدر و مادر کودک فوت شده بودند، به مراکز درمانی انتقال یافتند.
شاکری علت این سانحه مرگبار را بی‌احتیاطی راننده پراید و تغییر مسیر ناگهانی آن عنوان کرد. جانشین پلیس‌راه استان در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه در آزادراه‌ها سرعت خودروها بالاست هرگونه تغییر مسیری بدون رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باعث حادثه می‌شود.تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٦ | ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
اطلاع‌رسانی حوادث با رویکردی تازه

در دوره‌ای که به درستی آن را عصر انفجار اطلاعات نامیده‌اند و سیل ابزارهای اطلا‌ع‌رسانی به شکل‌های گوناگون از شبکه‌های ماهواره‌ای و پایگاه‌های عظیم اینترنتی با امکانات خارق‌العاده خبررسانی گرفته تا شبکه‌های ریز و درشت اجتماعی که حالا به بخش جدانشدنی قشر عظیمی از افراد جامعه تبدیل شده‌اند زندگی انسان معاصر را دربر گرفته‌اند.امروزه خبر بخش جدانشدنی زندگی ماست حتی تصور یک روز دور ماندن از جریان سیال اخبار و رویدادها برای گروه‌های فراوانی از افراد جامعه تصوری در حد محال است.زندگی انسان امروز بدون خبر، بدون آگاهی از آنچه در جهان بدون مرز و محدوده اطرافش جریان دارد حیاتی خالی از جاذبه، نشاط و هیجان است و در این بین با وجود گسترش سیل‌آسای رسانه‌ها و ابزارهای ارتباطی، روزنامه‌ها به عنوان یکی از قدیمی‌ترین ابزارهای اطلاع‌رسانی هنوز هم جایگاه ویژه و برجسته‌ای دارند.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٦/٥ | ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ا.عقیلی ا | نظرات ()
------------------------------------------------------------------------------------------
  • پاپو مارکت | بک لینک
  • کد اخبار    استخدام